קלקסן - באופן גורף אחרי לידה?!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ידוע לי שכן, (עדות אישית של כמה שקבלו)
מלידה חמישית בשילוב גורם נוסף כמו גיל, משקל עודף, ורידים.

אז זה לא 'גורף'.
מכירה באופן אישי מישהי שילדה שם לאחרונה לידה חמישית, ולא קיבלה ואפילו לא הציעו לה.
אבל היא באמת רזה, די צעירה ונטולת ורידים.

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שמעתי על עוד בתי חולים מה שאני יודעת : שערי צדק, ברזילי, ביקור חולים, הדסה, מעיני ושוב בלי שום בעיה וללא בדיקות!
מרגלית, מאיפה המידע?
אני ועוד אישה שהיתה איתי בחדר לא קבלנו בהדסה- לידה חמישית ושישית, גיל 30+
שמעתי על זה לראשונה בבית החלמה...

כתומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני קבלתי לפני שנה+ בהדסה, לידה חמישית עם ורידים:(:(

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני מתחילה לחשוב ברצינות על ללדת בבית בפעמים הבאות וגם להשאר שם אחרי הלידה, כל כך הרבה דברים ניתנים באופן גורף הכל בשביל שהצוות הרפואי לא יצטרך להפעיל מחשבה והגיון אם צריך לתת לכל אישה ספציפית.
הכל נהפך לרוטינות, אין שום טיפול אישי, ממש מלחיץ כבר להכנס לבית חולים, אני נכנסת מתוך ידיעה שאני צריכה לבדוק כל דבר שמעונינים לתת לי, ולהלחם עם הצוות ולחתום על אחריותי אם ביררתי והבנתי שזה רק רוטינה והם רוצים לכסות את עצמם מתביעות, אז אני צריכה להיות מחסן התרופות שלהם.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזר. אני יודעת שנותנים רק אם יש אינדיקציה ברורה כמו ורידים בהריון או ניתוח שלאחריו קשה להתנייד.
כנראה יש בתי חולים שלקחו צעד לפני והחמירו נהלים.
כי בשבועות שלאחר לידה הקרשיות טיפה מוגברת, ואם יש צירוף של עוד גורמי סיכון, נותנים קלקסן.
בכל מקרה, הקלקסן בשביל להוריד סיכוי לתסחיף ראתי, פקקת ותסחיפים אחרים.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
חח איתך ברעיון.
את בבית שלך ואני בבית שלי.
אפשר להצטרף או שעמוס מדי? :)
אז זה לא 'גורף'.
מכירה באופן אישי מישהי שילדה שם לאחרונה לידה חמישית, ולא קיבלה ואפילו לא הציעו לה.
אבל היא באמת רזה, די צעירה ונטולת ורידים.

עדיין זה גורף.. כלומר נניח אשה בת 36 (הבנתי שמעל גיל 35) ילדה לידה חמישית - היא אמורה אוטומטית לקבל?
ואם הקרישיות שלה נמוכה? להנמיך לה עוד יותר?
אם לא בודקים כלום והולכים לפי כמה פרמטרים, זה גורף.. או שאני טועה

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אפשר להצטרף או שעמוס מדי? :)

עדיין זה גורף.. כלומר נניח אשה בת 36 (הבנתי שמעל גיל 35) ילדה לידה חמישית - היא אמורה אוטומטית לקבל?
ואם הקרישיות שלה נמוכה? להנמיך לה עוד יותר?
אם לא בודקים כלום והולכים לפי כמה פרמטרים, זה גורף.. או שאני טועה
גורף, גורף.

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מתחילה לחשוב ברצינות על ללדת בבית בפעמים הבאות
אחרי 4 לידות חלקות ואחת שהסתבכה בדקה האחרונה ורק נוכחות של רופאת נשים + רופאת ילדים הצילה את התינוקת, חזרתי בי מהצהרותי הקודמות והנחרצות שהכי כדאי ללדת בבית...

ובנושא האשכול- לא קיבלתי קלקסן ויש לי בעיה של דליות וקצת ורידים.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
ברור שלידה עדיפה בביה"ח.. אבל עדיין, את מעוניינת לסמוך על הצוות הרפואי שיתן את המענה הטוב והנכון לך
וזה מטריד לדעת שנותנים תרופה שהיא לא פשוטה (ובטח שלא לנשים אחרי לידה) ללא שום בדיקה אישית אלא על סמך פרמטרים יבשים בלבד!
ואם לאשה יש דם יחסית דליל והיא לא יודעת מזה?
ואם עצם הדילול יחמיר את הדימום? או פשוט לא יתן לדימום לעצור?
מעניין כמה נשים יצטרכו להתעלף במחלקה / להגיע למצבי חרום עד שיקלטו לדייק את הנוהל קצת יותר..?
אני מנסה להבין אם יש אכן הצדקה לקלקסן
האם מישהי יודעת מה הסכנות בנטילת קלקסן לאשה שקרישיות הדם שלה תקינה?

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
[
ברור שלידה עדיפה בביה"ח.. אבל עדיין, את מעוניינת לסמוך על הצוות הרפואי שיתן את המענה הטוב והנכון לך
וזה מטריד לדעת שנותנים תרופה שהיא לא פשוטה (ובטח שלא לנשים אחרי לידה) ללא שום בדיקה אישית אלא על סמך פרמטרים יבשים בלבד!
ואם לאשה יש דם יחסית דליל והיא לא יודעת מזה?
ואם עצם הדילול יחמיר את הדימום? או פשוט לא יתן לדימום לעצור?
מעניין כמה נשים יצטרכו להתעלף במחלקה / להגיע למצבי חרום עד שיקלטו לדייק את הנוהל קצת יותר..?
אני מנסה להבין אם יש אכן הצדקה לקלקסן
האם מישהי יודעת מה הסכנות בנטילת קלקסן לאשה שקרישיות הדם שלה תקינה?
הכל נכון וצודק עד שאת מגיעה למצב חרום הכי פשוט שיכול להיות בלידה
ואז... את מבינה שלידה כזו בבית היתה יכולה להסתיים ח"ו באסון.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בביקור חולים.
האישה שהיתה איתי בחדר קיבלה אחרי לידה חמישית, שמעתי שהיא מבררת אצל האחות והאחות אמרה שנותנים לכולם במיוחד למי שסובלת מורידים..
אבל עלי הם דילגו... ועברתי יותר לידות ממנה.. אז אולי כן יש להם איזשהו מדד לסינון.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
בביקור חולים.
האישה שהיתה איתי בחדר קיבלה אחרי לידה חמישית, שמעתי שהיא מבררת אצל האחות והאחות אמרה שנותנים לכולם במיוחד למי שסובלת מורידים..
אבל עלי הם דילגו... ועברתי יותר לידות ממנה.. אז אולי כן יש להם איזשהו מדד לסינון.
את אולי יותר צעירה ממנה?

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לידה עשירית ב"ה, עכשיו פעם ראשונה שקבלתי ואמרו לי שזהו נוהל יחסית חדש של השנים האחרונות בכל בתי החולים לדבריהם, והוא נועד למניעת בעיות של קרישיות בדם למרות שאינני סובלת ב"ה מוורידים וכד', הוא תלוי בגיל ובמספר הלידות
מכיוון שאמרו לי לאחר כל שאלותי את הנ"ל, סברתי וקבלתי
כמו את שאר נהלי והחלטות ביה"ח.

lus

משתמש פעיל
זהו נוהל חדש יחסית של משרד הבריאות לתת מלידה חמישית ואילך. לי אישית נשמע נורא לדלל דם לאישה שש שעות אחרי לידה כאשר עדיין קיים חשש מדימום. יש דימומים שמתפרצים רק אחרי 24 שעות. ובטח כשמדובר פה על תרופה שניתנת באופן גורף ללא בדיקת מצבה האינדווידואלי של האישה. אני חתמתי סירוב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה