יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
ויש אפשרות לעשות ההפך? להוציא את שם המשפחה לעמודה נפרדת?
ראה את תשובתי בלינק הבא שכתבתי בזמנו עם גיליון דוגמא שמצורף.
באקסל כאמור ניתן לבצע עם כלי הflash fill.
Screenshot_20231220_162222_Sheets.jpg

הודעה בנושא 'רוצה לעזור לכם באקסל' https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-12003704

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יש לי טבלה עם עמודה ימין שבה יש מספרי הזמנות לכל מספר הזמנה יש שורה עם מספר מוצרים אני רוצה לדעת איך אפשר לעשות טבלה נוספת שבה סוגי המוצרים יהיו בשורת כותרת ואז מתחת לכל מוצר יהיה עמודה עם כל מספרי ההזמנות שבהם יש את המוצר הזה. מצורפת דוגמה

מדובר על אופיס 2019

קבצים מצורפים

• שאלה באקסל 1.xlsx
    KB 11.5 · צפיות: 15

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
יש לי טבלה עם עמודה ימין שבה יש מספרי הזמנות לכל מספר הזמנה יש שורה עם מספר מוצרים אני רוצה לדעת איך אפשר לעשות טבלה נוספת שבה סוגי המוצרים יהיו בשורת כותרת ואז מתחת לכל מוצר יהיה עמודה עם כל מספרי ההזמנות שבהם יש את המוצר הזה. מצורפת דוגמה

מדובר על אופיס 2019
Screenshot_20231221_165415_Sheets.jpg

בתא הצהוב ישנו מיזוג כפילויות על ידי פונקציית unique "שעטופה" בפונקציית transpose (הופכת את הנתונים ממאונך למאוזן.)
בתאים התכולים קיימת פונקציית filter עם טכניקה להכיל מספר תנאים -פורמט פונקציית or (ולא and)על ידי הצבת סכום חיבור בין התנאים,והצבת כל תנאי בסוגריים נפרדים.
יש לשים לב טוב טוב על הקיבועים לפני גרירת התאים!
טכניקה נפלאה זו היא אחת הפתרונות לסוגיא זו.והיא הוזכרה בפורום זה מספר פעמים בעבר.
מצורף כאן גיליון מתוקן לביצוע העתק הדבק וכו.

בהצלחה רבה!

קבצים מצורפים

• שאלה באקסל מתוקן.xlsx
    KB 10.1 · צפיות: 17

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
צפה בקובץ המצורף 1530385
בתא הצהוב ישנו מיזוג כפילויות על ידי פונקציית unique "שעטופה" בפונקציית transpose (הופכת את הנתונים ממאונך למאוזן.)
בתאים התכולים קיימת פונקציית filter עם טכניקה להכיל מספר תנאים -פורמט פונקציית or (ולא and)על ידי הצבת סכום חיבור בין התנאים,והצבת כל תנאי בסוגריים נפרדים.
יש לשים לב טוב טוב על הקיבועים לפני גרירת התאים!
טכניקה נפלאה זו היא אחת הפתרונות לסוגיא זו.והיא הוזכרה בפורום זה מספר פעמים בעבר.
מצורף כאן גיליון מתוקן לביצוע העתק הדבק וכו.

בהצלחה רבה!
דבר ראשון תודה ענקית!!
אבל יש כאן מספר דברים שלא הצלחתי להבין ובכדי שאוכל להשתמש עם זה נכון אני חייב להבין את הדברים לעומקם.
1. =IFERROR(__xludf.DUMMYFUNCTION("TRANSPOSE(UNIQUE(B10:B22))"),"מחשב") אשמח אם תוכל בבקשה לפרט לי מה בעצם כתבת בנוסחה הזו האמת שחוץ מUNIQUE וIFERROR לא הבנתי מה זה כל השאר וכ"כ לא הבנתי למה השתמשת איתם. כנ"ל לגבי השורה בתכלת לא בנתי את הנוסחה שם.
2. בעיה שניה, אני חייב שהטבלה שרציתי תהיה דינמית ולא סטטית ובקובץ דוגמה ששלחת לי לא משנה אם אני מוריד מוצר או מוסיף הטבלה לא משתנה לי וזה לא עוזר לי. האם יש אפשרות להשיג את התוצאה הזו ושהנתונים יהיו חיים וישתנו בהתאם לטבלת האם?

אני מאוד יודה לך אם תוכל לעזור לי בעניין הזה ולהסביר לי קצת יותר על התהליך

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
דבר ראשון תודה ענקית!!
אבל יש כאן מספר דברים שלא הצלחתי להבין ובכדי שאוכל להשתמש עם זה נכון אני חייב להבין את הדברים לעומקם.
יפה ששאלת! וטוב שכך...
אני שמח בכל פעם ששואלים על ההבנה והלוגיקה של הפיתרון.
אסביר יותר על התהליך כדלקמן:
1. =IFERROR(__xludf.DUMMYFUNCTION("TRANSPOSE(UNIQUE(B10:B22))"),"מחשב") אשמח אם תוכל בבקשה לפרט לי מה בעצם כתבת בנוסחה הזו האמת שחוץ מUNIQUE וIFERROR לא הבנתי מה זה כל השאר וכ"כ לא הבנתי למה השתמשת איתם. כנ"ל לגבי השורה בתכלת לא בנתי את הנוסחה שם.
טוב.אז הנה זה שוב קורה לנו...הקובץ במקור הוא של שיטס.וכאשר מעלים את הקובץ לאקסל נוספים באופן אוטומט כל מיני "עצמים בלתי מזוהים" אשר לא להם היתה כוונת המשורר...הסברתי זאת בעבר פעמים רבות במסגרת פורום זה.
בצילום מסך המצורף מפורטות הפונקציות בצורתן המקורית.תוכל לכותבן תו אחרי תו בגיליון שלך.
כבר בראשית דבריי.אבהיר ואדגיש שנדרשת כאן גרסת אקסל אופיס 365 עבור פונקציית vstack.
אם גרסה זו לא מותקנת אצלך.תיישם את הגיליון בגוגל שיטס בלבד(תעלה את הקובץ המצורף לדרייב ותפתח דרך השיטס)

20231221_224937.jpg

קצת הסבר על השלבים:
שלב 1.
בעמודה A הצבועה בירוק (הוספתי אותה כעמודה ריקה) יש להזין בתא a1 את פונקציית vstack שמקבצת את כל ערכי עמודות המוצרים ומחזירה אותם בטור אנכי ובעמודה אחת.
את פונקצייה זו עוטפת פונקציית unique שממזגת את כל הכפילויות.
את עמודה A ניתן להסתיר ללא חשש.
שלב 2.
בתא h2 פונקציית transpose הופכת ומייבאת את ערכי עמודה A במאוזן ולא במאונך.
שלב 3.
פונקציית פילטר עם טריק מסוים בתאים הצבועים בתכלת.
אם ניקח דוגמא את תא h2.אז אנו אומרים לאקסל.תחזיר לנו את ערכי מספר הזמנה מעמודה B(עד כאן הארגומנט הראשון).בתנאי ש...
אז בפונקציית פילטר קלאסית אנו יכולים להזין מספר תנאים .רק שאז כל התנאים צריכים להתקיים כמו אפקט פונקציית and.
וכאן אנו רוצים שאם המילה "מחשב" תופיע או בעמודה c או d או e או f .(כמו באפקט פונקציית or שמספיק שתנאי אחד התקיים)
בכל מצב האקסל יחזיר לנו את מספר ההזמנה שבעמודה b.
ולכן .הרעיון הוא ליצור כמה תנאים בפועל "שנדמים" לאקסל כתנאי אחד ארוך. (תוכל לראות את הראיה וההוכחה לכך,בעובדה שלמרות כל תנאים אלו, זה עדיין מוגדר בשורת הפונקציית כ-condition1)
וזאת על ידי פעולת חיבור בין התנאים כאשר כל תנאי "מסוגר" בפני עצמו.
מקווה שכעת הרעיון מובן...
2. בעיה שניה, אני חייב שהטבלה שרציתי תהיה דינמית ולא סטטית ובקובץ דוגמה ששלחת לי לא משנה אם אני מוריד מוצר או מוסיף הטבלה לא משתנה לי וזה לא עוזר לי. האם יש אפשרות להשיג את התוצאה הזו ושהנתונים יהיו חיים וישתנו בהתאם לטבלת האם?
אני ביצעתי שינויים בגיליון המצורף כאן.
בגיליון הקודם בדקתי את הדברים.ואכן היתה איזה תקלה .אבל סידרתי אותה.
וסידרתי את הטווחים בפונקציות.שהתוצאות תהיינה דינאמיות לכל שינוי בטבלת המקור.
תעדכן אם הינך רואה שהכל עובד מצוין.
מצורף כאן גיליון מתוקן
בהצלחה.

קבצים מצורפים

• שאלה באקסל מתוקן -filter.xlsx
    KB 6.8 · צפיות: 12
נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אני רוצה לעשות עמודה עם תאריכים עוקבים כל ה15 לחודש
לדוגמא:
15/05/2023
15/06/2023
איך ממלאים את זה בקלות?
@מאסטר באקסל
ראי תשובתי כאן
הודעה בנושא 'רוצה לעזור לכם באקסל' https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-12999239
כנ"ל,תמלאי את שני התאריכים(במקום מספרים) בתא a1 וa2(הרעיון פה זה להדגים לאקסל מה המרווח שאנו רוצים בין כל תא לתא.ואת הדוגמא הזו אנו מיישמים לאקסל ב2 תאים בלבד שאנו "טורחים" להזין ידנית.את כל ההמשך האקסל מבין ומיישם לבד באופן אוטומט) ולבצע גרירה.
זה נקרא "סדרות" באקסל
לא לשכוח כמובן להגדיר את העמודה בפורמט "תאריך"
בהצלחה

המושלמת$$

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
ראי תשובתי כאן
הודעה בנושא 'רוצה לעזור לכם באקסל' https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-12999239
כנ"ל,תמלאי את שני התאריכים(במקום מספרים) בתא a1 וa2(הרעיון פה זה להדגים לאקסל מה המרווח שאנו רוצים בין כל תא לתא.ואת הדוגמא הזו אנו מיישמים לאקסל ב2 תאים בלבד שאנו "טורחים" להזין ידנית.את כל ההמשך האקסל מבין ומיישם לבד באופן אוטומט) ולבצע גרירה.
זה נקרא "סדרות" באקסל
לא לשכוח כמובן להגדיר את העמודה בפורמט "תאריך"
בהצלחה
ניסיתי לעשות את זה כבר.
רשמתי לו שני תאריכים
15/05/2023
15/06/2023
והוא המשיך להשלים לי את זה כך:
15/05/2024
15/06/2024
15/05/2025
15/06/2025
איך מגדירים את העמודה לפורמט תאריך?

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יפה ששאלת! וטוב שכך...
אני שמח בכל פעם ששואלים על ההבנה והלוגיקה של הפיתרון.
אסביר יותר על התהליך כדלקמן:

טוב.אז הנה זה שוב קורה לנו...הקובץ במקור הוא של שיטס.וכאשר מעלים את הקובץ לאקסל נוספים באופן אוטומט כל מיני "עצמים בלתי מזוהים" אשר לא להם היתה כוונת המשורר...הסברתי זאת בעבר פעמים רבות במסגרת פורום זה.
בצילום מסך המצורף מפורטות הפונקציות בצורתן המקורית.תוכל לכותבן תו אחרי תו בגיליון שלך.
כבר בראשית דבריי.אבהיר ואדגיש שנדרשת כאן גרסת אקסל אופיס 365 עבור פונקציית vstack.
אם גרסה זו לא מותקנת אצלך.תיישם את הגיליון בגוגל שיטס בלבד(תעלה את הקובץ המצורף לדרייב ותפתח דרך השיטס)

צפה בקובץ המצורף 1530738
קצת הסבר על השלבים:
שלב 1.
בעמודה A הצבועה בירוק (הוספתי אותה כעמודה ריקה) יש להזין בתא a1 את פונקציית vstack שמקבצת את כל ערכי עמודות המוצרים ומחזירה אותם בטור אנכי ובעמודה אחת.
את פונקצייה זו עוטפת פונקציית unique שממזגת את כל הכפילויות.
את עמודה A ניתן להסתיר ללא חשש.
שלב 2.
בתא h2 פונקציית transpose הופכת ומייבאת את ערכי עמודה A במאוזן ולא במאונך.
שלב 3.
פונקציית פילטר עם טריק מסוים בתאים הצבועים בתכלת.
אם ניקח דוגמא את תא h2.אז אנו אומרים לאקסל.תחזיר לנו את ערכי מספר הזמנה מעמודה B(עד כאן הארגומנט הראשון).בתנאי ש...
אז בפונקציית פילטר קלאסית אנו יכולים להזין מספר תנאים .רק שאז כל התנאים צריכים להתקיים כמו אפקט פונקציית and.
וכאן אנו רוצים שאם המילה "מחשב" תופיע או בעמודה c או d או e או f .(כמו באפקט פונקציית or שמספיק שתנאי אחד התקיים)
בכל מצב האקסל יחזיר לנו את מספר ההזמנה שבעמודה b.
ולכן .הרעיון הוא ליצור כמה תנאים בפועל "שנדמים" לאקסל כתנאי אחד ארוך. (תוכל לראות את הראיה וההוכחה לכך,בעובדה שלמרות כל תנאים אלו, זה עדיין מוגדר בשורת הפונקציית כ-condition1)
וזאת על ידי פעולת חיבור בין התנאים כאשר כל תנאי "מסוגר" בפני עצמו.
מקווה שכעת הרעיון מובן...

אני ביצעתי שינויים בגיליון המצורף כאן.
בגיליון הקודם בדקתי את הדברים.ואכן היתה איזה תקלה .אבל סידרתי אותה.
וסידרתי את הטווחים בפונקציות.שהתוצאות תהיינה דינאמיות לכל שינוי בטבלת המקור.
תעדכן אם הינך רואה שהכל עובד מצוין.
מצורף כאן גיליון מתוקן
בהצלחה.
שבוע טוב ומבורך!

בראש ובראשונה יש לציין שאני מלא קנאה מסוג "קנאת סופרים תרבה חכמה" גם מעוצמת הידע הנרחב ולא פחות מהלב הטוב ועין טובה בעזרה ושיתוף הידע - דבר שבכלל לא מובן מאליו! נחשפתי רק לאחרונה לאשכול הנ"ל ואני רואה כמה ידע ועזרה נשפך ממך - ועל זה מגיע לך יישר כח גדול!

לענייננו: שלב א, וב, עברו בהצלחה רבה - הבנתי בדיוק מה אתה עושה. כשהגעתי לשלב ג האמת שלא כ"כ הבנתי את הIFEROOR שהיה מצורף אליו ועוד כל מיני מילים לא ברורות שככל הנראה יובאו ישירות מגוגל שיטס ומעבר לזה שהקובץ לא היה דינמי משום מה אז פשוט התחלתי לכתוב מחדש את הנוסחה לפי התמונה שצירפת להודעה וזה נראה שהכל עובד פיקס! אז שוב תודה ואני ילך לנסות את זה על המערך שאני צריך ויעדכן אותך בלנ"ד אם זה עובד.

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
שבוע טוב ומבורך!

בראש ובראשונה יש לציין שאני מלא קנאה מסוג "קנאת סופרים תרבה חכמה" גם מעוצמת הידע הנרחב ולא פחות מהלב הטוב ועין טובה בעזרה ושיתוף הידע - דבר שבכלל לא מובן מאליו! נחשפתי רק לאחרונה לאשכול הנ"ל ואני רואה כמה ידע ועזרה נשפך ממך - ועל זה מגיע לך יישר כח גדול!
תודה רבה גם לך על ההערכה והפידבק.
אני שמח לעזור ממעט הידע והניסיון אשר חנני אלוקים.
ואני שמח ומודה על כל אתגר בפורום זה.כל אתגר הוא הזדמנות לחיפוש והעשרת הידע והלוגיקה באקסל.
כמו כן,הנך מוזמן תמיד להיות שותף עימנו כאן.לשאול כל שאלה ולהשיב.
באקסל ובעולמן של הפונקציות טמונה לוגיקה וחכמה נפלאה.ולכן יותר מכל אני שמח על כל שאלת הבנה.
"לחקור וללמוד" את האקסל זה מהנה ומשתלם...
לענייננו: שלב א, וב, עברו בהצלחה רבה - הבנתי בדיוק מה אתה עושה. כשהגעתי לשלב ג האמת שלא כ"כ הבנתי את הIFEROOR שהיה מצורף אליו ועוד כל מיני מילים לא ברורות שככל הנראה יובאו ישירות מגוגל שיטס ומעבר לזה שהקובץ לא היה דינמי משום מה אז פשוט התחלתי לכתוב מחדש את הנוסחה לפי התמונה שצירפת להודעה וזה נראה שהכל עובד פיקס! אז שוב תודה ואני ילך לנסות את זה על המערך שאני צריך ויעדכן אותך בלנ"ד אם זה עובד.
ההוספות היו צפויות.וכפי שכבר הזכרתי לעיל.
כל הכבוד על הסבלנות להזין תו אחרי תו.
וברוך ה' שהכל עובד מצוין גם אצלך.
נ.ב נקודה חשובה ששכחתי להוסיף עד כה היא אימות נתונים.כעצה טובה קמ"ל אומר שכדאי שמילוי הנתונים בטבלת המוצרים יהיה מתוך רשימה.למניעת שגיאות כתיב וטעויות(לאחר מכן) בפילוח הנתונים.
אם תחליט לבצע אימות נתונים>רשימה מתוך טווח.ותקצה את עמודה a לרשימה זו.בשלב א לא תצטרך לכתוב את פונקציית vstack.שלב ב וג ישארו אותו דבר.
זה מאוד חשוב בטבלאות שכאלו.
ולבסוף יהיה כאן עוד יתרון קטן שיהיה ניתן להשתמש גם בגרסאות אקסל קודמות שאינן אופיס 365.

נערך לאחרונה ב:

שלוות נפש

משתמש פעיל
@יעקב ויצמן פונקציית UNIQUE באקסל לא עובד בטבלה?
והאם אפשרות שיעבוד?
שאלה נוספת האם יש אפשרות לעשות שבפונקצייה הנ"ל יהיה אפשר למיין?
מצטרף לתודות של @minach , ממש מפליא אותי כל פעם הרצון והלב טוב לעזור
תודה רבה רבה!

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
1703423214480.png

תודה רבה גם לך על ההערכה והפידבק.
אני שמח לעזור ממעט הידע והניסיון אשר חנני אלוקים.
ואני שמח ומודה על כל אתגר בפורום זה.כל אתגר הוא הזדמנות לחיפוש והעשרת הידע והלוגיקה באקסל.
כמו כן,הנך מוזמן תמיד להיות שותף עימנו כאן.לשאול כל שאלה ולהשיב.
באקסל ובעולמן של הפונקציות טמונה לוגיקה וחכמה נפלאה.ולכן יותר מכל אני שמח על כל שאלת הבנה.
"לחקור וללמוד" את האקסל זה מהנה ומשתלם...

ההוספות היו צפויות.וכפי שכבר הזכרתי לעיל.
כל הכבוד על הסבלנות להזין תו אחרי תו.
וברוך ה' שהכל עובד מצוין גם אצלך.
נ.ב נקודה חשובה ששכחתי להוסיף עד כה היא אימות נתונים.כעצה טובה קמ"ל אומר שכדאי שמילוי הנתונים בטבלת המוצרים יהיה מתוך רשימה.למניעת שגיאות כתיב וטעויות(לאחר מכן) בפילוח הנתונים.
אם תחליט לבצע אימות נתונים>רשימה מתוך טווח.ותקצה את עמודה a לרשימה זו.בשלב א לא תצטרך לכתוב את פונקציית vstack.שלב ב וג ישארו אותו דבר.
זה מאוד חשוב בטבלאות שכאלו.
ולבסוף יהיה כאן עוד יתרון קטן שיהיה ניתן להשתמש גם בגרסאות אקסל קודמות שאינן אופיס 365.
מצ"ב צילומסך שבו נתקעתי משום מה יש לו קפיצה בהגדרות של טור אחד (יש לו נתון אחד שמוגדר 0 ולא הבנתי למה) שאלה נוספת למה מתי שאני עדיין לא ממלא כלום הוא נותן לי את כל מספרי ההזמנות ולא משאיר הכל ריק יש אפשרות לסדר את זה?
נ.ב. בכוונה לא העלתי את הקובץ אקסל המקורי כי כבר התחלתי להזין נתונים מהעסק אם זה קריטי אני ימחוק ויעלה.

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
@יעקב ויצמן פונקציית UNIQUE באקסל לא עובד בטבלה?
ברמה העקרונית הפונקצייה פועלת בטווח שנמצא בעמודה אחת או במספר עמודות.
ראה כאן דוגמא
Screenshot_20231224_162829_Excel.jpg

במקרים מסוימים המיזוג לא יתבצע .יש גם הרבה לוגיקה שיש לקחת בחשבון.
אם תרצה שהכל יוחזר בעמודה אחת יהיה צורך להשתמש בפונקציית vstack
אם מקרה ספציפי לא עובד אצלך .תשלח כאן דוגמא ואבדוק.
והאם אפשרות שיעבוד?
שאלה נוספת האם יש אפשרות לעשות שבפונקצייה הנ"ל יהיה אפשר למיין?
למיון דינאמי יש "לעטוף" את פונקציית unique בפונקציית sort
ובאגב.הריווח המשני בהפעלת פונקציית sort היא בהסרת "וצמצום" תאים ריקים שבטבלת המקור.אבל זה רק כהערת אגב..
מצטרף לתודות של @minach , ממש מפליא אותי כל פעם הרצון והלב טוב לעזור
תודה רבה רבה!
תבורכו מפי עליון!
תודה רבה על ההערכה הרבה!
שלי-שלכם הוא!

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
צפה בקובץ המצורף 1532301

מצ"ב צילומסך שבו נתקעתי משום מה יש לו קפיצה בהגדרות של טור אחד (יש לו נתון אחד שמוגדר 0 ולא הבנתי למה) שאלה נוספת למה מתי שאני עדיין לא ממלא כלום הוא נותן לי את כל מספרי ההזמנות ולא משאיר הכל ריק יש אפשרות לסדר את זה?
נ.ב. בכוונה לא העלתי את הקובץ אקסל המקורי כי כבר התחלתי להזין נתונים מהעסק אם זה קריטי אני ימחוק ויעלה.
לא הבנתי לגמרי את השאלות.סורי.
צריך לראות את מבנה הפונקציות בכל השלבים שציינתי.
אשמח שתשלח כאן גיליון עם צביעת האזורים "הבעייתיים"
ורצוי שזה יהיה במספר יותר מצומצם של שורות ועמודות.ברגע שהקונספט עובד תוכל להרחיב את הרעיון לכל הגיליון שלך עם נתוני אמת.

שלוות נפש

משתמש פעיל
ברמה העקרונית הפונקצייה פועלת בטווח שנמצא בעמודה אחת או במספר עמודות.
ראה כאן דוגמא

במקרים מסוימים המיזוג לא יתבצע .יש גם הרבה לוגיקה שיש לקחת בחשבון.
אם תרצה שהכל יוחזר בעמודה אחת יהיה צורך להשתמש בפונקציית vstack
אם מקרה ספציפי לא עובד אצלך .תשלח כאן דוגמא ואבדוק.

למיון דינאמי יש "לעטוף" את פונקציית unique בפונקציית sort
ובאגב.הריווח המשני בהפעלת פונקציית sort היא בהסרת "וצמצום" תאים ריקים שבטבלת המקור.אבל זה רק כהערת אגב..

תבורכו מפי עליון!
תודה רבה על ההערכה הרבה!
שלי-שלכם הוא!
לא הבנתי את התשובה
הטווח שלי הוא מעמודה אחת
אני שואל מכיון שאני רוצה לעצב את הנתונים בטבלה (יותר נח בעיניים) האם יש אפשרות שהנוסחה תעבוד כי ברגע שאני עושה את זה כטבלה זה מביא את השגיאה #SPILL!
תודה רבה!

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
לא הבנתי את התשובה
הטווח שלי הוא מעמודה אחת
אני שואל מכיון שאני רוצה לעצב את הנתונים בטבלה (יותר נח בעיניים) האם יש אפשרות שהנוסחה תעבוד כי ברגע שאני עושה את זה כטבלה זה מביא את השגיאה #SPILL!
תודה רבה!
זה אומר שיש לך "מפריע" בדרך
האקסל צועק לך במיקרופון " חבר יקר.אני רוצה להחזיר לך מערך /טווח תאים.תשחרר לי את הדרך בבקשה!"
צריך לנקות את התאים גם מרווחים שקיימים שם
בעבר הסברתי על כך .ראה בלינק המצורף
הודעה בנושא 'רוצה לעזור לכם באקסל' https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-12596376
תוכל לפתור את הענין או בניקוי ידני או בהכנסת העמודה "תחת שבטה" של פונקציית trim-בעמודה נפרדת

נערך לאחרונה ב:

נתיי

משתמש פעיל
אם אני רוצה למכור את האקסל לאנשים אבל אני רוצה שלא יעתיקו לאחרים (אא"כ הם יקנו ממני) מה אפשר לעשות?

אבי2021

משתמש מקצוען
אם אני רוצה למכור את האקסל לאנשים אבל אני רוצה שלא יעתיקו לאחרים (אא"כ הם יקנו ממני) מה אפשר לעשות?
אתה יכול דרך vba לבקש מספר mac (כתובת של המחשב).
ולהגדיר בקובץ אקסל דרך תנאי איזה מספר mac יוכל לקבל הרשאה לקובץ, במידה ואין התאמה אזי המשתמש יקבל exit.
כנלע"ד, עם כי פתרון עדיין לא מושלם, ואפשר לעקוף...

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
זה אומר שיש לך "מפריע" בדרך
האקסל צועק לך במיקרופון " חבר יקר.אני רוצה להחזיר לך מערך /טווח תאים.תשחרר לי את הדרך בבקשה!"
צריך לנקות את התאים גם מרווחים שקיימים שם
בעבר הסברתי על כך .ראה בלינק המצורף
הודעה בנושא 'רוצה לעזור לכם באקסל' https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-12596376
תוכל לפתור את הענין או בניקוי ידני או בהכנסת העמודה "תחת שבטה" של פונקציית trim-בעמודה נפרדת
@שלוות נפש
באגב, התייחסתי כאן לבעיה הנפוצה ביותר שבגללה מוחזרת הודעת שגיאה spill
(בשיטס הרבה פעמים במקרים בדיוק כאלה ,השגיאה שמוחזרת היא ref.אבל הם הם הדברים.והפיתרון זהה לשניהם)
יש עוד כמה סיבות אפשריות לכך.
לאיתור מקור התקלה הספציפי יש ללחוץ על המרובע(יהלום) הצהוב בצדדי התא בו מוחזרת השגיאה .ולקרוא את ההודעה המסומנת לאחר פתיחת הלשונית בחץ הקטן.
Screenshot_20231225_003739_Chrome.jpg

דבריי לעיל מוסבים על מקור תקלה של -
Spill range isn't blank.
על כל זאת ועוד ניתן לקרוא בלינק המצורף
בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה