התייעצות קניית רכב חדש - מידע.

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לקראת קניית רכב לראשונה בחיים אשמח לקבל כל מידע הרלוונטי לנושא.
לדוג' - האם עדיף או לא עדיף לקנות מסוכן/סוכנות וכל החברות שמוכרות יד 2? וא"כ איזה חברות מומלצות?
מה צריך לבדוק טוב ולשים לב שקונים רכב מיד 2, איזה נקודות צריך לבדוק טוב כשקונים מ - "יד 2" שעלולים לא לשים לב אליהם?
איפה יש סיכוי למצוא "מציאות"?
כמה עולה בממוצע ביטוח כולל לנהג חדש ואיזה סוכנויות נחשבות לזולות ואמינות (מניסיון)?
מימונים/ליסינג.
ובכללי נשמח לטיפים מבעלי ניסיון.

תודה על הכל

נערך לאחרונה ב:

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בד"כ לא כדאי לקנות מסוכנות, או סוכנים יש הרבה מהם לא אמינים...
הדרך הטובה להשיג מציאות היא מיד 2,
אבל חשוב לעקוב על הזמן כי המציאות נחטפות...
כדאי לבדוק קילומטרז, או אם הרכב עשה תאונה.
מה שכן חייב לקחת את הרכב לבדיקה במוסך שהכל תקין.

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בד"כ לא כדאי לקנות מסוכנות, או סוכנים יש הרבה מהם לא אמינים...
הדרך הטובה להשיג מציאות היא מיד 2,
אבל חשוב לעקוב על הזמן כי המציאות נחטפות...
כדאי לבדוק קילומטרז, או אם הרכב עשה תאונה.
מה שכן חייב לקחת את הרכב לבדיקה במוסך שהכל תקין.

כדי לא לפספס תזמינו מיד 2 התראה, אנחנו הצלחנו לתפוס את הרכב שרצינו [רכב די מבוקש] רק על ידי זה.
לגבי תאונות, אפשר לסמוך על המוכר שירשום במודעה האם הרכב עשה תאונות? ואם לא, אז איך בודקים?
לגבי בדיקה במוסך, הקונה לוקח את האוטו למוסך לבדיקה? מה אני אומר להם לבדוק? וכמה עולה הבדיקה?
והאם יש עוד מה לבדוק באוטו חוץ מזה?
ומה לגבי מימונים שונים?

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מי שיכול להגיב אודה לו מאוד.

יוני שלום

משתמש מקצוען
לגבי תאונות, אפשר לסמוך על המוכר שירשום במודעה האם הרכב עשה תאונות? ואם לא, אז איך בודקים?
לגבי בדיקה במוסך, הקונה לוקח את האוטו למוסך לבדיקה? מה אני אומר להם לבדוק? וכמה עולה הבדיקה?
והאם יש עוד מה לבדוק באוטו חוץ מזה?
ומה לגבי מימונים שונים?
לסמוך על המוכר: לא מומלץ
איך בודקים? יש אפשרות לעשות בדיקה של תביעות ביטוח היות ותאונה משמעותית בד"כ מגיעה לביטוח יש אפשרות לעשות בדיקה של הסטוריית תאונות רוב המכונים מציעים את השירות הזה יחד עם בדיקת משכונות ובעלות
בדיקה במוסך: כדאי לקחת את הרכב למוסך שאתה מכיר או שיש לך המלצות עליו בשפו"א לא שהמוכר ממליץ ושם הם עושים בדיקת רכב לפני קניה זו בדיקה מקיפה שעולה בערך 500 ש"ח והם נותנים את חוו"ד על הרכב פשוט האם הוא שווה את זה האם יש לו בעיות וכדו' המון פעמים הם אומרים שהבלמים לדו' לא תקינים ממש אז בד"כ המוכר יוריד טיפה מהמחיר כך שזה יוצא משתלם לפעמים אבל גם אם לא זה שווה את הרוגע
עוד מה לבדוק: נוחות נסיעה, מושבים מאחורה נוחים? יש מצב שאשתך יושבת שם... שיש מקום לרגליים, הבגאז' מספיק גדול עבורכם?
נו, אם הכל נראה טוב
אז מזל טוב
תעדכן
הערה לגבי סוכנויות. בפירוש יש סוכנים אמינים אם רק תשיג המלצות תוכל לצאת עם רכב מעולה במחיר סביר ממש בלי כאב ראש וחרדות
לפעמים זה עדיף...
ואגב טיפ קטן לגבי כל רכב מומלץ לשאול אנשים שיש להם או היה להם אותו הם יתנו לך זוויות ונקודות שאפי' מוסכניק לא תמיד יודע לתת
אתן לך דוגמה אני רציתי לקנות ניסאן טידה מי שמכיר רכב מעולה אמין חסכוני וכו'
אחד הסיבות משום שהרכב גבוה ויש לי ילדים בכיסאות אוטו ויותר נוח לקשור אותם כך כשסיפרתי לחבר שהיה לו כזה אוטו העיר את עיני שהאוטו הזה בעל חלונות ענקיים ושטופי שמש

נערך לאחרונה ב:

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
שים לב לקילומטראז' ביחס לשנים של הרכב על הכביש ותנסה להבין כמה הרכב הזה עשה בשנה, בדיקה פשוטה לגלות אם קרעו אותו או השתמשו בו בצורה הגיונית.

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לסמוך על המוכר: לא מומלץ
איך בודקים? יש אפשרות לעשות בדיקה של תביעות ביטוח היות ותאונה משמעותית בד"כ מגיעה לביטוח יש אפשרות לעשות בדיקה של הסטוריית תאונות רוב המכונים מציעים את השירות הזה יחד עם בדיקת משכונות ובעלות
בדיקה במוסך: כדאי לקחת את הרכב למוסך שאתה מכיר או שיש לך המלצות עליו בשפו"א לא שהמוכר ממליץ ושם הם עושים בדיקת רכב לפני קניה זו בדיקה מקיפה שעולה בערך 500 ש"ח והם נותנים את חוו"ד על הרכב פשוט האם הוא שווה את זה האם יש לו בעיות וכדו' המון פעמים הם אומרים שהבלמים לדו' לא תקינים ממש אז בד"כ המוכר יוריד טיפה מהמחיר כך שזה יוצא משתלם לפעמים אבל גם אם לא זה שווה את הרוגע
עוד מה לבדוק: נוחות נסיעה, מושבים מאחורה נוחים? יש מצב שאשתך יושבת שם... שיש מקום לרגליים, הבגאז' מספיק גדול עבורכם?
נו, אם הכל נראה טוב
אז מזל טוב
תעדכן
הערה לגבי סוכנויות. בפירוש יש סוכנים אמינים אם רק תשיג המלצות תוכל לצאת עם רכב מעולה במחיר סביר ממש בלי כאב ראש וחרדות
לפעמים זה עדיף...
ואגב טיפ קטן לגבי כל רכב מומלץ לשאול אנשים שיש להם או היה להם אותו הם יתנו לך זוויות ונקודות שאפי' מוסכניק לא תמיד יודע לתת
אתן לך דוגמה אני רציתי לקנות ניסאן טידה מי שמכיר רכב מעולה אמין חסכוני וכו'
אחד הסיבות משום שהרכב גבוה ויש לי ילדים בכיסאות אוטו ויותר נוח לקשור אותם כך כשסיפרתי לחבר שהיה לו כזה אוטו העיר את עיני שהאוטו הזה בעל חלונות ענקיים ושטופי שמש

שים לב לקילומטראז' ביחס לשנים של הרכב על הכביש ותנסה להבין כמה הרכב הזה עשה בשנה, בדיקה פשוטה לגלות אם קרעו אותו או השתמשו בו בצורה הגיונית.
תודה על הייעוץ.

האם עדיף רכב ישן יותר נגיד - 2017 עם קיל' נמוך (120 א') או 2019/20 עם קילומוטר גבוה (350 א') כמובן שרק במקרה והרכב לא קרוע ומצב הבלמים וכו' מצוין, ואם קונים את החדש יותר מרוויחים כמובן גם נוחות, נראות, טכנולוגיה חדישה יותר (קאמרי)?

יוני שלום

משתמש מקצוען
האם עדיף רכב ישן יותר נגיד - 2017 עם קיל' נמוך (120 א') או 2019/20 עם קילומוטר גבוה (350 א') כמובן שרק במקרה והרכב לא קרוע ומצב הבלמים וכו' מצוין, ואם קונים את החדש יותר מרוויחים כמובן גם נוחות, נראות, טכנולוגיה חדישה יותר (קאמרי)?
שים לב לדוגמה שהבאת נניח 2019. הרכב בן 4 והוא עשה 350? ישלמו לי אני לא לוקח...
זה רק אומר שנסעו עליו כמעט 100,000 בשנה ז"א שקרעו אותו ולדו' מונית הערך שלה יורד אוטומטית ב35% כמדומני
אבל 2017 הרכב בן 6 ועשה 120 דהיינו 20 א' לשנה שזה הממוצע שווה לבדוק...
ובכל זאת בהשוואה נורמאלית יותר למרות שבעיקרון רכב שעשה פחות קיצר את החיים שלו פחות, מ"מ לפעמים הוא פשוט פחות רלוונטי

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שים לב לדוגמה שהבאת נניח 2019. הרכב בן 4 והוא עשה 350? ישלמו לי אני לא לוקח...
זה רק אומר שנסעו עליו כמעט 100,000 בשנה ז"א שקרעו אותו ולדו' מונית הערך שלה יורד אוטומטית ב35% כמדומני
אבל 2017 הרכב בן 6 ועשה 120 דהיינו 20 א' לשנה שזה הממוצע שווה לבדוק...
ובכל זאת בהשוואה נורמאלית יותר למרות שבעיקרון רכב שעשה פחות קיצר את החיים שלו פחות, מ"מ לפעמים הוא פשוט פחות רלוונטי
אז לא הבנתי מה אתה ממליץ, מצד אחד אתה אומר שלא כדאי רכב ש " קרעו" אותו מצד שני אתה אומר שהוא פחות רלוונטי, אז על מה לדעתך כדאי ללכת?
בנוסף, זה נכון שקרעו אותו, אבל אם הוא נשמר מאוד מאוד או שהמוכר החליף לחלקים חדשים לאחרונה, הוא לא כדאי למרות שהוא עשה יותר? וגם לרכב ישן יכול להיות באגים משלו בלי קשר לכמות הקילומטרים שהוא עשה.

shani123

משתמש מקצוען
כמה משמעות יש לכמות הבעלים הקודמים?

איך אפשר לבדוק היסטוריה של הרכב? תאונות? עיקולים וכו'

נעמה CPA

משתמש מקצוען
לא לוותר על לקחת אוטו לבדיקה במוסך אמין!!
אפילו אם המוכר מבטיח לך שהכל בסדר!

מעצב פנימיות

משתמש מקצוען
אחרי החזקה של חמש מכוניות, ההצעה שלי היא אחרי שאתם יודעים באופן מדויק את הצרכים שלכם לגבי גודל הרכב, ק"מ שנתי צפוי, סוג העיסוק שלכם, כמה חשוב לכם השקט הנפשי ממוסכים ותיקונים, ועוד וכמובן מסגרת תקציב, ואז... לבקש ממישהו קרוב שמבין באמת, שיעזור לכם למצוא.

אצלי לדוגמא, כשאשתי עשתה רישיון היה ברור לה שהיא צריכה לנהוג ברכב מאד מאד אמין כי היא מסתבכת עם תקלות טכניות, ולכן החלפנו לרכב יחסית יקר כי כרגע זה הצורך. אחרי כמה שנים מכרנו וחזרנו לרכב פשוט יותר.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
תודה על הייעוץ.

בדיוק לזה התכוונתי.
לדעתי אפילו אם שני רכבים עשו אותו קילומטראז בדיוק ויש פער של נניח חמש שנתונים בינהם, בעיני הרכב היותר שמור זה ההוא מהשנתון הנמוך יותר.
כמובן שיש עוד המון פרמטרים לבדוק חוץ מזה. אי אפשר לומר שבעצימת עיניים הייתי הולכת על השנתון הנמוך אבל עדיין זה משהו שמראה הרבה על השימוש ברכב.

פרשן

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מישהו מתמצא או מכיר מישהו שהתנסה בכל מה שקשור לקניית רכב במכרז מכונס נכסים?

יוני שלום

משתמש מקצוען
אז לא הבנתי מה אתה ממליץ, מצד אחד אתה אומר שלא כדאי רכב ש " קרעו" אותו מצד שני אתה אומר שהוא פחות רלוונטי, אז על מה לדעתך כדאי ללכת?
בנוסף, זה נכון שקרעו אותו, אבל אם הוא נשמר מאוד מאוד או שהמוכר החליף לחלקים חדשים לאחרונה, הוא לא כדאי למרות שהוא עשה יותר? וגם לרכב ישן יכול להיות באגים משלו בלי קשר לכמות הקילומטרים שהוא עשה.
אם הדילמה כמו שהעלת הייתי בפשטות הולך על הישן
חלקים חדשים לא מחזירים את האוטו אחורה רק מתקנים תקלות ספיציפיות
על מה ללכת?
אף אחד לא יוכל לתת לך את ההכרעה בזה וכן לא יקח ממך את האחריות שבבחירת רכב לא טוב העלית דיון עקרוני שממנו אתה מנסה ויכול ללמוד על הכיון הנכון איך בודקים ואיך ניגשים
בהצלחה
ויש פער של נניח חמש שנתונים בינהם, בעיני הרכב היותר שמור זה ההוא מהשנתון הנמוך יותר.
בוודאי שהוא יותר שמור (בדר"כ) אבל... הוא יותר ישן כלומר פחות שווה פחות מתקדם הרבה פעמים פחות נוח יותר צריכת דלק לרוב חלקים יותר ישנים ובלויים ועוד ועוד
כמובן שיש משקל לקילומטראז'' אבל מה לעשות השנתון קובע יותר ועיין במחירוני רכב
פעם בדקתי את זה והתבלבלתי מהחוקים לא הבנתי איך אני אמור לשלם על "קיטרא דחייתא" (חתול בשק)
ועזבתי
אחרי כן עברתי על רשימת הקונים ולא גיליתי שם אחד יהודי כולם כרובם בני דודים כאלה ואחרים

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לא קניתי אבל נראה לי שזה יותר בענין של רכבי יוקרה [אגב יתכן ולפעמים זו בעיה הלכתית לקנות שם]

נץ

משתמש פעיל
קודם כל לבדוק לפי המספר רכב באתר משומשת יש שם מידע שמביאים בחינם
ואני הייתי קצת יותר משקיע ומביא אותה לבדיקה או למכון או מוסכניק טוב שאתה סומך עליו
סוכן מסתכל ביד 2 בדיוק כמוך רק שהוא עושה את זה כל הזמן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה