>>>צלמות - מי השתגע?<<<

אביטל שורץ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
וגם אם היא אישה עם ילדים החל מ8000 ש"ח הכנסות (לא רווחים) היא כבר עוסק מורשה ומשלמת מס כחוק.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
לא קראתי את כל האשכול.
אבל בכל זאת אני רוצה לומר כאן משהו, בסדר?

נהיה משהו לאחרונה בעולם שלנו שאנשים מתלוננים על צרכים שאינם הכרחיים וטוענים שהם יקרים בצורה מטורפת ולא הגיונית.
אמת, גם בעיניי הצילומים יקרים, אבל זה בגלל שאני באמת לא מבינה מה עומד מאחורי זה ובמה זה כרוך.
כשם שאישה שלא מבינה בכלל באפיה ובמחירי מוצרי הגלם האיכותיים והזמן שלוקח להכין משהו יכולה להתפלא על מחיר של קוביית עוגה קטנה ולא להבין מה כבר יש בזה וכמה זמן זה כבר לוקח וכו'...

כל נושא הצילום הפך היום לטרנד. טרנד מדהים בעיניי כי אני חולה על התמונות האלו. נכנסת לכאן רק לשטוף את העיניים.
יש נשים שמרגישות לחץ חברתי, כאילו אם השכנה והחברה צילמו תמונות סטודיו לחלקה או ניו בורן לרך הנולד אז אם היא תחזור לעבודה בלי זה, היא שווה פחות.
חברה, זה לא כך.
תמיד היו את אלו שיצאו לחופשה בחו"ל למשל ואת אלו שלא, ואני לא מדברת על אלו שלא יוצאים מהארץ מסיבות אידיאולגיות אלא כי המחיר יקר להם והיציאה לחו"ל היא בהחלט בגדר מותרות. [מבלי להיכנס לפולמוס שהיום כבר זול יותר לנפוש בחו"ל מאשר בארץ כי זה לא מדוייק בכלל]
גם תמונות כאלו הן מותרות. כל דבר שהוא לא חובה אלא אפשר להסתדר בלעדיו הוא סוג של מותרות. תמונות מקצועיות בוודאי. יש מי שיכולה לעמוד במחיר והוא מתאים לכיס שלה ויש כאלו שלא. זה נורמלי.
מה שלא נורמלי זה הסחף הזה. ומה שעוד לא נורמלי זה לטעון מול בעלי המקצוע על הפקעת מחירים.
לא מתאים לך? אל תצלמי. לא קרה כלום. מותר לבעל מקצוע לקחת איזה מחיר שעולה על דעתו. זכותו. בחירה שלך אם כן או לא להשתמש בשרות הזה.

להוציא את התסכול על זה שהמחיר לא מתאים לך ולומר שהוא מופקע זה לא נראה לי הוגן. במקום להתלונן על מחיר מופקע צריך פשוט להבין שאכן צילום זה מותרות ועל כן הוצאה כזו לא מתאימה לכולם.

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י אביטל שורץ;2283389:
וגם אם היא אישה עם ילדים החל מ8000 ש"ח הכנסות (לא רווחים) היא כבר עוסק מורשה ומשלמת מס כחוק.
משלמת מע"מ, לא מס
מס משלמים לפי רווח ולא לפי הכנסות ואישה עם 5 ילדים יכולה להרוויח בערך 12 בחודש ולא יורד לה מס
ביטחו לאומי כן... ובשפע
אגב- יותר נכון לומר 100000 בשנה ולא 8000 בחודש

שיר שמח

משתמש רשום
נכתב ע"י אביטל שורץ;2283389:

אין קשר בין מס הכנסה בכלל או מדרגת מס הכנסה לעוסק מורשה או פטור שנוגע רק לגביית המעמ.

אביטל שורץ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
סליחה על ההגדרה השגויה,
כוונתי היא שהיא משלמת יופי יופי ולא מכניסה 100% לכיס.
וכן, ביטוח לאומי "אוכל" המון

דיצה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני לא אוהבת להתערב בכאלה אשכולות, אבל הייתי חייבת...

יומאחד בשעת צילום רגילה בסטודיו שלי באם וילד
מגיעה אישה אחת מאד "חכמה", ומסבירה לכולן שאני פשוט גנבת.
ולמה? מי זה לוקח כזה מחיר לניו בורן? (והמחירים שם זולים!.)
בטח כל התינוקות ישנים, וצריך לקחת על כזאת תמונה חמש שקל (!!!).
אמרתי לה שהיא מוזמנת לשבת לידי וללמד אותי איך מצלמים בכזו מהירות.

היא נעמדת לידי, ותוך חמש דקות הביטחון העצמי שלה מתפוגג.
היא ראתה כמה זמן וסבלנות זה לוקח,
ותוך חמש דקות לקחה את רגליה ועריסתה ונעלמה...

וזה עוד לפני שדיברנו על הוצאות...........

שיר שמח

משתמש רשום
נכתב ע"י דיצה;2287355:
אני לא אוהבת להתערב בכאלה אשכולות, אבל הייתי חייבת...

יומאחד בשעת צילום רגילה בסטודיו שלי באם וילד
מגיעה אישה אחת מאד "חכמה", ומסבירה לכולן שאני פשוט גנבת.
ולמה? מי זה לוקח כזה מחיר לניו בורן? (והמחירים שם זולים!.)
בטח כל התינוקות ישנים, וצריך לקחת על כזאת תמונה חמש שקל (!!!).
אמרתי לה שהיא מוזמנת לשבת לידי וללמד אותי איך מצלמים בכזו מהירות.

היא נעמדת לידי, ותוך חמש דקות הביטחון העצמי שלה מתפוגג.
היא ראתה כמה זמן וסבלנות זה לוקח,
ותוך חמש דקות לקחה את רגליה ועריסתה ונעלמה...

וזה עוד לפני שדיברנו על הוצאות...........

הייתי אומר לה שכדאי לה לקנות ציוד ולהציע מחיר זול יותר.

דיצה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
היא לא היתה צריכה ציוד, הצעתי לה, לשם ההדגמה, להשתמש בשלי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה