דרוש מידע קמח,פסטה,קטניות ושלל ירקות-את כל זה מוצאים על הרצפה בסתם יום של חול

12HAVA

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שבת בצהריים
נכנסתי לחדר של הבת בת שנתיים
ואני רואה שהיא קרעה לחתיכות קטנטת קטנטות את כל הספר קריאה שהיה בחוץ,
לא נשאר ממנו כלום
כל הרצפה מלאה בדפים קטנים
תאמת כשראיתי את זה לא התאפקתי וצחקתי ממש
מסכנה הקטנה לא הבינה למה אמא שלה צוחקת ובין לבין מנסה להראות פרצוף כועס
נתתי לה עונש - לקחתי לה משחק חדש ואמרתי לה שעד מחר היא לא משחקת בו
אבל בגיל הזה אני לא יודעת עד כמה הם מבינים...
והלקח שלמדתי- רק ספרים מנויילנים

חדזי

משתמש מקצוען
אף מרצפת לא נותרה ללא פגע.
הקמח הגיע לכל מקום: לחלונות, לפאנלים, לשקעי החשמל, לשקיות שעמדו על השיש, בין החורים של הגז ומתחת לתנור הכבד.
הפתיתים התגלגלו מכל מקום לכל מקום ואחרי שתי שטיפות יסודיות עדיין נותרו פליטים בחדרים נוספים ברחבי הבית.
....
מה עושים כשקמים בבוקר והילדים החליטו לבדוק ולחקור את התכולה של כל אחת מהאריזות שיש במזווה?

נפגשתם בסיטואציה כזו? שתפו לטובת כולם מה הייתה התגובה שלכם בהתחלה, ואחרי שנרגעתם, ואיך זה השפיע על הילדים.
איזה קטע בדיוק לפני שבוע אחותי בארה"ב התעוררה לסלון מטבח מלאים ב6 קילו קמח בתוכם ישבו שתי זאטוטים מלאים קמח ובייגלך עד המח. והיא פשוט עמדה והתגלגלה מצחוק.
היא שואלת אותם . ממי הרשתה? אז הם עונים לה בשלווה. ממי את מרשה?
מפה לשם לקח לה שלש שעות. עם שואב שוטף. מכשיר אדים ושלש שטיפות ... וזו רצפת פרקט...נא לדמיין.

חדזי

משתמש מקצוען
לא בטוח שלכעוס עוזר. הבת שלי. בת שלש עשתה השבוע משהו מזעזע צעקתי וממש כעסתי... ... ולא עזר כלום. יום למחרת עשתה שוב. מה שהיה זה שהיא הכניסה חפתים ושקל לפה של התינוק. היא מגיעה אלי. שמתי לפיצי כסף בפה. זינקתי אליו הוא שוכב מבסוט ומהפה מבצבץ חפץ. הוצאתי ויצאתי מהחדר לצעוק עליה. השם עשה לי נס ענק שהחלטתי לחזור אליו לבדוק שוב ואני רואה שאכן היא שמה כסף...שקל מבצבץ מהפה. אמלה לא רוצה לדמיין מה היה קורה אם לא הייתה אומרת לי. הוא היה חלילה נחנק ... הוא עוד שכב על הגב...
למחרת הכנתי אתן בצק לאוזני המן ומצאתי אותה דוחסת לו חתיכת בצק לפה.כשצעקתי עליה לא הבינה מה הבעיה בכלל...אבל היא קטנה

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
לדעתי בפעם הראשונה כשקורה משו כמו לפזר קמח וכו זה יכול להיות מצחיק וחמוד
אבל אם הסברנו לילדים והם ממשיכים בהפתעות האלו זה כבר יכול להכעיס

המליונרית

משתמש מקצוען
לא בטוח שלכעוס עוזר. הבת שלי. בת שלש עשתה השבוע משהו מזעזע צעקתי וממש כעסתי... ... ולא עזר כלום. יום למחרת עשתה שוב. מה שהיה זה שהיא הכניסה חפתים ושקל לפה של התינוק. היא מגיעה אלי. שמתי לפיצי כסף בפה. זינקתי אליו הוא שוכב מבסוט ומהפה מבצבץ חפץ. הוצאתי ויצאתי מהחדר לצעוק עליה. השם עשה לי נס ענק שהחלטתי לחזור אליו לבדוק שוב ואני רואה שאכן היא שמה כסף...שקל מבצבץ מהפה. אמלה לא רוצה לדמיין מה היה קורה אם לא הייתה אומרת לי. הוא היה חלילה נחנק ... הוא עוד שכב על הגב...
למחרת הכנתי אתן בצק לאוזני המן ומצאתי אותה דוחסת לו חתיכת בצק לפה.כשצעקתי עליה לא הבינה מה הבעיה בכלל...אבל היא קטנה
יואו זה ממש מסוכן
נס שתפסת את זה בזמן

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פחדדד
אבל גיל 3 הוא גיל שבהחלט מבין..
אני תמיד אומרת וחוזרת ואומרת, לא מכניסים שוב דבר לפה של התינוק.

חנה שטרסר

משתמש מקצוען
סליחה אם לא הבנתי, אבל מה הבעייה לצעוק עליהם? לכעוס בשליטה, להיות עצובה מזה או כל רגש אחר שעולה באותו רגע, ילדים צריכים להבין מה מותר ומה אסור בבית, ואם זה לא ברור לנו אז איך זה יהיה ברור להם?
אני לא יודעת מה הגיל של הילדים שעשו את זה, תינוק בן שנה וחצי ששובר תבנית ביצים הוא לא מבין והתגובה היא בהתאם לגילו, מרחיקים אותו ומדגישים שאמא לא מרשה, וגם דברים בעייתים צריכים להיות מורחקים מהשג ידם,
אבל ילד בגיל 3 ומעלה ששובר תבנית ביצים להנאתו? שופך ממרחים?
את ממש גיבורה שהצלחת לשתוק מול זה, נראה לי שה' נותן ילדים לפי הכוחות של האמא, לא הייתי עומדת בזה חד משמעית,
הבנת מצוין.. מסכימה איתך, ואת לגמרי צודקת על גבולות וכו'
עדיין , לצעוק לא צריך, ותגובות מאופקות התאימו לי, ובלי קשר נאמתי להם מה מותר ומה אסור
עלי לציין שהילדים שלי שובבים ועצמאיים במיוחד-
ובגיל שנתיים+ ניסו להסתדר לבד כשרעבים! (וחלילה לא שהלכתי לישון, מספיק שהאכלתי תינוק בחדר )
ולא היה אצלם כזה דבר רחוק מהישג יד, יש כסא, שולחן, שיש. ואפשר לחבר בין כולם!
והביצים למשל , היו רק תוצאת לוואי כושלת מנסיון טיפוס על המדף במקרר!..

כן, היו שנים שלא היתה לי מנוחה לרגע כשהילדים היו ערים, התפוקה שלהם עמדה על 150%..3X..
אבל אל דאגה, אחר כך הגיעו ילדים שמתנהגים לפי הספר, שהחזירו לי את הנשימה והשפיות עד..
לשובבים הבאים

• וואו!
Reactions: cyp

:)Rachel

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מכירה מישהי שעוסקת באפיה
והילדים שלה שפכו את כל הקמח והקקאו שהיו בבית
ואח"כ נבהלו אז ניסו לנקות ושפכו מעל הכל מים
רק תדמיננו מה קמח +קקאו +מים יש סיכוי שגם צבעי מאכל היו מעורבים שם
התגובה שלה היתה בכי.... ואיבון
אחותה באה לנקות לה כי היא לא היתה מסוגלת לעשות כלום
הכל נשאר צבוע ומלוכלך עוד הרבה זמן אח"כ

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה