רוחב ארונות עליונים במטבח

רקפת3

משתמש סופר מקצוען
הבנתי מהנגר שעד רוחב דלת של 62 בערך עדיין מקובל לעשות.
השאלה כמה זה נוח בארונות עליונים... במדיחי כלים לדוגמא - לא יותר פרקטי לחלק ל-2?
ומצד שני, צריך להקביל לארונות למטה ששם בד"כ עושים מגירות רחבות, איך מסתדרים עם זה?
או שלא חייב להקביל?
אפרט את המידות שאמורות להיות לי במטבח בצורת ר:
למטה:
מגירה 30, מגירות כיור - 62, מגירות 70, פינה קטומה 90, מגירות 55, כיור 62, מגירות 70.
למעלה -
30, מדיח של 62 - לחלק ל-2??, ארון של 100- 2 דלתות של 50?, פינה קטומה 60, ארון 85 - 2 דלתות של 42??, מייבש כלים 62 - לחלק ל-2 של 31??, וארון 70 - 2 דלתות?

תכנית מטבח תחתון.png

הקטע שאם מחלקים ארונות עליונים מקבילים גדולים ל-2, זה כבר לא יוצא מקביל, אז מה עושים???
אני עושה חזיתות פולימר עם מסגרת, כך שהחלוקה של הדלתות מודגשת ולא נבלעת.

מחכה להארות...
תודה רבה!!!

נערך לאחרונה ב:

2bdesign365

משתמש פעיל
1624453554635.png

לדעתי יש יותר מדי מידות במטבח בשביל מראה אחיד ונעים כדיכמ שאפשר להשוות.
שאלה איפה הכיריים?
ומה סגנון המטבח האם את רוצה קלפות?
האם התנור זה ביילד אין?
למה לא לעשות את המזווה 50 ואז ביילד אין
ליש 10 בסוף אפשר בלי גג 2 למקרה שצריך חבל על כל ס"מ

זבנג

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
דבר ראשון, תציירי לך פריסות לכל צד (ציירי לך איך נראה כל קיר עם הארונות)
יהיה לך הרבה יותר קל להבין ולהחליט
וחוץ מזה כמו שאמרו זה לא יפה שיש יותר מדי מידות, אני הייתי מחלקת את הארונות לאותו הגודל (כמה שאפשר)

מש שט

משתמש פעיל
עריכה תורנית
דלתות עליונות ברוחב 50 אפשרי אבל עדיף עם ציר 180 מעלות שיפתח לגמרי, אם לא נתקלים בזה כשזה פתוח.
אפשר גם קלפה שאז אפשר לעשות כל רוחב שרוצים.

רקפת3

משתמש סופר מקצוען
צפה בקובץ המצורף 915006
לדעתי יש יותר מדי מידות במטבח בשביל מראה אחיד ונעים כדיכמ שאפשר להשוות.
שאלה איפה הכיריים?
ומה סגנון המטבח האם את רוצה קלפות?
האם התנור זה ביילד אין?
למה לא לעשות את המזווה 50 ואז ביילד אין
ליש 10 בסוף אפשר בלי גג 2 למקרה שצריך חבל על כל ס"מ
הבעיה היא תשתית קיימת מהקבלן, ואני ממש רוצה לא להתחיל עם שינויים שידחו עוד יותר את הכניסה לדירה וייקרו את העסק. אז יש לי נקודת גז - ליד התנור שבקצה, והאילוץ השני הוא נקודות מים קצת בעייתיות.
מפרטת את הסיבות...:
מעל המקרר יש ארון - 2 דלתות 45-45, המזווה - הוא לא ממש מזווה, זה מגירה למטה, מעליה בילד אין וקלפה למקרוגל, ואז למעלה ארון גדול.
הבעיה העיקרית היא הכיורים - הכיור החלבי (קרוב למקרר) ולא רציתי אותו צמוד לשיש, הכי שמאלה שיכולה לקחת אותו זה להשאיר 30 סמ. ( עושה שם חזזית אחת עם 2 מגירות ללחם ושקיות).
הפינה היא קטומה, ומה שנשאר זה 70 למגירות.
בצד השני - 10 סמ זה תא לפלטה, 60 לבילד אין ומעליו גז (ארונות עליונים יתחילו רק אחרי הגז).
(צריך להרחיק את הארון מהגז? הנגר טוען שצריך לפחות 10 סמ מרחק...)
הכיור הורחק כמה שאפשר מהפינה, משאיר 55 סמ למגירות, 62 לארון כיור ואחריו מה שנשאר זה 70 למגירות.

אני מרגישה שכל המטבח מוכתב מאילוצים, השאלה אם יש לאן לקחת אותו מכאן...
סגנון המטבח כפרי עדין (אנגלי קוראים לזה?) פולימר מסגרת שמנת, שיש בז' וקרמיקת בריקים בגווני בז'.

תודה רבה רבה!!!

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הדלתות למעלה ולמטה לא צריכות להקביל.
בעבר כשהיו עושים גם למטה דלתות ואז הקוים הדומיננטיים היו קווי גובה היו עושים הכל מקביל, כיום כשעושים למטה בעיקר מגירות, הקוים הדומיננטיים הם אופקיים, ולכן להפך יש עניין לשבור את הקוים האנכיים.

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
חשוב מאד שיהיה סימטריה בארונות למעלה (ארונות שווים בגודלם)
אין צורך שיקביל לארונות למטה.

רקפת3

משתמש סופר מקצוען
עשיתי כמה שינויים לפי מה שהבנתי מפה,
ואשמח לשמוע אם השרטוט החדש נראה יותר טוב ואם יש בו בעיות:
שרטוט מטבח.png

ניסיתי לסדר בצורה סימטרית יותר, ואת הלמעלה בלי קשר ללמטה, בלי להזיז נקודות תשתית. (רק חשמל)
המינוס הוא המייבשי כלים:
50 נשמע לי קצת קטן, לא? וגם לא ממש מקביל לכיור, זה בעיה?
האופציה השניה שחשבתי מסומנת בצהוב, לעשות ארון אחד של מטר (2 דלתות של 50),ובתוכו מייבש כלים של 60 מוצמד לשמאל , ומחיצה שיוצרת ארון נוסף של 40 - רק פנימי.
מבחינת ההקבלה לכיור - יוצא שמייבש הכלים החלבי (ימני) מתחיל ונגמר 10 סמ אחרי הכיור, והבשרי נגמר 5 סמ אחרי.

תודה רבה !!!

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה