צילום אמנותי קאמרה אובסקורה

Yahalom

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
חייבת לשתף אתכם בקאמרה אובסקורה שעשיתי פעם
צולם על חצובה בחשיפה ארוכה, פוקוס ידני
בכוונה השארתי את התמונות ללא שום שינוי מהמקור שתראו את היופי הזה!
4.jpg
3.jpg
6.jpg

Yahalom

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נראה מיוחד!
את יכולה להסביר מה פירוש המושג?
מה הטכניקה של הצלום?

הצילום בעצם מדמה את פעולת המצלמה רק בגדול וכמובן לפני ההיפוך שמבצעות המראות בתוך המצלמה,
אטמתי חדר היטב ע"י שקיות אשפה שחורות, ורק בשקית אחת השארתי חור עגול (הצילום אמור להיות באור יום מלא)
מה שקורה זה שקרני השמש נכנסות דרך הנקב הקטן ופוגעות בקיר שממול ומה שרואים זה את הנוף שמשתקף (במקרה שלי זה היה הבניין ממול) רואים את זה הפוך (לא יודעת בדיוק להסביר למה---- עזרת המומחים...) ובשביל לצלם את זה שמתי את המצלמה על חצובה וצילמתי בחשיפה ארוכה,
ממליצה מאד לעשות את זה סתם בשביל ההנאה, זה יפה לראות את זה בעיניים ולדעתי ממחיש מאד את מה שקורה בתוך המצלמה, (שהיא בעצם חדר קטן מאד, עם נקב זעיר שקרני האור נכנסות לתוכו והתמונה נרשמת על החיישן) ....
אני חושבת שפעם היו קיימים חדרים כאלה ונקראו חדרי חושך.

מקווה שלא טעיתי- ואם כן, תקנו אותי

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מעניין לנסות...
במקום עם נוף יפה.....
(אולי אנסה את זה יום אחד- כאן יש מהחלון נוף של הכנרת, אז בטח זה יהיה מושלם-כל זה בתנאי שיהיה לי זמן....)

Yahalom

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מעניין לנסות...
במקום עם נוף יפה.....
(אולי אנסה את זה יום אחד- כאן יש מהחלון נוף של הכנרת, אז בטח זה יהיה מושלם-כל זה בתנאי שיהיה לי זמן....)
עשיתי אחת בירושלים עם נוף להולילנד אבל זה קצת פחות ברור (מוקטן מאד)
מוקטן.jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה