קורג או ימאה???

איזה חברה טובה יותר?

• קורג

• ימאה

• רולנד

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

אהרון יוסף בבייב

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לגבי הסקסופון אני לא מסכים איתך,
אבל לגבי הכינורות אתה צודק. על הפנים ממש.
תלוי בדגם
אצלי יש הרבה צלילי כינור שכל דבר מתאים למשהו אחר
רק צריך לבחור את הנכון
הכי מומלץ מבחינת שמע טובה זה: studio strings

אהרון יוסף בבייב

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
דיסק און קי לאורגן
בשביל להחזיק דיסק און קי לא צריך מחשב בבית
התכוונתי איך אתה ממלא את הדיסק אונקי בקבצים בלי לחבר אותו למחשב כלשהו
לדעתי זה אותו דבר גם בימהה וגם בקורג

אני לא כזה יודע איך זה הולך בקורג: האורגן קורא את הקבצים גם כשהם עדיין בדיסק אונקי או שחובה להכניס אותם ליוזר של האורגן?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני לא כזה יודע איך זה הולך בקורג: האורגן קורא את הקבצים גם כשהם עדיין בדיסק אונקי או שחובה להכניס אותם ליוזר של האורגן?
פעם אמרו לי שיש דרך שהאורגן יקרא מתוך הדיסק און קי, אבל אני לא בדיוק זוכר איך

מוזיקאית בנשמה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לי היה את שלושתם. היום יש לי קורג. מכולם הייתי מרוצה! כמובן שלאט לאט השתפרתי. התחלתי ללמוד לנגן בתור ילדה . לקורג אני קוראת אורגנית מעודנת.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לדעתי יש לחלק בין הכלים המקצועיים לכלים הביתיים.

בדגמים המקצועיים (כגון PA4/5 מול ג'נוס וטיירוס) - ובפרט למי שקלידן שמנגן באירועים בהגברה: קורג עדיף.
הכרטיס קול והממירים שלו טובים יותר וע"כ הוא נשמע טוב יותר בסאונד הכללי, של כל הכלים ביחד.
איכות הצלילים והמקצבים הפרטנית (כל צליל בנפרד) פחות משנה כי זה בכל מקרה ע"פ רוב דגימות, שאפשר לשים בכל כלי.
מלבד זאת, הוא קל לתכנות, לשינויים, ניתן לעשות איתו בקלות מה שרוצים, ומיידית תוך כדי נגינה.
גם לסגנון הליטאי וגם לחסידי, גם ללייב וגם לאלקטרוני וגם למזרחי: קורג נשמע טוב יותר כנ"ל, והוא גם יעיל יותר מבחינת הפעלה ויצירה.
(מלבד זאת יש לנו עליו את מיטב הסאונדים מכל הכלים האחרים: אלסיס, קטרון, מוטיף, רולנד, טיירוס וג'נוס, מלבד המון דגימות של כלים חיים)

בדגמים הביתיים יותר, (כמו קורג PA600/700 מול ימהה 700/900 וכד') לחובבים המנגנים בבית להנאתם: ימהה עדיף.
מערכת הפעלה פשוטה יותר, לא מתעסקים עם בנייה ותכנות, אין את היתרון הנ"ל של הסאונד הכללי כי זה רק בכלים היקרים, המצויידים בממירים טובים בהרבה. מה שנותר זה הצלילים המובנים (כל צליל בנפרד), שרבים אוהבים יותר את של ימהה.

נערך לאחרונה ב:

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
בדגמים הביתיים יותר, (כמו קורג PA600/700 מול ימהה 700/900 וכד') לחובבים המנגנים בבית להנאתם: ימהה עדיף.
מערכת הפעלה פשוטה יותר, לא מתעסקים עם בנייה ותכנות, אין את היתרון הנ"ל של הסאונד הכללי כי זה רק בכלים היקרים, המצויידים בממירים טובים בהרבה. מה שנותר זה הצלילים המובנים (כל צליל בנפרד), שרבים אוהבים יותר את של ימהה.
זה רק בגלל שרבים אוהבים או שהוא באמת יותר טוב ?
אז עשיתי טעות שקניתי קורג PA700 ? היה עדיף לי לקנות ימהה ? (לנגינה ביתית אבל על רמה)

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה רק בגלל שרבים אוהבים או שהוא באמת יותר טוב ?
אז עשיתי טעות שקניתי קורג PA700 ? היה עדיף לי לקנות ימהה ? (לנגינה ביתית אבל על רמה)
כתבתי כך רק לגבי הצלילים המובנים, כל אחד לעצמו.
שזה דבר שקשה להחליט מה יותר טוב, זה גם טעם אישי, וגם אין יתרון מוחלט לאחד הצדדים. לדעתי רוב (אך לא כל) הצלילים המובנים (כשלעצמם בלבד וכנ"ל) טובים יותר בימהה.

תוכל לבדוק ע"י סרטוני השוואה שיש ברשת. (שבודקים צליל צליל)

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כתבתי כך רק לגבי הצלילים המובנים, כל אחד לעצמו.
שזה דבר שקשה להחליט מה יותר טוב, זה גם טעם אישי, וגם אין יתרון מוחלט לאחד הצדדים. לדעתי רוב (אך לא כל) הצלילים המובנים (כשלעצמם בלבד וכנ"ל) טובים יותר בימהה.
מעניין
כי ממה שאני ראיתי אצלי, חלק מהצלילים המובנים היו מאד יפים
כמו למשל strings וסקסופון
זה ממה שאני ראיתי, בשונה מכמה דגימות (חינמיות) שקיבלתי שהיו פחות טובים שם
אבל בגדול, אתה אומר שאין לי מה להצטער ולא טעיתי שקניתי קורג, נכון ?

חסידשע מיוזיק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מה שחשוב להבין. שאפשר להתווכח מה יותר טוב קורג ויכוח שאין לו תשובה אמיתית. כי כל אחד יש לו מעלות וחסרונות וזה עניין של טעם.
אבל ברור מעבר לכל ספק. שבדגמים הנמוכים הקורג עדיף בהרבה. מהסיבה הפשוטה שבקורג 600 אפ' יש אפשרות להכניס דגימות. מה שאין כן בימאהה 700. כך שאין פה שאלה. מה שכן בקורג חייבים סט טוב שבימאהה זה פחות קריטי.
כך שקונים קורג חייבים לתכלל בשיקול את מחיר המקצבים.
בהצלחה רבה

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מעניין
כי ממה שאני ראיתי אצלי, חלק מהצלילים המובנים היו מאד יפים
כמו למשל strings וסקסופון
זה ממה שאני ראיתי, בשונה מכמה דגימות (חינמיות) שקיבלתי שהיו פחות טובים שם
אבל בגדול, אתה אומר שאין לי מה להצטער ולא טעיתי שקניתי קורג, נכון ?
הם יפים מאד. רק השאלה איזה יותר, והתשובה לא חד משמעית

Shalom

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לדעתי יש לחלק בין הכלים המקצועיים לכלים הביתיים.

בדגמים המקצועיים (כגון PA4/5 מול ג'נוס וטיירוס) - ובפרט למי שקלידן שמנגן באירועים בהגברה: קורג עדיף.
הכרטיס קול והממירים שלו טובים יותר וע"כ הוא נשמע טוב יותר בסאונד הכללי, של כל הכלים ביחד.
איכות הצלילים והמקצבים הפרטנית (כל צליל בנפרד) פחות משנה כי זה בכל מקרה ע"פ רוב דגימות, שאפשר לשים בכל כלי.
מלבד זאת, הוא קל לתכנות, לשינויים, ניתן לעשות איתו בקלות מה שרוצים, ומיידית תוך כדי נגינה.
גם לסגנון הליטאי וגם לחסידי, גם ללייב וגם לאלקטרוני וגם למזרחי: קורג נשמע טוב יותר כנ"ל, והוא גם יעיל יותר מבחינת הפעלה ויצירה.
(מלבד זאת יש לנו עליו את מיטב הסאונדים מכל הכלים האחרים: אלסיס, קטרון, מוטיף, רולנד, טיירוס וג'נוס, מלבד המון דגימות של כלים חיים)

אני חושב להיפך. הסאונד של הימהה בנגינה חסידית (פריילעך קטרון וכו') מתאים הרבה יותר, ולכן באירועים לדעתי עדיף ימהה. אבל לביתי אם רוצים דגימות של קטרון ועוד כל מיני, עדיף קורג כי יותר קל למצוא סטים לזה.
כמובן שתמיד יש את האופציה לשלם על סטים ואז אפשר כל דגם שהוא.
סופו של דבר, לא משנה כמה הקורג הוא מקצועי, הימהה יותר קרוב לחסידי מבחינת הסאונד, גם אם בשאר הסגנונות הוא לא כמו הקורג, ולכן לשאול איזה אורגן טוב יותר, אין לזה תשובה ברורה.

אהרון יוסף בבייב

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מבחינת ימהה יש לדגמי SX סט טורקי יוני (הרוב מזרחי) בקישור
תורידו ותתקינו אצלכם (ימהה) ויהיה לכם סט מזרחי
כולל:
מקצבים: רומבה 2-4 | האספוסרוויקו | 5-8 GR מודרני | קלמטיאנוס | רומלי | ועוד!
צלילים + דרבוקות: בוזוקי פלאק | AKS Baglama | אלק בגלמה | קאנון | קומבוס | ועוד!
בנקים: Oriental1, 2, 3, 4
ו demo

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני חושב להיפך. הסאונד של הימהה בנגינה חסידית (פריילעך קטרון וכו') מתאים הרבה יותר, ולכן באירועים לדעתי עדיף ימהה. אבל לביתי אם רוצים דגימות של קטרון ועוד כל מיני, עדיף קורג כי יותר קל למצוא סטים לזה.
כמובן שתמיד יש את האופציה לשלם על סטים ואז אפשר כל דגם שהוא.
סופו של דבר, לא משנה כמה הקורג הוא מקצועי, הימהה יותר קרוב לחסידי מבחינת הסאונד, גם אם בשאר הסגנונות הוא לא כמו הקורג, ולכן לשאול איזה אורגן טוב יותר, אין לזה תשובה ברורה.
אין שום סיבה שאותם סאונדים ישמעו בימהה טוב יותר.
הדגימות יוצאות אותו דבר.
נותר א"כ רק היתרון של איכות הסאונד הכללית של כל הכלים יחד.
כך שגם בנגינה 'חסידית' - בכלים המקצועיים עדיף קורג.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה