ריטלין ודכדוך

בא יבוא

משתמש מקצוען
מריטלין לא צריך לרדת לאט! הוא משפיע רק ליום בו ניתן. ורק למשך השעות (4 בריטלין רגיל ו8-9 בריטלין LA)

לפעמים מאוד חסר לי כפתור "לא אהבתי" הנה עוד דוגמא קלאסית להטעייה והפחדה סביב ריטלין...
נמה, טוב שיש לחצן אהבתי!!!

הנה עוד דוגמא קלאסית להטעייה והפחדה סביב ריטלין...

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ומה שהכי חשוב
הילדים אילו עם הADHD בד"כ יצירתיים בלי גבול, רגישים לזולת בצורה לא רגילה, מרתקים מאד!!
פשוט למצא את הנקודות המיוחדות שיש רק בהם ולזנק אותם קדימה. הרבה עידוד.
יש להם כלים וכוחות ורעיונות שאין להרבה אנשים הם מסוגלים להגיע רחוקקק.
רק אל תפילו אותם בדרך.

קוראים לי

משתמש רשום
ככה זה ע"פ רוב אבל לא תמיד
די לויכוח אם לקחת ריטלין או לא.
שתיקח ריטלין ואז תפסיק ותיקח זרעי ענבים
תגיד לכולם
תקשיבו זה יותר עזר לי מריטלין
הכל באויר ממחקרים
לא נראה לי שהכנסת את זה לפה שלך או של ילדך כדי לעודד לא לקחת או לנסות לקחת משהו אחר במקום
סליחה על הבוטות אני לא יכולה לראות את ההודעות שלך.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
למה להתקיף אישי?....!!!!!!!
כי יש כאן מישהו שבכל משפט מנסה לדחוף אזשהו תוסף תזונה
הוא לא ניסה באופן אישי
לא ניסה על ילדיו
אלא רק קרא מחקרים. (בדק שזה מוסמך? מי פרסם?)
בטוח שיש כאן משהו מתחת לפני השטח...
הרי חנויות הטבע מלאות תוספים למינהם, והעלונים מלאים מחקרים...

יהושע בנמי

משתמש צעיר
כי יש כאן מישהו שבכל משפט מנסה לדחוף אזשהו תוסף תזונה
הוא לא ניסה באופן אישי
לא ניסה על ילדיו
אלא רק קרא מחקרים. (בדק שזה מוסמך? מי פרסם?)
בטוח שיש כאן משהו מתחת לפני השטח...
הרי חנויות הטבע מלאות תוספים למינהם, והעלונים מלאים מחקרים...
כשאני כותב ע׳פ נסיון של אנשים תוקפים אותי שאנקדוטות זה לא מחקר, כשאני כותב ע״פ מחקרים תוקפים אותי שזה לא מנסיון.

ליצ'י

משתמש מקצוען
יש כאן מישהו שנותן לילד מתחת לגיל 6 ריטלין?
מהגן ממליצים ''לנסות'' והילדה בת 5, עם קשיי תפיסה חזותית, והתמצאות במרחב.
הגננת טוענת שאולי זה יושב על זה, ואפשר לקבל אישור מיוחד לטיפול תרופתי בגיל צעיר,
לי זה מאוד מאוד לא נראה...

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש כאן מישהו שנותן לילד מתחת לגיל 6 ריטלין?
מהגן ממליצים ''לנסות'' והילדה בת 5, עם קשיי תפיסה חזותית, והתמצאות במרחב.
הגננת טוענת שאולי זה יושב על זה, ואפשר לקבל אישור מיוחד לטיפול תרופתי בגיל צעיר,

רק נוירולוג יוכל לתת לך את ההמלצה הזו.
ממה שידוע לי לא ממהרים לתת בגיל הגן, אא"כ חוששים שהילד יפספס רכישת אסטרטגיות למידה שחשובות מאד להמשך החיים.
לילדי קשב יש בעיקר קושי בתפיסה שמיעתית ולא חזותית להיפך הוא נתלה בדברים חזותיים כדי להתרכז ולהבין.

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לילדי קשב יש בעיקר קושי בתפיסה שמיעתית ולא חזותית להיפך הוא נתלה בדברים חזותיים כדי להתרכז ולהבין.

קשב מגיע לרוב עם לקויות למידה שונות.
בהחלט גם קושי בתפיסה חזותית. כמו הבן שלי:).

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

מה לא נראה לך?
לקחת תרופה בכזה גיל או שמדובר בקש"ר?
לגבי הגיל - ענו לך למעלה.
לגבי האבחון - את יכולה לקבל בהתפתחות הילד שאלון למילוי להורים ולגננת ולהתרשם לפי התשובות אם נראה לך הכיוון או לא.
אם מדובר רק בתפיסה חזותית והתמצאות במרחב, ואת לא מרגישה בעייתיות מעבר לזה, כדאי לברר היטב מה מקור הקושי ולא ליפול ישר לקש"ר.

ליצ'י

משתמש מקצוען
רק נוירולוג יוכל לתת לך את ההמלצה הזו.
ממה שידוע לי לא ממהרים לתת בגיל הגן, אא"כ חוששים שהילד יפספס רכישת אסטרטגיות למידה שחשובות מאד להמשך החיים.
אני יודעת שנוירולוג יכול לתת, אבל לא ששה שיתן...
הקשיים הם בעיקר חזותית, ושמיעתית - רק כשהיא נמצאת בקבוצה, קושי בעיבוד של הכל ביחד...
יש לה קשיים נוספים שיכולים להוות רקע, אבל הגננת טוענת שיכול להיות כאן גם מרכיב של קשב
ולמה לא ''לנסות''

ליצ'י

משתמש מקצוען
מה לא נראה לך?
לקחת תרופה בכזה גיל או שמדובר בקש"ר?
לגבי הגיל - ענו לך למעלה.
לגבי האבחון - את יכולה לקבל בהתפתחות הילד שאלון למילוי להורים ולגננת ולהתרשם לפי התשובות אם נראה לך הכיוון או לא.
אם מדובר רק בתפיסה חזותית והתמצאות במרחב, ואת לא מרגישה בעייתיות מעבר לזה, כדאי לברר היטב מה מקור הקושי ולא ליפול ישר לקש"ר.
לקחת בגיל הזה.
לילדה יש קשיים נוספים, וזה בכלל לא מוחלט שיש גם מרכיב של קש''ר, אבל גם אם יש
הייתי עובדת בינתיים איתה בתחומים אחרים (כמו חיזוק פיזי וכו') ועם הנושא הזה מחכה קצת
(הגננת, לא חושבת כך...)

צחור

משתמש מקצוען
בס"ד
האם ריטלין יכול לגרום לדכדוך ,עצבות, קשיים חברתיים וכו'?
הבת שלי מקבלת ריטלין כחודש וחצי ,בשבועיים האחרונים,היא חוזרת עצובה מבית הספר וטוענת שאין לה חברות ומעליבים אותה בכתה, היום התקשרתי למורה לראות מה קורה, והמורה אמרה לי שהיא אכן הריטלין שיפר את יכולת הלמידה שלה פלאים, אך מבחינה חברתית וריגשית הילדה נראית לה עצובה ושקטה ולא יוצרת קשר עם חברות,
מה היא היתה לפני כן?בת כמה היא?
לפעמים זה פתאום גורם לה לראות את עצמה במבט שונה ממה שהיא ראתה את עצמה עד עכשיו..
ולכן אם היתה בטוחה שיש לה חברות ומלא..פתאום היא רואה את הכל במבט רגוע ואחר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה