ריגול/מעקב אלקטורני ???

ירוק עד45

משתמש רשום
הופיע לי במייל (ג'מייל) איזה פרסומת להצטרפות לרשת חברתית שממה LinkedIn שמקשרת בין אנשים - נניח כמו פייסבוק או דומה לזה. הם מציעים להכיר שמות (בעברית - אף שכל ההודעה באנגלית).
המחשיד ביותר הוא שמספר שמות המופיעים שם כהצעה לקשר, אלו שמות ששוחחנו בטלפון (כמובן לי יש טלפון כשר) ואין לי כל קשר של מייל איתם.
איך יתכן לעקוב אחרי שיחות שלי ?
אולי היות ולשמות הללו יש אייפון עם תוכנה שיודעת מי הם פרטי המתקשרים (אומרים שיש דבר כזה) לכן הרשת החברתית ידעה לשלוח אלי, ע"י ריגול שלהם אחרי המשתמשים ששוחחתי עמם ?

מי שמע על דברים כאלו ?
תודה רבה

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הרשת הזאת היא רשת עסקית מוכרת
קצת נודניקית, זה הכל

לגבי העניין של הטלפון, כנראה כי לאנשים האלו יש טלפון חכם
האם יש מישהו שאין לו טלפון חכם שקיבלת אלו שמו כהצעה לקשר?

ירוק עד45

משתמש רשום
ההצעות לקשר זה אנשים שבודאי יש להם טלפון חכם (חילוניים לגמרי - אחד צלם).
זה אומר שדרך הטלפון שערכתי עמו הרשת החברתית זיהתה אותו כפונטציאל לקשר ברשת חברתית ?

mirier

משתמש מקצוען
מוזר.
כי אם זה רק דרך הטלפון, איך הרשת ידעה את המייל שלך?

קרן שמש

משתמש סופר מקצוען
כי במייל שלה בפרטים היא מן הסתם הכניסה גם מספר טלפון...

ליכט

משתמש צעיר
נכתב ע"י mirier;2151532:
מוזר.
כי אם זה רק דרך הטלפון, איך הרשת ידעה את המייל שלך?

נכתב ע"י קרן שמש;2151657:
כי במייל שלה בפרטים היא מן הסתם הכניסה גם מספר טלפון...

באנשי הקשר שלו במכשיר, רשום על שמך גם מס' הטלפון וגם כתובת המייל.

ירוק עד45

משתמש רשום
אין לו הממיל שלי..
מכל התגובות כאחת מסתבר לי לבסוף, שהיות ובמייל ג'מייל שלי, מופיע גם שמי הפרטי המלא, ריגול חברת ההתקשרות אחרי מס. הפון שלי (דרך האייפון שאליו התקשרתי) מוליד גם את ידיעת המייל...
תודות לכל המגיבים

ערער בערבה

משתמש מקצוען
הרשת הזאת בדרך כלל לוקחת אנשי קשר שקשורים מאחד לשני, זאת אומרת - אם יש לך איש קשר X ולו יש איש קשר Y יוצע לך ליצור קשר עם איש קשר Y. ולכן, גם אם אין לך קשר ישיר במייל עם האנשים הנ"ל, סביר להניח שיש ביניכם קשר של אנשים נוספים. ככל שיש יותר אנשי קשר חופפים בינך ובינו הוא יביא לך את איש הקשר Y בעדיפות גבוהה יותר.

ירוק עד45

משתמש רשום
צריך זהירות... או יותר נכון אי אפשר להיזהר - היום הכל גלוי וידוע.. רק להניח את הפרסומים המיותרים בג'מייל אל ספאם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה