רבותי, דחוף2!!!

צנצנת

משתמש פעיל
D I G I T A L
למיטב ידיעתי סכין נכלל ברשימת המילים שהן זו"ן כמו רוח. (רוח גדולה וחזק) אני לא בטוחה.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
סכין משמשת הן בלשון זכר והן בלשון נקבה. אגב, יכולת לחסוך את השאלות ממין זה ברכישת מילון - זו המלצה לכל מי שעוסק לפרנסתו בלשון ובדקדוק. כשם שאי אפשר לו לסנדלר בלי סדן ופטיש ומרצע ומסמרים כן אי אפשר לו ללשונאי בלי מילון ובלי קונקורדנציה.

יענקי111

משתמש צעיר
נכתב ע"י אפכא מסתברא;853567:
סכין משמשת הן בלשון זכר והן בלשון נקבה. אגב, יכולת לחסוך את השאלות ממין זה ברכישת מילון - זו המלצה לכל מי שעוסק לפרנסתו בלשון ובדקדוק. כשם שאי אפשר לו לסנדלר בלי סדן ופטיש ומרצע ומסמרים כן אי אפשר לו ללשונאי בלי מילון ובלי קונקורדנציה.
אתה צודק. אך מכיוון שאני בלחץ ודד-ליין מטורף יותר קל לי להפנות את השאלה לחכמים שבינינו ולקבל תשובות מיידיות ומתומצתות.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מה אמרו חז"ל? 'פשוט נבלה בשוק ואל תצטרך לבריות'...

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האייקונים האלה שלך עושים חשק להגיב בשבילך... איפה משיגים אותם, שלא אעבור על 'לא תחמד'?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה