קצת קומיקסים שלי

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רפי רפי;2253420:
אגב, שאלה.
שמתי לב שהעלית בלי בועות הדיבור.
יש מה לעשות באמת כדי שהם לא ישבשו בחדגוניותם את כל הקומיקס?
מה שהעליתי בלי הבועות זה סתם כי זה מה שהיה אצלי בשלוף הכי נוח,
אבל לעניין שאתה שואל, לדעתי מה שלפעמים הבועות מקלקלות, זה פשוט כי המעמיד לא עושה את זה בטוב טעם, במחילה מהמעמידים.
יש לי ספר קומיקס שאני עושה עכשיו (ומחפש משקיע, אגב. חבר'ה, מישהו רוצה להוציא לאור\לקנות ספר קומיקס חבל"ז? אבל באמת חבל"ז. הסיפור יוצא מעולה, והאיורים הם דומים לסגנון שעשיתי בעמודים לעיל.) :)
בכל אופן, ואני מתכוון לעשות בו את העימוד לבד מהסיבה הזאת בדיוק,
כי לפעמים צריך לעשות את הפונט גדול יותר ובולט (לדוגמא כשהדמות צועקת) או קטן ומרווח כשהיא מהוססת או רגועה,
ואותו דבר לגבי הבועות בעצמן, זה עניין של מיקום, לפעמים זה יפה דווקא לשבור את הריבוע עם הבועה, לפעמים לא, והמעמידים מדי הרבה פעמים עושים את זה בחוסר טוב טעם. גם האופן שהטקסט ממלא את הבועה הוא קריטי, הטקסט צריך להכנס בצורה עגלגלה כשהבלון עגול (המסגרת של הטקסט הכוונה, הצורה של הגבול של החלונית טקסט), ולא בשורה או שתים ישרות, כי זה פחות אסתטי.
תכל'ס בסה"כ הבועות אמורות רק להוסיף, לענ"ד, כי הצבע הלבן של הבועות שובר את העומס של הצבעוניות באיורים ומאוורר את כל העסק ומוסיף חן, והאותיות השחורות הקטנות נותנות הרגשה של פרטים נוספים בציור ועשירות בקו השחור,
רק בתנאי שלא מקלקלים כנזכר לעיל כשממקמים אותם במקומות הלא נכונים וכו'.
אלה הם המחשבות שלי בנידון, אשמח לשמוע עוד דיעות.

רפי רפי

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צודק לגמרי.
בספרי הקומיקס הקלאסיים זה בולט וגם דן בר לב משתדל מאוד בנידון.
אבל במציאות לאאדם הקטן זה לא ממש אפשרי.
כל מי שלא מוציא ספר לבד כפוף להכתבות מא' ועד ת' בלי הרבה מקום לעיגול פינות ותכלס' זה דופק את העמוד ולא מוסיף.
פעמים רבות נחמץ לי הלב כשיש עמוד יפהפה וכולו מוסתר עם טקסט יותר ארוך ממגילת העצמאות.
בקיצור, נדפקתי.

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רפי רפי;2253556:
צודק לגמרי.
בספרי הקומיקס הקלאסיים זה בולט וגם דן בר לב משתדל מאוד בנידון.
אבל במציאות לאאדם הקטן זה לא ממש אפשרי.
כל מי שלא מוציא ספר לבד כפוף להכתבות מא' ועד ת' בלי הרבה מקום לעיגול פינות ותכלס' זה דופק את העמוד ולא מוסיף.
פעמים רבות נחמץ לי הלב כשיש עמוד יפהפה וכולו מוסתר עם טקסט יותר ארוך ממגילת העצמאות.
בקיצור, נדפקתי.

כן.
עוד לא מצאתי תרופה לעוגמות נפש האלה שמחוץ לשליטה. לא בעבודה,
ולא בחיים הרגילים. :)

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י חני איסחקוב;2253563:
חלישות הדעת.
עזבו אני יוצאת לפנסיה בגיל 23.

ממה שאמרנו על המעמדים בלוני טקסט? :)
כי אם כן, אז זה רק עניין של השתפשפות , והיכרות עם קומיקסים מקצועיים מחו"ל.
ואם זה מהציורים,
אז גם זה רק עניין כזה. :) פחות או יותר. וכמובן 5% כשרון, כמו שכתוב בחתימה של מישהו פה.

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י שאול יצחק;2253495:
מה שהעליתי בלי הבועות זה סתם כי זה מה שהיה אצלי בשלוף הכי נוח,
אבל לעניין שאתה שואל, לדעתי מה שלפעמים הבועות מקלקלות, זה פשוט כי המעמיד לא עושה את זה בטוב טעם, במחילה מהמעמידים.
יש לי ספר קומיקס שאני עושה עכשיו (ומחפש משקיע, אגב. חבר'ה, מישהו רוצה להוציא לאור\לקנות ספר קומיקס חבל"ז? אבל באמת חבל"ז. הסיפור יוצא מעולה, והאיורים הם דומים לסגנון שעשיתי בעמודים לעיל.) :)
בכל אופן, ואני מתכוון לעשות בו את העימוד לבד מהסיבה הזאת בדיוק,
כי לפעמים צריך לעשות את הפונט גדול יותר ובולט (לדוגמא כשהדמות צועקת) או קטן ומרווח כשהיא מהוססת או רגועה,
ואותו דבר לגבי הבועות בעצמן, זה עניין של מיקום, לפעמים זה יפה דווקא לשבור את הריבוע עם הבועה, לפעמים לא, והמעמידים מדי הרבה פעמים עושים את זה בחוסר טוב טעם. גם האופן שהטקסט ממלא את הבועה הוא קריטי, הטקסט צריך להכנס בצורה עגלגלה כשהבלון עגול (המסגרת של הטקסט הכוונה, הצורה של הגבול של החלונית טקסט), ולא בשורה או שתים ישרות, כי זה פחות אסתטי.
תכל'ס בסה"כ הבועות אמורות רק להוסיף, לענ"ד, כי הצבע הלבן של הבועות שובר את העומס של הצבעוניות באיורים ומאוורר את כל העסק ומוסיף חן, והאותיות השחורות הקטנות נותנות הרגשה של פרטים נוספים בציור ועשירות בקו השחור,
רק בתנאי שלא מקלקלים כנזכר לעיל כשממקמים אותם במקומות הלא נכונים וכו'.
אלה הם המחשבות שלי בנידון, אשמח לשמוע עוד דיעות.
לצערי המשקיעים, מולים ומפיצים מאוד שמרנים בעולם החרדי, זה חבל כשרואים את עבודה שלך, כי זה פשוט מדהים. אולי יום אחד מישהוא יוציא את הספר... אולי אני

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה