דרוש מידע קשב וריכוז במבוגרים- כל מה שחשוב לדעת ...

דיני!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
רציתי לשתף שהתחלתי לקחת אטומיק לפני כחודשיים,
ובתקופה האחרונה אני לא מצליח לישון טוב בלילה,
הבנתי מהרופא שאני לא היחיד.
כמובן שהפסקתי ליטול את התרופה
אני גם חושבת שחבל.
בכל התרופות יש את הענין של הקושי להרדם, ויחסית באטומיק הקושי הוא נמוך
יש כמה פתרונות, החל ממלטונין שהוא הקלאסי, ואני מצאתי שכיסוי עינים פשוט עוזר לי להרדם ולישון לילה שלם...
(אצלי הבעיה היא לא בהרדמות אלא בזה שאני מתעוררת באמצע הלילה)
אפשר גם לקחת בלילה, ואז הבעיה לא קיימת.
בכל אופן, זה לא סיבה חזקה מספיק בשביל להפסיק לקחת.
(סיבה חזקה אני מתכונת נניח שעם ויואנס הייתי יכולה לבוא לשלישי רביעי, ובגלל חולשה וסחרוחרת לאחוז שלא אכלתי כלום משבת)
האם זה אותו סוגי תרופות לילדים ולמבוגרים, או מה שמתאים לילד, לא בהכרח יתאים למבוגר.
אותו כדור, ההבדל הוא במינון, טכנית גוף של מבוגר יצטרך יותר חומר בשביל שישפיע

יאנגית

משתמש צעיר
אני לוקחת ויואנס במינון של 70 מ"ג
וברוך ה' התופעת לוואי היחידה שלי זה חוסר תאבון
אני אוכלת לפני שאני לוקחת, ואוכלת שוב לפי השעון ולא לפי תחושת רעב

בת שבע גרוסמן

משתמש חדש
מי עוזר לי?

עברתם אימון קשב?
עד כמה יעיל?
באילו תחומים בעיקר עזר לכם?
האם חידש לכם משהו, או שזה היה יותר 'ליווי'?
לכמה זמן החזיק השינוי?
שורה תחתונה, ממליצים?
תודה רבה!!!

ADHD ?

משתמש פעיל
וואו אז בהחלט כן
אני ניסיתי 5 פעמים אימון קשב אצל 4 זה ממש היה בדיחה אבל לא התייאשתי ובסוף הגעתי למישהי מהממת וזה אכן מאוד הועיל לי.
אבל רק אצלה אצל האחרות זה היה בסופו של דבר רק מריחת זמן...
זה עוזר מאוד לתחום ההתארגנות, ניהול זמן, דחיינות, מחשבות שליליות שמשפיע על דימויי עצמי, זה מאוד עזר לי להבין את עצמי איך המוח שלי עובד ואיך אני מגיבה לכל מיני דברים שקורים לי ולמה, ומה אפשר לעשות עם זה.
תהליך אמיתי שורשי ועמוק משפיע לעיתים בשינויי תפיסת העולם לחלוטין לתמיד... ברמה כזו או אחרת אבל צריך מישהי ממש מקצועית שכן זו תעודה שלא מותנת בתואר ולא כל אחת שלמדה אכן מקצועית.
בהצלחה רבה.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
וואו אז בהחלט כן
אני ניסיתי 5 פעמים אימון קשב אצל 4 זה ממש היה בדיחה אבל לא התייאשתי ובסוף הגעתי למישהי מהממת וזה אכן מאוד הועיל לי.
זה עוזר מאוד לתחום ההתארגנות, ניהול זמן, דחיינות, מחשבות שליליות שמשפיע על דימויי עצמי, זה מאוד עזר לי להבין את עצמי איך המוח שלי עובד ואיך אני מגיבה לכל מיני דברים שקורים לי ולמה, ומה אפשר לעשות עם זה.
תהליך אמיתי שורשי ועמוק משפיע לעיתים בשינויי תפיסת העולם לחלוטין לתמיד... ברמה כזו או אחרת אבל צריך מישהי ממש מקצועית שכן זו תעודה שלא מותנת בתואר ולא כל אחת שלמדה אכן מקצועית.
בהצלחה רבה.
מה היה ההבדל בין ה4 לאחרונה?

IE

משתמש צעיר
עימוד ספרים
שלום לכולם
מי יכול לפרט קצת מה הסבל והתסמינים לאחד שסובל מקש"ר בגיל מעל 30
וכן האם יש איזה מומחה שאתם מכירים ולאבחון וליווי למבוגרים שיודע באמת עם נסיון עשיר

למי כאן יש נסיון עצמי עם קשב וריכוז וגיל מעל 30 שמוכן להיות איתי בקשר בפרטי? אני אשמח שיענה לי בכתובת מייל ag4197003 שטרודל gmail

תודה

נערך לאחרונה ב:

בת שבע גרוסמן

משתמש חדש
וואו אז בהחלט כן
בהצלחה רבה.
תודה רבה!
יכולה לתת לי פרטים שלה?

אם יש למישהו עוד תשובה בנושא, אשמח!

אקסטרה היפראקטיבי

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בלת''ק.
ישנו טיפול אחד, ממה שאני יודע, שאכן מוכח כעוזר. (לא פותר!!!)
וזהו תרגול של מיינדפולנס, בצורה מותאמת לADHD
הבעייה היא שזהו תרגול מאוד אינטנסיבי, וזה קצת קונפליקט, כי עם הפרעת קשב קשה לתרגל, בזמן שרק התרגול יפתור את הבעייה.
בשונה מתרופות, זה לא משהו חיצוני, שעוזר לך לפתור בעייה, או לכבות אותה.
אלא אימון אישי, שגורם לך להיות חזק יותר מן הבעייה.
כלומר, הקשב ימשיך לברוח. הריכוז ירקד.
אבל אחרי תרגול אתה תדע איך לשלוט עליו.
וזו אגב הסיבה שאני לא רואה בזה, שרלטנות.
כי הוא לא מבטיח לפתור את הבעייה, ולא הופך את החיים לקלים.
הוא מלמד אותך לעבוד קשה. בלי להתקפל. וזו היא הגישה הנכונה כבל דבר.
(לי אישית זה עזר מאוד בתקופה מסויימת. אבל כמו שאמרתי, זה קצת קונפליקט. זה כן יכול לעזור מאוד, לצד תרופה, או לעזור להוריד את המינון)

ADHD ?

משתמש פעיל
מה היה ההבדל בין ה4 לאחרונה?
נטו עניין של מקצועיות 4 חובבניות שלמדו קורס חרדי (סליחה על הביטויי פשוט זה מה שקרה בשטח...) ואחת מקצועית שלמדה תואר באימון באמריקה וכן הפריע לי העובדה שלא הייתה ממש חרדית אלא יותר דתייה.

ADHD ?

משתמש פעיל
בלת''ק.
ישנו טיפול אחד, ממה שאני יודע, שאכן מוכח כעוזר. (לא פותר!!!)
וזהו תרגול של מיינדפולנס, בצורה מותאמת לADHD
הבעייה היא שזהו תרגול מאוד אינטנסיבי, וזה קצת קונפליקט, כי עם הפרעת קשב קשה לתרגל, בזמן שרק התרגול יפתור את הבעייה.
בשונה מתרופות, זה לא משהו חיצוני, שעוזר לך לפתור בעייה, או לכבות אותה.
אלא אימון אישי, שגורם לך להיות חזק יותר מן הבעייה.
כלומר, הקשב ימשיך לברוח. הריכוז ירקד.
אבל אחרי תרגול אתה תדע איך לשלוט עליו.
וזו אגב הסיבה שאני לא רואה בזה, שרלטנות.
כי הוא לא מבטיח לפתור את הבעייה, ולא הופך את החיים לקלים.
הוא מלמד אותך לעבוד קשה. בלי להתקפל. וזו היא הגישה הנכונה כבל דבר.
(לי אישית זה עזר מאוד בתקופה מסויימת. אבל כמו שאמרתי, זה קצת קונפליקט. זה כן יכול לעזור מאוד, לצד תרופה, או לעזור להוריד את המינון)
מאמני קשב רבים (שימו לב שיהיו גם מקצועיים) למדו גם מיינדפולנס ומשלבים זאת בתהליך אימוני.

IE

משתמש צעיר
עימוד ספרים
שלום לכולם
מי יכול לפרט קצת מה הסבל והתסמינים לאחד שסובל מקש"ר בגיל מעל 30
וכן האם יש איזה מומחה שאתם מכירים ולאבחון וליווי למבוגרים שיודע באמת עם נסיון עשיר

למי כאן יש נסיון עצמי עם קשב וריכוז וגיל מעל 30 שמוכן להיות איתי בקשר בפרטי? אני אשמח שיענה לי בכתובת מייל ag4197003 שטרודל gmail

תודה
?????? הקפצה

מה יש

משתמש מקצוען
שמעתי יש משהו בפיתוח קליני מאד מתקדם עומד לקבל אישור FDA
לא יקרה.
כמעט על שום תרופה לא כתוב שמאושרת לשימוש בהריון.
לא רק תרופות לקשב.
החוק (אמנה בינלאומית) אוסרת על ניסויים רפואיים בקרב נשים בהריון
ובלי לבצע ניסוי מקצועי אי אפשר לאשר דבר כזה.
מה שכן יש, ואגב זו הסיבה שאקמול 'מותר' לשימוש בהריון- זה מידע לאחר מעשה
הכוונה נשים שכן לקחו כל מיני תרופות והוכח למפרע שאין לזה השפעה/אינן עוברות שליה (רמות שונות של הסקת מסקנות)
המידע הזה נמצא בידי המכון הטרטולוגי.
לא אצל הנוירולוג... ולא אצל רוקח.

לגבי תרופות קשב אין הרבה נסיון אצל נשים בהריון כי השימוש בהן אצל מבוגרים נמוך יחסית וחדש יחסית לתרופות פסיכיאטריות אחרות (לדוגמא כמעט כל נוגדי הדכאון והחרדה מותרים לשימוש בהריון. לא לפי העלון לצרכן אבל כן בהתיעצות עם המכון הטרטולוגי ומדוע- כי השימוש בהן אצל מבוגרים נפוץ מאד, וממילא קל יותר היה לאסוף את המידע)
לכן כשאני דברתי איתם אמרו לי שעל ריטלין יש הרבה יותר מידע- כי זו תרופה נפוצה יותר.
לגבי הנקה יותר קל לבדוק- כי זה אפשרי לבודד את החלב ולבדוק פשוט מה עובר אליו ומה לא.
אל תשלו את עצמכן- כמעט כל אנטיביוטיקה שתקחו בהריון תעבור לעובר רק מה? ברב המקרים ברור שעדיף שיקבל קצת אנטיביוטיקה מאשר שיעבור הריון אצל אמא עם דלקת.
אגב לאחרונה ספרה לי חברה שהגיעה עם ילדה לטיפול רפואי כלשהו ושאלו אותה לאם לקחה בהריון אנטיביוטיקה. טענו שרואים אצלם את ההשלכות... (לא יודעת ךפרט סוג האנטיביוטיקה משך הלקיחה... תתיעצו עם הרופא המטפל והמכון הטרטולוגי לגבי כל תרופה)
ומכיון והידע לא ודאי לגבי התרופות קש"ר- כל אחד יעשה את השיקול שלו והשיקול הוא רווח מול הפסד. מה רמת הסיכון? לרב הסיכון הוא לא חלילה מוות לעובר אלא חוסר שקט לאחר הלידה. ומה היכולות של אמא שלו ללא תרופות הקש"ר? ויתכן בהחלט שיש כאן מקום לאחר איסוף המידע בצורה מסודרת ואחראית לשאלת רב.

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בתור אחת שעוסקת בכתיבה וקריאייטביב
מקצועות שדורשים המוןןןןןן ריכוז.
בדיוק מה שאין לי

ניסתי רבים וטובים מהכדורים למינהםץ
זקוקה לעצות סבתא ולא אחיטופל.
תודה מראש

קלופ

משתמש פעיל
(לדוגמא כמעט כל נוגדי הדכאון והחרדה מותרים לשימוש בהריון.
יש הבדלים בין ssri לבין snri
מבחינת המידע/ניסיון שקיים.
בכל מקרה,יש סיכון שנקרא NPA (Poor Neonatal Adaptation)
וחייב ליידע מראש ע"מ שיהיה רופא ילדים נוכח בלידה/ניתוח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה