קל''צ או ק''צ.

א. גולד

משתמש פעיל
היה לי היום ויכוח עם יועץ ותיק ומנוסה, מה עדיף לקחת בתקופה הזו,
האם קל''צ וליהנות מיציבות,
או ק''צ ולמחזר ברגע הראשון שיהיה אפשרי,
הוא טען שזה נכון שהמדד יעלה בתקופה הקרובה בלי שנדע את הסוף,
אך מצד שני, המשכנתאות שלוקחים היום יהיו חייבים למחזר אותם כשהעסק ירגע,
אז לפחות נחסוך בדמי היוון, כיון שהמסלולים הצמודים לא עלו כ''כ.
מה דעת המומחים בנידון?

ז.א.ב משכנתאות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
היועץ צודק וברוב המקרים
לדעתי עדיף תמיד לראות מה ההפרש בין שניהם ואם ההפרש מעל 2% לדעתי עדיף ק"צ
וגם במקרה שהבן אדם לא שונא סיכון

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לעניות דעתי אין פה צודק ולא צודק. אלא אם זה לקוח שמבין עניין להסביר לו את 2 הנקודות. לכאן ולכאן. אם הוא אומר תעשה מה שאתה חושב סומך עליך.. אם הפער מעבר ל2.2 הייתי הולך או על קצ או חצי קצ חצי קלצ. מפזר סיכונים וזה נראה לי הכי הגיוני. פחות מ 2 אחוז הבדל??? הייתי הולך על הקלצ. כיום רק במזרחי הפער יותר מ2 אחוז שאר הבנקים 2 ומטה

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
@ari1980 צודק בודאי שאין לזה תשובה מדעית, אבל באופן כללי מבחינת מתודה, אני אישית תומך בפיזור סיכונים.
דרך אגב הויכוח הוא גם בין טובי וחשובי קהילת היועצים הבכירים, מי שמקשיב לאחרונה לזומים ופרסומים, יודע שיוני ברלינר עדיין תומך בקל"צ, ומחנה יוליה זורובסקי ועדי שטרן תומך בק"צ בעת הזו.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
@ari1980 צודק בודאי שאין לזה תשובה מדעית, אבל באופן כללי מבחינת מתודה, אני אישית תומך בפיזור סיכונים.
דרך אגב הויכוח הוא גם בין טובי וחשובי קהילת היועצים הבכירים, מי שמקשיב לאחרונה לזומים ופרסומים, יודע שיוני ברלינר עדיין תומך בקל"צ, ומחנה יוליה זורובסקי ועדי שטרן תומך בק"צ בעת הזו.
אתמול בצהרים ישבתי עם יוני והוא עדיין עם כל הסיכון בעמלות היוון תומך בקלצ.. אלא אם הפער יותר מ2 פלוס ..
ואורן אמר לי שבכלל לדעתו הריביות הנמוכות שהיו פה זה לא נראה בכלל בכיוון לחזור לשם גם בתקופה שיירד בחזרה..

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הוא אשר אמרתי.
הוא ממש התעקש על זה בכנס זום השבוע.
כרגע זה הרבה יותר הגיוני כי עדיין הריבית הממוצעת נמוכה. כל עדכון שלה נכנס בפועל רק כחודשיים אחרי. ככה שגם אם תקבל ריבית של 5 אחוז ל25 שנה,, הממוצעת כרגע כ 3.8??? אז ההיוון שיהיה למקרה פרעון יהיה מ 3.8 ולא מ5

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
אבל בצמוד יש בעיה אחרת
שהקרן כל הזמן עולה
לא?

ז.א.ב משכנתאות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אבל בצמוד יש בעיה אחרת
שהקרן כל הזמן עולה
לא?
נכון
אבל השאלה אם זה יגיע לרמה של הקבועה לא צמודה.
או פחות וזה ההתלבטות עד כמה האינפלציה תעלה.
גם השיקול של עמלות פירעון מוקדם משחק פה תפקיד.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אבל בצמוד יש בעיה אחרת
שהקרן כל הזמן עולה
לא?
אכן כך בודאי, זה רק מוסיף נקודות לצד של הצמודה כי היחס החזר יותר נמוך, אבל בהחלט צריך לקחת בחשבון שההחזר החודשי עולה בהתמדה יחד עם הקרן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה