פסח קמח שקדים. מה זה?

נחמה רובין

ביצועיסטית בנשמה.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אולי אני אצא פה קצת אנאלפבתית
אבל אשמח לשמוע מה זה קמח שקדים
בהסבר מפורט

זה שקדים טחונים כמו שיש במשנת יוסף
או שזה מוצר אחר לגמרי?

בלדה

משתמש רשום
שקדים מולבנים טחונים.

לשים לב שבפסח יש הרבה שקדים טחונים עם הקליפה החומה וזה הרבה פחות עדין לאפיה.

נחמה רובין

ביצועיסטית בנשמה.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
קמח שקדים- כשמו כם הוא, שקדים טחונים דק דק, לשים לב לקנות את הקמח הבהיר, ועוגות איתו יוצאות פשוט טעימותתת לגמריי
אז זה לא השקדים הטחונים שמוכרים במשנת יוסף?

daf120161

משתמש פעיל
שקדים טחונים רגילים שמוכרים לקראת פסח - יש להם גוו חום הגלל שמדובר בשקדים עם הקליפה הדקה החומה.
יש אבקת שקדים שו קמח שקדים שזה שקדים שעברו קילוף או חליטה ונשאר שקד לבן לחלוטין - גם לאחר טחינה נשאר צבע אוף וויט .
אפשר להמשיך להכין לפסח עוגות עם שקדים טחונים טעים ויותר זול
לקמח שקדים משתמשים לעוגות משודרגות: מקרונים, מרציפן וכן בכמות מעטה לשדרג מאפים.

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
אז זה לא השקדים הטחונים שמוכרים במשנת יוסף?
לא בטוח.
שנה שעברה הם הביאו במקום שקדים טחונים רגילים - שקדים מולבנים טחונים (קמח שקדים)

יש דברים שיותר טוב להם השקדים הטחונים (למשל עוגיות שקדים)

בלדה

משתמש רשום
בB&D מכרו קמח שקדים כשל"פ שנה שעברה במחיר ממש טוב.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
שקדים טחונים רגילים שמוכרים לקראת פסח - יש להם גוו חום הגלל שמדובר בשקדים עם הקליפה הדקה החומה.
יש אבקת שקדים שו קמח שקדים שזה שקדים שעברו קילוף או חליטה ונשאר שקד לבן לחלוטין - גם לאחר טחינה נשאר צבע אוף וויט .
אפשר להמשיך להכין לפסח עוגות עם שקדים טחונים טעים ויותר זול
לקמח שקדים משתמשים לעוגות משודרגות: מקרונים, מרציפן וכן בכמות מעטה לשדרג מאפים.
זה לא נכון.
הטעם גם בעוגות רגילות ולא משודרגות כשמשתמשים בקמח שקדים הוא הרבה יותר מעוד משקדים טחונים שאז הטעם בולט ולא עדין.
יש הבדל ממש גדול
מהנסיון [הרב מאוד...] שלי.

עם זאת, מי שה יקר לו מדי, יכול להשתמש בשקדים הטחונים הרגילים, אבל בהחלט חשוב לדעת שזה לא אות.
לי אישית, חשוב להדגיש את ה כי כשאני מביאה מתכון שמכיל קמח שקדים אני יודעת מה טעמו בסוף ואם מישהו מכין עם שקדים טחונים רגילים ולא אוהב כי הטעם מודגש יותר מדי או כל סיבה אחרת, לי זה משנה.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כמו שכתבתי זה שני דברים שונים למתכונים שונים...
מי עוד לא מסכימה?
לא. מחדדת.
גם עוגות רגילות שכתוב בהם קמח שקדים אם נשים שקדים טחונים רגילים זה לא יהיה אותו דבר. כי הטעם שונה. זו מציאות.
זה לא אומר שלא יהיה טוב. אבל זה זה לא שזה אותו דבר וממיר קמח שקדים בעוגות רגילות.
יש המון משפחות שלא יאכלו עוגות עם שקדים טחונים כי לא טעים להם אבל עם קמח שקדים, אותה עוגה, יאכלו. אז זה לא אותו דבר.

אישית אני מכינה בפסח מתכונים של עוגות "רגילות" עם קמח שקדים. כשהמרתי כמה פעמים, לנסיון, לשקדים טחונים, קבלתי תוצר עם טעם אחר ולא אכלו כאן.
אז לומר שאפשר להחליף תמיד בעוגות רגילות זה לקחת סיכון גדול שמישהו יכין עוגה שכתוב בה קמח שרדים והיא מעולה וטעימה גם לטעמו אבל כשיכין עם שקדים טוחנים רגילים זה לא יהיה לו טעים וילך לפח.
אז חבל.

אם זו עוגה שטעם השקדים אמור להיות בה דומיננטי זה כבר משהו אחר. אבל כשהוא לא אמור להיות דומיננטי ממש לא כדאי להמיר. בעוגות לא מיוחדות...

זה אכן 2 דברים שונים. למתכונים שונים. אבל לא בחלוקה של לעוגות רגילות ועוגות מיוחדות. זאת אומרת שלא נכון להמיר בעוגה "רגילה" שכתוב בה קמח שקדים לשקדים טחונים רגילים. אא"כ לא משנה הטעם. את העבודה מבחינת תחליף לקמח הם עושים די אותו דבר, אם כי הקמח לרוב דק יותר, אבל את הטעם הם לא משווים.

זה בסדר לחשוב אחרת אבל לכתוב את זה כך זה עלול להטעות כאלו שיתחילו להמיר בעוגות שהכינו כבר בעב4ר עם קמח שקדים כי זה יותר זול או לא משנה מה, הטחון הרגיל, ויתאכזבו כי זה לא הטעם הם רצו.

נערך לאחרונה ב:

נחמה רובין

ביצועיסטית בנשמה.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוקי. אז הבנתי שזה ממש שונה משקדים טחונים
תודה על ההסבר @ה. בקר

ולצערי @חני גרינשטיין, אין לי דרך לסמוך על זה שגם השנה משנת יוסף יחליטו לשדרג את המוצר

אם ככה. איפה אפשר לקנות קמח שקדים?

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען

tbh

משתמש מקצוען
עם זאת, מי שה יקר לו מדי, יכול להשתמש בשקדים הטחונים הרגילים, אבל בהחלט חשוב לדעת שזה לא אות.
היה נראה לי שהשקדים הטחונים יקרים יותר, בכל אופן 13.5 שקל ל400 גרם במשנת יוסף,
לעומת 25 שקל לקילו לקמח שקדים בכמה מקומות שבדקתי.

אגוז מלך

משתמש פעיל
אוקי. אז הבנתי שזה ממש שונה משקדים טחונים
תודה על ההסבר @ה. בקר

ולצערי @חני גרינשטיין, אין לי דרך לסמוך על זה שגם השנה משנת יוסף יחליטו לשדרג את המוצר

אם ככה. איפה אפשר לקנות קמח שקדים?
בכל השנה יש להשיג ב B&D,
ואולי גם בסופרים הרגילים - לא בטוחה,
ברב פסח יש בכל הסופרים.
בהצלחה!!

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יתכן
לא זוכרת
אבל יש כאלו שלא קונים קמח שקדים אלא טוחנים שקדים לבד בפסח ולהם חשוב שיבינו שזה לא אותו דבר. זה לא רק ענין המחיר. ושוב, יתכן שבענין המחיר טעיתי, היה נראה לי שמישהי כתבה כרן שזה יקר יותר. שקדים טחונים לא הולך אצלי. קמח שקדים רץ.

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
מוזר.
בד"כ קמח שקדים הרבה יותר יקר (סוג 70 ש"ח לקילו)
את בטוחה שה25 זה לקילו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה