קנט על השיש--כן או לא?

Gitty R

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אשמח לשמוע מנסיון.. המראה בלי הקנט מאד מאד קורץ לי, השאלה איך הפרקטיות.

גם לא אוהבת את הלכלוך שמצטבר בחיבור בין הקנט לשיש,

אשמח לשמוע אתכן.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא פרקטי בכלל,
אחרי שנים שהיה לנו בלי קנט, אנחנו עושים עכשיו שיש חדש עם קנט קטן.

C

משתמש מקצוען
אשמח לשמוע מנסיון.. המראה בלי הקנט מאד מאד קורץ לי, השאלה איך הפרקטיות.

גם לא אוהבת את הלכלוך שמצטבר בחיבור בין הקנט לשיש,

אשמח לשמוע אתכן.
פרקטי זה לא, השאלה אם את מוכנה להשקיע בזה?
יש כאלו שאומרות שזו לא הרבה השקעה כשהשיש מפולס היטב, השאלה היא כמה זה לא הרבה...

כבי800

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בלי קנט, עם אלף סימני קריאה!
לטעמי.
לי הרבה יותר נח, תענוג לגרוף משהו שנשפך (קמח/ פתיתים וכד' או כל דבר שלא רוצים לגרוף לכיור) ישירות לכלי שמתחת- כי המשטח חלק ואין קנט.
המראה הרבה יותר נעים ואסתטי
הלכלוך לא מצטבר שם

המקום היחיד שדורש התמודדות מבחינתי זה בזמן נקיון השיש
במשך השבוע אני באמת מקפידה לשים מים ולגרוף רק במרכז השיש ואת הצדדים מקרצפת ורק מעבירה מטלית רטובה
ואז ביום חמישי או שישי לפני הספונז'ה- שופכת מים כאוות נפשי ומעבירה אח"כ ניגוב על הרצפה
במקרה וכל השיש צריך ניקוי יסודי בזמן אחר- שווה לי להעביר סמרטוט רטוב על טיפות שנזלו אל מתחת לשיש- ובלבד שיהיה שיש בלי קנט, בשביל כל שאר המעלות אחרות.
מאז שיש לי שיש בלי קנט (כמובן מפולס היטב) נפקחו לי העיניים

אבל קחי בחשבון שכמספר המשתמשות כן מספר הדעות,
היו על כך מספר אשכולות בעבר

נשיקה

משתמש מקצוען
לי יש בלי קנט! ואני מרוצה מאד!
את צריכה לברר על האיש שיש שהוא מומחה ויעשה לך פלס! כי אם לא זה באמת שיגעון...

Gitty R

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
תודה למגיבות בינתיים!

סליחה על הבורות, מה זה פלס? מפולס? אם אני עושה אצל איש שיש מומחה ומקצועי, הוא אמור לדעת את זה מעצמו? או שצריך לבקש?

אלף100

משתמש פעיל
לי יש בלי קנט
ממומלץ מאד אבל כמו שאמרו שיהיהמפולס הייטב ע"י איש שיש מומחה

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
בלי! בלי! בלי!
אחרי 12 שנים בלי קנט, עשיתי עכשיו שוב בלי קנט
(ילדים קטנים, ובנות שעובדות במטבח)
הלכלוך שמצטבר בפינה של הקנט והשיש לא שווה את מעט המים שאולי ישפכו פעם ב...
ועל היופי אין מה לדבר

גם אני מצטרפת לאזהרה שיהיה שיש פלס

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הלכלוך שמצטבר בפינה של הקנט והשיש לא שווה את מעט המים שאולי ישפכו פעם ב...
בחשבון של הפלס וכל זה,
כדאי גם לחשב אם השיש יהיה קצת בולט אחרי הארון שמתחת. כי אם כל דליפה מהשיש מגיעה גם לדלת של הארון. זה לא ממש כיף.
ונא להימנע מלדמיין את קול הביצה המתנפצת על הרצפה :confused::mad::confused::mad: לא זה ימנע את הנפילה, אלא כפי שנאמר לעיל - הפלס.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חשוב שהשיש יהיה מפולס.
חשוב שהארונות יהיו מפולסים היטב מתחת לשיש.
חשוב לדאוג שיהיה חריץ שעוצר את המים, ושקו החריץ יבלוט מחוץ לקו החזיתות.
חוץ מזה לדעתי עדיף בלי קנט, כך יש יותר מקום על משטח העבודה. למשל אפשר להניח תבנית או קרש חיתוך קצת בולטים החוצה, לפעמים זה מאד נוח.
כמובן חוץ מהניקיון והמראה.

Gitty R

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
חשוב שהשיש יהיה מפולס.
חשוב שהארונות יהיו מפולסים היטב מתחת לשיש.
חשוב לדאוג שיהיה חריץ שעוצר את המים, ושקו החריץ יבלוט מחוץ לקו החזיתות.
חוץ מזה לדעתי עדיף בלי קנט, כך יש יותר מקום על משטח העבודה. למשל אפשר להניח תבנית או קרש חיתוך קצת בולטים החוצה, לפעמים זה מאד נוח.
כמובן חוץ מהניקיון והמראה.
איפה בדיוק אמור להיות החריץ? אשמח להסבר..

רייזי 36

משתמש מקצוען
איפה בדיוק אמור להיות החריץ? אשמח להסבר..
החריץ הוא מתחת לשיש
היות שהשיש בולט מהארונות המים גם אם הם נוזלים נעצרים בחריץ ולא ממשיכים לכיוון הארון
כמובן אם החריץ הוא במקום מחוץ לקו של הארונות

ללי ק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
קנט!!!
היה לנו בלי- נשפך מים, נזל לארונות, לדעתי זה בלגן שעדיף למנוע.
זה אולי יפה יותר,
אבל אני לא ממליצה!
בכל אופן הרבה הצלחה!

יעל לוגן

משתמש פעיל
הכל שאלה כמה המטבח פעיל וכמה יש לך עליו שליטה
אנחנו בידיוק החלפנו שיש כחלק משיפוץ המטבח ולא היתה שאלה אפילו-ישר הזמנו עם קנט
המטבח שלנו פעיל ,הרבה בוגרים וילדים
לא פרקטי בעליל ללא קנט במצב כזה

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי השאלה על הפלס - בהתקנה של שיש אמורים לעשות שיפועים (זה משהו מינימלי שלא נראה העין) לכיוון הכיור. הבעיה היא שהרבה מאוד אנשי שיש לא עושים את העבודה מספיק טוב, ואז יש שיפועים לכיוון הקרמיקה, שזה פחות נורא, או לכיוון חוץ, ואז זה שישו ושימחו... ולכן כשבוחרים בלי קנט חובה להקפיד על איש שיש מקצועי מאוד, וכדאי לדבר איתו על זה להקפיד מאוד על השיפועים שיהיו נכונים.
*אני אוהבת שיש ללא קנט, כמו שכתבו - דורש מעט יותר שימת לב בעת ניקיון. אבל כנראה שזה תלוי באוםי בית, סגנון ניקיון וכו'.
דבר נוסף - מה סוג החחיפוי האחורי למשטחי העבודה? אם לא שיש, בקשי מאיש השיש שיתקין לך קנט אחורי נסתר! הרעיון הוא ששום חומר מלבד שיש לא מתחבר לשיש בצורה מספיק טוב ואז אם הזמן החיבור נסדק וכו' והמים על השיש עלולים ליזול פנימה לארונות ולהרקיב אותם בלי שאת יודעת... הפתרון הוא קנט אחורי - כמו הקדמי שאת מכירה, אבל בחלק הפנימי של המשטח. יש אפשרות שעושים את זה גלוי - זה תלוי בסוג עיצב וכו', ויש אפשרות של קנט אחורי נסתר - איש השיש מאריך את השיש עוד 1-2 סמ פנימה, ומדביק שם קנט מאיזה שארית שיש לו, ולכן גם לא אמור לבקש על זה תוספת תשלום, חוצבים קצת בקיר, מרכיבים את השיש, ואח"כ מחפים מעל בקרמיקה. לא רואים את זה אבל זה חשוב.
בהצלחה!

sunnn

משתמש פעיל
לנו יש בלי,מאוד מרוצה.
מעדיפה לנקות כמה טיפות מהריצפה פעם ב.. ולא את החריץ בין הקנט לשיש.
ואם כבר את עושה בלי את יכולה לשחק עם הגימור של השיש,למשל "פאזה הפוכה"-שהסיומת היא חצי ס"מ.
אם הכיורים גדולים לא אמור להשפריץ לך מים החוצה בשימוש סביר.

טריידמארק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני הייתי מגדולי המתנגדים (גם כאן בפורום) עד ש--- עברתי לדירה עם שיש בלי קנט. הצצתי ונפגעתי... אין כמו ניסיון אישי. ראיתי שהחסרונות אמנם קיימים אך המעלות לאין ערוך. מאז הפכתי לתומכת נלהבת.
עם זאת, מומלץ להכיר את החסרונות כדי שתביני אם את יכולה לחיות איתם או שאת טיפוס שתשתגעי מהם. פירוט נרחב בהודעות מעלי. בהצלחה בהחלטה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה