צניעות - דרך ארץ - חילול ה'?

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ישרר;n4925852:
לא הרבה יודעים, אבל יש מושג כזה להעיר.

במקום להסתכל במבט זועם על כאלו שפשוט לא שמים לב(* וכל אחת תחנך את בנותיה) אפשר לבקש 'סליחה אפשר לתת לגברת לשבת בבקשה'. (אצל החילונים אגב, זה נפוץ כבר שנים..)

נכון מאד!
נסעתי פעם ברכבת עמוסה מאד בחוה"מ, ניגש אלי גבר ושאל אם אני יכולה לקום לאישה בהריון, שמחתי מאד שמישהו מעיר במקום לכעוס, פשוט לא ראיתי, היא היתה מאחורי ובתוך העומס לא היה אפשר לשים לב.

chichichi

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אם לא איכפת לכם, תפתחו אשכולות כל פעם אבל כל פעם שאתם רואים/רואות מעשי חסד באוטובוסים.
אני רואה המון טוב והמון עזרה.
(אני נוסעת באוטובוסים הדחוקים של ירושלים ואני יודעת מצוין מה זה)

אלין

משתמש רשום
נכתב ע"י chichichi;n4925880:
אם לא איכפת לכם, תפתחו אשכולות כל פעם אבל כל פעם שאתם רואים/רואות מעשי חסד באוטובוסים.
אני רואה המון טוב והמון עזרה.
(אני נוסעת באוטובוסים הדחוקים של ירושלים ואני יודעת מצוין מה זה)

אני קוראת את עצמי בהודעה שלך בדיוק מה שחשבתי לכתוב
אז רק אוסיף
כל הביקורות המוזכרות כאן רלוונטיות רק אם הן מתייחסות לתופעה ולא למקרה ספציפי
וגם את זה צריך לקחת בפרופורציה הנכונה

גילת ורנן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מני ל;n4925713:
סליחה שאני מסיט את הנושא אבל לפני כמה שבועות אשתי העלתה כאן שאלה בסגנון הזה ''וחסמו'' אותה מהאתר למשך שבוע!!! בטענה ש הפורום נועד רק למטרות עזרה ו סיוע...
אין לי עניין שיחסמו את מי שפתח את האשכול אבל אם יש עקרונות אז עד הסוף!!!
​​​​

---

A.M

משתמש פעיל
ישר כח גדול, כל מילה במקום. ואתם יודעים מה, אפילו אם זה יצליח לעורר יהודי אחד, עשיתם את שלכם...
אפשר להתלונן לאגד שיעשו אוטובוסים בתדירות יותר גדולה, וככה ימנעו מכשולים...

ril

משתמש פעיל
מה ההשוואה בכלל בין חרדי לחילוני?! , אצלנו -חסד, בין אדם לחברו זה חלק מחיינו ! זה בפנימיות שלנו !
אצלנו זה יותר מלקום לאדם מבוגר באוטובוס- אצלנו נוסעים למושב זקנים לשוחח עמו ולהעביר לו את הבדידות
, אצלנו יש ארגוני עזר ליולדות וכו' וכו'
הזוג החילוני שהיה בהלם - היה יותר בהלם מהזלזול של אגד בנו ! כותרת האשכול הייתה צריכה להיות - אגד, שוב מזלזלים !
ומכך גורמים למקרים לא נאותים ...
כשב"א מבוגר עולה לאוטובוס עמוס - הוא מודע לכך , יש לי סבא מבוגר מאד שכשהיה עולה לאוטובוס עמוס הוא לא היה מוכן להתיישב במקום שפינו לו - הוא היה אומר אני ידעתי להיכן אני עולה .
האם משפחה שעלתה ראשונה לאוטובוס וייתכן אף צעדה רגלית לעבר התחנה הראשונה ע"מ שיהיה מקום לכולם , הילדים צריכים לקום למבוגרים מהם בכל מצב? , נכון שלהצטופף יהיה יפה ונכון שלקום עוד יותר אבל מפה ועד לחילול ה' , בושה יש מרחק גדול !
אני כשהייתי במצב -באוטובוסים החרדיים היה תמיד יחס מתחשב, ופעם אחת שיצא לי לנסוע באוטובוס חילוני עמדתי לאורך כל הדרך , אף אחד לא הניד עפעף - עד היום אין לי מושג איך החזקתי מעמד בנסיעה אבל כל הזמן ידעתי - עליתי לאוטובוס עמוס ואף אחד לא חייב לי !

ולגבי המקרה הספציפי הזה שהוא אוטובוס שמוביל לכותל - הגיע הזמן שהוא יהיה בתדירות הכי גבוהה מכל הקווים ושלא יגרום ליהודים רבים לוותר על הזכות הזו !!

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש בעיה עם קימה באוטובוס.
יצא לי לא פעם ולא פעמיים לראות ילדות קטנות-אפלו מתחת לגיל 5- שיושבות והאמא לא חושבת להצטמצם ועולות נשים מבוגרות או נשים+, ואין תזוזה.
אני משתדלת מאד נטו בשביל החינוך של הילדים שלי, ללמד אותם להסתכל ולהצטופף, אפילו שהם כולם מעל גיל 5, ואני משלמת על כל אחד!!
זה עצוב!!!

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האמת- לא מבין למה האשכולות הללו שכביכול באים להוכיח על בן אדם לחבירו
הם נודפים שנאה לשני שחושב קצת אחרת
למה תמיד השנאה ממוקדת בציבור ששומר על העינים ולא על אנשים ששומרים על אינם בתוך האיפון שלהם?
למה תמיד הציבור החרדי הוא בעיתי ולתת תחושה כאילו בציבור החילוני טוב יותר [כשאני גרתי בעיר חילונית אני יודע זה נורא גם במקום שלך לא נותנים לך לשבת].
ולמה תמיד אלו ההורים שיש להם ב"ה הרבה ילדים ולכך לא יכולים להרשות לעצמם לקחת את הבת 5 שיושבת כמו "מלכה" בכסא נפרד כי לאמא כבר יש שניים עליה. הם האשמים?+
ולמה אלו שהנהג אמר להם 5 פעמים לפני שעלו שאין מקום והתעקשו לעלות דווקא להם חייבים לפנות, אפילו שעלו על דעת לעמוד, או על דעת שמישהו בטוח יסכים לעמוד במקומם 45 דקות?
ולמה תמיד בנסיעות שלהם בדיוק אף אחד לא עוזר- ובדיוק זה תמיד גם אותם האנשים ששומרים על העינים הם אלו שלא עזרו, אם כי לרגע אלו שישבו והסתכלו על אלו ששומרים על העינים ובכלל לא ראו את המצוקה של ההיא, הם בעצמם לא חשבו לרדת ולעזור.?

"ויחן שם ישראל כנגד ההר- כאיש אחד בלב אחד"

כל אחד ישתדל לתקן עצמו בענין זה ובא לציון גואל.

גיטרה

משתמש מקצוען
מנקודת מבט אישית, קרה לי שהייתי במצב מיוחד ומתקדם מאד, הייתי מוכרחה להגיע לירושלים במהירות האפשרית, בלית ברירה עליתי על אוטובוס הראשון שהגיע לתחנה, קו 402 תחנה אחרונה. הנהג הזהיר אותי מפורשות פעמיים שאין מקום, אבל שוב - בלית ברירה הייתי מוכרחה לנסוע, ודי סמכתי על כך שמתוך אוטובוס של 55 אנשים - יהיה מישהו אחד לפחות שיוכל לעזור לי לפחות חלק מהנסיעה.
יום קיץ חם, חופש הגדול, האוטובוס מלא עד אפס מקום במשפחות עם ילדים קטנים, והמקום היחיד שהצליח להתפנות לי היה על המדרגות האחוריות - הכי עמוק, צמוד צמוד לדלת, חום איום, אין טיפת אויר, מעלי יושבות בקומות עוד שלוש בחורות, בקיצור - זה שלא הגעתי אחרי שעת נסיעה כזאת היישר לבית החולים - היה רק בגדר נס.

עם מי הצדק? עם כולם. הנהג שהזהיר, הבחורות שרצו גם לשבת ולא "חייבות לקום לאישה נשואה", ואנכי שבס"ה רצתה להגיע לירושלים בלי הרבה אפשרויות נוספות...

חצרות

משתמש פעיל
נכתב ע"י sara100;n4926151:
יש בעיה עם קימה באוטובוס. יצא לי לא פעם ולא פעמיים לראות ילדות קטנות-אפלו מתחת לגיל 5- שיושבות והאמא לא חושבת להצטמצם ועולות נשים מבוגרות או נשים+, ואין תזוזה. אני משתדלת מאד נטו בשביל החינוך של הילדים שלי, ללמד אותם להסתכל ולהצטופף, אפילו שהם כולם מעל גיל 5, ואני משלמת על כל אחד!! זה עצוב!!!
אין שום קשר לגיל 5! הפטור מתשלום הוא לא כי הילד לא תופס מקום!!!

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
ברגע שאנחנו לא נהיה מוכנים לעלות על אוטובוסים כקרונות בקר. יבוא השינוי!
כל עוד אנחנו מוכנים להידחף קצת דוחפים אותנו יותר!

מי שירים את הכפפה ויצור חברת אוטובוסים מתחרה לאגד בירושלים אגד כבר תדע לשלוח אוטובוסים בכמויות הנצרכות אבל כל עוד עולים כמות אנשים פי 3 שלאוטובוס והיא משלמת על נהג אחד אין עם מי לדבר. עם אגד מדבר כסף לא יותר.

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
צפיפות כמו באגד ירושלים אין בשום מקום אחר :(
אני כבר שנים משתמשת קבועה בתחבורה ציבורית בגוש דן, כולל בשעות הכי עמוסות, בתוך בני ברק, ועוד לא נתקלתי בצפיפות כמו שיש בירושלים!
אז אם דן יכולה ויודעת להסתדר עם עומסים (זה לא שלא צפוף,ואפילו צפוף מאד, אבל זה לא מתקרב לצפיפות ירושלמית), גם אגד יכולה וחייבת לדעת איך להסתדר עם זה.

אם כבר חבל על משהו, זה על זה שאנחנו לא יודעים לדרוש בתוקף את הזכויות הבסיסות שמגיעות לנו.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י גיטרה;n4926201:
מנקודת מבט אישית, קרה לי שהייתי במצב מיוחד ומתקדם מאד, הייתי מוכרחה להגיע לירושלים במהירות האפשרית, בלית ברירה עליתי על אוטובוס הראשון שהגיע לתחנה, קו 402 תחנה אחרונה. הנהג הזהיר אותי מפורשות פעמיים שאין מקום, אבל שוב - בלית ברירה הייתי מוכרחה לנסוע, ודי סמכתי על כך שמתוך אוטובוס של 55 אנשים - יהיה מישהו אחד לפחות שיוכל לעזור לי לפחות חלק מהנסיעה.
יום קיץ חם, חופש הגדול, האוטובוס מלא עד אפס מקום במשפחות עם ילדים קטנים, והמקום היחיד שהצליח להתפנות לי היה על המדרגות האחוריות - הכי עמוק, צמוד צמוד לדלת, חום איום, אין טיפת אויר, מעלי יושבות בקומות עוד שלוש בחורות, בקיצור - זה שלא הגעתי אחרי שעת נסיעה כזאת היישר לבית החולים - היה רק בגדר נס.

עם מי הצדק? עם כולם. הנהג שהזהיר, הבחורות שרצו גם לשבת ולא "חייבות לקום לאישה נשואה", ואנכי שבס"ה רצתה להגיע לירושלים בלי הרבה אפשרויות נוספות...

זה דוגמא של מחשבה של "מגיע לי", רק לי קשה לעמוד יותר מכולם, ורק אני מוכחה להגיע במהירות האפשרית - השאר יכולים לחכות לאוטובוס הבא.
יש מושג של לקחת מונית לתחנה הראשונה, יש מושג של לקחת מונית לירושלים [אה? זה עולה כסף?, ואחרים הרי חייבים לעשות לי בחינם]
מצטער של הקיצוניות, אבל פשוט מזעזע לחשוב שאנשים חיים בהסתכלות כזו צרה.

נ.ב. כל אדם שקשה לו בטוח שכולם צריכים לעזור לו וזה לא נכון, באותו זמן שרצתם לאוטובוס אם ילד היה מבקש להתקשר שיחה בטלפון הייתם נותנים לו? או מעדיפים שיחכה לאדם הבא שיעבור ברחוב?, אני כבר לא מדבר על בקשה "לשמור רגע על הילד" "או לעזור לסחוב סלים" כשממהרים לעבודה ["מה הקשר? בעבודה שלי אם אני מאחרת יפטרו אותי". - הנה עוד דוגמא להסתכלות הנ"ל]

שולמית אור

משתמש מקצוען
נכתב ע"י האמת;n4926187:
האמת- לא מבין למה האשכולות הללו שכביכול באים להוכיח על בן אדם לחבירו
הם נודפים שנאה לשני שחושב קצת אחרת
למה תמיד השנאה ממוקדת בציבור ששומר על העינים ולא על אנשים ששומרים על אינם בתוך האיפון שלהם?
למה תמיד הציבור החרדי הוא בעיתי ולתת תחושה כאילו בציבור החילוני טוב יותר [כשאני גרתי בעיר חילונית אני יודע זה נורא גם במקום שלך לא נותנים לך לשבת].
ולמה תמיד אלו ההורים שיש להם ב"ה הרבה ילדים ולכך לא יכולים להרשות לעצמם לקחת את הבת 5 שיושבת כמו "מלכה" בכסא נפרד כי לאמא כבר יש שניים עליה. הם האשמים?+
ולמה אלו שהנהג אמר להם 5 פעמים לפני שעלו שאין מקום והתעקשו לעלות דווקא להם חייבים לפנות, אפילו שעלו על דעת לעמוד, או על דעת שמישהו בטוח יסכים לעמוד במקומם 45 דקות?
ולמה תמיד בנסיעות שלהם בדיוק אף אחד לא עוזר- ובדיוק זה תמיד גם אותם האנשים ששומרים על העינים הם אלו שלא עזרו, אם כי לרגע אלו שישבו והסתכלו על אלו ששומרים על העינים ובכלל לא ראו את המצוקה של ההיא, הם בעצמם לא חשבו לרדת ולעזור.?

"ויחן שם ישראל כנגד ההר- כאיש אחד בלב אחד"

כל אחד ישתדל לתקן עצמו בענין זה ובא לציון גואל.

נשמע שכולם מתלוננים על ה-כ-ל, וזה ממש לא כך. כל אחד שופך את ליבו על מצב שמפריע לו. וזו הבמה, מה לעשות....

גיטרה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י chaim424;n4926293:
זה דוגמא של מחשבה של "מגיע לי", רק לי קשה לעמוד יותר מכולם, ורק אני מוכחה להגיע במהירות האפשרית - השאר יכולים לחכות לאוטובוס הבא.
יש מושג של לקחת מונית לתחנה הראשונה, יש מושג של לקחת מונית לירושלים [אה? זה עולה כסף?, ואחרים הרי חייבים לעשות לי בחינם]
מצטער של הקיצוניות, אבל פשוט מזעזע לחשוב שאנשים חיים בהסתכלות כזו צרה.

נ.ב. כל אדם שקשה לו בטוח שכולם צריכים לעזור לו וזה לא נכון, באותו זמן שרצתם לאוטובוס אם ילד היה מבקש להתקשר שיחה בטלפון הייתם נותנים לו? או מעדיפים שיחכה לאדם הבא שיעבור ברחוב?, אני כבר לא מדבר על בקשה "לשמור רגע על הילד" "או לעזור לסחוב סלים" כשממהרים לעבודה ["מה הקשר? בעבודה שלי אם אני מאחרת יפטרו אותי". - הנה עוד דוגמא להסתכלות הנ"ל]

באופן כללי אתה צודק לפחות עם החלק של ההסתכלות שלך על הסיפור, בדיוק מהסיבה הזו לא ביקשתי או הסתכלתי בעיניים מאשימות על אף אחד מהאנשים באוטובוס, וגם ציינתי במפורש שהנהג הזהיר פעמיים שאין מקום.
עדיין אני חושבת שיש מקרים מיוחדים, ומותר לבן אדם שנוסע באוטובוס לפתוח את העיניים ולהסתכל על האנשים שסביבו, אולי להתחלף חלק מהדרך, שאגב כך אני נוהגת, בכל מצב, כשיש מישהי בסביבתי שעומדת ואני יודעת שאני לא בנויה לעמוד כל הדרך. לא ביקשתי לשבת על מקום מרווח לבד כל הנסיעה, ממש לא. אבל שיש מקרים מיוחדים, ומותר לבן אדם לראות עוד דברים חוץ מאשר "הנהג אמר לה שאין מקום וזה בעיה שלה בלבד" - בהחלט.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י shandy;n4926256:
צפיפות כמו באגד ירושלים אין בשום מקום אחר :(
אני כבר שנים משתמשת קבועה בתחבורה ציבורית בגוש דן, כולל בשעות הכי עמוסות, בתוך בני ברק, ועוד לא נתקלתי בצפיפות כמו שיש בירושלים!
אז אם דן יכולה ויודעת להסתדר עם עומסים (זה לא שלא צפוף,ואפילו צפוף מאד, אבל זה לא מתקרב לצפיפות ירושלמית), גם אגד יכולה וחייבת לדעת איך להסתדר עם זה.

אם כבר חבל על משהו, זה על זה שאנחנו לא יודעים לדרוש בתוקף את הזכויות הבסיסות שמגיעות לנו.

כי בב" ב לא צריך אוטובוס כדי להגיע מרמות לגאולה. לא משתמשים באוטובוס כמו שצריך בירושלים.
מקסימום הולכים מתחילת רבי עקיבא עד סופה 20 דקות, ובדרך נכנסים כבר לכמה חנויות.
בירושלים לכל מקום כמעט צריך אוטובוס.
אפילו מתמיר לרכס, שלא לדבר על בית וגן לגב"ש וכו.
בבב כבר עדיף לי ללכת על שתים מאשר להתחיל לחכות לאוטובוס ואז להתעכב איזה רבע שעה ברמזור ואח"כ אחרי מכונית שחנתה בצד, ואז בעומס, ובמכונית שרק רוצה לפנות, ולהגיע לאט יותר מאשר הליכה רגילה.

פוליטיקאי

משתמש פעיל
אני מעדיף לא להתערב בכאלה אשכולות
אבל אני חייב ללמד זכות
מניסיון!
גם אני לפעמים עולה על אוטובוסים מלאים אבל כשהם עדיין ריקים
אני לא עולה כשהם מפוצצים
אבל כשהאוטובוס מתחיל להתמלאות ועולה מישהו מבוגר וכדו'
אם אני אמור לרדת עוד מעט אני יקום
אבל אם יש לי עוד דרך ארוכה והאוטובוס אמור להתמלאות עוד יותר אני לא יקום!!!!
כי אם עכשיו הייתי עומד בתחנה לא הייתי עולה על כזה אוטובוס כי אני שומר על עצמי
אז למה שעכשיו אני יקום וייכשל ??????
ולכן תמיד תלמדו זכות
ואל תגידו "הוא משחק אותה צדיק? איך הוא לא קם למבוגר?"
כן! אם זה יהיה בעייתי בשבילי מבחינת קדושה אני סומך על זה שהמבוגר ראה לאן הוא עלה....
בברכת והתקדשתם והייתם קדושים
המון הצלחות!

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
הן קוראות לעצמן: 'נשים בגיל העמידה', ואח"כ מתלוננות שלא נותנים להן לשבת.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
חחח. אני עמדתי איזה מוצאי שבת צמודה לדלת עם עוד כמה בחורות, מתחת לגשר עלה בחור מהדלת האחורית ונדחף, וכל הדרק בסיבובים רטן "זי נישט א צניעס"...היה לי חשק עז לענות לו משהו...

שלכם

משתמש פעיל
מעניין לראות את האמוציות שהאשכול הזה מעלה לאנשים.

לגופו של עניין
מי שנתקל במראות כאלו באוטובוסים טוב יעשה עם יגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות נגד אגד [וגם מכתב למשרד התחבורה לא יזיק] זה גם יועיל לעתיד במניעת מצבים כאלו, גם יפצה אותו על הסבל שעבר, וגם יאפשר לו לקחת מונית במקום האוטובוס הבעייתי בלי לחשוש מההוצאה.

ולגבי העובדה שהחילונים עוזרים יותר
זכור לי שנסעתי פעם לת"א עם תינוקת בת מספר חודשים ובמהלך הדרך החלפתי כמה אוטובוסים
ובכל פעם חדש הנהג חיכה ועצר, והנוסעים באוטובוס השתאו על העובדה שאני נוסע עם תינוקת קטנה באוטובוס.
הם ]שוט לא רגילים לזה, אם היה להם מחזה כזה עשר פעמים ביום כמו שיש בקווים החרדיים גם היחס שלהם היה משתנה.
תנסו להזכר כמה פעמים ראיתם תינוקות וילדים קטנים בקווים חילוניים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  34  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה