קולם של ערבי פסחים

forty thousand feet

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
המטאטא

והמגב

הכינור

והעוגב

חברו

יחדיו

להרמוניה

רועשת

גם קול

הילדים

ובני

הדודים

המציגים

במדרגות

סצנה

מרגשת

קולות

השכנים

שמחים

או רוטנים

וארוחה

בחוצות

שנאכלת,

נחגגת

קול

תוסס

בפנים

כוסס

ונשמה

אחת

שכוספת,

עורגת

מעל

המקרר

אותו הקול

מעורר

צף מעל

הרעש

ההמולה

וההמון

תובע

ודורש

חריש עמוק

חורש

להתעלות

מעל

השטחיות,

השממון

ואם

תבקשו

ושרעפיכם

ירעשו

למצוא

את

חדרי לבבכם

נפתחים

או אז

תקשיבו

אזנכם

תיטיבו

כי זהו

קולם

של

ערבי פסחים

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai

forty thousand feet

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בלי קשר להנ"ל - אני רואה שאתה ניק חדש יחסית, הייתי ממליץ לך להתחיל מחדש עם ניק-ניים אחר, זה שם פשוט מעצבן
אינני חושב שצריך להחליף שם וזהות בגלל שזה מעצבן מישהו.
ואם תשב עם עצמך על צלחת פסטה ברוטב סויה וכוס אקונומיקה על שפת הכיור ברוגע, תנסה לחפור בעצמך מאיפה זה נובע, הכעסים האלו לא בריאים ולא מביאים לשום מקום טוב. הרי אם עולה תחושת עצבים על שם כלשהו, הדרך הכי קלה לברוח מזה היא, על ידי להציע לבעל השם להחליף את שמו. אולי יש מקום לחשוב גדול יותר, מתוך מבט מפוקס על כל האירוע הזה שנקרא חיים ואנשים, למצוא בינינו את המשותף, במקום את השונה, הלא כל כך הרבה יש בנו מן המשותף, שנינו בפרוג, לשנינו יש ניקים, שנינו חשים מקוריים, זה בדיונונו, וזה באי-טעותו, למה למקד את השיח במפלג ולא במאחד?
לו לעצתי תשמע, אל תשתה את האקונומיקה היא לא בריאה, ובאותה מידה אל תאכל את רעל העצבים, זה אוכל והורס כל חלקה טובה.

ובכל זאת מה אעשה אם תחושתי היא תחושתו של זעצער שאינו טועה?

נ.ב. כל הנ״ל נכתב בחביבות גמורה ובשעשוע, ואין בדברים בכדי לפגוע ו/או לרמוז על אי שביעות רצון מתפקודך כאדם וכחלק מקולקטיב. היה שלום.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
מקסים!
כתיבה כיפית ומדויקת.
מחכים לכם כשיחלפו שלושה חודשים להצטרפותכם לאתר.

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ואם תשב עם עצמך על צלחת פסטה ברוטב סויה וכוס אקונומיקה על שפת הכיור ברוגע, תנסה לחפור בעצמך מאיפה זה נובע, הכעסים האלו לא בריאים ולא מביאים לשום מקום טוב. הרי אם עולה תחושת עצבים על שם כלשהו, הדרך הכי קלה לברוח מזה היא, על ידי להציע לבעל השם להחליף את שמו. אולי יש מקום לחשוב גדול יותר, מתוך מבט מפוקס על כל האירוע הזה שנקרא חיים ואנשים, למצוא בינינו את המשותף, במקום את השונה, הלא כל כך הרבה יש בנו מן המשותף, שנינו בפרוג, לשנינו יש ניקים, שנינו חשים מקוריים, זה בדיונונו, וזה באי-טעותו, למה למקד את השיח במפלג ולא במאחד?
לו לעצתי תשמע, אל תשתה את האקונומיקה היא לא בריאה, ובאותה מידה אל תאכל את רעל העצבים, זה אוכל והורס כל חלקה טובה.
אתה כמובן לא טועה, כרגיל. אבל צריך להיות חכם ולא צודק...

קוביד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אינני חושב שצריך להחליף שם וזהות בגלל שזה מעצבן מישהו.

ובכל זאת מה אעשה אם תחושתי היא תחושתו של זעצער שאינו טועה?

נ.ב. כל הנ״ל נכתב בחביבות גמורה ובשעשוע, ואין בדברים בכדי לפגוע ו/או לרמוז על אי שביעות רצון מתפקודך כאדם וכחלק מקולקטיב. היה שלום.
פילוסופיה מדהימה.
תכלס' זה מגרד לנו בגב.
כיף לך?
סבבה.

אגב זעצר,
לך על גדול, כי הזעצר היה מדפיס (וטועה) מה שאחרים רשמו.
לא מתאים לתותח כמוך.

forty thousand feet

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
פילוסופיה מדהימה.
תכלס' זה מגרד לנו בגב.
כיף לך?
סבבה.

אגב זעצר,
לך על גדול, כי הזעצר היה מדפיס (וטועה) מה שאחרים רשמו.
לא מתאים לתותח כמוך.
תקשיבו כולכם - כל המתעצבנים ומגרדי-הגב, הנני מצהיר בזאת, חרף כל ההשמצות, כי אני הנני זעצער שאינו טועה, נכון, התרגלתם שנים שזעצער זה דבר שטועה, אני מבין את הכאב, את הקושי להמשיך הלאה כשרואים מישהו שמנפץ את המיתוס, אבל כדי להתקדם בחיים חייבים לדלג על הקשיים והמהמורות הללו, אין ברירה, הלא אם רק תחשבו תבינו, שאי אפשר לסדר את כל העולם כרצונכם, ואם יש לכם בעבודה מישהו שקוראים לו זבולון הגלעדי וזה מרגיז אתכם, וכי תדרשו ממנו לשנות? לא! ולמה? כי אתם יודעים שאי אפשר להתאים את כל העולם לתבנית הברורה והמוכרת, נכון? אותו הדבר אצלנו בחתן שלנו. שאו עיניכם אל האופק אל ההרים הרמים והנשאים, תנשמו רגע אויר פסגות נקי, נקי מתחושות רעות של כעס שנאה וחרפות, תתחברו אל הטבע הטהור והמזוקק כפי שהוא, בלי לשנות אותו, בלי להוריד את ההר כי הוא מדי גבוה, או להרים את הבקעה כי היא מאוד נמוכה, פשוט לפתוח את הלב לכל יצורי האנוש, ולגלות עד כמה אפשר לפספס בגלל רגשות קשים, בואו, הטבע קורא לכם אליו בבראשיתיותו הנצחית, חסרת העידונים והקוסמטיקה, בואו לגלות את עצמכם מחדש, בואו, תגאלו.

נ.ב. לו לא הייתי רוצה שתפתחו את הלב והמחשבה הייתי כבר משנה את שמי, אבל זאת לא דרך להתמודד עם קשיים, עלו על ההר ותכבשו אותו.

קוביד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תקשיבו כולכם - כל המתעצבנים ומגרדי-הגב, הנני מצהיר בזאת, חרף כל ההשמצות, כי אני הנני זעצער שאינו טועה, נכון, התרגלתם שנים שזעצער זה דבר שטועה, אני מבין את הכאב, את הקושי להמשיך הלאה כשרואים מישהו שמנפץ את המיתוס, אבל כדי להתקדם בחיים חייבים לדלג על הקשיים והמהמורות הללו, אין ברירה, הלא אם רק תחשבו תבינו, שאי אפשר לסדר את כל העולם כרצונכם, ואם יש לכם בעבודה מישהו שקוראים לו זבולון הגלעדי וזה מרגיז אתכם, וכי תדרשו ממנו לשנות? לא! ולמה? כי אתם יודעים שאי אפשר להתאים את כל העולם לתבנית הברורה והמוכרת, נכון? אותו הדבר אצלנו בחתן שלנו. שאו עיניכם אל האופק אל ההרים הרמים והנשאים, תנשמו רגע אויר פסגות נקי, נקי מתחושות רעות של כעס שנאה וחרפות, תתחברו אל הטבע הטהור והמזוקק כפי שהוא, בלי לשנות אותו, בלי להוריד את ההר כי הוא מדי גבוה, או להרים את הבקעה כי היא מאוד נמוכה, פשוט לפתוח את הלב לכל יצורי האנוש, ולגלות עד כמה אפשר לפספס בגלל רגשות קשים, בואו, הטבע קורא לכם אליו בבראשיתיותו הנצחית, חסרת העידונים והקוסמטיקה, בואו לגלות את עצמכם מחדש, בואו, תגאלו.

נ.ב. לו לא הייתי רוצה שתפתחו את הלב והמחשבה הייתי כבר משנה את שמי, אבל זאת לא דרך להתמודד עם קשיים, עלו על ההר ותכבשו אותו.
כיף לך?
סבבה.

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

הטקסט בסדר גמור, רק כמה תיקונים קלים. בקטנה. אני דווקא עשוי לטעות, אז לבדוק היטב לפני קבלת התיקונים.
1649671741231.png

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
@הזעצער שאינו טועה שמא שיתפו אותך אחרים (ותיקים מעוד רבים כאן) בתובנות טובות, שהניסיון מראה שלאחרים ותיקים מאוחר וקשה לתיקון.
כמוני לדוגמא, נפל לי שם המשתמש בצורה אקראית (כי הייתי צריך להוריד קובץ שהיה חסום לאורחים, ו"תלמיד טועה" לא היה נשמע לי טוב...), והנה אני תקוע עם זה לעדי-עד-פרוג.
ראה מה קרה ל"קקטוס", שלאחר זמן החליף לשמו האמתי, ושוב חזר לשמו האמתי + קקטוס.
עצה טובה, לא ביקורת.
חלילה.

לכשתהיה חבר בקהילת כתיבה מקצוענית (אל דאגה, גם אני לא התקבלתי...), תדע ודאי להעריך ולהוקיר את עצותיו המחכימות של רב התושיה והניסיון ר' @דיונון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה