עזרה קונפליקט פנימי של הגיבור

ניק 70107

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש לי סיפור שבנוי על קונפליקט חיצוני של הגיבור - רצון למקצוע מסויים שנתפס כלא מכבד (למשל רצון להיות מוסכניק בגלל אהבה למכוניות והסביבה מנסה להניא מכך והגיבור נלחם)
חסר לי איזשהו קונפליקט פנימי של הגיבור עם עצמו.

רעיון מישהו?
תודה: )

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
יש לי סיפור שבנוי על קונפליקט חיצוני של הגיבור - רצון למקצוע מסויים שנתפס כלא מכבד (למשל רצון להיות מוסכניק בגלל אהבה למכוניות והסביבה מנסה להניא מכך והגיבור נלחם)

רעיון מישהו?
תודה: )
מה גורם לאדם לרצות לעבוד במקצוע שלא מקובל ועוד להילחם על זה?
אדם שאוהב מכוניות יכול פשוט לקנות לעצמו רכב פרטי משוכלל ולהנות ממנו, או שאולי לפתוח חברת השכרה למכוניות.
ובכלל למה הסביבה מונעת ממנו? הרי הם יודעים את האהבה שלו לתחום ואת הרצון החזק שלו.
אולי הם חושבים שיש לו פוטנציאל להיות הרבה יותר? ואז הגיבור בעצם מרגיש צורך להתמרד נגד הציפיות ממנו.

אפשר פשוט צריך לשאול את הדמות בעצמה מה המניע שלה,
לשאול אותה מה היא מרגישה כשלא נותנים לה לעשות את מה שהיא אוהבת ומאיזה מקור פנימי הרגש מגיע.

ifatrosh

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למה הוא רוצה להיות מוסכניק (לצורך העניין)?
האם עבר משבר בעבר ולכן נמשך לנושא/מפחד מהנושא (לפי הדוגמא שנתת- עבר תאונה בשל תקלה שמוסכניק עשה)?
מה גורם לסביבה להתרחק? למה הוא חושש מסביבתו? האם הוא לא יכול לשכנע אותם כי הוא עדיין לא משוכנע? האם אין לו אפילו אחד שיכול לתמוך? יש לי עוד הרבה שאלות.
צריך 'לשבת' עם הגיבור על כוס קפה, ו'לראיין' אותו. בדרך כלל זה עובד, ואז תוכלי לדעת ולהבין את הקונפליקט מעצם האופי שלו. כמובן לא לחקור מיד מה הקונפליקט אלא לייצר ראיון ממשי, לדמיין אותו ממש. זה לא צריך להיות כתוב.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
למה אכפת לו שהמקצוע נתפס כלא מכבד?
למה הוא צריך להילחם עם הסביבה על ההחלטות שלו?
למה הוא מחשיב את דעתם על פני רצונו-שלו?

צריך 'לשבת' עם הגיבור על כוס קפה, ו'לראיין' אותו. בדרך כלל זה עובד, ואז תוכלי לדעת ולהבין את הקונפליקט מעצם האופי שלו. כמובן לא לחקור מיד מה הקונפליקט אלא לייצר ראיון ממשי, לדמיין אותו ממש. זה לא צריך להיות כתוב.
מצטרפת. ככל שיש היכרות עמוקה יותר עם הדמות (אפילו עם צדדים שלא קשורים ישירות לסיפור) - כך קל יותר להגיע לקונפליקטים פנימיים שלה. לא ליצור קונפליקט מנותק מהדמות, אלא להגיע אליו דרך ההיכרות עם הדמות.

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למה הוא רוצה להיות מוסכניק (לצורך העניין)?
האם עבר משבר בעבר ולכן נמשך לנושא/מפחד מהנושא (לפי הדוגמא שנתת- עבר תאונה בשל תקלה שמוסכניק עשה)?
מה גורם לסביבה להתרחק? למה הוא חושש מסביבתו? האם הוא לא יכול לשכנע אותם כי הוא עדיין לא משוכנע? האם אין לו אפילו אחד שיכול לתמוך? יש לי עוד הרבה שאלות.

אני חושבת שכדי לענות על השאלה
'למה הוא רצה להיות מוסכניק'
יותר טוב וקל לשאול את עצמך:
למה את רצית לכתוב על מוסכניק?...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה