חיה דרליך

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
ב"ה

אני מקבל דו"ח אקסל של האזנות לשיעורים במערכת לפי מספרי טלפון שהתקשרו למערכת
אני רוצה פעם אחד לחקור מי השם מאחורי כל טלפון ולהכין טבלת אקסל כל מס' טלפון למי משוייך
וכאן השאלה האם יש אפשרות באקסל שבלחיצה אחד יהפוך את כל מספרי הטלפונים לשמות כפי הטבלה שהכנתי לו - או לחילופין ימלא תא של השם ליד של מספר
כדי שאוכל להכין דוחות לפי שמות בקלות

שאלה אחרת לגמרי
מה הדרך הנכונה למלאות תא באקסל עם מס' טלפון ? כל פעם הוא משבש לי את המספר אפי' כשאני מחיל על התא שזה מספר או טקסט וכדו' כל פעם משנה לצורה אחרת ואפי' כשזה מסתדר לי אחרי כמה ניסויים כל פעם הוא מראה כשגיאה אני צריך לומר לו התעלם בכל תא ותא

אשמח מאד אם תוכלו לעזור בנושאים אלו
בכבוד ובהערכה
דוד

שוהם307

משתמש מקצוען
יש לי שאלה שנורא מציקה לי, למה אין פונקציה 'מכיל' 'אינו מכיל' באקסל. אשמח אם תעזור לי בעניין.

שוהם307

משתמש מקצוען
שלום לך, יש לי שאלה באקסל וכמובן שאתה לא מחוייב אפילו לענות עליה אבל בכל זאת אני שואל אולי יהיה לך זמן להשיב לי.
השאלה היא כזו ואני יביא דוגמה פשוטה,
אני רוצה להזין כל יום בתא A1 את השער היציג של הדולר, היום השער 3.50 ומחר אני יעדכן אותו שהשער הוא 3.52 אבל אני רוצה שיחשב לי שאם השער הנוכחי גבוה מהשער של אתמול אז שיצבע את התא בירוק לדוגמה, ואם נמוך אז אדום,
אשמח מאוד מאוד אם תואיל בטובך להשיב לי.
תודה רבה רבה.

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
אני מקבל דו"ח אקסל של האזנות לשיעורים במערכת לפי מספרי טלפון שהתקשרו למערכת
אני רוצה פעם אחד לחקור מי השם מאחורי כל טלפון ולהכין טבלת אקסל כל מס' טלפון למי משוייך
וכאן השאלה האם יש אפשרות באקסל שבלחיצה אחד יהפוך את כל מספרי הטלפונים לשמות כפי הטבלה שהכנתי לו - או לחילופין ימלא תא של השם ליד של מספר
כדי שאוכל להכין דוחות לפי שמות בקלות
כן אפשר הפונקציה היא VLOOKUP
והיא בניוה כך: פרמטר ראשון מכניסים את התא שמכיל את המספר טלפון
פרמטר שני את כל הטבלה של השמות + הטלפונים (הטלפונים ראשונים, ואחר כך השמות)
פרמטר שלישי כותבים את מספר העמודה שצרומים לקבל חזרה (עם השמות ב A והטלפונים ב B אז כותבים 2)
פרמטר שלישי כותבים FALSE

וגרורים על כל המספרים

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
שאלה אחרת לגמרי
מה הדרך הנכונה למלאות תא באקסל עם מס' טלפון ? כל פעם הוא משבש לי את המספר אפי' כשאני מחיל על התא שזה מספר או טקסט וכדו' כל פעם משנה לצורה אחרת ואפי' כשזה מסתדר לי אחרי כמה ניסויים כל פעם הוא מראה כשגיאה אני צריך לומר לו התעלם בכל תא ותא
תעבור למפרים ושם תבחר במותאם אישית
ותגדיר אותו כך 000-000-0000 לנייד
00-000-0000 לנייח

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
שלום לך, יש לי שאלה באקסל וכמובן שאתה לא מחוייב אפילו לענות עליה אבל בכל זאת אני שואל אולי יהיה לך זמן להשיב לי.
השאלה היא כזו ואני יביא דוגמה פשוטה,
אני רוצה להזין כל יום בתא A1 את השער היציג של הדולר, היום השער 3.50 ומחר אני יעדכן אותו שהשער הוא 3.52 אבל אני רוצה שיחשב לי שאם השער הנוכחי גבוה מהשער של אתמול אז שיצבע את התא בירוק לדוגמה, ואם נמוך אז אדום,
אשמח מאוד מאוד אם תואיל בטובך להשיב לי.
תודה רבה רבה.
תכתוב היום ב A1 מחר ב B1 ותעשה עיצוב מותנה שאם זה קטן מזה או גדול לפי העניין

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
יש לי שאלה שנורא מציקה לי, למה אין פונקציה 'מכיל' 'אינו מכיל' באקסל. אשמח אם תעזור לי בעניין.
תשמע למה אין מכיל או לא אני לא יודע
אבל אפשר לעשות IFERROR בשילוב FIND שאם FUND לא מוצא כלום הרי הוא מחזיר שגיאה

xl3391

משתמש מקצוען

בעיצוב מותנה לאדום להכניס את הנוסחה:
קוד:
=FILTERXML(WEBSERVICE("https://www.boi.org.il/currency.xml?curr=01"),"//CHANGE")<0

ולעיצוב מותנה ירוק:
קוד:
FILTERXML(WEBSERVICE("https://www.boi.org.il/currency.xml?curr=01"),"//CHANGE")>0

אפשר גם בתא עצמו של שער הדולר להכניס את הנוסחה:
קוד:
=FILTERXML(WEBSERVICE("https://www.boi.org.il/currency.xml?curr=01"),"//RATE")
והוא יתעדכן אוטומטית בפתיחת הקובץ.

מצ"ב קובץ עם הסבר איך זה עובד.

קבצים מצורפים

• שער דולר מתעדכן ונצבע-חייב חיבור לאינטרנט.xlsx
    KB 16.5 · צפיות: 28

OTZMAGRAFIC

משתמש חדש
שלום,
אני מנסה לעשות קיבוע של הפניה לתא מסויים עם f4 אבל זה לא נותן לי.
איזה עוד דרך יש ולמה זה קורה?(יכול להיות בגלל הגרסה? יש לי גרסה של 2010)

פורום שכר

משתמש רשום
יכול להיות שזה נעול, אמור להיות על המקלדת כפתור בצד ימין בשם LOCK, אם לא מסתדר אפשר לקבע ע"י סימון של דולר ממש.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני רוצה לצרף את כל הנתונים בטווח מסויים למחרוזת.

זאת אומרת במקום לכתוב: A1&A2&A3&A4
אני רוצה שיהיה אפשר לכתוב נוסחה מסויימת שתקבע שהטווח - A1:A4 יצורף כולו למחרוזת אחת.

(נ"מ לטווחים ארוכים שאני רוצה לצרף כל מה שיש בכל התאים שבטווח לרצף אחד ארוך, וקשה מאוד לכתוב את כולם)

מקווה שהייתי מובן.

תודה מראש

xl3391

משתמש מקצוען
אני רוצה לצרף את כל הנתונים בטווח מסויים למחרוזת.

זאת אומרת במקום לכתוב: A1&A2&A3&A4
אני רוצה שיהיה אפשר לכתוב נוסחה מסויימת שתקבע שהטווח - A1:A4 יצורף כולו למחרוזת אחת.

(נ"מ לטווחים ארוכים שאני רוצה לצרף כל מה שיש בכל התאים שבטווח לרצף אחד ארוך, וקשה מאוד לכתוב את כולם)

מקווה שהייתי מובן.

תודה מראש

בגוגל שיטס CONCATENATE דוגמא
קוד:
=CONCATENATE(A2:C2)

ויש גם את TEXTJOIN אם צריך להוסיף מפריד בינהם. באקסל היא קיימת רק בגרסאות 2019 ו365.
דוגמא
קוד:
=TEXTJOIN(" ",1,A3:G3)

באקסל 2019 ו 365 יש את הפונקציה CONCAT שמחברת בלי מפרידים ואפשר לשלוח אליה גם טווח.
דוגמא
קוד:
=CONCAT(A3:G3)

אקסל בגרסאות ישנות יותר אפשר להוסיף פונקציה מותאמת בVBA ולהשתמש בה בגיליון:
קוד:
Function JoinTxt(rng As Range, Optional sep As String)
    Dim t As String
    t = ""
    For Each c In rng
        t = t & c.Text & sep
    Next
    If sep <> "" Then
        t = Left(t, Len(t) - 1)
    End If
    JoinTxt = t
End Function

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
תודה רבה עזרתם לי מאוד.
האפשרות של contacenate לא עוזרת כי היא מצריכה לרשום כל תא ותא בנפרד (ולא טווח)
אבל textjoin עובד מצויין בדיוק מה שאני צריך.

xl3391

משתמש מקצוען
תודה רבה עזרתם לי מאוד.
האפשרות של contacenate לא עוזרת כי היא מצריכה לרשום כל תא ותא בנפרד (ולא טווח)
אבל textjoin עובד מצויין בדיוק מה שאני צריך.
לכן ציינתי בגוגל שיטס. שם אפשרי טווח.
באקסל 2019 ו 365 יש את CONCAT שכן מאפשרת טווח.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לכן ציינתי בגוגל שיטס. שם אפשרי טווח.
באקסל 2019 ו 365 יש את CONCAT שכן מאפשרת טווח.
נכון, לא שמתי לב. התבלבלתי בין האקסל לשיטס. אבל אני רציתי מפריד והאפשרות השניה הכי טובה לי.

דבורה2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תודה על האשכול המחכים

יש לי קובץ אקסל עם קישורים לתמונות
איך אני יכולה להוריד את כל התמונות בבת אחת?

סתם איש אחד

משתמש רשום
שלום יש לי שתי קבצי אקסל של אנשי קשר ואני רוצה למזג אותם בלי כפולות האם יש אופציה כזאת?

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
שלום יש לי שתי קבצי אקסל של אנשי קשר ואני רוצה למזג אותם בלי כפולות האם יש אופציה כזאת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה