דרוש מידע קרינה בהטענת טלפון נייד

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
לכן מומלץ בשעת הצורך להתרחק מהטלפון ולהשתמש באוזניות חוטיות
בסרטון שהביאו כאן רואים שכל מה שמחובר למכשיר בזמן הטעינה מושך אליו את הקרינה ולכן במקרה הזה יתכן שאוזניות חוטיות תהיינה גרועות יותר או שוות בנזק לאוזניות בלוטוס

יאיר צ

משתמש פעיל
אתה עומד על הרצפה?
יופי, אתה יודע שלשכן שלך בקומה מעל, כן כן, וגם ההוא בקומה מתחת יש עכשיו טלפון בהטענה...
לא כל דבר צריך סרטון, ברור שאין לי עכשיו קרינה בגלל מישהו בצדו השני של הכדור, הקרינה פוחתת ככול שמתרחקים
מתנצל על התקיפות, אבל אני מרגיש שאתה מנסה לתפוס אותי בקטנות...

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
פעם הבן שלי היה מאושפז לתקופה ארוכה במחלקה שכמעט כולם היו מנוטרים ומונשמים.
הגיע ילד חדש והאבא שאל את מנהל המחלקה אם מותר להשתמש בטלפון נייד בתוך החדר.
הרופא אמר שאין שום בעיה.
האבא שאל אם זה לא משבש את המכשירים.
הרופא ענה שזה לא משבש כלום אבל הם לא אחראים על הנזק המוחי שזה גורם.
האבא שאל "זה באמת עושה נזק מוחי?"
הרופא ענה "האמת שאין לי מושג, אבל מה שבטוח, אם כן זה יופיע קודם אצל אם הבנים שמחה!"
האבא: "למה, היא מדברת הרבה?"
הרופא: "או שזה פשוט נדבק לה לאוזן."

האמת שדיברתי הרבה כי היו לי עוד ילדים בבית וכל מיני אנשים שמרו עליהם כשבעלי לא יכל.
אבל מאז ששמעתי את השיחה הזאת, השתלדתי מאוד מאוד לא לדבר בטלפון כשמנהל המחלקה היה בחדר.

זמני בעולם

משתמש מקצוען
פעם הבן שלי היה מאושפז לתקופה ארוכה במחלקה שכמעט כולם היו מנוטרים ומונשמים.
הגיע ילד חדש והאבא שאל את מנהל המחלקה אם מותר להשתמש בטלפון נייד בתוך החדר.
הרופא אמר שאין שום בעיה.
האבא שאל אם זה לא משבש את המכשירים.
הרופא ענה שזה לא משבש כלום אבל הם לא אחראים על הנזק המוחי שזה גורם.
האבא שאל "זה באמת עושה נזק מוחי?"
הרופא ענה "האמת שאין לי מושג, אבל מה שבטוח, אם כן זה יופיע קודם אצל אם הבנים שמחה!"
האבא: "למה, היא מדברת הרבה?"
הרופא: "או שזה פשוט נדבק לה לאוזן."

האמת שדיברתי הרבה כי היו לי עוד ילדים בבית וכל מיני אנשים שמרו עליהם כשבעלי לא יכל.
אבל מאז ששמעתי את השיחה הזאת, השתלדתי מאוד מאוד לא לדבר בטלפון כשמנהל המחלקה היה בחדר.
אוי, חזקק.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אתה עומד על הרצפה?
יופי, אתה יודע שלשכן שלך בקומה מעל, כן כן, וגם ההוא בקומה מתחת יש עכשיו טלפון בהטענה...
לא כל דבר צריך סרטון, ברור שאין לי עכשיו קרינה בגלל מישהו בצדו השני של הכדור, הקרינה פוחתת ככול שמתרחקים
מתנצל על התקיפות, אבל אני מרגיש שאתה מנסה לתפוס אותי בקטנות...
לא ברור מה העניין להכחיש את מה שרואים במפורש בסרטון
מסתבר שיש הבדל בין מכשיר שמחזיקים ביד או חוט שמחובר לבין רצפה קירות עצים ובניינים

אולי תנסה להסביר את התמונה מתוך הסרטון -
1671113139429.png

A052

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק

פותח האשכול ערבב שני דברים ויצר סלט.

יש קרינה בלתי מיננת שיוצאת למשל מטלפון סלולרי, עליה אין הוכחה עדיין חד משמעית שהיא מזיקה.

ויש קרינה אלקטרו מגנטית, שיוצאת מכל מכשיר חשמלי, ובמיוחד מכשיר עם שנאי, שהיא הוכחה שהיא מסוכנת!!

ולכן לא מומלץ בכלל לישון עם טלפון סלולרי או אלחוטי דולק בחדר בגלל הקרינה שלא הוכחה, וק"ו לא לישון כשהוא מחובר למטען כי זה בוודאות מזיק!!

נופל וקם

משתמש מקצוען
לפני למעלה מעשר שמעתי שהמומחים צופים הכפלה שילוש ואף יותר של המחלה הנוראה בעקבות התפתחות הטכנולוגיה,
ותראו את המצב היום, מאז נפוצו הפלאפונים בכלל והסמארטפונים בפרט מועטים האנשים שלא מכירים באופן אישי מי שהוא שלא חולה או היה חולה במחלה הנוראה,
תשפטו לבד על כמה אנשים שמעתם לפני עשור שחולים במחלה (כולל אלו שהיו בגלל סיגריות) וכמה היום!!! (וזה עוד הרבה לפני הבעיה של אוזניות הבלוטות שנכנסות ממש לתוך האוזן ומתחברות ביניהן ממש דרך הראש שלנו)
אני לא אומר לאף אחד מה לעשות, להיפך גם לי יש טלפון ואני משתמש באוזניות בלוטות מהסוג שנכנס לתוך האוזן, אבל צריך לדעת לעשות שימוש מושכל...
הרבה יותר קשור לאוכל מתועש, הרגלי שינה גרועים ולחץ ועצבים מכל דבר שאולי גורם.

ZX

משתמש פעיל
בלת"ק

יש קרינה בלתי מיננת שיוצאת למשל מטלפון סלולרי, עליה אין הוכחה עדיין חד משמעית שהיא מזיקה.

ויש קרינה אלקטרו מגנטית, שיוצאת מכל מכשיר חשמלי, ובמיוחד מכשיר עם שנאי, שהיא הוכחה שהיא מסוכנת!!

ולכן לא מומלץ בכלל לישון עם טלפון סלולרי או אלחוטי דולק בחדר בגלל הקרינה שלא הוכחה, וק"ו לא לישון כשהוא מחובר למטען כי זה בוודאות מזיק!!
אז זה 2 סוגי קרינה או שזה קרינה יותר חזקה בגלל הטעינה?
אם זה סוג אחר אז כל מכשיר נטען לא בריא לשהות לידו ולאו דווקא פלאפון?!

בלת"ק

מדובר גם בהטענה של מחשב נייד?
ומחשב שלא מחובר למטען שלו האם זה קרינה?

תן סימן

משתמש פעיל
בלת"ק חלקי. יצא לי ארוך אבל נהניתי לכתוב את זה

א. יש הבדל בין קרינה מייננת או לא מייננת, הראשונה מזיקה והשניה לא, או ליתר דיוק יש בזה דרגות רבות כדלהלן.

ב. הסבר על רגל אחת, אנחנו מדברים על קרינה אלקטרומגנטית: קרינה מייננת זו קרינה באורך קצר = תדר גבוה = הרבה מגה הרץ, היא יכולה לשחרר/לקרוע/לתלוש אלקרון מתוך אטום, ולהפוך את האטום או המלקולה ל'יון' כלומר בעל מטען חשמלי חיובי, ולכן בין שאר הנזקים לגוף חי, היא גם יכולה לשנות את המטען הגנטי, ולגרום להתפתחות רקמות במקום שלא צריך להתפתח לפי הקוד הגנטי המקורי, שזה אומר גידול ממאיר.
היכולת לעשות את זה תלויה אך ורק בעוצמת האנרגיה של הקרינה, דהיינו ככל שאורך הגל קצר יותר = תדר גבוה יותר, כך היכולת שלו ליינן גוברת, לדוגמא קרינת גמא [5 פיקומטר ומטה] היא קטלנית, קרני רנטגן [בין 5 ל10 פ"מ] מסוכנים מאד, ומהצד השני של הספקטרום גלי רדיו אינם מסוכנים כלל גם אם נחשף אליהם יומם ולילה.

מקובל לחלק באופן גס מעט לקרינה מייננת או לא, דהיינו מ380 ננו מטר ומטה שזו קרינת על סגול נחשב לקרינה מייננת, למרות שגם קרינה בתדרים נמוכים יותר = אורך גל ארוך יותר עדיין יכול לגרום נזק בחשיפה ארוכה.

ג. בסרטון שהביאו כאן, ניתן לראות כי הבן אדם מודד קרינה אלקטרומגנטית מההמרה של המתח מAc ל Dc, זו לא קרינה מסוכנת שמסוגלת להשפיע על הגוף, זו קרינה בתדר נמוך מאד, ואם זה מסוכן אז מנורת להט פשוטה אמורה להיות קטלנית, כי הקרינה שלה היא בערך פי אלף מטרנספומטור להמרת מתח [שנאי] הנמדד בסרטון, [למרות שלא בדיוק - אבל הרעיון נכון].

ד. התדר של תקשורת אלחוטית לטווחים קצרים - בלוטוס'/וויפי/פלאפון [אורך גל של מינימום כמה מילמטרים] נחשב באופן חד משמעי לקרינה לא מייננת, כמובן שלא הוכח מחקרית על גרימת נזק, ובכל זאת כיון שזה גל קצר יחסית ממליצים להימנע מחשיפה ארוכה.

ה. יש הבדל עצום בין התקשורת של פלאפון לאנטנה רחוקה מאות מטרים או קילומטרים, שאז הקרינה היא בעוצמה רבה, לבין תקשורת בלוטוס' לאוזניה במרחק מטרים ספורים שהקרינה חלשה מאד, וכמובן שהאנטנה עצמה קורנת כמו חתן ביום חופתו, כיון שהיא משדרת לאלפי מכשירים רחוקים מאד בו זמנית.

ו. נחזור לטלפון במטען הוא מייצג את הקרינה הנוצרת מהמרת מתח - כאמור, זו קרינה רחוקה מאד מהטוח המסוכן, להבין את המספרים, אנטנה סוללרית של פלאפון משדרת בתדר של בין 400 ל2000 מגה הרץ, הקרינה מהמרת מטח היא בסביבות 50 - 500 הרץ, להזכירכם מגה פירושו 10 בחזקת 6, כלומר פי מליון, פשוט אין קשר.

תודה למי ששרד עד כאן

נערך לאחרונה ב:

A052

משתמש סופר מקצוען
מצב טיסה (אם קיים בפלאפון) מנתק את האנטנה, וכך המכשיר אמור לא לפלוט קרינה.

בנוסף יש מכשירים שניתן לכבות לגמרי ובזמן שיש להם התראה הם נדלקים לבד.

יאיר צ

משתמש פעיל
מצב טיסה (אם קיים בפלאפון) מנתק את האנטנה, וכך המכשיר אמור לא לפלוט קרינה.

בנוסף יש מכשירים שניתן לכבות לגמרי ובזמן שיש להם התראה הם נדלקים לבד.
אני לא מכיר פלאפונים שאין להם מצב טיסה (ואני מכיר הרבה פלאפונים), לפעמים צריך פשוט לחפש פעם אחת, זה גם יותר מהר מאשר להדליק ולכבות, וגם לא מבזבז הרבה סוללה

הגולם החולם

משתמש מקצוען
ברור ללא ספק!!
אסור להטעין פלאפון בלילה ליד המיטה ולהשאיר אותו כל הלילה
זה קרינה ממש גבוהה!!
אלא אם כן כשהטלפון מוטען הוא מפסיק אוטומטי את ההטענה שאז לכאו' זה שונה
ולא כמומלץ מחמת סכנת התלקחות שקיימת בחלק מהמכשירים ובחלק מהמטענים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה