רובה - כדאי או לא?

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
קבלן שיפוצים טען באוזני שכיום ממעטים להשתמש ברובה בריצוף. הוא טוען שלא תמיד יש בה צורך.

בעקבות דבריו החילותי לתהות האם כדאי להשתמש ברובה בין מרצפות דמויות פרקט באמבט. עם רובה בהירה הריצוף (הבהיר) לא ממש יראה כפרקט, בלעדיה אני מרגישה שהרצפה נראית מלוכלכת בחורים ובסדקים. בקיצור, מהו צבע הרובה המומלץ לריצוף זה? (שגווניו - קרם בהיר מאד).

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד מעט יענו לך כאן בצורה מקצועית יותר אבל ממה שאני יודעת הרובה לא נועדה רק ליופי אלא לייצוב וקיבוע המרצפות והיא בעצם שומרת עליהן משבירה.
אני הייתי עושה רובה בהירה בגוון הדומה ביותר לגוון הריצוף.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
תודה לך, עדן!
האם הרובה בגוון הפרקט לא תגרום לריצוף להראות כמשטח אחיד, ובכך יבוטל המראה הפרקטי?

אפרתה

משתמש מקצוען
לא ניסיתי בפרקט או דמוי. אבל בריצוף לפטו סטנדרטי לא שמו לי רובה, ומצמידים את האריחים ממש צמוד, והמראה מאוד יפה. (יותר מאשר עם רובה על כל משמעויותיו:)

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ארבע;696365:
תודה לך, עדן!
האם הרובה בגוון הפרקט לא תגרום לריצוף להראות כמשטח אחיד, ובכך יבוטל המראה הפרקטי?
תראי, ריצוף דמוי פרקט לא יראה בול כמו פרקט, אבל מי שלא כ"כ מבין ינקוש לך עם הנעל על הריצוף כדי לבדוק אם זה עץ או ריצוף גם כשתהיה רובה...

נכתב ע"י sarit1ef;696367:
לא ניסיתי בפרקט או דמוי. אבל בריצוף לפטו סטנדרטי לא שמו לי רובה, ומצמידים את האריחים ממש צמוד, והמראה מאוד יפה. (יותר מאשר עם רובה על כל משמעויותיו:)

יכול להיות שהמראה יפה אבל זה לא עומד בתקן.
לפי תקן הבניה חייבים להיות פוגות של 3 מ"מ עם מילוי רובה - והסיבה היא מה שכתבתי לעיל וגם לעניין שטיפת רצפות שהמים מחלחלים פנימה ובהעדר רובה מנתקים לאט לאט את המרצפת מהטיט.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
נכון שזה עדיין לא נראה פרקט אורגינלי, אבל עדיין רואים שמדובר במלבנים מוארכים דמויי פרקט. האם הרובה לא תהפוך את הריצוף למשטח אחיד וגדול?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא. עדיין רואים שזה מלבנים מאורכים וצרים.
ההורים שלי עשו במשרד שלהם ריצוף דמוי פרקט עם רובה תואמת וכל מי שנכנס למשרד חושב לפחות בהתחלה שמדובר בפרקט (וכבר נקשו להם עם נעליים על הריצוף כדי להיות בטוחים :)).

מבין_דבר

משתמש רשום
רובה דורשת עבודה רבה, והרבה קבלנים מנסים להימנע ממנה.
אל תוותרי, זה מוסיף "אור בעיניים" ומחזק את המרצפות, מונע חדירת מים למילוי החול ובכך מונע גם ריחות לא נעימים ועוד ועוד.

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
תקן הבניה המחייב את הפוגות ומילוין, נועד לשמור משבירות כתוצאה מפעילות ססמית, וכן שינויים תרמיים. במיוחד בחדר רטוב לא הייתי מותרת על כך. עם כי לא הייתי מקפידה על 3 מ"מ אלא פחות מכך.

לגבי הצבע, רובה בריצוף אף פעם לא שומרת על צבעה המקורי כך שגוון בהיר ותואם בהתחלה יהפוך עם הזמן לאפרפר.

תו לתו

משתמש חדש
תבדקי עם אנשי מקצוע אם את צריכה רובה אפוקסית - שהיא יקרה יותר אבל מונעת חדירת מים במרפסות פתוחות, אולי גם באמבטיה צריך?

תור הזהב

משתמש מקצוען
שמעתי על מקרים שפרחה צמחיה בין המרצפות חסרות הרובה...אולי את אוהבת;)

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
שמעתי על מקרה בו כתוצאה מהחום התרוממו המרצפות (התרחבו ולא היה לאן...).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה