דרוש מידע קרינה

גימל

משתמש צעיר
מחפשת מידע לגבי השארת טלפון / פלפון לא מוטענים
בלילה בתוך מגירה סגורה ליד המיטה.
מבחינת קרינה האם מסוכן?
תודה.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הנושא הזה התחיל אי אז, וככל הנראה לא יגמר עד ביאת גואל צדק.

מתוך 'המכלול':
ההשפעות הבריאותיות של קרינת טלפון סלולרי החלו להיבדק בעקבות העלייה התלולה בשימוש בטלפונים סלולריים בכל רחבי העולם (למעלה מ-7.4 מיליארד משתמשים ברחבי העולם). תקשורת סלולרית מתבצעת על ידי שידור קרינה אלקטרומגנטית בין טלפון לבין תחנת בסיס (המכונה "אנטנה"), וכן בין אנטנות שונות. קרינה זו היא קרינה בלתי מייננת מסוג גלי רדיו או מיקרוגל, והשפעתה הוודאית היחידה על החומרים מהם עשוי גוף האדם היא חימום באמצעות בליעה.
עם זאת, לאורך השנים הועלו השערות לגבי סכנות שונות של קרינת טלפונים סלולריים ואנטנות, וכתוצאה מכך מחקרים רבים נעשו במטרה לבדוק האם יש קשר בין חשיפה מוגברת לקרינת התקשורת הסלולרית לבין עלייה במקרים של מחלות שונות, בעיקר גידולים סרטניים. ארגוני בריאות רבים נוקטים בעקרון הזהירות המונעת ומדגישים כי לא הוכח שקרינת הטלפונים הסלולריים בטוחה לשימוש, וחלקם אף ממליצים לציבור להפחית את החשיפה לקרינה אף שלא ידוע על נזקים בריאותיים ממנה. במדינות רבות נקבעו תקנות בעלות מידות שונות של החמרה לסף החשיפה לקרינה מטלפונים סלולריים ומאנטנות סלולריות.
להמשך קריאה.

שחה

משתמש רשום
בטח האשכול הזה עוד כמה דקות יגיע לקונספרציות של G5 וכדו', אז אני כבר בורח...
חייב לומר שמדעית הטיעון לא מדוייק, לא כל גלי קרינה עוברים קירות.
בוודאי שהקרינה עוברת קירות מאותה סיבה שישנה יכולת קליטה לפלאפון מהאנטנות על אף שחוצצים קירות רבים,

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ממש לא, ואם תרצה הוכחה אקטואלית, היא תהיה מאיכוני השב"כ שמתבצעים, גם שכשהמכשיר כבוי, כל עוד הסטטוס הוא לא 'טיסה'.
אני יודעת שאפשר לאכן מכשיר כבוי, ולכן הדגשתי שהקרינה במכשיר במצב כזה היא מינימלית, אבל לא בלתי קיימת.

avi++

משתמש מקצוען
אם ממש ממש לחוצים אפשר להעביר את הטלפון למצב טיסה או להוציא את הבטריה (גם אי אפשר לאכן אותו בלי בטריה)
וחוצמזה עדין אין שום הוכחות לזה שקרינה בלתי מייננת מזיקה (אנשים מתבלבלים עם קרינת רנטגן שהיא כן מעניינת ובהחלט לא כל כך בריאה וכן קרינה רדיואקטיבית ולכן בכל דבר שמוזכר המילה "קרינה" אנשים בורחים מזה)

מרחבית

משתמש מקצוען
לא חושבת שיש לזה תשובה ברורה.
כפי שהביאו, זו קרינה לא מייננת, ומה שידוע ברור, שקרינה כזו, יכולה לגרום לחימום הגוף. וזה לא מסוכן. כך גם במיקרוגל.

זו קרינה מסוג שונה לגמרי מקרני רנטגן, למשל, שידוע שבמינונים גדולים עלולה להזיק.
בכל זאת נזהרים, כי עוד אין מספיק ניסיון ומחקרים לטווח של שנים רבות.

נערך לאחרונה ב:

גימל

משתמש צעיר
האם טלפון אלחוטי - לא בהטענה ובמצב רגיל -
בתוך מגירה סגורה בעייתי כמו פלפון?
(חשוב לי מאוד לדעת)

חיולה

משתמש מקצוען
גם התקע יש לו קרינה , רק שתדעו.
כל מכשיר חשמלי מוציא קרינה
לכן באמת כדאי לישון בסביבה בה יש כמה שפחות מכשירי חשמל בשקע ומה שלא צריך כדאי להוציא לפני השינה
כמו למשל מטען של מחשב נייד, מאוורר שלא נצרך כרגע וסתם התקע בשקע וכד'

אגב, לא מומלץ לישון בחדר בו יש ראוטר.

חיולה

משתמש מקצוען
האם טלפון אלחוטי - לא בהטענה ובמצב רגיל -
בתוך מגירה סגורה בעייתי כמו פלפון?
(חשוב לי מאוד לדעת)
סתם כך לא
אבל בגלל ששאלת על שינה
אז מומלץ שלא כיון שכשישנים נמצאים מספר שעות (6-8) רצוף ליד הטלפון
ונכון שבינתיים לא מצאו קשר ישיר בין קרינת גל רדיו לתחלואה אבל כמובן שמציינים שם שעדיף לנהוג בזהירות
ומי שלא נחוץ לו פלאפון ליד המיטה אז להשאיר בחדר שלא ישנים בו\רחוק מהמיטה.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מחפשת מידע לגבי השארת טלפון / פלפון לא מוטענים
בלילה בתוך מגירה סגורה ליד המיטה.
מבחינת קרינה האם מסוכן?
תודה.
לא ידוע לי שמסוכן
ידוע לי שחיבור לטעינה, ליד הראש למשל, מסוכן.

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מקפיצה,
אולי אגיע למידע נוסף.
מומלץ מאוד לראות את הכתבה הזאת:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה