שיתוף קומיקס חנוכה (וגם סיפור מרגש מאחורי הקלעים)

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אז לכבוד מוסף נעורים של חודש כסלו, התבקשתי לכתוב ולצייר קומיקס בנושא 'שמונה'.
לאחר שיטוט במרחבי הרשת והצקה לכל קרוביי וידידי, לבסוף מצאתי סיפור באתר של חב"ד, על אדם בשם יני (יעקב) קרוצ'בסקי ועל הגבורה שלו בימי השלטון הקומוניסטי באוזבקיסטן. המרתי את הסיפור לקומיקס בן שני עמודים- תהליך כואב מאד אם אתם שואלים, כמעט ואין מקום לשום דבר :( התוצאה דווקא יצאה חמוד למרות הכל. הסיפור התפרסם בעתון (אמנם קרתה תקלה והוא התפרסם שני עמודים אותו דבר, אבל בשבוע לאחר מכן התפרסם שוב בצורה טובה)
כל זה לא משנה, כי העורכת של העיתון קיבלה את האימייל הכי מרגש ואני מצרפת אותו כאן לפניכם:

שלום XX חודש טוב וחג שמח! כמה הופתענו לפתוח בשבת את מגזין נעורים האהוב על הילדים ולראות את הסיפור המדהים
על סבא שלי יעקב קריצ'בסקי בקומיקס שלכם.
העיתוי מיוחד, בדיוק שבועיים לפני היארצהייט השני שלו. אמנם היה חלק אחד של הסיפור אבל זה היה מספיק כדי להתרגש
וגם פתאום לראות אותו מזוית אחרת. לקלוט שהשם של הדוד מתתיהו והעובדה שסבא שלי השקה את הממונה ממש מתחברת
לסיפור חנוכה וליהודית ולאליפורנוס.
סבא יאני היה יהודי אמיץ שהשתמש בקשרים שהיו לו ובכסף שהרוויח בעזרת החוש שלו למסחר להצלת יהודים מרעב.
להצלת יהודים מהחובה להתגייס לצבא הרוסי. לדאגה לרוחניות ולגשמיות של יהודי רוסיה הסובייטית. הוא זייף מסמכים
ועשה דברים שגרמו בשלב מסוים לכך שהתמונה שלו התנוססה כמבוקש על ידי הק.ג.ב וחייו היו בסכנה. גדלתי על הסיפורים האלה
ובעיקר על אמירה מדהימה של סבא שלי שיש בה שיעור לחיים. אבא שלו אליהו קריצ'בסקי היה חסיד אמיתי עובד השם שמתפלל
שעות ולומד חסידות וכנראה מגיל צעיר ראה שסבא יאני נמשך לעשיה. הוא אמר לו שישתדל לעשות בכל יום טובה ליהודי.
או כמה שאמר סבא: "יום שלא עשית טובה ליהודי הוא לא יום". סבא עשה את זה כל החיים שלו. במשך שנים בארץ ניהל חברת תעופה רוסית והיה שגריר כבוד של רוסיה בישראל ועזר לאלפי יהודים ושליחים בדברים קטנים וגדולים. השם המלא שלו הוא חנוך העניך יעקב וזה מתחבר לי גם ל"חנוך לנער על פי דרכו" שבו סבא אליהו נקט. לפני פחות משנה נולד לי תינוק וקראתי לו אליהו יעקב על שם שני הסבים .
הסבא אליהו שהיה חסיד שמתחסד עם קונו והסבא יעקב שהיה חסיד שעושה חסד עם הזולת. שנזכה להיות ולגדל ילדים חסידים בכל המובנים. ושיהיו הדברים לעילוי נשמתו.

אז מה אתם אומרים, מקצוע שווה יש לנו הא?
והנה לסיום סיומת הקומיקס, תיהנו ואשמח לשמוע מה דעתכם!
1.png

2.png

עד כאן, אם אתם רוצים לקרוא עוד על מאחורי הקלעים של היצירה, איסוף חומרים ותחקיר,
מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג שלי ולקבל התראה כשאני מעלה פוסט :) המשך יום מעולה!

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מדהים ברמות!
איך את מצליחה גם בצמצום כזה להוציא את זה הכי טוב!
והמכתב בהחלט מרגש...
איזו זכות יש לך!

מ. אברהמוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הקומיקס מעולה ממש! (כאילו שזה הפתעה..)
יש לך כתיבה מרמזת כזו וזה מצליח לתפוס את הקורא אפילו שמדובר רק בשני דפים..
כיף שהעורכת מתקילה אותך, זה מוציא ממך אוצרות. רוצים עוד :D

והמכתב - מרגש ממש. השגחה פרטית מדהימה.

מושקא רייכמן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
וואו קומיקס ממש מיוחד ומביע!! נחשפתי למכתב והקומיקס מהזווית של הכותבת- אישה מוכרת שאני מעריכה, ומעניין לראות מי זאת שיצרה את הקומיקס..

זהבית87

משתמש מקצוען
קראתי את המכתב והקומיקס בעיתון ילדים (כן, לפעמים אני מציצה שם. מחפשת אותך)

סיפור מקסים ומרגש! המכתב של ציפי ממש הוסיף.
שמחתי שהילדים שלי קוראים קומיקס כזה איכותי.

תוניסאית

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
וואי!
איזה מרגש, להווכח בעובדה שדמויות הסיפור היו חיות ונושמות והותירו אחריהם דור...
קראתי את הקומיקס עוד במשפחה (מהמם!), וריגש אותי מאוד לקרוא את המכתב!

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
מעולה
אהבתי את הצביעה החומה שנותנת מצד אחד תחושה של פעם
ומצד שני מעבירה היטב את התחושה הקודרת של ברית המועצות כזה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה