דרוש מידע רופא עור לאטופיק דרמטיטיס ילדים

שיר השירות

משתמש מקצוען
יש לי ילד בן קצת יותר משנה, עם אטופיק במצב בינוני,
אם למישהו יש מידע והמלצה על רופא עור שמומחה לזה לצורך מעקב, באזור ירושלים.
תודה מראש.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לדעתי לשום רופא אין בשורה מדי משמחת.
סטרואידים, אלידל, טיפול משמר.
זה בערך מה שהם אומרים.
אין להם אפשרות להמציא את מה שלא קיים.....
היום יש רופאים שימליצו על סאטקוויס, משחה חדשה בארץ. יקרה אימים ולא בסל הבריאות. לא כל הרופאים מכירים אותה, אבל אלו שהיו מעורבים במחקר שלה ייטו להמליץ עליה. היא מיועדת לאטופיק במצב בינוני.
רופאים בירושלים -
את יכולה ללכת לד"ר שגיא, הוא גם רופא טוב וגם בן אדם, וזה שווה הרבה. המון.
(לגבי אטופיק הוא אוהב להמליץ על חוף הים (התיכון).)

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הבן שלי היה עם אטופיק במצב נוראי!!! (זה התחיל להתפרץ בגיל 3 חודשים!!)
הלכתי לשושנה שטייף נתנה לי דיאטה ומשחה.
הדיאטה לא עזרה, המשחה עזרה פלאים!!!!
היא פשוט הצילה אותו, הוא ממש סבל.

רק לעודד אותך, שבגיל שנתיים זה ממש ירד מאד היה צריך משחה רק במקומות מסויימים, כמו הקיפול של היד, וכד'
מגיל 3 ומעלה כבר שכחנו שהיה כזה דבר.

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
העיקרון שלו זה ל
ממליצה לך מאד על דוקטור טוביה אליאל מבני ברק
לאחותי יש אטופיק ברמה חריפה והוא עזר לה!
השיטה שלו הוא לערבב 2 משחות (נראה לי בפנטן עם בפנטן +) כדי להוריד את הריכוז.
תשאלי את @Trouble Maker נראה לי שהיא יודעת.
בגדול כל מה שמוריד גירוי, אפילו פניסטיל ג'ל אמור לעזור, אני עכשיו קניתי משחה נחמדה ששמה "סנסידרם" היא גם מסדרת "הבפנטן" היא דשה ולא נקנית בהנחה עם מרשם (קרוב ל40 ש"ח) מתי שהבחור מסכים למרוח אותה נראה לי שהיא עוזרת.
הפיתרון הוא להתחיל אוטוטו שרוול ארוך ולקוות שהחורף ישכיח את הצרה הזו לעלמים!

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
העיקרון שלו זה ל

השיטה שלו הוא לערבב 2 משחות (נראה לי בפנטן עם בפנטן +) כדי להוריד את הריכוז.
תשאלי את @Trouble Maker נראה לי שהיא יודעת.
בגדול כל מה שמוריד גירוי, אפילו פניסטיל ג'ל אמור לעזור, אני עכשיו קניתי משחה נחמדה ששמה "סנסידרם" היא גם מסדרת "הבפנטן" היא דשה ולא נקנית בהנחה עם מרשם (קרוב ל40 ש"ח) מתי שהבחור מסכים למרוח אותה נראה לי שהיא עוזרת.
הפיתרון הוא להתחיל אוטוטו שרוול ארוך ולקוות שהחורף ישכיח את הצרה הזו לעלמים!
גם השיטה של ד''ר הראל שכתבתי לעייל היא ערבוב של כמה משחות.
המרשם שהוא נתן לי זה ערבוב של נרידרם (אם כבר סטרואידים, אז נרידרם הכי יעיל לאטופיק) עם משחות משמנות על בסיס גליצרין אם אינני טועה. ההסבר שהוא הסביר לי שהמשחות המשמנות גורמות לשכבת הגנה כך שהסטרואידים לא נספגים בעור אלא מרפאים רק מלמעלה. לכן המשחה בטוחה לשימוש יומיומי. מה גם שהמשחות המשמנות עושות טוב לעור האטופי היבש.

שרוולים ארוכים? חורף? אצלנו לא הועיל שום דבר...
אמנם ההתפרצויות הן בעיקר בעונות המעבר, אבל כל השנה זה נמצא על אש נמוכה.

להשכיח לעולמים? הלוואי אמן. הבטיחו לי עד גיל עשר. היא כבר בת שש עשרה...
אמנם היום המצב הרבה יותר רגוע ב''ה אבל לא חלף לגמרי. ממש לא.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
טוביה אוליאל הוא תלמיד של אביקם הראל, ועובד בשיטה שלו.
רק שהוא מקבל דרך קופת חולים והראל רק פרטי :)
העקרון של הטיפול זה משחה מעורבבת: נרידרם - שזה סטרואידים חזקים, עם גנטמיצין - שזה משחה אנטיביוטית, שניהם מעורבבים עם פרפין לבן כדי לדלל את החוזק.
את המשחה הזו מורחים בזמן התפרצות, בהתחלה אפילו פעמיים ביום, ואחרי זה עם הנחייה הולכים ויורדים במינונים, עד שנשאר לשימוש משהו כמו פעם בשבוע. (עם הזמן גם הולכים ומגדילים את המינון של הפרפין הלבן בתוך המשחה, כך שהיא נהיית עם פחות סטרואידים ככל שחולף הזמן).
במקביל, ככל שמורידים את מספר הפעמים של השימוש במשחה המעורבת, מגבירים את השימוש בקרם לחות פשוט ללא חומרים מיוחדים, כדי לבנות לעור הגנה.
וכמובן, מקפידים על סביבה ללא חומרים מגרים (סבונים, אבקות כביסה, מבשמים, מפיצי ריח למיניהם, דבק רהיטים, צבע ושאר מרעין בישין).
זאת כל התורה על רגל אחת :D

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
זה עוזר? עדיף בגדים ארוכים לאטופיק?
העניין הוא שבגד ארוך מגן מנזקי גרוד, אי אפשר לפצוע מקום שלא מגיעים אליו.
מצד שני, בגד קצר נותן לגוף להתאוורר....
אז בסוף, כמו תמיד, התשובה היא: תלוי בילד.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לגבי הערבוב של בפנטן עם בפנטן פלוס, שהזכירה פה @טחינה גולמית, זה משחה מצוינת לטיפול יומיומי. בלי סטרואידים, נותנת לעור הזנה וקצת חיטוי.
לא אמורה להועיל במקרה של התפרצות רצינית (אולי קצת) אבל מעולה לשימוש קבוע לשימור ולמניעה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
גם השיטה של ד''ר הראל שכתבתי לעייל היא ערבוב של כמה משחות.
המרשם שהוא נתן לי זה ערבוב של נרידרם (אם כבר סטרואידים, אז נרידרם הכי יעיל לאטופיק) עם משחות משמנות על בסיס גליצרין אם אינני טועה. ההסבר שהוא הסביר לי שהמשחות המשמנות גורמות לשכבת הגנה כך שהסטרואידים לא נספגים בעור אלא מרפאים רק מלמעלה. לכן המשחה בטוחה לשימוש יומיומי. מה גם שהמשחות המשמנות עושות טוב לעור האטופי היבש.

שרוולים ארוכים? חורף? אצלנו לא הועיל שום דבר...
אמנם ההתפרצויות הן בעיקר בעונות המעבר, אבל כל השנה זה נמצא על אש נמוכה.

להשכיח לעולמים? הלוואי אמן. הבטיחו לי עד גיל עשר. היא כבר בת שש עשרה...
אמנם היום המצב הרבה יותר רגוע ב''ה אבל לא חלף לגמרי. ממש לא.
נרידרם באמת יעיל, וחשוב לדעת בשום אופן לא להשתמש בו כשהוא לבד ובלי דילול!!!! הוא מאד מאד חזק. הרבה יותר מאלוקום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה