סיפור בהמשכים קונצרט של שקט.

דניאל גופזר

משתמש סופר מקצוען
הספסל.

הראש שלי הולך להתפוצץ.
להתפוצץ מחוסר מעש, מחוסר אונים.
בידיעה ברורה שאני קובר את עצמי בידיים.
אבל אין לי כוח לקום, ללכת לקנות משהו, להרים את עצמי.
העולם יפה בחוץ, יש חיים, אנשים מטיילים, משפחה.

כן משפחה, וכמה שהמילה הזו דוקרת לי בלב, חורכת אותו.
מטיחה אותי בחלומות, בתקוות הכמוסות, מפילה אותי אל הספסל, הספסל שאני תמיד שב אליו כמו.. כמו אין לי הגדרה.
ואני רוצה להפסיק עם ההאשמות העצמיות ההרסניות האלו כמו שציווה עלי אילן, הפסיכולוג. פסיכולוג! גם כן..

שוב ושוב אני חוזר. במחשבות בדמיונות במציאות שמתערבבת לי עם הגלים בלב.
חוזר אל החיפוש נטול המטרה, אל הפגישות העקרות, לובי אחרי לובי אחרי גן הוורדים אחרי הרידינג.
ואיך פעם כשהצפנתי לחיפה, עם כל תחנה של הרכבת השתכנעתי שהיא היא הדבר והפעם אמצא מנוחה.
ולחזור אל הישיבה. עם חברי החדר הצודקים והלא מבינים, לקחת כדור כחול קטן שבלעדיו המלחמה אבודה, ואפשר לנעוץ דגל לבן בלילה השחור הזה, ולשקוע לכמה שעות בעולם שכולו שלווה.

וכמו תמיד בסוף לילה אפוף מחשבות שכזה, אני מוצא את עצמי על הספסל ההוא שסגרנו עליו, מתעלל בעצמי עם מחשבות, עם גחלים לוחשות של רגשות.
איך היא הופיעה משום מקום, אחרי שההורים הרימו ידיים מ'הקלאסיות'.
והקשיבה והבינה, היחידה שהבינה ולא ניסתה להמתיק את המר.
ואחרי סיבובים ולילות עם פרפורי לב, סגרנו פה על הספסל, והיא הייתה יפה כל כך, והעיניים שלו בהקו. ולא, אף פעם הוא לא בוכה, מה פתאום?! אולי זה הירח המלא של אמצע החודש. החודש הרביעי לבד, ל ב ד.

ולמה שאני ישמע על 'להמשיך בחיים', החיים שהורידו את בלם החירום ברכבת שלי בלי התראה מראש, והעצירה הייתה חזקה כל כך שהקטר, שזה אני, חטף זעזוע שממנו עוד לא קם.
ונכון שלמדתי לאט לחיות, אבל זהו. ועכשיו זה לתמיד.

נערך לאחרונה ב:

הפצחן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
תוכל למקד? עברתי כמה שיכולתי. ככה זה שאתה מעתיק מוורד...
מה שאני רואה ברפרוף ראשוני:
א. שורות שמסתיימות בפסיק
ב. (לשיקולך) כדאי להוסיף אנטרים
ג. משפטים ארוכים מדי

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
יפה מאד מאד!
קצת כבד בתור בליל מחשבות,
בפרט לפרק ראשון.
בנוסף,
עניין הספסל לא מספיק מציאותי ומוצק,
ברגע הראשון הוא נשמע כמו מטאפורה כלשהי.
אולי כדאי להבהיר את זה יותר.
מחכה להמשך.

דניאל גופזר

משתמש סופר מקצוען
ב.
התחלות קשות

- אתה אמרת שלא תוציא אותי כזה דיכאוני וסוער!!
- השתדלתי, באמת שהשתדלתי, אלא שהתיישבתי לכתוב תיכף כשחזרת מהגיחה הלילית שלך ודיברנו, זה אתה! מה אתה רוצה ממני?
- אבל למה ככה? למה הפגישה הראשונית של הקוראים שלך איתי צריכה להיות דרך הקטע המזעזע הזה?!
זה אתה שמדבר תמיד על רושם ראשוני וחלונות ראווה! זה מה שאתה שם בחלון הראווה שלי?!
לך עד הסוף, קיצוני, כמו שאתה אוהב. קח כרטיס ביקור ותרשום: נחי גרוס. 26. בודד. מיואש. שוקע במחשבות נוגות על העבר. נעים להכיר..
- יודע מה? הבמה כולה שלך. קח, תציג את עצמך. אני בשקט.

אז שלום לכולם.
אני נחי גרוס, בן עשרים ושש, חבר של דניאל..
- מה הקשר שאתה חבר שלי? מה זה הצהרת תובע שאתה מצהיר על ניגוד עניינים?.. דבר לעניין! תציג את עצמך. מאין ולאן, ומי אלה לפניך.
- אם לא תקטע אותי ותתן לי לדבר כמו בן אדם, אז אוכל להציג את עצמי, אם אתה רוצה לדבר, ב'קשה.. הנה אתה שוב משתלט.. תן להשלים משפט!
- ..אז אני חבר שלו מהישיבה, ועכשיו שכן. ומאז שדני הצטרף כחבר מן המנין לקהילת הכותבים שלכם הוא מטריד אותי כל הזמן שהוא רוצה לכתוב אותי.
לכתוב אותי, ולא עליי, כי הוא עם התזות האינסופיות שלו שכל אדם הוא סיפור, והחיים הם בפרטים הקטנים והבנאליים ביותר.
נכון, אני אלמן טרי, בן להורים חוזרים בתשובה, אחיות חילוניות. אבל כיום, אני איש בין האנשים, אברך ככל האברכים.

דני התעקש, והסכמתי. ואני רואה שטעיתי, כי הפרק הראשון היה טראגי ולא הוגן.
- הייתי חייב טיפה להקצין כדי למשוך את לב הקוראים, חוץ מזה, אם אתה היית כותב מה שעבר עליך באותו לילה היית מתנסח בדיוק כמוני, בינינו.. זה מה שהרגשת.
- נו באמת, אתה וההתחכמויות שלך. מילים יפות ותיאורים נוטפי דם.

בוא נאמר את האמת, אתה מאוד רוצה לדעת לצייר, אתה מת לדעת לצייר! אממה.. שירבוטים הם לא הצד החזק שלך, אז אתה כותב. אתה כותב, ואני? אני הקנבס שלך והחיים שלי הם המכחולים ושפופרות הצבע שלך!
בשביל סיפור אתה צריך התחלה אמצע וסוף, ראש זנב וגוף, בעיקר גוף.
על מה תכתוב, על חיי המשמימים כמורה פרטי בערבים?
על הסירוב המתמיד שלי להתחתן שוב?
אולי על הדגים השותקים בסלוני? על מה?
- תשאיר את זה לי, גם ככה מסובך איתך.
אמרת שאני צריך ראש גוף וזנב. אני רואה אותך, בשביל ניתוח לב פתוח צריך גוף.
אני אהיה היומנאי שלך, הביוגרף הבלתי רשמי.
אתה הבאת את זה על עצמך, הסכמת.

נערך לאחרונה ב:

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ב.
התחלות קשות

- אתה אמרת שלא תוציא אותי כזה דיכאוני וסוער!!
- השתדלתי, באמת שהשתדלתי, אלא שהתיישבתי לכתוב תיכף כשחזרת מהגיחה הלילית שלך ודיברנו, זה אתה! מה אתה רוצה ממני?
- אבל למה ככה? למה הפגישה הראשונית של הקוראים שלך איתי צריכה להיות דרך הקטע המזעזע הזה?!
זה אתה שמדבר תמיד על רושם ראשוני וחלונות ראווה! זה מה שאתה שם בחלון הראווה שלי?!
לך עד הסוף, קיצוני, כמו שאתה אוהב. קח כרטיס ביקור ותרשום: נחי גרוס. 26. בודד. מיואש. שוקע במחשבות נוגות על העבר. נעים להכיר..
- יודע מה? הבמה כולה שלך. קח, תציג את עצמך. אני בשקט.

אז שלום לכולם.
אני נחי גרוס, בן עשרים ושש, חבר של דניאל..
- מה הקשר שאתה חבר שלי? מה זה הצהרת תובע שאתה מצהיר על ניגוד עניינים?.. דבר לעניין! תציג את עצמך. מאין ולאן, ומי אלה לפניך.
- אם לא תקטע אותי ותתן לי לדבר כמו בן אדם, אז אוכל להציג את עצמי, אם אתה רוצה לדבר, ב'קשה.. הנה אתה שוב משתלט.. תן להשלים משפט!
- ..אז אני חבר שלו מהישיבה, ועכשיו שכן. ומאז שדני הצטרף כחבר מן המנין לקהילת הכותבים שלכם הוא מטריד אותי כל הזמן שהוא רוצה לכתוב אותי.
לכתוב אותי, ולא עליי, כי הוא עם התזות האינסופיות שלו שכל אדם הוא סיפור, והחיים הם בפרטים הקטנים והבנאליים ביותר.
נכון, אני אלמן טרי, בן להורים חוזרים בתשובה, אחיות חילוניות. אבל כיום, אני איש בין האנשים, אברך ככל האברכים.

דני התעקש, והסכמתי. ואני רואה שטעיתי, כי הפרק הראשון היה טראגי ולא הוגן.
- הייתי חייב טיפה להקצין כדי למשוך את לב הקוראים, חוץ מזה, אם אתה היית כותב מה שעבר עליך באותו לילה היית מתנסח בדיוק כמוני, בינינו.. זה מה שהרגשת.
- נו באמת, אתה וההתחכמויות שלך. מילים יפות ותיאורים נוטפי דם.

בוא נאמר את האמת, אתה מאוד רוצה לדעת לצייר, אתה מת לדעת לצייר! אממה.. שירבוטים הם לא הצד החזק שלך, אז אתה כותב. אתה כותב, ואני? אני הקנבס שלך והחיים שלי הם המכחולים ושפופרות הצבע שלך!
בשביל סיפור אתה צריך התחלה אמצע וסוף, ראש זנב וגוף, בעיקר גוף.
על מה תכתוב, על חיי המשמימים כמורה פרטי בערבים?
על הסירוב המתמיד שלי להתחתן שוב?
אולי על הדגים השותקים בסלוני? על מה?
- תשאיר את זה לי, גם ככה מסובך איתך.
אמרת שאני צריך ראש גוף וזנב. אני רואה אותך, בשביל ניתוח לב פתוח צריך גוף.
אני אהיה היומנאי שלך, הביוגרף הבלתי רשמי.
אתה הבאת את זה על עצמך, הסכמת.
זה חזק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה