קורסים לתכנות מה עדיף?

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אבל אני חייב לומר שהמקום משתפר כל הזמן והיום המצב הרבה הרבה יותר טוב. כיום יש מורים נורמליים והרבה יותר מקצועיים.
שמח לשמוע!!
הלוואי שיצאו מתוכם מתכנתים מעולים ומבוקשים!
יש כאן שתי הודעות עם שיימינג. דבר אחד לדבר באופן כללי, דבר אחר לחלוטין לדבר על בן אדם מסוים.
צודק.
עכ"פ הדיבור היה כלפי אברטק ולא כלפי המורה עצמו
הבאתי סרטון להתרשמות באופן כללי על המקום עצמו וצורת הלימוד, לא נראה לי שיש משהוא לא מחמיא למורה בסרטון הנ"ל (לא עיינתי בקוד עצמו)

נערך לאחרונה ב:

נננ333

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
כעת יש לי עוד קצת זמן אנסה לענות על השאלות שפותח האשכול שאל
מה ההבדלים העיקריים ביניהם
א. מבחינה מקצועית
ב. מבחינת דרך וסוג הלימודים
ג. מבחינת ההשמה
ד. מה הם אחוזי הנשירה מהקורס ומה הם הסיבות שגורמות לזה
ה. מבחינה רוחנית סגנון האנשים וכו׳

מבחינה מקצועית כיום המקום מלמד תכנות ברמה מקצועית ויסודית,
אף שמנהל המקום אכן לא יודע לכתוב קוד (הוא יודע בעיקר לאסוף כסף...). הוא העמיד אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שאחראיים על תוכן וצורת הלימוד, וכל הזמן לומדים ומנסים לשפר לפי צרכי השוק.
למשל כעת במחזור שהתחיל בירושלים שמים יותר דגש על האנגלית וכן אני יודע שכעת בב"ב בלימודי התכנות שמים דגש מיוחד על כך שהתלמידים יסגלו לעצמם יכולת למידה עצמית (שבתור מתכנת אני יכול לומר שזה הדבר הכי חשוב בתכנות).
לפי מה שאני יודע לומדים בהתחלה 3 חודשים מכינה - אנגלית ומתמטיקה (נראה לי שבמחזור האחרון בירושלים בפעם הראשונה עושים בגרות בתחומים אלו).
אחר כך במשך תקופה (אצלי זה היה 9 חודשים אולי זה השתנה במעט היום) לומדים תכנות, בהתחלה מבוא לתכנות אחר כך שפה אחת (אצלי זה היה java) בצורה יסודית מאד, ואחר כך עוד כמה שפות וטכנולוגיות כפי שמתאפשר הזמן (תמיד ילמדו טוב אנגולר או ריאקט, בזמנים שלי היו נוגעים במובייל אבל המנהל אמר לי שכיום אם ילמדו משהו זה flutter).
אחר כך עוברים חצי שנה לתכנית שנקראת ojt (או משהו כזה) וזה תכנית גאונית שהתחילו לעשות לפני כשנה שנתיים שהיא שלוקחים את כל התלמידים ומצמידים לכל אחד חונך מעובדי רבטק שמכניס את התלמיד לתוך הפרויקט שלו ונותן לו בהתחלה משימות דמה ולאט לאט משימות קטנות בפרויקט אמיתי כך התלמידים ממש נכנסים לעולם התכנות ולומדים ממש לתכנת ברמה.
במחזור האחרון חלק גדול מהתלמידים בסוף נכנסו לעבוד בפרויקטים שהם נחנכו בהם (כולל התלמיד שאני חנכתי - שכיום הוא עובד תחתי וממש מתכנת מעולה).
חלק אחר נקלטו ברבטק בפרויקטים אחרים (כי בפרויקט שהם נחנכו בו לא היתה אפשרות לקלוט עובד חדש).
וחלק מהתלמידים נקלטים בחברות היטק חיצוניות - להנהלת אברטק יש קשרים מצויינים בהרבה חברות היטק והם דואגים להשמה מעולה לכולם.

לגבי אחוזי הנשירה בקורס , לא נראה לי שיש כאן כלל או ממוצע כל שהוא. אברטק מקבלת תלמידים שעוברים סינון כל שהוא (בזמני היה מבחן תיל היום אני לא יודע מה יש), אבל כנראה לא תמיד הסינון הוא 100 אחוז,
מה שההנהלה מצפה מהתלמידים זה להתאמה לתכנות ולרצינות בלימודים (-אלו תנאים הכרחיים להשתלב אחר כך בתעשיה) כל מי שעומד בשני תנאים אלו נשאר.
אבל בכל מקרה ההנהלה לא סילקה תלמידים בקלות אלא רק אחר הרבה מחשבה ונתינת כמה הזדמנויות נוספות.

לגבי הרמה הרוחנית
לימודי תכנות ועבודה בהיטק זה לא כמו כולל, אבל המקום לימודים ועבודה הכי קרובים בסגנון ובהווי לכולל זה אברטק ורבטק.
באברטק הנוכחות בכולל היא חובה (באברטק משולמת מלגת קיום מידי חודש, אבל היא מותנית בנוכחות בכולל).
לעובדי רבטק הנוכחות בכולל היא רשות אבל משולמת מלגה מיוחדת ללומדים.
בכולל ישנם 3 מגמות גמרא בעיון, דף היומי, וסוגיות בהלכה.
יש בכולל מבחנים דו שבועיים בכל תחום.
הראשי כוללים תמיד מנסים שתהיה אוירה רצינית בכולל ושיהיה כיף ללמוד.
לי אישית הכולל מאד עוזר - להתחיל את היום עם לימוד (בעבר היה תקופה שניסיתי ללמוד במקום זה בכולל ערב אבל אחרי יום עבודה הייתי נרדם...). וזו אחת הסיבות שדחיתי הצעות עבודה מעולות בחוץ.

נראה לי שמי שרוצה להתרשם באמת מהמקום הכי טוב שיעשה חיפוש בלינקדין על אברטק ורבטק
וכך יוכל להתרשם מכמויות העובדים החרדים שהמקום הנפלא הזה הכשיר לעבודה ברבטק ובחוץ.

מקווה שעזרתי...

ווארעמקייט

משתמש פעיל
@נננ333 תודה על התשובה המפורטת
האם ידוע לך האם כיום יש התחייבות באברטק להשמה (כמובן למי שסיים את הלימודים בהצלחה)

נננ333

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
בעבר כולם נקלטו באופן אוטומטי בחברה.
כיום החברה בודקת אחד אחד באופן יסודי ומעמיק ולפי זה קולטת.
אין לי מידע כלפי ההתחייבות של אברטק
אבל מה שאני יכול לומר לך שבמחזור שהסתיים בירושלים כעת כולם נקלטו (רובם ברבטק וחלקם בחברות חצוניות).
חוץ מאחד שאי אפשר לומר עליו שסיים את הלימודים בהצלחה - וגם לו מנסים מאד לעזור.

יש באברטק אדם מיוחד (א.פ) שמאד מקושר בעולם ההיטק והוא עוזר ומנסה ללא לאות לדאוג להשמות (יש לי חבר שפוטר מרבטק - כך שודאי שאין כלפיו שום מחוייבות - והוא ניסה לעזור לו בלי סוף).

איך שאני רואה את הדברים זה שבין אם יש מחוייבות ובין אם לא אברטק זה סולם מעולה להכנס בצורה קלה וחלקה לתעשיה.

נערך לאחרונה ב:

רינה כהן3434

משתמש פעיל
אני יודע שיש על זה כבר כמה פורומים פה,
עם כל זה אולי בכל זאת יש למישהו עוד מידע ועדכני יותר

אני מתלבט בין הקורסים של אברטק או של פיתוחים
(דיברתי עם שתיהם ואברטק אמרו לי שהם פותחים מחזור מיד אחרי שבועות, ובפיתוחים אמרו לי שהם מתחילים באוגוסט)

מה ההבדלים העיקריים ביניהם
א. מבחינה מקצועית
ב. מבחינת דרך וסוג הלימודים
ג. מבחינת ההשמה
ד. מה הם אחוזי הנשירה מהקורס ומה הם הסיבות שגורמות לזה
ה. מבחינה רוחנית סגנון האנשים וכו׳

תודה מראש לכל מי שיכול לעזור
בבקשה אם אפשר להצטרף לשאלה. אני מחפשת קורס QA בדיקות תוכנה בעיר אלעד. מישהו יודע היכן ניתן ללמוד את זה או לחלופין האם יש חברה שמכשירה לתחום תמורת עבודה בשכר נמוך? תודה רבה

מירושקה

משתמש רשום
אני מתלבט בין הקורסים של אברטק או של פיתוחים
(דיברתי עם שתיהם ואברטק אמרו לי שהם פותחים מחזור מיד אחרי שבועות, ובפיתוחים אמרו לי שהם מתחילים באוגוסט)
שלום @ווארעמקייט
אני רואה שאתה ממש ביצעת מחקר בתחום הלימודים,
אני בסטטוס כמוך מחפש ומתלבט היכן ללכת ללמוד ומה רלוונטי בעבורי.
אשמח ליצור אתך קשר במייל a0548532272 שטרודל ג'ימייל.
בבקשה צור איתי קשר

יודרי

משתמש פעיל
שלום לכולם
כפי שכתבתי בעבר אני בוגר אברטק ועובד כיום ברבטק אנסה לעזור.
איזה רמה של מתמטיקה יש שם?
(אני בודק אופציה להצטרף אחרי שכבר נפתח הקורס אבל זה אומר שאני יצטרך להשלים לבד בערך שלושה שבועות של מתמטיקה)זה קשה מדי?סביר?
תודה רבה

נתן תשמז

משתמש חדש
היי
בנוגע לאברטק - בעבר המכינה הייתה יחסית שולית ללימודים שם, היום שמים על זה את כל הדגש, זה מאפשר להם לקבל תקציבים יותר גדולים.
והמטרה שלהם בכלל לאורך הלימודים - היות ויש להם מסגרת שאפשר לעבוד בה אחרי - זה לסנן החוצה כמה שיותר תלמידים גם תוך כדי הלימודים.
וידע מקרוב משפחה שלומד שם, שזה ממש לא מתאים למי שאין לו רקע משמעותי באנגלית ומתמטיקה.
מי שמגיע עם רקע מהתלמוד תורה, אין לו מה לחפש שם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה