קישוט סוכה - יעוץ

ציכי

משתמש צעיר
אני מעוניינת להכין קישוט סוכה עם מעט עומק
(בסגנון של כי הנה כחומר - פורסם בעיתונות בירושלים)
אבל לא מידי גבוה כדי שלא יהיה מסובך לאכסן
יש לי את הרעיון, אבל אין לי מספיק התמצאות בחומרים
אשמח לקבל מעט הדרכה על איזה חומר כדאי ללכת בשביל הבסיס - קלקר, דיקטים או משהו אחר
כמובן עדיף משהו לא מידי כבד כדי שנוכל לתלות בסוכה בקלות.

כמו כן אני מעוניינת ליצור אלמנטים קטנים כדוג' פמוטים, גביה, רמקול, וכד' אשמח לדעת מאלו חומרים כדאי להשתמש... - שיתיבשו בקלות, שיחזיקו מעמד, שניתן יהיה לצבוע בקלות...
אשמח לעצת מביני עניין
בתודה!

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מיניאטוריים תוכלי ליצור מחמרים נפסדים
פקקים, אומים וכד'
בקבוקי יין וגביעים עשיתי מחרוזים בגוונים מתאימים....

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
אם את בעניין של פיסול, תוכלי להשתמש בפורצלן קר.

מצאתי כמה מתכונים, כל אחד מבטיח לך שהוא הכי-הכי מוצלח, אבל לא ניסיתי אף אחד מהם בתכל'ס.
ממה שכן ניסית (ולא היה מספיק מוצלח), אני יכולה לומר לך שאם את משתמשת בפורצלן קר- צריך או לצבוע אותו לפני הערבוב עם צבע מאכל מעורב בנוזל, או לצבוע אותו בגואש/אקריליק אחרי ייבוש מלא.
אחרת את מקבלת בצק רטוב שלא מתייבש אלא רק נסדק.

מתכון 1 לפורצלן קר ביתי:
1. עטפי את משטח העבודה שלך בניילון מרוח בווזלין או קרם ידיים. זה ישמש לאחר מכן.
2. להכניס לסיר (טפלון): 200 גר' דבק לבן, 140 גר' קורנפלור, כפית אחת של חומץ שקוף, שתי כפיות שמן צמחי או שמן תינוקות, כפית אחת וזלין. יוצא מהכמות כ-300 גר' בצק. במקרה שרוצים פחות, משנים רק את הכמות של הדבק והקורנפלור. לערבב היטב. אם רוצים בצק צבעוני מערבבים טיפה צבע מאכל לתוך הנוזלים לפני שמערבבים לתוך הבצק. (קחו בחשבון שהדבק לבן, והצבע הופך בהיר יותר)
3. להניח לחמם על אש נמוכה, תוך כדי ערבוב. הבצק צריך להפוך לכדור שלא נדבק לדפנות, כמו בתמונה המצורפת.
4. ברגע שהבצק מוכן, תעבירי את הכדור אל המשטח המשומן בקרם ידיים, משחי את כפות הידיים בקרם גם כן ותתחילי ללוש עד שהבצק רך, גמיש וחלק. אם הבצק נדבק לידיים, סימן שהוא עדיין לא מוכן וצריך להחזיר אותו לסיר.
5. זה הזמן לפסל, ולהניח להתייבש! אם רוצים לשמור את הבצק לפרק זמן, עוטפים אותו הייטב בניילון משומן בקרם או וזלין. בודקים מפעם לפעם שהבצק לא 'מזיע'. אם הוא כן, לשים אותו שוב בידיים משומנות ועוטפים אותו בניילון משומן חדש, כדי למנוע עובש.

מתכון 2:
1. להכניס לסיר (עדיף טפלון) 1 כוס קורנפלור, 1 ורבע כוס מים קרים, 2 כוסות סודה לשתייה. אם רוצים בצק צבעוני מערבבים טיפה צבע מאכל לתוך המים לפני שמערבבים לתוך הבצק.
2. לערבב על אש בינונית בערך 4 דקות עד שהתערובת מסמיכה והופכת כמו פירה.
3. להסיר מהאש ולהעביר לצלחת נקייה. לכסות בסמרטוט נקי עד שמתקרר לחלוטין.
4. ללוש עד שהבצק חלק.
5. לפסל והניח להתייבש במשך לילה, או לשמור בקופסה אטומה היטב.
6. אם השתמשת בבצק לבן, זה הזמן לצבוע בגואש/אקריליק וכד'.
7. כדאי לאטום את הבצק עם לק, ספריי אקריליק או לק צפרניים.

מתכון 3:
לערבב היטב: חצי כוס קורנפלור, 3/4 כוס קמח, חצי כוס מלח, 1 כפית מים חמימים. (ייתכן שתצטרכי להוסיף. כפית אחר כפית, עד שהבצק חלק ורך לעבודה). אם רוצים בצק צבעוני מוסיפים צבע מאכל למים. לשים עד שהבצק רך.
שימו לב שהמתכון הזה הוא חמץ, יש למכור לגוי לפני פסח.

תיהנו, ואם משהי משתמשת בבצקים הנ"ל, ספרו מה מוצלח מבינהם. כי כאמור, לא ניסיתי אף אחד....

קבצים מצורפים

• 15ce5e7e0684e2a2e7697927e0e2f9b1 - עותק.jpg
    KB 46.6 · צפיות: 24

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
פירוט ברור ומחכים!
חן! חן!

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
למה שלא תשתמשי פשוט בדאס? הוא כבר מגיע מוכן

בונבונירה

משתמש רשום
(בסגנון של כי הנה כחומר - פורסם בעיתונות בירושלים)
איפה פורסם ומי פירסם?
את יכולה להעלות לכאן את הפרסומת?

ציכי

משתמש צעיר
פורסם נראה לי בפרסום חזק או במידע
אני צריכה לבדוק האם יש לי את הפרסום, א"כ אז מחר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה