קורונה קורונה - חופשה בתשלום?

מצב
הנושא נעול.

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
מה עם הגנים הפרטיים? הגננת של הבן שלי עקרונית צמודה ללוח חופשות של בי"ע. השאלה מה היא תחליט עכשיו, ואם היא תחליט לקחת חופש, האם אני אמורה לשלם לה עליו:mad:
היום השארתי אותו בבית
מה אתכן?
גני בית יקב לא בחופשה

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
מי שבחר להיות מורה שלא יתלונן שקשה לו . אף אחד לא מפריע לכם ללכת לחפש עבודה אחרת... בואו נהייה אמיתיים ... המורים בד"כ בוחרים את המקצוע הזה בגלל החופשים...
אני משום מה מתקשה לרחם. מעריכה מאד מה שמורה עושה . אבל כמו שאנחנו לא יוצאים מגדרנו בהערכה ורחמים על למי שלמד רפואה ובחר להיות רופא אני לא מרחמת על התפקיד הכל כך קשה הזה ...ללמד כתה . אם כל כך קשה והתנאים כל כך נוראיים מי מפריע לכם למצוא עבודה בתחום אחר ?
אף אחת לא בקשה רחמים.
לכל מקצוע מחיר ורווח.
חופשים
מול משכורות גבוהות יותר.
עבודה עם ילדים ונוער
מול ישיבה מול מחשב/לקוח/מטופל וכד'.
אסיפות הורים,מורות ציונים ותעודות
מול מחויבויות לדד ליין ועוד...

הלחץ והעיפות קיימים בכל מקצוע כיון שהמשותף ביניהם זו אמא המתזזת בין בית ועבודה על כל דרישותיהם.
תנו כבוד והערכה לכל אחת.
זו הבקשה..

נערך לאחרונה ב:

גלינג

משתמש סופר מקצוען
ההסתדרות דורשת חופש גם לגננות
ההיסטוריה מלמדת שהם ינצחו..

קבצים מצורפים

• מכתב על הגננות-הסתדרות המורים בישראל.pdf
    KB 52.2 · צפיות: 66

קצרה

משתמש מקצוען
?

באשכול סמוך בענייני ההיטק הנתנוים היו שונים בתכלית (לא בדיקת תוכנה..)

מורות שאינם בחינוך העצמאי עובדות 8 שעות לא כולל ממוצע של 2 נוספות ללא תשלום.

:)
אשתו של ליצמן/נתניהו מורה בביה"ס??

בטח..
פסח עם כל הילדים בבית ללא קייטנות..

אין ספק שאם זה יתקרב למצב המתואר המדינה תסייע לכלל העסקים.

??

- כן , יש למורים תנאי פנסיה מיטיבים ביחס לשאר עובדי המשק . יש הסכמים בנושא. משתלם להם לפעמים לפרוש כבר בגיל 58....

- מניחה שאת יודעת שלא כל העובדים עובדים בהייטק ועוד מרוויחים הרבה בהייטק (60 אחוז מהחרדיות למשל מרוויחות פחות מ-10) כמו שלא כולם עובדים בהוראה . עובדת שמרוויחה כ-2000 שקל ברוטו יותר ממורה בעלת נסיון על 8 שעות עבודה - נחשבת לעובדת שמרוויחה מעל הממוצע והיא עוד עובדת 8 שעות לפחות.

- לא ידעתי שרק הנשים של ליצמן ונתניהו זה נקרא לשכנע . הסתדרות המורים + מורים ומורות שהתראיינו לתקשורת - עשו את האווירה המתאימה.

- לפחות עם כל הילדים בבית ללא הקייטנות + פסח - נמצאת האמא. היא לא אמורה גם לדאוג לכל הילדים לסידור גם לפסח וגם לעבודה. אני די שמעתי מורות ששמחות בהחלט. ודרך אגב פירגנתי להם את השמחה.

- בנוגע לסיוע לכלל העסקים. נו נו. אנחנו לא כזו מדינה סוציאליסטית. כבר היו פה משברים כלכליים והמדינה לא נחלצה לסייע לאף עסק שקרס או עובד שפוטר...
אל תשכחי שהקריסה הכלכלית לא פוסחת על המדינה ושאת התקציבים לביטחון, חינוך, בריאות וכו' היא חייבת להוציא - ומנין יצוצו סכומים לסייע לכלל העסקים אם העסקים גם לא יכולים לשלם מיסים.

פשוט מאוד

משתמש פעיל
אני לא מרחמת על התפקיד הכל כך קשה הזה ... ללמד כתה. אם כל כך קשה והתנאים כל כך נוראיים מי מפריע לכם למצוא עבודה בתחום אחר?

בדיוק הסיבה שמפריעה לכם לעבוד בהוראה...
התאמה.
שמעת על זה?
אם מתאימה לי הוראה יותר מכל מקצוע אחר?
וניסיתי. אל תדאגי...

ומה דעתך על מורות מ"מ שמוציאות את הנשמה עבור התלמידות ומשקיעות את המירב והמיטב?
את יודעת כמה שנים את יכולה להיות תקועה במילוי מקום? גם כשאת מאד מצליחה בעבודה! כן!
נשמע מופרך?
תכנסי להוראה. נסי להיות שם.

כל מי שמדבר על המורים והמורות - שינסה קודם להיות מורה.
יש מספיק מורים ומורות שניסו לעבוד בתחומים אחרים - ולא הצליחו שם, כי התחום שמתאים להם הוא הוראה...
ואלו שניסו להיות מורים ועברו לתחום אחר - מבינים טוב מאד את המורים!

למה?

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
את השואפת ליותר - איך לא מיקמת את עצמך בעבודת ההוראה שהיא לא עבודה אבל בתשלום מלא, מוזמנת לעבוד יום מלא של 7 שעות בהוראה ונשמע אותך, איננו חופשות חצי שנה רק חצי מחצי ושבאר הימים עובדות הרבה יותר שעות מעבר למה שכתוב בכרטיס..., ואת האמא צריכה לדאוג לגידולם של ילדייך, אינך ממנת אותנו אפילו בשקל, התנצלי בפני העושים מלאכתם נאמנה, דנה אותך לכף זכות, שלמרות היותך שואפת יותר, את עדיין בעבודה עצמית...
חיפשתי רחמים בליבי, ואוי, לא מצאתי!

קצרה

משתמש מקצוען
חשוב לציין - פר שעה שכרה של מורה מקביל למדי לשכרה של עובדת הייטק שמרוויחה סכומים יפים אך עובדת 45 שעות.
ובעוד שכרה של מורה לרוב קבוע - שכרה של עובדת הייטק מושפע מימי מחלה וחופשה (מעבר לחול המועד ופורים - פסח כל השאר יורדים מהמשכורת)

במיוחד אם נדייק את ענין החופשים - שכל מורה שהיתה בחופשת לידה בחופש יודעת שהיא מקבלת משכורת כפולה כיון שמשכורת החופש היא כביכול הפרשה של עשירית כל חודש משכר המורה.

אני וביתי

משתמש מקצוען
מה שבטוח שהבנות של מי מילאו את הגנים הבוקר?! כמובן ילדי המורות :) :)
וכל מורה שצעקה יותר חזק אתמול שזה מסוכן וחייבים לסגור את הבתי ספר שלחה יותר מוקדם בבוקר:)!! הגיעו רק חצי מילדות הגן ולמורות היו אחוזים ניכרים בהם לא רוצים לפספס אפילו יום חופש אחד;).
ועכשיו ברצינות המורות בחינוך העצמאי לא חברות בהסתדרות המורים הארצית אלא בארגון אחר חרדי שבנוגע אליו נותנים לחתול לשמור על החלב אבל זה ענין אחר. אבל כל המורות שחברות בהסתדרות המורים היה בחירות ובחרתם בה היא מדברת בשמכם ואם לא בחרתם עכשיו תבינו למה חשוב לבחור כל אחד משפיע:eek:. אבל אל דאגה המורות יקבלו שכר על זה בטוח ואם לא החופשה תתארך עד החופש הגדול:confused::). עדיין לא הצליחו לכופף את ארגון המורים. אז כל עובדי המשק האחרים קחו אורך רוח יש מצב לחופש הגדול הענק ולעזאזאל המדינה.

פשוט מאוד

משתמש פעיל
לכל מי שזועק חמס על החבר'ה שלא מעריכים את עבודת המורים: דרושים רק כמה ימי חופשה כדי שכווולם יעריכו את עבודתנו.............
אמר ראש הממשלה-
אמרו לי שהסבא והסבתא שהם בקבוצת סיכון ישמרו על הנכדים?
אני אומר - תסתדרו. תמצאו את הדרך להסתדר.
שהגדולים ישמרו על הקטנים.

איך אומרים בשם המלכה מרי אנטואנט - "אם אין לחם תאכלו עוגות".

לילי 1

משתמש מקצוען
אין דבר כזה להוציא עובד קבוע לחל"ת. זה לא חוקי. גם בשדה התעופה מדובר רק בעובדים זמניים.
אפשר לפטר אבל אני לא חושבת שמשרד החינוך רוצה להתחיל עכשיו עם פיטורים המוניים. תדרש הודעה מוקדמת ותשלומי פיצויים ומערך שלם ולא ישים.

יערי

משתמש מקצוען
הייתי מעבירה את האשכול הזה לפורום סדום, כל הטענות הם מאד מאד צודקות, אבל אי ההשתתפות בצער מזה שלעשרות אלפי בתי אב במגזר (חלקם הגדול בתי אברכים) לא תהיה משכורת סדורה ועוד בתקופת פסח מטריפה את דעתי.

imac100

משתמש מקצוען
הייתי מעבירה את האשכול הזה לפורום סדום, כל הטענות הם מאד מאד צודקות, אבל אי ההשתתפות בצער מזה שלעשרות אלפי בתי אב במגזר (חלקם הגדול בתי אברכים) לא תהיה משכורת סדורה ועוד בתקופת פסח מטריפה את דעתי.

רב התגובות הם של אנשים שגם להם לא תהיה עכשיו משכורת ממגוון סיבות.
והתסכול הוא שכולם סובלים אבל כשזה מגיע למורים. אז זהו פה כבר חייבים לתת משכורות.

המשכורת הזו מגיע בזמן כל כך קשה ולחוץ מהמיסים של כולנו

imac100

משתמש מקצוען
אין דבר כזה להוציא עובד קבוע לחל"ת. זה לא חוקי. גם בשדה התעופה מדובר רק בעובדים זמניים.
אפשר לפטר אבל אני לא חושבת שמשרד החינוך רוצה להתחיל עכשיו עם פיטורים המוניים. תדרש הודעה מוקדמת ותשלומי פיצויים ומערך שלם ולא ישים.

זה לא מדויק.
אולי את מדברת ספיצית על רשות שדות התעופה שזה גוף עשיר מאד מאד. לא חושבת שיש להם בעיה להמשיך לתת לעובדים משכורות.
לגבי גופים שונים בענף התעופה
מכירה אישית טייס אלעל
המשכורת שלהם היא משכורת בסיס שמורכבת מכ5000 שח ושאר הכסף לפי טיסות, שעות וכדו.
כרגע אנשים שרגילים למשכורות של 40k חיים מ5000
תחשבו איך משפחה מתמודדת עם זה.
משפחה עם משכורת גדולה חיה עם התחיוביות חודשיות מאד גדולות. רכבים, משכנתא, רמת חיים וכדו. זה נפילה מאד קשה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה