צילום בשטח מוצל

• פותח הנושא free
  • פורסם בתאריך

free

מיתוג | עיצוב | פרסום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
לא זוכרת מה לעשות כשאני מצלמת בשטח פתוח -
משהו שעומד בצל, ומאחוריו שטח מואר מאד.
אם אני מצלמת לפי הצל - מאחורה הכל שרוף,
ואם לפי השמש, האוביקט יוצא שחור.
מה עושים?

(במצלמת קנון A610)

תודה!

צל99

משתמש פעיל
לשנות זוית.

או למדוד ע"פ הרקע ולהוסיף פלאש, יש לזה חסרונות אחרים.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
כפי שאמרו, לאזן את התאורה באמצעות פלאש. (לפעמים תידרש שליטה ידנית בעוצמת הפלאש)
צפה בקובץ המצורף 62348

ואם אפשר לשנות זוית, מה טוב..

קבצים מצורפים

• DPP_0108.JPG
    KB 64.8 · צפיות: 6

רבקה.

משתמש מקצוען
לא, אין אופציה לכוון את זה, ואת מוזמן לקרוא את הדיון באשכול "עולה על הגל" שעוסק בטווח דינאמי רחב.
האפשרות היחידה היא ליצור HDR, ע"י צילום שלוש תמונות זהות מבחינת מה שהן מכילות, אבל בחשיפות שונות (אחת לפי הרקע, אחת לפי האוביקט המוצל, אחת באמצע), וחיבורן באמצעות תוכנה ייעודית.
אני בטוחה שזה לא מה שאת מעוניינת בו. בהנחה שאת מצלמת בנאדם (שזז) ואת עובדת בלי חצובה - זה במילא לא אפשרי.
כאן מוסבר על הטכניקה, ובהתחלה גם מוסבר על הנושא של טווח דינאמי רחב.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=229883

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י sos;403789:

הי, אז מה אם טעית? זה לא לעניין למחוק את התגובה שלך אחרי שהגיבו אליה. זה מוציא מהקשרה את התגובה שלי, ולא ממש עושה חשק להגיב לך בפעם הבאה.

free

מיתוג | עיצוב | פרסום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
רבקה, קבלי את ההתנצלותי בשם הניק ההוא. אוקיי? קרתה אי הבנה, זה הכל.
ותודה על תשובתך שהביאה אותי לחשוב על זה שבעצם שאני מצלמת את בני הקטן (שנה) שלא יושב רגע אחד על המקום, ולכן א"א לצלם HDR. כמה חבל...

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י free;403926:
רבקה, קבלי את ההתנצלותי בשם הניק ההוא. אוקיי? קרתה אי הבנה, זה הכל.
ותודה על תשובתך שהביאה אותי לחשוב על זה שבעצם שאני מצלמת את בני הקטן (שנה) שלא יושב רגע אחד על המקום, ולכן א"א לצלם HDR. כמה חבל...

אין בעיה, מקבלת.

לגבי הבן - תמיד יש פתרונות. שינוי זווית, או חשיפה לפי הילד ולא לפי הרקע (הרקע יישרף = יהפוך ללבן, אבל במקרים מסויימים זה לא מפריע).

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה אריאל;403957:
אין בעיה, מקבלת.

לגבי הבן - תמיד יש פתרונות. שינוי זווית, או חשיפה לפי הילד ולא לפי הרקע (הרקע יישרף = יהפוך ללבן, אבל במקרים מסויימים זה לא מפריע).

אני לא מבין הרבה בקומפקטיות - אבל יתכן שאם היא תגדיר פלאש מאולץ - זה יחשוף גם את הרקע בצורה לא רעה, לא?

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י msphoto;404117:
אני לא מבין הרבה בקומפקטיות - אבל יתכן שאם היא תגדיר פלאש מאולץ - זה יחשוף גם את הרקע בצורה לא רעה, לא?
כבר המליצו לה להשתמש בפלאש, אבל היא אמרה (ובצדק) שהיא לא אוהבת את התוצאה של צילום עם פלאש.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה אריאל;404119:
כבר המליצו לה להשתמש בפלאש, אבל היא אמרה (ובצדק) שהיא לא אוהבת את התוצאה של צילום עם פלאש.

לא זכיתי למצוא היכן היא אמרה זאת.

בכל מקרה - זה ודאי עדיף על שריפת הרקע.. ובשימוש מושכל התוצאות יהיו נעימות בהחלט.

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עשיתי אתמול איזהשהו ניסוי קטן עם הקומפקטית,
מתחת לפלש הצמדתי נייר לבן כלפי מעלה,
כך שהפלאש לא יהיה ישיר,
התןצאה לא היתה רעה,
והתאורה היתה די רכה ושווה.
אפשר לנסות.

רבקה.

משתמש מקצוען
אז הנייר לקח חלק מהפלאש למעלה, וחלק נשאר ישיר על הבנאדם (כי הנייר לא אטום). נשאלת השאלה איך חזר האור שהועף למעלה - אל הבנאדם. זה צולם תחת סככה לבנה? אם לא - זה לא באמת גרם לפלאש להיות לא ישיר (כי מה שעף למעלה לא חזר לבנאדם ולפיכך פשוט יצא מהתמונה, ומה שלא עף למעלה - פשוט נשאר ישיר), אלא פשוט החליש את הפלאש (ולכן את ההשפעה שלו כפלאש ישיר), או מקסימום הגדיל קצת את מקור האור (ובהתאם ריכך את האור).

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בחדר שלי בבית...
לא על בנאדם...
אבל אם המטרה היא סה"כ להחליש את הפלאש,
אז זזה נראה לי די מועיל.
בכלל הסיבה היחידה שאני מצלם עם פלאש,
זה בשביל לייצב את התמונה,
מבלי זאת לא הייתי נוגע בפלאש.

רבקה.

משתמש מקצוען
אה, בחדר שלך בבית זה סבבה. זה כמעט כמו להקפיץ פלאש חיצוני לתקרה. הנייר מקפיץ חלק מהפלאש לתקרה, התקרה מחזירה אותו משטח גדול = מקור אור גדול = אור רך. הבעיה היא שהפלאש של הקומפקטית חלש, אבל אם זו עוצמה מספיקה בשבילך - זה נהדר.
יפה על האלתור. :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה