יובל אמיל רז

איור דיגיטלי וקומיקס
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אשמח לעזרה:
אני עשיתי קובץ של רשימת ילדים לקייטנה, כשיש לי את תאריכי הלידה הלועזיים של כולם, ואני צריך להפיק מזה את הגיל שלהם לטור נפרד (שמתעדכן אפילו אם אפשר...)
יש נוסחה שיכולה לעשות את זה?
תודה

אבי2021

משתמש מקצוען
אשמח לעזרה:
אני עשיתי קובץ של רשימת ילדים לקייטנה, כשיש לי את תאריכי הלידה הלועזיים של כולם, ואני צריך להפיק מזה את הגיל שלהם לטור נפרד (שמתעדכן אפילו אם אפשר...)
יש נוסחה שיכולה לעשות את זה?
תודה
בבקשה.

קבצים מצורפים

• תאריכים.xlsx
    KB 10 · צפיות: 22

אבי2021

משתמש מקצוען
תודה רבה!
ממש פלאי פלאים!
יש אפשרות להדרכה איך לעשות את זה? (אם זה לא מידי מסובך כמובן...)
1. בתחילה יש לרשום נוסחת TODAY, שהוא מחזיר תאריך של היום (מתעדכן בעת פתיחת הגליון.
2. נוסחת DATEDIF, ארגומנט ראשון יש לציין תאריך שברצונך לחשב, ארגומנט שני להביע על נוסחת TODAY עם לקבע, ארגומנט שלישי לכתוב "Y" .
יש לציין נוסחת DATEDIF אינו מופיע ברשימת אקסל, אך עובדת...

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
יפה מאוד
במקום לכתוב today בתא g2
ניתן לכתוב בתוך הפונקציה של datadif כמו בגיליון המצורף
הכנתי גם חישוב לשנים+חודשי העודף
קיימות עוד מניפולציות לחישוב בארגומנט השלישי.אבל כמענה לשאלה שנשאלה זה מספיק.

קבצים מצורפים

• חישוב גיל באקסל.xlsx
    KB 55.3 · צפיות: 24
נערך לאחרונה ב:

שני 100

משתמש רשום
יש דוח של התחייבויות של בית כנסת כשבן אדם משלם את ההתחייבות לגבאי הגבאי רושם את הסכום וגם את השם שלו שהוא קיבל את הכסף

איך אני עושה סך הכל לפי שם גבאי?

שימי .ב

משתמש חדש
יש דוח של התחייבויות של בית כנסת כשבן אדם משלם את ההתחייבות לגבאי הגבאי רושם את הסכום וגם את השם שלו שהוא קיבל את הכסף

אתה עובד תמיד על אותו קובץ ? או שכל פעם אתה מוריד ממעקכת קובץ חדש?

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען

בבקשה
Screenshot_20230417_235847_Sheets.jpg

יש להקפיד מאוד לגרור את הידית מילוי עם הפונקציה בעמודה E עד לסיום הטבלה בעמודות B וC
מצורף גיליון להעתק הדבק
בהצלחה

קבצים מצורפים

• ס'ך תרומות לפי שם גבאי.xlsx
    KB 55.5 · צפיות: 20

שימי .ב

משתמש חדש

יש כמה דרכים
1. פילטר
2. סינון ע"פ שם עם subtotal
3. לדעתי הכי מומלץ זה עם SUMIF , ראשית אתה עושה תא שיהיה מיוחד לשם הגבאי שעליו אתה רוצה לעשות בדיקה
וכך הנוסחא בהתחלה אתה מסמן את כל שמות הגבאים, לאחר הפסיק את התא של שם הגבאי, לאחר פסיק אתה מסמן את כל הסכומים ( לידיעה הסימון של התאים בטבלה צריכים להיות על אותה מס' שורות)
בהצלחה

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
3. לדעתי הכי מומלץ זה עם SUMIF ,
דעתך היא דעתינו.
הכי פרקטי והכי (כמעט)פשוט.
הבעיה עם filter/subtotal שהפילוח לא יתבצע אוטומט לכל שם גבאי שיתווסף.
וכל פעם צריך לבחור מתוך רשימה שם גבאי.
הפתרון עם sumif זה מה ששלחתי.
אלא שאני הוספתי את פונקציית unique הנפלאה.שמסכמת אונליין את כל שמות הגבאים שיהיו ברשימה.
לצידן יהיו התוצאות בסכומים ע"פ sumif
היתרון כאן(על הצעתך) שמדובר בסיכום מול העיניים ומעודכן אונליין תמיד ללא צורך בשום מגע-
של כל הגבאים יחדיו שכתובים עכשיו ושיתווספו בעתיד.

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
תודה
אבל אין את זה ביותר פשוט
לא מכיר משהו אחר.
ניתן לבדוק בגוגל.
המשימה פה לא פשוטה.
זה לא רק בגלל שמדובר בישומים (עננים) של שתי ענקיות טכנולוגיה שונות -מייקרוסופט וגוגל,המדברות בשפת תיכנות שונה.
אלא גם צריך לקחת בחשבון את הנתון של שיבושי פונקציות רבות בהמרה (אפילו פשוטה ביותר,כמו העלאת קובץ אקסל לדרייב ופתיחתו בשיטס).
הרבה פונקציות יחודיות רק באקסל והרבה פונקציות יחודיות לשיטס.
ויש פונקציות בעיקר עם if שיש לקחת בחשבון את ההיפוך בין הטרו לפולס בארגומנט 2 ו3.
ולכן.בכל המרה/סינכרון בין אקסל לשיטס יש לעבור על הגיליון ולתקן שגיאות (בעיקר את שגיאות ref המצויות).
עשרות פעמים נתקלתי בכך בגיליונות שונים בעת המרה מגיליון אקסל לשיטס.
עבורי.דיינו בכך...

Cהרשי

משתמש רשום
לא מכיר משהו אחר.
ניתן לבדוק בגוגל.
המשימה פה לא פשוטה.
זה לא רק בגלל שמדובר בישומים (עננים) של שתי ענקיות טכנולוגיה שונות -מייקרוסופט וגוגל,המדברות בשפת תיכנות שונה.
אלא גם צריך לקחת בחשבון את הנתון של שיבושי פונקציות רבות בהמרה (אפילו פשוטה ביותר,כמו העלאת קובץ אקסל לדרייב ופתיחתו בשיטס).
הרבה פונקציות יחודיות רק באקסל והרבה פונקציות יחודיות לשיטס.
ויש פונקציות בעיקר עם if שיש לקחת בחשבון את ההיפוך בין הטרו לפולס בארגומנט 2 ו3.
ולכן.בכל המרה/סינכרון בין אקסל לשיטס יש לעבור על הגיליון ולתקן שגיאות (בעיקר את שגיאות ref המצויות).
עשרות פעמים נתקלתי בכך בגיליונות שונים בעת המרה מגיליון אקסל לשיטס.
עבורי.דיינו בכך...
ואם זה קובץ ללא נוסחאות כלל רק עדכון נתונים זה יותר פשוט?
תודה יעקב אתה תותח!

גרנדאופיס

משתמש חדש
אשמח לעזרה.
מישהו יודע איך להוסיף תמונה לתוך תא של אקסל, כך שיהפוך להיות חלא מהתא ולא מודבק מעל הגליון. כשאני עושה את זה כרגע זה לא נהיה חלק מהתא ואז בסינון כל התמונות נשארות מחוץ לתאים והבלאגן גדול...
תודה

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
ואם זה קובץ ללא נוסחאות כלל רק עדכון נתונים זה יותר פשוט?
תודה יעקב אתה תותח!
ראשית .תודה לך.
עצם פעולת הסינכרון בין האקסל לשיטס מהווה אתגר.
אני לא מתעסק בזה ביום יום.ולא התנסיתי בכך.
אתה יכול לחפש בגוגל את המשפט
Sync excel With google sheet
תעבור על התוצאות בין הבלוגים והפורומים המקצועיים.
אם זה רק נתונים בלבד.שימת הלב לשגיאות פוחתת משמעותית.
יש עוד נקודה שלא כתבתי לעיל עם חשיבות רבה.וזה לבדוק את הפורמט תא/עמודה!
מנעד האפשרויות בפורמטים באקסל הוא רב מאוד מזה המוצע בשיטס.
כאשר הפורמט לא תקין .הנתונים יכולים להתבלבל בעת המרה.בעיקר בפורמט תאריך ומספר.
מה שמובן לאקסל לא תמיד מובן לשיטס וכן להיפך.
הנה לך דוגמא קטנטנה מהגיליון הנ"ל ששלח אבי 2021
20230418_100234.jpg

שים לב שאותו גיליון פתחתי בשיטס.והתאריך שם הפוך בין היום בחודש ליום.
מקור הבילבול הוא בהגדרות הגיליון באיזור הזמן.
בתאריך אמריקאי כותבים את החודש לפני היום
כמו 4/18/2023
ולא 18/4/2023
הפעם זה עבד בשיטס.אבל אם תנסה לכתוב תאריך בפורמט כזה 18/4/2023.השיטס לא יבין זאת ולא יתרגם את התאריך(במקרה של הפונקציה בגיליון הוא לחשב טווח תאריכים) .השגיאה תהיה name!!!
זו סוגיא רחבה וידועה.לא אכנס כאן לפתרונות השונים.באתי רק לתת דוגמא על נקודה חשובה שיש לתת עליה את הדעת.
בהצלחה

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
אשמח לעזרה.
מישהו יודע איך להוסיף תמונה לתוך תא של אקסל, כך שיהפוך להיות חלא מהתא ולא מודבק מעל הגליון. כשאני עושה את זה כרגע זה לא נהיה חלק מהתא ואז בסינון כל התמונות נשארות מחוץ לתאים והבלאגן גדול...
תודה

גרנדאופיס

משתמש חדש
תודה!
יש לי את הקישור הזה אבל הוא חסום לי ע"י נתיב. יש איך להציג לי את התוכן שלו? יעזור לי מאוד!

יעקב ויצמן

משתמש סופר מקצוען
בבקשה

קבצים מצורפים

• עולים ברמה_ כיצד להוסיף תמונה לתוך תא באקסל Excel.PDF
    KB 1,021 · צפיות: 20

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה