תח"צ קיבלתי מהם 3,000 בלי להתווכח, הדרך היחידה שעוזרת!!!

הגולם החולם

משתמש מקצוען
האתר שלהם לא עובד או רק אצלי?
לחיצה על "הזדהות לאומית" באתר נט המשפט.
עד שהיתה לי דקת מוטיבציה להגשת תביעה......

michalor

משתמש מקצוען
זה עבר לשופט והוא פסל את זה? או שהחלטת לשלוח חדש כי הם ביקשו?
הרשמת שלחה לי הודעה שהפורמט לא תקין
התקשרי למרכז מידע שלהם והם אמרו שאם לא אגיש חדש התביעה תיסגר היות ולא הגשתי את המסמכים הנכונים

michalor

משתמש מקצוען
@יוסי ב.ק
הגשתי תביעה לפני חודשיים נגד אלקטרה אפיקים ולא יצרו איתי קשר מהחברה
היום קיבלתי טלפון ממרכז גישור שהם רוצים לפנות לשני הצדדים כדי להגיע לפשרה
מישהו מכיר/התנסה בתהליך גישור מטעם בית המשפט?
אשמח לייעוץ

תודה

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק יש לך מושג אם השתנו הנהלים של ביהמ''ש להגשת תביעה קטנה? הגשתי לפני שבוע תביעה (לפי הדוגמא באתר של 15 דקות) וקיבלתי מהמזכירות הודעה ש''תביעתך הוגשה שלא בהתאם לתקנות שיפוט בת''ק... בהתאם לתקנה 3(א) לתקנות, יש להגיש את התביעה לפי טופס 1 שבתוספת'' וכאן מצורף הטופס הרשמי של ת''ק.
דיברתי עם המזכירות ושאלתי אם משהו השתנה בשנה האחרונה, כי בעבר הגשתי תביעה אחרת ולא עשו לי בעיות, אמרו לי שלא ידוע להם, עוד מישהו נתקל בזה?
יש חובה לצרף את הטופס הרשמי.
פשוט למלא פרטי תובע ונתבעת. ובפרטי המקרה וכדומה לכתוב "כמפורט בכתב התביעה המפורט" או נוסח דומה (לא צריך לפרט בטופס הרשמי), למלא את ההצהרות הרלוונטיות, לצרף יחד עם כתב התביעה שהגשתם (אני מצרף לPDF אחד מחדש) ולשלוח.
השליחה פשוטה מאוד. באזור האישי בנט המשפט, יש בסרגל למעלה "הגשה מהירה" שם תגישו את זה בקלות.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק
אשמח לייעוץ

תודה
אני בעבר הסכמתי לגישור והחברה הנתבעת לא הסכימה

השודקד הלטס

משתמש רשום
לפי הנוהל לאוטובוסים תקולים (מצורף) היה אמור להגיע אליכם אוטובוס חילופי ריק בתוך 30 דקות!
יש פה עילה רצינית לתביעה
1) לא נשלח אוטובוס חילופי כמתחייב.
2) הפסדת פגישה מתוכננת אצל עו"ד.
3) מעבר לפגישה עצמה שלא התקיימה, כל אותן שעות התבררו כבזבוז זמן לריק.
4) הפסדת עבודה לקחת בייביסיטר וכו' וכו' וכל זה לשווא בגלל שאגד לא שלחו אוטובוס חילופי כמתחייב.

התביעה היא נגד אגד.
לדעתי סכום תביעה הגיוני למקרה הזה יכול להתחיל במינימום של 3000-5000 ש"ח על עגמת נפש בזבוז זמן וכו' + הפסדים כספיים כמו הפסד יום עבודה ושאר הוצאות ככל שהיו.
עלות התביעה היא נמוכה - אחוז אחד מסכום התביעה ומינימום 50 ש"ח = תביעה עד 5000 ש"ח האגרה היא 50 ש"ח. ומ-5000 ומעלה 1%, למשל תביעה בסך 7000 ש"ח = 70 ש"ח אגרה.

כדאי להתחיל בשליחת תלונה לאגד ולמשרד התחבורה, לראות את התשובות שלהם ואז לפנות לתביעה קטנה.
לגבי ההליך של ת"ק יש הסבר מפורט בעמ' 3 של האשכול הזה.
@יוסי ב.ק
1. כמה תכלס היתה ממליץ לתבוע?
2. יש עניין שאני יתבע בנפרד ואשתי בנפרד?
3. מה העניין לתבווע קודם את אגד ומשרד התחבורה למה לא ישירות לבית משפט?
4. תודה. אין עלייך

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק
1. כמה תכלס היתה ממליץ לתבוע?
2. יש עניין שאני יתבע בנפרד ואשתי בנפרד?
3. מה העניין לתבווע קודם את אגד ומשרד התחבורה למה לא ישירות לבית משפט?
4. תודה. אין עלייך
1. בהנחה שלא היו עוד עגמות נפש מיוחדות ועוד הוצאות כספיות מעבר למה שתיארת אני הייתי תובע 8000 ש"ח לי ולאשתי יחד.
2. לדעתי מומלץ להגיש את התביעה יחד למרות שאם תגישו בנפרד יש סיכוי שתקבלו יותר, והסיבה להגיש יחד כדי "לחסוך זמן שיפוטי יקר" כי השופטים לא אוהבים את החלוקות האלה, וכנראה גם אגד תבקש לאחד את התיקים. אבל אם אחד ממכם כרגע לא רוצה להגיש, בהחלט אפשר שאחד מכם יגיש ואחרי שייגמר התיק הזה יכול השני להחליט שגם הוא רוצה..
3. הגשת תלונה לאגד ולמשרד התחבורה יש לה כמה סיבות. גם כדי שמשרד התחבורה יקנוס את אגד, וגם כדי שתראה אתה מה הטענה של אגד ומה התשובה של משרד התחבורה, אולי יש להם סיבה טובה שתצדיק את הליקוי שלהם. זה גם יוצר אמינות לתביעה, בפרט אם ישתמע מהתשובות שאתה צודק.
4. בהצלחה. תעשה את זה!

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
1. בהנחה שלא היו עוד עגמות נפש מיוחדות ועוד הוצאות כספיות מעבר למה שתיארת אני הייתי תובע 8000 ש"ח לי ולאשתי יחד.
2. לדעתי מומלץ להגיש את התביעה יחד למרות שאם תגישו בנפרד יש סיכוי שתקבלו יותר, והסיבה להגיש יחד כדי "לחסוך זמן שיפוטי יקר" כי השופטים לא אוהבים את החלוקות האלה, וכנראה גם אגד תבקש לאחד את התיקים. אבל אם אחד ממכם כרגע לא רוצה להגיש, בהחלט אפשר שאחד מכם יגיש ואחרי שייגמר התיק הזה יכול השני להחליט שגם הוא רוצה..
3. הגשת תלונה לאגד ולמשרד התחבורה יש לה כמה סיבות. גם כדי שמשרד התחבורה יקנוס את אגד, וגם כדי שתראה אתה מה הטענה של אגד ומה התשובה של משרד התחבורה, אולי יש להם סיבה טובה שתצדיק את הליקוי שלהם. זה גם יוצר אמינות לתביעה, בפרט אם ישתמע מהתשובות שאתה צודק.
4. בהצלחה. תעשה את זה!
כל הגשת תביעה מביאה תועלת לציבור.
החברות לומדים שלא כדאי להם לזלזל בציבור.
אפילו אם תביעה לא כך כך הצליחה הם גורמת לחברות לחשוב פעמיים לפני כל אוטובוס שהם לא מוציאים.
הכי טוב זה תביעות שזוכות...

אילת בריטמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
@יוסי ב.ק
אשמח לייעוץ

תודה
אני עשיתי בעבר גישור אבל לא עם חברת תחבורה אלא עם שוכר שהיה חייב לי כסף.
זה תהליך שיכול להיות קצת ארוך כי בכל פעם יושבים עם צד אחר. שומעים את הטענות שלו ואז אומרים אותם לצד השני ואז מחזירים צד אחד ומסבירים לו מה הצד השני טוען על מה שהוא טען. חד גדיא, חד גדיא. כמובן שמתקדמים עם העניין ובסוף מציעים הצעה שתהיה מקובלת על שני הצדדים אם הם יסכימו.
זה לוקח הרבה יותר זמן מאשר בבית משפט ומצד שני לא בטוח שתרוויח מזה יותר מידי, מן הסתם לא יותר מאשר בבית משפט.
בהצלחה!

michalor

משתמש מקצוען
אני עשיתי בעבר גישור אבל לא עם חברת תחבורה אלא עם שוכר שהיה חייב לי כסף.
זה תהליך שיכול להיות קצת ארוך כי בכל פעם יושבים עם צד אחר. שומעים את הטענות שלו ואז אומרים אותם לצד השני ואז מחזירים צד אחד ומסבירים לו מה הצד השני טוען על מה שהוא טען. חד גדיא, חד גדיא. כמובן שמתקדמים עם העניין ובסוף מציעים הצעה שתהיה מקובלת על שני הצדדים אם הם יסכימו.
זה לוקח הרבה יותר זמן מאשר בבית משפט ומצד שני לא בטוח שתרוויח מזה יותר מידי, מן הסתם לא יותר מאשר בבית משפט.
בהצלחה!
אז בעצם עדיף לי לסרב להליך ולהמתין למשפט?

השודקד הלטס

משתמש רשום
@יוסי ב.ק
לדעתי מומלץ להגיש את התביעה יחד למרות שאם תגישו בנפרד יש סיכוי שתקבלו יותר, והסיבה להגיש יחד כדי "לחסוך זמן שיפוטי יקר" כי השופטים לא אוהבים את החלוקות האלה, וכנראה גם אגד תבקש לאחד את התיקים. אבל אם אחד ממכם כרגע לא רוצה להגיש, בהחלט אפשר שאחד מכם יגיש ואחרי שייגמר התיק הזה יכול השני להחליט שגם הוא רוצה..
אם באמת אני מתכונן לתבוע קודם אני ואחר כך אשתי
אני יוכל לתבוע 8000?
תודה
512.png=s30

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אני בעצם ממלא את הפרטים שלי בטופס המצורף כמו כאן, ומגיש מחדש את כתב התביעה, נכון?
ככה זה טוב? (אחרי הפרטים שלי כמובן)
נראה שטוב
למעשה הטופס הזה היא סתם בירוקרטיה מעצבנת ושמעתי שיש דיונים לבטל אותה

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק

אם באמת אני מתכונן לתבוע קודם אני ואחר כך אשתי
אני יוכל לתבוע 8000?
תודה
512.png=s30
זה סכום גבוה אבל לא מופקע (לקחת בחשבון שהרבה פעמים השופט/ת לא ייתן את מלוא הסכום)
רק כדאי לכתוב כתב תביעה מפורט, עם לוחות זמנים, עם הפסדים כגון עבודה, ותיאור של עגמות הנפש וכו', מה עשיתם (טלפונים פניות וכו')

נ.ב. בכל הזמן שהמתנתם לא עברו במקום קווי 950 נוספים?

השודקד הלטס

משתמש רשום
זה סכום גבוה אבל לא מופקע (לקחת בחשבון שהרבה פעמים השופט/ת לא ייתן את מלוא הסכום)
רק כדאי לכתוב כתב תביעה מפורט, עם לוחות זמנים, עם הפסדים כגון עבודה, ותיאור של עגמות הנפש וכו', מה עשיתם (טלפונים פניות וכו')
תכלס מה כדאי לתבוע לבד ואח"כ אשתי או לתבוע עכשיו ביחד עם אשתי
מה היית עושה?
נ.ב. בכל הזמן שהמתנתם לא עברו במקום קווי 950 נוספים?
לא הסתכלתי לראות איזה אוטובוסים עוברים לידנו היו שם אנשים אחרים שניסו לעצור את הרכבים והאוטובוסים.
ודאי שלא עצר שם קו 950

פרידא

משתמש מקצוען
@יוסי ב.ק
אוטובוס שנסע לכיוון אשדוד, הוריד את כל הנוסעים בכניסה לעיר ולא הסכים לפזר (נהג ערבי...) היו באוטובוס 2 ילדות קטנות שהיו צריכות להגיע הביתה לבד.
שלחתי תלונה למשרד התחבורה. הם מבקשים מספר רב קו. יש לי מה לפחד שאולי המספר יגיע לנהג, או שידע מי המתלונן? לך תתעסק עם נהג חמום מח כזה.. לא מלחיץ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה