>>>צלמות - מי השתגע?<<<

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י dy101;2279330:
נכתב ע"י א"ב;2278823:
גם בלי הפירוק לגורמים, זכותן של הצלמות להחליט שהן גובות 700 ש"ח לשעה, וזה בסדר, בלי להתנצל.
ומי שמחליט שהתוצר שלהן שווה את זה - ישלם.
ומי שלא - לא.
מאחלת לכולם רוגע ושלווה ופרנסה בשפע (גם יותר מ-700 לשעה :) יש אנשים שמרוויחים פי כמה).[/QUOTE

ברור שזכותן.
אבל היות שכספו של אף לקוח לא גדל על האילנות, והוא עובד עליו קשה ולא קוטף אותו בקלילות. יפה ונכון להסביר לו במה זה כרוך, שלא יקבל את ההרגשה המוטעית שמישהו גורף לכיסו בנינוחות ובקלות את כספו.
אז אם השאלה הזאת כבר עולה- יפה ונכון לענות עליה, כפי שעשתה רותי, ולהוציא את שני הצדדים בתחושה טובה.

כדאי, אם כבר שואלים, להשתמש במילים כמו- 'מי השתגע'. כדי שנתחיל לענות את התשובה בתחושה טובה.

C H A N Y

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י dy101;2279330:
נכתב ע"י א"ב;2278823:
גם בלי הפירוק לגורמים, זכותן של הצלמות להחליט שהן גובות 700 ש"ח לשעה, וזה בסדר, בלי להתנצל.
ומי שמחליט שהתוצר שלהן שווה את זה - ישלם.
ומי שלא - לא.
מאחלת לכולם רוגע ושלווה ופרנסה בשפע (גם יותר מ-700 לשעה :) יש אנשים שמרוויחים פי כמה).[/QUOTE

ברור שזכותן.
אבל היות שכספו של אף לקוח לא גדל על האילנות, והוא עובד עליו קשה ולא קוטף אותו בקלילות. יפה ונכון להסביר לו במה זה כרוך, שלא יקבל את ההרגשה המוטעית שמישהו גורף לכיסו בנינוחות ובקלות את כספו.
אז אם השאלה הזאת כבר עולה- יפה ונכון לענות עליה, כפי שעשתה רותי, ולהוציא את שני הצדדים בתחושה טובה.
נדמה לי שרותי לא היחידה שענתה.

הדודה מלכי

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
חני - כל מילה!! (החל מההודעה הראשונה..)

הדודה מלכי

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
ולכו תסבירו את זה לכל אלו שמסתכלות מהצד וזה כ"כ קורץ להן ללמוד צילום (אין לכם מושג כמה חברות ומכרות בררו אצלי על העניין אחרי שאני בתחום... פשוט צריכות לראות את כל מה שמאוחרי הקלעים.. כמה זה לא קל ופשוט כמו שזה נראה מבחוץ.)
צריכות לקרוא את האשכולות האלו.. אולי משהו קצת זה יעשה להן...

0405 שירה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ושאת מנסה להסביר לבת הדודה הנלהבת שלך כמה שזה לא פשוט בכלל
ממקום של באמת לעזור
היא מסתכלת עליך ככה
מה את מתנסת לי פה
מרויחה מליונים ולא רוצהה מתחרים הה
רק תבואי ותעזרי לי למצא את המליונים האלה הם נעלמו משום מה ..

חיילי פייג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;2278899:
רותי, אני אל מסכימה עם הפירוט שלך.
לקוח לא משלם לך על זה שפתחת סטודיו או על זה שדיברת איתו בטלפון מראש.

לקוח משלם לך על תוצר סופי בלבד, יכולה להיות צלמת שתעבוד פי 2 ממה שתיארת ועדיין העבודה שלה לא תהיה שוה חצי ממך...

לקוח לא משלם על שעות עבודה הוא לא שכר אותך כפועלת.
השאלה מה התוצר הסופי.-
יש כאלה שבאמת מבחינתם רק הקובץ/האלבום. הוא המוצר.
ויש כאלה שגם חווית הצילום נכלל אצלם.
השבוע אמרה לי לקוחה שהחליטה לבוא אלי למרות הפער ולמרות שלא חשבה להוציא סכום כזה. אך ורק בגלל המענה הטלפוני שקיבלה אצלי לעומת אחרות.
אז כן. גם שיחה מסתבר היא חלק מהתוצר

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י חיילי פייג;2279610:
השאלה מה התוצר הסופי.-
יש כאלה שבאמת מבחינתם רק הקובץ/האלבום. הוא המוצר.
ויש כאלה שגם חווית הצילום נכלל אצלם.
השבוע אמרה לי לקוחה שהחליטה לבוא אלי למרות הפער ולמרות שלא חשבה להוציא סכום כזה. אך ורק בגלל המענה הטלפוני שקיבלה אצלי לעומת אחרות.
אז כן. גם שיחה מסתבר היא חלק מהתוצר

זה שיווק. זה לא מוצר.
(וחוית צילום זה מוצר בהחלט)

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י dy101;2279220:
מ
לא מזמן שמעתי צלמת שמקוננת על מחירי הפרסום, היא רוצה לפרסם במקומון וזה מאוד יקר לה. (הם נסחפו לגמרי, שם...)
כולנו כאנשים מקוננים על עלויות בתחומי צריכה שונים, מבלי להכיר את השטח כמו שהוא מבפנים.
זה נורמלי, קבלו את זה בדיוק כפי שהייתן מקבלות מחאה כזאת בכל תחום אחר.
השאלה הזאת מובנת וטבעית בעיניי, כשהיא מגיעה מהצד המשלם.
כולנו כך, גם אתן...

מזכיר לי את האשכולות שאני רואה כאן שנפתחות גם על ידי גרפיקאיות וגם על ידי צלמות:
"איפה אפשר להדפיס....... במחירים שפויים"

ברור: - המחיר של הצילום שפוי בהחלט-
הדפוס שדורש יקר- השתגע.

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י משה בנימין;2278494:
צילום אצל צלמת מתחיל ב-700 ש"ח! ועוד קוראים לזה מחיר מבצע!

מי הציעה לך בכזה מחיר???
תחטפי את זה, מחיר מעולה.

אשרינו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לעני"ד, מחיר הצילום נשאר פחות או יותר זהה.
רק שבעבר הסתפקו כולם באלבום כיסים והיום רוצים אלבום דיגיטלי או אלבום הדבקה דמוי דיגיטלי, מחיר ההדפסה קפץ בהתאם.
על זה תוסיפו את העיצוב והגרפיקה ויתברר להו שבעבר על אלבום פשוט הרוויחו יותר .

ASUS

משתמש צעיר
אל נא תשכחו שפרנסה משמים וקצבתו של אדם נקבעת מראש השנה לראש השנה ולכן תסתפקו בתפילה העבודה זה מצד ההשתדלות כי ה מנהיג העולם בדרך הטבע מאחר וכך אין לכן מה לפחד להעלות מחיר כי אם המחיר יהיה יותר גבוהה אתן תעבדו פחות על אותו סכום וישאר לכן זמן למשפחותיכם אני למדתי זאת על השרי.
היה לי חבר רוסי שנפטר שהוא היה צלם אומן באמת בחסד עליון הוא לקח כמעט כפול ממחיר השוק נכון שלא היה לו אירוע כל יום אבל הוא היה גאה בעצמו
מה שכן היא עבד עם ארגון כלולות והקצה להם יום בשבוע במחיר אפסי אבל הוא ציין שזה למשפחות קשות יום כי זה בתור צדקה ולא משקף את רמתו או מקצועיותו

שיר שמח

משתמש רשום
נכתב ע"י ASUS;2280519:
אל נא תשכחו שפרנסה משמים וקצבתו של אדם נקבעת מראש השנה לראש השנה ולכן תסתפקו בתפילה העבודה זה מצד ההשתדלות כי ה מנהיג העולם בדרך הטבע מאחר וכך אין לכן מה לפחד להעלות מחיר כי אם המחיר יהיה יותר גבוהה אתן תעבדו פחות על אותו סכום וישאר לכן זמן למשפחותיכם אני למדתי זאת על השרי./QUOTE]

זה לא נכון...

אתה לא יודע חשבונו של מקום. ובדאי שפרנסתו של אדם נקבעת גם בשל סוג השתדלותו .
פי שאדם לא יכול להשאר בביתו ולחשוב שפרנסתו תרד משמיים הוא לא יכול לדפוק מחיר מופקע ולחשוב שהוא יעבוד יום בחודש ובכלל למה להשקיע בציוד טוב או בצילום טוב- הכל יגיע לבד.
צריך לנהל עסק כפי שמנהלים עסק.

ASUS

משתמש צעיר
היה סופר בבני ברק שבזמנו הלך לשאול את הרב חיים קנייבסקי אם לפתוח סניף בירושלים מצד השתדלות... ענה לו הרב חיים השתדלות עושים פעם בשנה בראש השנה...

ASUS

משתמש צעיר
וסתם במאמר המוסגר יש צלם במגזר אחר אומנם שמשתמש בציוד ברמה ביתית וכל מקצוען שיראה את העבודה שלו לא יבין מה מצאו בו. אבל הוא עובד ערב ערב במחירים שאנחנו יכולים לקנא... בקיצור זה ודאי שפרנסה משמים זה שלא רואים את זה מוחשי זה משום שאנחנו עיוורים ולא יודעים חשבונות שמים אם זה לא לכפר עלינו על חטאים אחרים שלוליא זכותינו לפרנסה היינו מתים חלילה או חולים וה ברחמיו ממיר את העונש...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בפעם הראשונה והיחידה שלקחנו צלם סטודיו, הרגשתי שמגיע לו יותר ממה שסיכם איתנו.
(זה כלל, בין היתר, להביא ציוד כבד בחום, לייצר עוד ועוד סצינות ורקעים, ולנסות לרכז חבורת ילדים צוהלת ולשכנע אותם לעמוד רגע בשקט).

אבל אולי זה בגלל העיסוק שלי בחשבונאות, ברגע שמישהו מבקש ממני תשלום של 100 ש"ח - אני ישר מורידה לו בראש מעמ 15%, מס הכנסה 31%, ביטוח לאומי 12%. וככה, רבותי, נגמר הכסף
:(

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י רותי קפלר;2280593:
(זה כלל, בין היתר, להביא ציוד כבד בחום, לייצר עוד ועוד סצינות ורקעים, ולנסות לרכז חבורת ילדים צוהלת ולשכנע אותם לעמוד רגע בשקט).

אבל אולי זה בגלל העיסוק שלי בחשבונאות, ברגע שמישהו מבקש ממני תשלום של 100 ש"ח - אני ישר מורידה לו בראש מעמ 15%, מס הכנסה 31%, ביטוח לאומי 12%. וככה, רבותי, נגמר הכסף

או שאין חשבונית, ואז לא צריך להוריד כלום...

שיר שמח

משתמש רשום
נכתב ע"י ASUS;2280550:
היה סופר בבני ברק שבזמנו הלך לשאול את הרב חיים קנייבסקי אם לפתוח סניף בירושלים מצד השתדלות... ענה לו הרב חיים השתדלות עושים פעם בשנה בראש השנה...

רבים עשו כן ולא עלתה בידם.

אי אפשר ללמוד כלום ממעשה מסוים- אולי לאותו אדם זה מה שהתאים.
לחשוב שנקבל את אותה פרנסה בסוף החודש בין אם נקום כל יום לעבודה וניתן את כולנו ובין אם נזלזל יום אחר יום בלקוחות - או שלא ננסה להתקדם לשום מקום - זו הסתכלות מעט מוזרה על המציאות .

הגמרא אומרת שדוקא יש ענין ב"ירבה בסחורה" ולא כתוב "ישקיע חצי שעה ביום".
שלשה דברי דרך ארץ... מה יעשה אדם ויתעשר אמר להן ירבה בסחורה וישא ויתן באמונה אמרו לו הרבה עשו כן ולא הועילו אלא יבקש רחמים ממי שהעושר שלו שנאמר (חגי ב, ח) לי הכסף ולי הזהב מאי קמ"ל דהא בלא הא לא סגי

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רותי קפלר;2280593:

אם צלמת/עובדת שיש לה כמה ילדים משלמת 31% מס על העבודה שאת עושה אצלה אז המצב לא כ"כ גרוע . על ה10,000-15,000 ש"ח הראשונים לא משלמים מס הכנסה....

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י צילומנציה;2280796:
אם צלמת/עובדת שיש לה כמה ילדים משלמת 31% מס על העבודה שאת עושה אצלה אז המצב לא כ"כ גרוע . על ה10,000-15,000 ש"ח הראשונים לא משלמים מס הכנסה....

תלוי כמה ילדים ובני כמה הם...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י צילומנציה;2280796:

אם זה גבר, יורד לו כבר מ-4000-5000 ש"ח.
ואם זו צלמת עם ילדים קטנים, אז לא יורד מס הכנסה אבל יורד כסף לבייביסיטר על כל השעות שהיא איתנו :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה