רוצה להיות מוזיקאי...

א מוזיקאנט

משתמש חדש
בס"ד

שלום לכולם!

אני חדש כאן

ואני מעוניין להיות מוזיקאי

ברצוני לדעת כמה דברים בסיסיים

א' איך אני יודע אם אני כשרוני לזה.

ב' איפה אפשר ללמוד מוזיקה?

ג' איפה יש ברשת חומר כתוב שאפשר ללמוד ממנו?

ד' זה מקצוע קשה או מקצוע שדורש רק נשמה?

ה' יש מצב כזה ללמוד מוזיקה??

אקיצער קצת טיפים למוזיקאי בפונטציאל

תודה מראש לכל המתייחסים

רוני

אביה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ברוך הבא!

למה כוונתך להיות מוזיקאי? לדעת לתופף, לנגן, להלחין, לסלפז', להרמן, או סתם להכיר מושגים (הקף בעיגול..)
מה הסיבות ומה המטרה?
בכל אופן כדי לבדוק אם אתה מוזיקאלי, תצטרך אדם נוסף שישמע אותך.

נום

משתמש רשום
בכל מקרה, תתחיל ללמוד לנגן על כלי אחד ביסודיות [2-3 שעות אימון ביום, כל יום חוץ משאבעס]
תחפש מורה שילמד אותך תיאוריה תוך כדי, שיחשוף אותך לכמה שיותר סגנונות נגינה, ושילמד אותך לאלתר.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
זה מקצוע שדורש לבד מנשמה, הרבה התמדה, תרגול וראש מתמטי לא יזיק בכלל.

אסנת

משתמש רשום
עיצוב גרפי
א. לא כל נגן כלי הוא מוזיקאי!
מוזיקאי זה אדם שאוהב את המוזיקה ומכיר אותה מעבר לתוים שהוא צריך להשתמש בהם.
ב. בשביל לנגן צריך דבר ראשון לאהוב את המוזיקה ולדעת שבמוזיקה חוץ מנשמה ואהבה וצריך המון משני אלו צריך גם להשקיע, והרבה. ככל שמשקיעים יותר מתחברים יותר למוזיקה. מוזיקאי לעומת נגן זה אדם המחובר למוזיקה, כי אפשר לנגן ואפשר לנגן וקשה לי להסביר את ההבדל.
ג. מתחילים על כלי שאוהבים וזה תלוי גם בגיל של הנגן, (לא כל כלי כדאי להתחיל בכל גיל) מכירים את התוים ומומלץ בחום ללמוד גם תאוריה. כמורה אני יודעת שאדם שמנגן ללא ידע תאורתי ואפילו חלקי הוא ישאר בגדר נגן לעומת מוזיקאי.
ולהגדרת איך אני ידע שאני מוכשר לזה? זו שאלה קשה שקשה מאוד לענות עליה לפני שמתחילים להתעסק עם המוזיקה.
הדוגמה הכי טובה היא שיש הרבה ילדים זייפנים יש כאלה שמזייפים מכיוון שהם לא מוזיקליים ויש כאלה שמזייפים כי הם כל כך מוזיקליים ברמה כזאת שיש להם ידע בראש שהם לא מצליחים להכיל אותו כי אין להם כלים להכיל אותו (תוים לדוגמה) ואז במצב של יודעים ולא יודעים נוצר בלבול ולכן הם מזייפים ילדים כאלה מפנים למוזיקה הם מפסיקים לזייף תוך תקופה קצרה, וגדלים כמוזיקאיים.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אני חושבת שאפשר להיות נגן מקצועי מבלי ללמוד את התאוריה לעומק...
ישנם כאלה שלומדים תאוריה ותווים והם מנגנים "לפי הספר" ולא מעבר
וישנם כאלה שהמוזיקה אצלם מגיעה נטו מהנשמה ולכן הם לא צריכים זאת.
קחו לדוגמה שירים מהעבר שהלחינו אדמו"רים ורועי צאן למיניהם... לא נראה לי שכולם היו בקיאים בכל זה.
נכון, מי שלומד תאוריה וכו' יש לו ידע יותר מקצועי אך זה לא מחייב ברמת החיבור למוזיקה. (ואפילו הביצוע הסופי)

אבוקדו

משתמש רשום
נכתב ע"י אסנת;727219:
ויש כאלה שמזייפים כי הם כל כך מוזיקליים ברמה כזאת שיש להם ידע בראש שהם לא מצליחים להכיל אותו כי אין להם כלים להכיל אותו (תוים לדוגמה) ואז במצב של יודעים ולא יודעים נוצר בלבול ולכן הם מזייפים ילדים כאלה מפנים למוזיקה הם מפסיקים לזייף תוך תקופה קצרה, וגדלים כמוזיקאיים.

?????
זה נשמע ממש לא הגיוני .
אפשר עוד הסבר על התאוריה הזאת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה