קורג ימהה או רולנד

>השראה<

מיתוג | אסטרטגיה | עיצוב, אפיון, וקידום אתרים
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים

אליהו שטיין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
כל מקצב הנכנס לאורגן נקרא דגימה!!!
אתה צריך להוריד את זה על דיסק אונקי ואח"כ להכניס אותו לאורגן שלך.

בהצלחה!!!

אם אני לא טועה, דגימות הם סאונדים, ולא מקצבים...

אליהו שטיין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עדיף pa800 מאשר pa 900

מבחינת איכות הסאונד ייתכן שהpa800 עדיף, אבל מבחינת התוכנה, הpa900 יותר מעודכן - וקל לשימוש.
(כדאי גם לקחת בחשבון שככל שהכלי ישן יותר, יש יותר סיכוי לבעיות טכניות)

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני בעד PA800, אחד הכלים היותר טובים שהיו לקורג, והאחרון מבין האורגנים עם הרמקולים - שהיה מקצועי. PA900 אכן יותר מעודכן בתוכנה ואולי טיפה יותר משוכלל, אבל לא מתקרב לPA800 בחומרה, שזה הרבה יותר חשוב. (יש לו גם משהו מעצבן בממשק - לסיינקורד אין זוג לחצני סטארט-סטופ, אלא לחצן קטנצי'ק עם 4 מצבים. בPA700 ןבPA1000 הם החזירו את הכפתורים הרגילים)
ואגב: כשקונים יד שניה - לעשות לכלי בדיקה יסודית. לבדוק כל קליד אם הוא עובד, אם יש לו טאצ' ואם יש לו אפטר טאצ'. כנ"ל כל הלחצנים, האם הם מגיבים בקלות. אח"כ לבדוק יציאות אחוריות אחת אחת.
אם יש בעיה - סביר שאפשר לתקן, אבל מחיר הכלי צריך לרדת בהתאם לעלות התיקון והטרחה שבזה.

>השראה<

מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים
אם אני לא טועה, דגימות הם סאונדים, ולא מקצבים...

לעיות דעתי כל מקצב סאונד או כלי מסויים שנכנס לאורגן נקרא דגימה מסיבה פשוטה שדגימה הוא מלשון דוגמא ולמה? כי כל מקצב סאונד וכו' וכו' שמכניסים לאורגן זה לא מנגינה או משהו דומה אלא פשוט כמו סקיצה בגרפיקה דהיינו דוגמית של המקצב וכדו'.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני בעד PA800, אחד הכלים היותר טובים שהיו לקורג, והאחרון מבין האורגנים עם הרמקולים - שהיה מקצועי. PA900 אכן יותר מעודכן בתוכנה ואולי טיפה יותר משוכלל, אבל לא מתקרב לPA800 בחומרה, שזה הרבה יותר חשוב. (יש לו גם משהו מעצבן בממשק - לסיינקורד אין זוג לחצני סטארט-סטופ, אלא לחצן קטנצי'ק עם 4 מצבים. בPA700 ןבPA1000 הם החזירו את הכפתורים הרגילים)
הגרסאות האלו יותר זולות מה PA800 ?
ומה עדיף PA600 או PA700 ?

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
PA700 וPA1000 רק יצאו עכשיו, הם הרבה יותר יקרים, מערכת ההפעלה שלהם הרבה יותר מעודכנת ומבוססת על PA4X. ובכל זאת - בחומרה - PA800 יותר טוב מהם.

>השראה<

מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בדקת אותם?
כי לפי מה ששמעתי הpa1000 הוא משהו מיוחד.
מיחוד בתוכנה או בחומרה? אם בתוכנה אז אני מכיר אותו כי יש לי את PA4. לPA1000 יש אותה תוכנה, וכל מה שטוב בPA1000 יש בPA4 בגירסא החדשה.
אם בחומרה, אז באמת לא בדקתי, (הוא כבר הגיע לחנויות בארץ?) אני מסתמך על המפרט הטכני המופיע באתר החברה, ועל התמונות של הכלי.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ברמה של נגינה בייתית (לא של אורגניסט ברמת על) אלא רק לשבת על האורגן ולהתחיל לנגן
מה יותר מומלץ ?

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ברמה של נגינה בייתית (לא של אורגניסט ברמת על) אלא רק לשבת על האורגן ולהתחיל לנגן
מה יותר מומלץ ?
אני אומר PA800. נשמע יותר טוב (רמקולים איכותיים ביותר, גב הכלי עשוי מעץ, יש לו תיבת תהודה גדולה וסאב וופר, יותר לחצנים)
אבל נכון מה שאמרו קודם - ל-PA600/900 יש בשוק החינמי יותר מקצבים עדכניים בסגנונות החדשים (הדאנסים של החתונות החסידיות)
לי יש חבילה טובה מאד לPA800, אבל היא לא באותה רמה של מה שיש לי לPA4
אם תרצה תוכל לקנות PA800 אפילו ריק - ולהביא אותו אלי אני אבנה לך (בתשלום)

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
מיחוד בתוכנה או בחומרה? אם בתוכנה אז אני מכיר אותו כי יש לי את PA4. לPA1000 יש אותה תוכנה, וכל מה שטוב בPA1000 יש בPA4 בגירסא החדשה.
אם בחומרה, אז באמת לא בדקתי, (הוא כבר הגיע לחנויות בארץ?) אני מסתמך על המפרט הטכני המופיע באתר החברה, ועל התמונות של הכלי.

בכללי אורגנית טובה שאפשר אפילו לצאת איתה לארועים אבל בעיקר דיברתי על התוכנה.
אם אני עכשיו קונה Pa4 אני צריך לבקש גרסה 2?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
@דוד מרדכי איפה אפשר להשיג את PA800 חוץ מיד 2 ?
בררתי בחנויות אמרו לי שלא מוכרים אותו יותר
אם תרצה תוכל לקנות PA800 אפילו ריק - ולהביא אותו אלי אני אבנה לך (בתשלום)
האם המחיר שלו ריק זה 5000 או שאולי אפילו פחות נגיד 4000 או 3000 ?

ואל תתחילו לצעוק עלי מה אני הולך על אורגנים יקרים אם תקציב של 3000, כי חשבתי שאולי 5000 זה מחיר לאורגן יד שניה מתוכנת ואלי אם הוא ריק הוא אמור לעלות הרבה יותר זול, נכון ?

הציעו לי בחנות מוזיקטון בבני ברק את PA600 במחיר מבצע ב4100 ש"ח +2000 דגימות של צלילים מאורגנים אחרים ומקצבים ורנג'רים + משלוח עד הבית חינם
האם זה משתלם ?

אליהו שטיין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
http://m.zap.co.il/model.aspx?modelid=835759
בקישור הזה תמצא pa600 חדש ב3550, אם אתה כבר קונה מקצבים ודגימות עדיף ללכת על משהו מסודר, כמו עדי נתנאלי, אני מאמין שב2000 ₪ הוא בהחלט יתן לך חומר שווה ומסודר.
אתה יכול גם לא לקנות ולקבל מחברים או להוריד מהפורום הזה - https://www.prog.co.il/threads/מקצבים.226061/

בהצלחה

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אם אני עכשיו קונה Pa4 אני צריך לבקש גרסה 2?
כן. אבל אתה גם יכול להוריד אותה מכאן. http://www.korg.com/us/products/synthesizers/pa4x/v2.php
יש בעיה, שאת המקצבים והצלילים החדשים הם שמו במקום של המשתמש (UZER), ומי שיש לו שם חומר זה יבוא במקום.
מה שצריך לעשות זה - לפני השדרוג - לגבות את כל החומר. אח"כ לשדרג, ואז לגבות את החומר החדש של החברה, ואז להתקין את החומר שלך חזרה מהגיבוי, ואח"כ להביא את הדברים החדשים של החברה - לא לספרית המשתמש - אלא לייבא אותם מהגיבוי שעשית- לספריית הדיירקט.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
@דוד מרדכי איפה אפשר להשיג את PA800 חוץ מיד 2 ?
בררתי בחנויות אמרו לי שלא מוכרים אותו יותר

האם המחיר שלו ריק זה 5000 או שאולי אפילו פחות נגיד 4000 או 3000 ?

ואל תתחילו לצעוק עלי מה אני הולך על אורגנים יקרים אם תקציב של 3000, כי חשבתי שאולי 5000 זה מחיר לאורגן יד שניה מתוכנת ואלי אם הוא ריק הוא אמור לעלות הרבה יותר זול, נכון ?
ברור שלא מוכרים אותו בחנויות.
5000 נראה לי מחיר לריק ביד 2. אם הוא במצב טוב.
עם 3000 ופחות - תחפש ביד 2 את תותח העל קטרון +SD1. אולי האורגן הכי טוב אי פעם.
PA600 הוא פחות מצעצוע לידו.
למקצבים תוכל לפנות לאורגניסטים שעדיין עובדים איתו (קובי מירסקי, אלי פרידמן), או לבוא אלי ואני אבנה לך.
ketron-sd1-502327.jpg

אמנם יש לו כונן דיסקטים ולא USB, אם זה משנה לך (במקרה ויש לך מלא מקצבים יותר ממה שהזכרון של האורגן מכיל) - אז תוכל להזמין מהחברה את הכונן USB וSD ולהחליף. מוצג פה https://www.ketron.it/233-usb-sd-card-info/usb-sd-card-reader-info-1
usbcardreader_small_0259.png

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לפי התמונה זה נראה אורגן לבמות, לא ?
משהו שצריך לחבר אליו רמקולים חיצוניים כי לפי התמונה זה נראה שאין לו רמקולים פנימיים

אולי מעניין אותך גם...