קורונה קורונה עידכונים בלבד!!

מצב
הנושא נעול.

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ברגע שאצל חברי הכנסת נוהגים אחרת אנשים מבינים בצדק שמדובר באקסטרות של החמרות - ומעדיפים לסיים את ימי הבידוד בדיוק לפי ההוראות. ולא להבדק ולא להכניס את כל מי שהיה לידם והיה ליד מי שהיה על ידם - לבידוד.
עובדת בערוץ 13 נבדקה, ובדקו במצלמות מי היה על ידה רבע שעה...
בבית ספר בבני ברק - 700 ילדות נכנסו לבידוד למרות שלא ראו את הילדה, ולא יודעים מי היא כלל

קצרה

משתמש מקצוען
אתמול דיברתי עם משה"ב בשביל מישהו, אמרו לי שם במפורש ללכת להיבדק!!!

אבל זה מישהו שלא צריך בידוד ו"יפה מצידו שהולך להיבדק בשביל ספק" כי עפ"י ההנחיות לא צריך בכלל להיכנס לבידוד,
וכמובן כל ה"מרגע שהאדם נבדק עליו להיכנס לבידוד"... וכו' וכו'

ברור שמשרד הבריאות כרגע שמח על כל נשא שמתגלה וקוטע שרשרת - כשיש להם מלאי מספק של בדיקות.
השאלה הנותרת היא מה התמריץ שהם מוכנים לתת למי שנבדק חוץ מבידוד עד התוצאות ...

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא אדם 1 לא 2 לא 3 וגם לא 4 שאלו אותי על מנהיג קהילתי שאמר לא להיבדק ואני כמעורה היטב היטב בקהילתי יודע שלא היה ולא נברא...אל תאמינו לשמועות שבין היתר מופצות בזדון ע''י אינטרסנטים ואינשי דל''מ וד''ל...
מכירה גם... הטעיית הציבור ממש!
לא פלא שעובדים קשה (אם מדובר באותה חסידות) להשתיק את העניין.. אחרת היה שם סגר ממזמן

יוחנן 1

משתמש מקצוען
ובעניין הבדיקות- רק לי זה נראה בשיטת המצליח??
כאלה שאין להם סימפטומים ויצא להם חיובי. ברור שהם חיוביים??
(את התשובה אני יודעת . מ-2 בני משפחה שלא נבדקו וקיבלו תשובה חיובית...)
זה בגלל שנודע למשרד הבריאות שהם חרדים...

חחח

משתמש סופר מקצוען
לעשות את מה שמוריו ורבותיו מורים לו. ולא מה ההגיון והשכל הבריא אומר לו.
וכל אחד לפי רבו.
לא אמרתי שלא. ותפסיקו לדחוף לאנשים בכוח כאילו הם מדברים נגד רבנים. כי יש מספיק שלא הולכים להיבדק למרות שלא קיבלו הוראה מהרב שלהם. וגם מי שקיבל הוראה לא ללכת להיבדק והיה במגע עם חולה מאומת מצופה ממנו לפחות לשבת בבית ולא לשוטט ברחובות ולהדביק אנשים.

קצרה

משתמש מקצוען
חשבתי שלחרדי ירא שמים אמור להיות קצת יותר אחריות. אבל אולי טעיתי.

לא משנה מה אמור להיות.
כשדנים בעצם הטענה האם יש יותר חרדים חולים רק שלא יודעים עליהם ואז האחוז יותר גבוה -
לא משנה מה אמור להיות.
משנות העובדות.
והעובדות הן שאמנם יש בציבור החרדי גם כאלו שלא נבדקים - אך בציבור החילוני יש יותר "לא נבדקים" - ולכן החרדים שלא נבדקים עדיין לא משפיעים על היחס.

כרגע בדיוק כמו שאמור לדעתך להיות - הציבור החרדי מגלה יותר אחריות ונבדק יותר.

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
האם זה נכון? כי מה ההיגיון בזה?
בודאי שזה נכון, בשביל לחייב בן אדם להיבדק צריך חוק וחוק כזה פשוט לא קיים.

יש חוק שמחייב בידוד 14 יום למי שבא במגע עם חולה מאומת.

אין חוק שמחייב ללכת להיבדק, גם עם מגע של חולה מאומת.

מי שהולך להיבדק בזמן שהוא מחוייב בבידוד, הוא עובר על חוק חובת בידוד והוא צפוי לקנס גבוה, או לחילופין עונש מאסר של 6 חודשים.

הרצון ללכת להיבדק, לא דוחה את האיסור החמור של סיכון העוברים ושבים ברחוב, רח"ל.

הרי אדם אפילו בלי סימפטומים שקיבל תשובה חיובית, הוא נשאר בבידוד מלא עד שיש שתי תשובות שליליות, גם אם זה לוקח שבועות ארוכים, והוא מרגיש כל הזמן מצוין. הכל כדי למנוע הדבקה.
ואילו מישהו שהיה ליד חולה מאומת ופיתח תסמינים, שאז סיכויים רבים שהוא חיובי לקורנה, יכול להחליט לא להיבדק, ולהיות בבית עד יומיים לאחר התסמינים, וזהו? ללכת לכל מקום ולהדביק את כולם?
מי שנמצא ליד חולה מאומת חייב בידוד 14 יום, לא יומיים.

חחח

משתמש סופר מקצוען
לא משנה מה אמור להיות.
כשדנים בעצם הטענה האם יש יותר חרדים חולים רק שלא יודעים עליהם ואז האחוז יותר גבוה -
לא משנה מה אמור להיות.
משנות העובדות.
והעובדות הן שאמנם יש בציבור החרדי גם כאלו שלא נבדקים - אך בציבור החילוני יש יותר "לא נבדקים" - ולכן החרדים שלא נבדקים עדיין לא משפיעים על היחס.

כרגע בדיוק כמו שאמור לדעתך להיות - הציבור החרדי מגלה יותר אחריות ונבדק יותר.
לא דנתי לרגע איפה יש יותר חולים כי זה פשוט לא מעניין אותי. אני על עצמי צריכה להיזהר וזהו.

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הטעיית הציבור כי זה נכון או כי זה לא?
לא נכון... העסקנים אומרים שלא הבדיקה זה מה ששומר מפני קורונה אלא חבישת מסיכה, 2 מטר והגיינה

יוצא אחד מבני המשפחה מבידוד ואחרי יומיים נכנס מישהו אחר

אברך

משתמש פעיל
לא נכון... העסקנים אומרים שלא הבדיקה זה מה ששומר מפני קורונה אלא חבישת מסיכה, 2 מטר והגיינה

יוצא אחד מבני המשפחה מבידוד ואחרי יומיים נכנס מישהו אחר
אז זה נכון שהם לא נבדקים.
כי העסקנים אומרים שזה לא נכון מה שהרופאים אומרים.
חד גדיא חד גדיא.

ג'לי

משתמש פעיל
יש הרבה יותר חולים שלא מפתחים תסמינים ומסתובבים בינינו כך שאין באמת שליטה על זה
ברגע שהולכים להיבדק סתם בלי שום סיבה ייתכן תשובה חיובית... ואז זה שעשה את הבדיקה יאכל אותה, יכניס עשרות אנשים לבידוד, יסגור כיתות שלימות,
למה?
אם זה לא ההנחיה של שמרד הבריאות אין שום סיבה!!!
מה שחובה זה לשמור על ההנחיות חבישת מסיכה, 2 מטר והגיינה

ציטוט מהנחיות של משרד הבריאות

בהיעדר תסמינים, אין המלצה להיבדק, בגלל מגבלות
הבדיקה. תוצאה חיובית עלולה בתנאים מסוימים
להיות שגויה. תוצאה שלילית נכונה רק ליום נטילת
הדגימה.
במידה ויש המלצה של גורם רפואי מוסמך להידגם
בכל זאת, מומלץ להידגם 5 ימים לפחות ממועד
החשיפה המשוערת ולא לפני כן.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ברור שמשרד הבריאות כרגע שמח על כל נשא שמתגלה וקוטע שרשרת - כשיש להם מלאי מספק של בדיקות.
השאלה הנותרת היא מה התמריץ שהם מוכנים לתת למי שנבדק חוץ מבידוד עד התוצאות ...

לא מחפשת תמריץ, מבחינתי, עצם הידיעה שבזכות זה שאם ח"ו האדם הנ"ל חיובי ובגלל זה נכנס לבידוד, ומציל רבבות מחולי-זה התמריץ הכי טוב.

תמלילנית

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
התלבטתי האם לשתף כאן, והוכרע לכן.
סיפור הזוי שעברתי שבוע שעבר, כתוצאה מההסתה הנוראית.
נסעתי באוטובוס בתל אביב, היינו שתי חרדיות עם מסכות על הפנים. אוקי.
מאחורינו ישבו עוד 4 חילונים. לא ראינו אותם. מלפנינו חילוני אחד. כולם במחרקים גדולים.
קיבלתי טלפון באמצע הנסיעה, זאתי מהצד השני לא שמעה אותי מבעד למסיכה בנוסף לרעשי האוטובוס.
הורדתי את המסכה על הסנטר. כדי לסיים את השיחה.
מדובר על 2 דקות. הרמתי את המסיכה מייד.
ותקשיבו טוב!
החילוני הזה שישב מולנו מגיע מולי ומתחיל לצלם אותי. עוד עוד עוד תמונות. הייתי בהלם, ואז הוא עושה תמונה אחת לאלה שישבו מאחורי, אני מסתובבת רואה שם 4 חילונים ללא מסיכות.
אחת התעצבנה עליו, "מה זה את מצלם אותנו?"
ואז האנטישמי הזה צועק בקול רם עם עיניים משפריצי שנאה "זה לא אתם! זו היא!!!! (מצביע עלי!) אותה צילמתי, ולה הזמנתי משטרה!!!" - - - (אני עם מסיכה והאחרים ללא,כן?)
האוטובוס נעצר וחיכה לניידת. הרגשתי שמשהו קורה לי.
התרוממתי והתחלתי לצעוק "איזו אבסורד זה. בלתי נתפס, יושבים 6 אנשים ואתה מצלם את אלה שעם מסיכה? למה? כי הורדתי ל2 דקות? את התמונה שלי אתה הולך להפיץ בכל התקשרות כמובן אחרי ניקוי הדמויות מאחורי? מה? כי אני חרדית? קורונה מהלכת? זה פשוט הזוי!!! מסכנים, איך אתם חיים לפי תקשורת מטעה כל כך וכו'"
למעשה חיכינו די הרבה זמן לניידת,
ואז בחורה אחת, התעצבנה נורא על הבן אדם והתחילה לצעוק "זה גזענות!!! אני יודעת מה זה גזענות! זה כאב" התפלאתי על הההגנה שלה עלי.
לשאלתי מאיפה היא מגיעה -"אום אל פחם"..... איזה צביטה קיבלתי מזאת שישבה לידי.
למעשה הערבייה הגישה תלונה נגד המצלם שמעקב פה אוטובוס.
לא אספר כאן את כל השתלשלות העניינים, אסל הסוף היה מתוק דבש.
הבן אדם שצילם. נעצר. ונכנס לניידת בבושת פנים.
אני קיבלתי התנצלות מעומק הלב מפי השוטר!
חבל שלא ראיתם את החיוך שלי... זה פשוט היה מאחורי המסיכה....

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
מאחורינו ישבו עוד 4 חילונים. לא ראינו אותם. מלפנינו חילוני אחד. כולם במחרקים גדולים.
קיבלתי טלפון באמצע הנסיעה, זאתי מהצד השני לא שמעה אותי מבעד למסיכה בנוסף לרעשי האוטובוס.
ותקשיבו טוב!
החילוני הזה שישב מולנו מגיעה מולי ומתחיל לצלם אותי. עוד עוד עוד תמונות. הייתי בהלם, ואז הוא עושה תמונה אחת לאלה שישבו מאחורי, אני מסתובבת רואה שם 4 חילונים ללא מסיכות.
ואז האנטישמי הזה צועק בקול רם עם עיניים משפריצי שנאה "זה לא אתם! זו היא!!!! (מצביע עלי!) אותה צילמתי, ולה הזמנתי משטרה!!!" - - - (אני עם מסיכה והחארים ללא כן?)
התרוממתי והתחלתי לצעוק "איזו אבסורד זה. בלתי נתפס, יושבים 6 אנשים ואתה מצלם את אלה שעם מסיכה? למה? כי הורדתי ל2 דקות? את התמונה שלי אתה הולך להפיץ בכל התקשרות כמובן אחרי ניקוי הדמויות מאחורי? מה? כי אני חרדית? קורונה מהלכת? זה פשוט הזוי!!! מסכנים, איך אתם חיים לפי תקשורת מטעה כל כך וכו'"
ואז בחורה אחת, התעצבנה נורא על הבן אדם והתחילה לצעוק "זה גזענות!!! אני יודעת מה זה גזענות! זה כאב" התפלאתי על הההגנה שלה עלי.
פשוט וואוו!!!

ציפורה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
החברה חסידית, לאחת מהחסידויות הלא סגורות, לא צ'עלמרים וכאלה,
והאדמו''ר אמר שבלי תסמינים בוודאי אין להבדק, וגם אם יש קצת..... אז.... מובן מאליו.

ויש לחסידות הזו לא מעט גולשים כאן.

ובבקשה לשמור על כבודם של גדו''י, מדובר באדמו''ר צדיק יסוד עולם, שמנהיג חסידות ענקית ולא מרחיבה.
[/QUOT

כי הגיע הזמן שהציבור יבין שהציבור הכללי נמנע מלעשות בדיקות כשלא חייב. לעומת הציבור שלנו שנוער בהמוניו ואז מוצאים גם את כל האי-סיפטומים

נערך לאחרונה ב:

ציפס קידס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
צילום מקצועי
סליחה שאני חוזר על המסר הזה כמה פעמים, אנשים טועים בזה, ובטעות איומה זו מסכנים את החיים של אנשים אחרים רח"ל.
ואני מכירה לא אדם אחד ולא שתיים ללא רכבים שרופא הפנה אותם לבדיקת קורונה והמוקד של הקופה הוא מאד רחוק ואמר להם שיסעו באוטובוס עם מסיכה על האף והפה ועם כפפות ושלא יתקרבו לאנשים ולא יגעו בכלום.

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ותקשיבו טוב!
החילוני הזה שישב מולנו מגיע מולי ומתחיל לצלם אותי. עוד עוד עוד תמונות. הייתי בהלם, ואז הוא עושה תמונה אחת לאלה שישבו מאחורי, אני מסתובבת רואה שם 4 חילונים ללא מסיכות.
ואז האנטישמי הזה צועק בקול רם עם עיניים משפריצי שנאה "זה לא אתם! זו היא!!!! (מצביע עלי!) אותה צילמתי, ולה הזמנתי משטרה!!!" - - - (אני עם מסיכה והאחרים ללא,כן?)
ואחרי כל זה עוד יהיה ותהיה מי שישאל כאן בפורום מה הבעיה בהסתה התקשורתית.

לייב - מיתוג פרסום ויח"צ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
ח״כ גפני במתקפה אצל קלמן ב׳בחדרי׳ על סגר החרדים: ״הסגר חמור מאד! בתל אביב כל כך הרבה נדבקים ושמים דגש רק על החרדים. אני יעלה את הנושא אצל ראש הממשלה. אדבר גם עם ראש המל"ל. אני לא רוצה להגיד מה אני חושב למה הם עושים את זה. כל הזמן מדביקים סטיגמות על הציבור החרדי שלא נשמר, מה זה? יש בתל אביב כל כך הרבה נדבקים וגם במקומות אחרים, רק כל הזמן שמים דגש על השכונות החרדיות".

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה