דרוש מידע קניתם מצלמת קנון G9?

My name

משתמש צעיר
אולי יש פה מישהו שעשה סקר שוק על מצלמת קנון G9 ויכול להחכים אותנו בתוצאות..
אנחנו לקראת קנית מצלמה ומעניין אותנו מאד מה המחירים ואיפה הכי כדאי לקנות?
נשמח לשמוע ממנוסים על מקומות טובים במחיר / טובים בשרות וכן כל מידע יתקבל בברכה....
תודה.

Control R

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
האם בדקתם את המפרט של המצלמה?
יש לה זום של 3 או 4 מטר, תבדקו אם זה מתאים לכם

ברכי פוזנר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
היי,
לא מכירה מספיק את שוק המצלמות הקומפקטיות, אבל ממה שכן ראיתי, מנסיון על 6-7 מצלמות
לא כדאי לקנות קנון, כן, כן לא כדאי לקנות קנון, (אני מודעת לזה שהם הפופולריים בציבור שלנו ועדיין)
כל המצלמות שלהן מצלמות נהדר כשהן חדשות, (צבעים, חדות וכו') אבל אחרי תקופה של כחצי שנה בשימוש סביר וביתי כולן ללא יוצא מן הכלל יורדות באיכותן לאט לאט עד שאחרי כמה שנים התמונות מטושטשות, מגורענות ולא יפות בכלל.

לענ"ד זהו עניין מובנה מראש בחיישנים שלהם, הם לא משתפרים מספיק לעומת כל השטויות החיצוניות שהם מוסיפים למצלמות, וזה כביכול נראה מצלמה יותר 'משוכללת' חדשנית שעושה מלללא אפקטים, זום ענק או פיצ'רים שרוב הציבור לא יודע איך לנצל אותם.... או שהם לא שימושיים בעליל.

לעומת זאת יש לי נסיון טוב מאוד מאוד עם מצלמת פנסוניק (לומיקס), דגם מלפני 12 שנה (כן!!!! מה ששמעתם) ועדיין התמונות יוצאות חדות ויפות כמו בקליק הראשון, המצלמה אינה דועכת כמו בקנון.

שורה תחתונה: קנון עולים יקר מאוד ומשכללים בעיקר פיצרים חיצוניים, (לדעתי) יש למצלמות הקומפקטיות שלהן באג מובנה שגורם לחיישן לדעוך לאט לאט, לעומת זאת יש חברות מתחרות פחות פופלריות, לא בטוח יותר זולות, צריך לבדוק כל דגם לגופו, אבל מהנסיון שלי אלו מצלמות יציבות שישמשו אתכם בנאמנות רבה יותר מהקנון.

רק אציין, אני מדברת על הקומפקטיות של קנון, לא המקצועיות (שם הן הרבה יותר יציבות)

בכל מקרה בהצלחה בקנייה ותתחדשו!
מצלמה חדשה זה מרגש:)

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
רק אציין, אני מדברת על הקומפקטיות של קנון, לא המקצועיות (שם הן הרבה יותר יציבות)
איזה קומפקטיות ?
דגמי SX ?
כי שם להם קומפקטיות שהם גם מקצועיות ! וראיתי ביקורות מעולות עליהם !!
קוראים להם סדרת ה - G ׁ
(G9 G7 ) וכו'
חיישן גדול, צמצם גדול, זום לא מאד גדול וראיתי עליהם ביקורות מעולות !! ללא צעצועים ופיצ'פקעס מיותר

ברכי פוזנר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
כל הקומפקטיות, מכל הסדרות
זה נכון שיש ביקורות טובות, את הביקורות האלו האנשים כותבים לרוב סמוך לקניה או גג עד שנה, אני מאוד אשמח לשמוע את הביקורות שלהם אחרי שימוש ארוך יותר, ובהשואה לדגמים של חברות אחרות.
בכל מקרה לי אישית יש ניסיון עם רוב סדרות קנון הקומפקטיות (לא רק מצלמות שלי אלא משפחה וחברות) ובכולם ללא יוצא מן הכלל ראיתי את התופעה.

מיותר לציין שאין לי צד בעניין פשוט התורה חסה על ממונם של ישראל.
והאמת זה לא משנה לי הרבה, אחרי שקניתי מקצועית אני לא יכולה לצלם בקומפקטית מכל סוג...

ברכי פוזנר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אה ועוד משהו חשוב,
קומפקטית היא לא!! מצלמה מקצועית.
גם מצלמה חצי מקצועית היא לא מצלמה מקצועית.
אבל עזבו זה כבר דיון אחר.

יצא לי לשמוע הרבה אנשים שאמרו לי שהם מצלמים ב"מקצועית" מסדרת G או SX...:eek:
לרוב אלו אנשים שלא מבינים בצילום שיצלמו על מוד אוטומט ב"מקצועית"

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
את מה שכתבתי שמעתי גם מאחד מומחה מאד בצילום
@עברי אנכי מכירה ?
ההבנה שלו בצילום היא כמו של צלם על רמה והוא אמר לי שהיא מקצועית !

פייגי ב.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
ממש לא נכון!!!
לי יש מצלמה של קנון G15 למעלה מחמש שנים והיא מעולה והתמונות יוצאות חדות ויפות כמו בקליק הראשון
לעומת זה פנסוניק שהיה לי לא החזיקה הרבה זמן
ממליצה מאוד על הסדרה של קנון G

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
ממש לא נכון!!!
לי יש מצלמה של קנון G15 למעלה מחמש שנים והיא מעולה והתמונות יוצאות חדות ויפות כמו בקליק הראשון
לעומת זה פנסוניק שהיה לי לא החזיקה הרבה זמן
ממליצה מאוד על הסדרה של קנון G
ברשותם, קצת סדר פה בחדר!
אני מצטרף לדברי פייגי - לחלוטין!! גם לי ישנה (גם) מצלמת G-15, שהG7 מחליפה שלה במידת מה, והתמונות שלה עם אותה איכות בדיוק כמו בזמן הקניה שלה, ומדובר כבר על למעלה משנתיים - מצלמה ש'חורשים' עליה. כך שלא נראה לי הגיוני שהחיישנים 'דועכים' או משהו כזה, זה לא סוג של דיו שנגמר בעט, וגם לא נר חנוכה בסוף הערב..
באופן כללי בודאי שסדרת G של קנון מומלצת [אני מדבר כרגע על G7 ו-G9 II, לא על G-15] - כמו שכתבה פייגי, מכיון ששני דברים שם נכונים בייחס למצלמות קומפקטיות אחרות [ובהם מנסים קצת להתקרב (מרחוק) למצלמות המקצועיות]: 1. חיישן 1'' - גדול בשביל קומפקטיות. 2. מפתח צמצם גדול - f1.8 ב-G7, או f2 ב-G9 II. שני פרמטרים שנותנים אופ' לחשיפה ברמה גבוהה הרבה יותר ממצלמות קומפקטיות בעלות חיישן 1/2.3 [אין לי מושג איך מחזיקים אותם במעבדות, אולי עם פינצטה מתחת למיקרוסקופ..], ואפשריות לצילום [גם לפנסוניק יש דגמים עם חיישן כזה, ומפתח צמצם אפי' רחב עוד יותר שמגיע ל-f1.4 ]. אגב, יצא לי לשמוע על צלמים מקצועיים, שכשהם יוצאים לטייל ואין להם כוח להיסחב עם הציוד הכבד, מצלמת הכיס שלהם היא - סדרת G של קנון. למרות שיש שאוהבים דווקא את הפנסוניק בזכות עדשות הלייקה שלהם. [במבחן ההשוואה -פנסוניק LX10, מול ה-G7, באתר https://cameradecision.com/compare/Panasonic-Lumix-DMC-LX10-vs-Canon-PowerShot-G7-X ההשוואות CameraDcision, הכריעו לטובת הפנסוניק. אבל לך תשכנע קנוניסט לעבור חברה, או להמליץ על חברה אחרת..]
מכנגד - ברור שמה ש @NBR כתבה הוא נכון מאד: "קומפקטית היא לא!! מצלמה מקצועית.
גם מצלמה חצי מקצועית היא לא מצלמה מקצועית".
האמת היא שאין הגדרה שכתובה באיזה ספר חוקים של עולם הצילום - מה היא מצלמה מקצועית. אבל מי שמתעסק עם צילום מקצועי, יודע: ההגדרה של מצלמה מקצועית, היא לא מצלמה שמשהי/ו שחושבים שהם מקצוענים, או שבחרו להם את תחום הצילום למקצוע שהם מנסים להרוויח ממנו - משתמשים בה [ראיתי בלי סוף צלמות שמצלמות בצעצועים דמויי מצלמה..]. אלא מצלמה מקצועית היא מצלמה אשר החיישן שלה, הוא בגודל האמיתי והמלא - של 35 מ"מ, שהוא התחליף של גודל הפילם המיתולוגי - הוי אומר מצלמות "פול-פריים" בלבד - שמגיעות תמיד באופן כזה שיש לצלם אפשרות מוחלטת לשליטה מלאה על כל ערכי הצילום, כולל החלפת עדשות, פלאשים, וכו' - ואפרופו הקומפקטיות, שמצוי מאד כמו באלה שהזכירו פה, שאין להם עינית אופטית!!]. כל למטה מזה, ייתכן ותחשב חצי מקצועית - כיון שניתן לשלוט עליה באופן מלא וכו' [מה שניתן הרבה גם בקומפקטיות, חוץ מלהחליף עדשות, פלאש חיצוני, וכדו'], אך מקצועית אמיתית, היא לא.
אגלה לכם גם סוד קטן! צלם מקצועי באמת בעל סדר גודל, לא מצלם במקצועו במצלמה שחיישנה אינו ff והוא שולט ומבין היטב בכל ערכי הצילום שלה. ואם כן, הוא כנראה לא מבין - או לא בסדר גודל של צלם מקצועי אמיתי - אבל שיישאר בינינו..

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אפשר לחפש אשכולות קודמים באיש את רעהו, חפרנו שם עמוקות וארוכות על G9 ודומותיה.

המחיר הוא 1,727 בארליך מצלמות בת"א (שולחים לכל הארץ), ובסביבות 1800 ומעלה בחנויות אחרות.
באילת - 1594 (אין משלוחים. צריך מישהו שיביא).

ביריד של ארליך שהתקיים לפני חודש וחצי, היה ב-1,550. אבל זה באמת מחיר חריג שלא קיים.

אם יש לכם מי שיביא מאירופה, בבלגיה מצאנו אותה בזול יותר (אחרי ניכוי המס לתיירים).

יש לה בעיה אחת - היא ממכרת.
ממכרת.

אחרי שמתרגלים לצלם בה, קשה לחזור לקומפקטיות ה'רגילות'...
לדוגמה: יש שם אופציה של פוקוס במגע. נוגעים במסך בנקודה שעליה רוצים להתמקד, והפוקוס עובר לשם.
או צילום במגע. כך אפשר לעקוב במסך אחרי הברבור ששט במים, וברגע המתאים פשוט לגעת בו - והתמונה מצטלמת.

חוץ מזה החיישן שלה גדול, אבל את זה המקצוענים מעליי כבר הסבירו.

לענ"ד, מה שתיארו כאן על התיישנות הקנון, קורה גם בגלל הטלטולים והדפיקות שהן חוות. תסתכלו בטיול, כשנותנים למישהו לצלם, הוא מחזיק ביד 7 מצלמות, והן נחבטות אחת בשניה. אחר כך משליכים אותן על שולחן, או תולים על עגלה בלי זהירות. ובקיצור - הרבה אנשים לא במיוחד שומרים על המצלמות הקומפקטיות שלהם.

כתומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לעומת זאת יש לי נסיון טוב מאוד מאוד עם מצלמת פנסוניק (לומיקס), דגם מלפני 12 שנה (כן!!!! מה ששמעתם) ועדיין התמונות יוצאות חדות ויפות כמו בקליק הראשון, המצלמה אינה דועכת כמו בקנון.
לי יש נסיון הפוך עם לומיקס, התמונות לא חדות בכלל - מצלמה מלפני כ 5 שנים. שמורה וא יצאה לטיולים.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
היי,
לא מכירה מספיק את שוק המצלמות הקומפקטיות, אבל ממה שכן ראיתי, מנסיון על 6-7 מצלמות
לא כדאי לקנות קנון, כן, כן לא כדאי לקנות קנון, (אני מודעת לזה שהם הפופולריים בציבור שלנו ועדיין)
כל המצלמות שלהן מצלמות נהדר כשהן חדשות, (צבעים, חדות וכו') אבל אחרי תקופה של כחצי שנה בשימוש סביר וביתי כולן ללא יוצא מן הכלל יורדות באיכותן לאט לאט עד שאחרי כמה שנים התמונות מטושטשות, מגורענות ולא יפות בכלל.

לענ"ד זהו עניין מובנה מראש בחיישנים שלהם, הם לא משתפרים מספיק לעומת כל השטויות החיצוניות שהם מוסיפים למצלמות, וזה כביכול נראה מצלמה יותר 'משוכללת' חדשנית שעושה מלללא אפקטים, זום ענק או פיצ'רים שרוב הציבור לא יודע איך לנצל אותם.... או שהם לא שימושיים בעליל.

שורה תחתונה: קנון עולים יקר מאוד ומשכללים בעיקר פיצרים חיצוניים, (לדעתי) יש למצלמות הקומפקטיות שלהן באג מובנה שגורם לחיישן לדעוך לאט לאט, לעומת זאת יש חברות מתחרות פחות פופלריות, לא בטוח יותר זולות, צריך לבדוק כל דגם לגופו, אבל מהנסיון שלי אלו מצלמות יציבות שישמשו אתכם בנאמנות רבה יותר מהקנון.

בכל מקרה בהצלחה בקנייה ותתחדשו!
מצלמה חדשה זה מרגש:)

מה שאת אומרת מעניין.
מניסיוני עם ה- G7X כבר 3 שנים באיכות שיא בשימוש רציף.
בניגוד לפנסוניק קומקפטית שהתנהגה כפי שתיארת.

תפרידי בין הקומפקטיות של כל החברות שהן פחות מושקעות וממילא התוצאות שלהן בינוניות.
לבין הסדרות שבאות לתת מענה לצרכים אחרים. המצלמות יקרות יותר והתמורה שלהן בהתאם.

מלבד מה שכידוע לא רק המצלמה חשובה אלא גם מינימום ידע בתאורה, ותנאי צילום. עובדה שאצלנו במשפחה אלו שטיפונת מבינים יותר, הוציאו תוצאות אחרות לחלוטין מקומפקטיות לעומת בעליהן שהתלוננו עליהן מרות.

אגב, הסדרה הקומפקטית המדוברת כאן, ממש לא מכילה פיצ'רים חיצוניים. ליהפך הטווח האופטי די קטן יחסית ועוד. ועיקר ההשקעה היא בדיוק בחיישן ובמעבד, במפתח צמצם גדול מהמקובל בקומפקטיות ועוד.

כך שלפני שמדברים ומכלילים ויוצאים בהצהרות, כדאי מאד להתעדכן בפרטים הקטנים של המוצר המדובר.

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
לי יש את הG9 כמעט שנה. מרוצה עד הגג. תמונות חדות!!! כיף לצלם בה, וכמו שרותי אמרה היא ממכרת. אמנם אני לא צלמת , אבל אני מאד אוהבת לצלם, ולקח לי בערך שנתיים למצוא מצלמה שתענה על דרישתי היחידה- שהתמונות יהיו חדות!
ממליצה בכל פה.

ברכי פוזנר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אוקי, שמחה לשמוע שאתם מרוצים מקנון.
בעיני יש 2 אפשרויות,
או שאתם מכורים עד כדי כך שאתם לא שמים לב.
או שהעין שלכם לא רגישה מספיק אז אתם לא שמים לב.

יכול להיות שבטווח שנתיים בשימוש מועט ושמירה הדוקה, זה יהיה קשה לשים לב לעניין.
בואו נדבר עוד 5 שנים.

מסך מגע, פוקוס עוקב, אפקטים ויזואליים וזום אינסופי, לזה אני בדיוק קוראת פיצ'רים חיצוניים.

חשוב לציין שאני מדברת על מצלמות קומפקטיות של קנון מכל הסדרות (כן אני מכלילה, יש לי ניסיון עם כמה וכמה מצלמות) ולאו דווקא על סדרת G, שהיא באמת יקרה הרבה יותר ובהתאם לכך שנות החיים של החיישן שלה.

אה. משהו חשוב, המצלמות שלי נראות כמו חדשות, מעולם לא נחבטו, שמורות כמו מהפצפצים.

בוה

משתמש צעיר
קופץ על האשכול. מישהו יכול לתת חוות דעת שח המצלמה שבתמונה?

קבצים מצורפים

• מצלמה ארליך.png
    מצלמה ארליך.png
    KB 459.2 · צפיות: 139

מבורכת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
לא קראתי את כל התגובות אבל מניסיון של הG9-
תוצאות הצילום מדהימות ואיכותיות.
לי אישית מפריע שזה מגע,כי כל שניה זה נלחץ על פונקציה אחרת.
עלתה לנו בבורו פארק(חנות דודיס) 400$ לפני שנה וחצי. כולל כרטיס 64 ונרתיק מעולה.
בהצלחה!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
@מבורכת החדות נשארה גם אחרי שנה וחצי ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה