מידע שימושי ציור של ילד בן 6, מה אומר???

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אני לא צריכה גרפולוגית ממש, סה"כ ילד מהגן שלי אבל השמש הזו מפחידה אותי!!!
(ילד מבית לא פשוט)

קבצים מצורפים

• DSC_0213.JPG
    DSC_0213.JPG
    KB 88.6 · צפיות: 325

שרי 1

משתמש פעיל
אני ממש לא גרפולגית
אבל לפי מה שאני יודעת ששמש בציור זו האמא

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
את זה גם אני יודעת אבל היא לא מוצאת חן בעיני...

קרן שמש

משתמש סופר מקצוען
לפי מה שאני יודעת שמש זו אמא
ככל שהשמש גדולה יותר ודומיננטית מלמד על אמא חמה
שמש בצד שמאל מלמד על שלווה ורוגע של הילד אך משדר שהאמא פחות דומיננטית ומבצעת ויותר חלשה.
לא גרפולוגית...

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
למה הקרניים שלה כאלה שורפות?!?!?

חולי

משתמש סופר מקצוען
מעתיקה לך על פיענוח שמש בציור ילדים:

צהוב: שימוש בצבע זה מצביע על אינטליגנציה רגשית ועל החיבור של הילד עם אמו. בכל גיל, כל כתם צהוב בציור נחשב בעיני הילד לשמש, שהיא סימבול לאמו בתוך הציור. כל ילד ממקם את השמש, או אם תרצו את אימו, במקום אחר; שמש הממוקמת בצדו השמאלי של הדף מלמדת על אם רכה מאוד, נינוחה, נשית, שלווה ורגועה.
שמש בצד ימין מצביעה על אמא דומיננטית שמחליטה, יוזמת ומבצעת. שמש במרכז הדף פירושו של דבר אם שאינה מאפשרת לילד שלה להתבטא, מבצעת משימות במקומו, עוקבת אחריו ונמצאת לצדו כל הזמן.

אדום: צבע בולט שמצביע על ילד שיודע לדרוש תשומת לב ואף לקבל.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י חולי;2128897:
מעתיקה לך על פיענוח שמש בציור ילדים:

צהוב: שימוש בצבע זה מצביע על אינטליגנציה רגשית ועל החיבור של הילד עם אמו. בכל גיל, כל כתם צהוב בציור נחשב בעיני הילד לשמש, שהיא סימבול לאמו בתוך הציור. כל ילד ממקם את השמש, או אם תרצו את אימו, במקום אחר; שמש הממוקמת בצדו השמאלי של הדף מלמדת על אם רכה מאוד, נינוחה, נשית, שלווה ורגועה.
שמש בצד ימין מצביעה על אמא דומיננטית שמחליטה, יוזמת ומבצעת. שמש במרכז הדף פירושו של דבר אם שאינה מאפשרת לילד שלה להתבטא, מבצעת משימות במקומו, עוקבת אחריו ונמצאת לצדו כל הזמן.

אדום: צבע בולט שמצביע על ילד שיודע לדרוש תשומת לב ואף לקבל.

האדום בול עליו אבל מיקום השמש הזוי... אמא שלו בדיוק ההפך מרכה שלווה ונינוחה...
הציור נורמלי? אז למה אף ילד אחר לא צייר ככה??? למה כולם צירו פרחים שונים, פרפרים מעופפים ולא דבוקים לפרח ברכבת... למה כולם ציירו שמש צהובה עם 4-5 קרניים וזהו???

nc

משתמש סופר מקצוען
נשמע שאת קצת משליכה על הציור שלו את מה שאת יודעת על המשפחה.
במבט אוביקטיבי הציור נראה ממש רגיל ונחמד.
(לא גרפולוגית ולא מומחית לציורי ילדים. "סתם" אמא.)

שבל

משתמש סופר מקצוען
פענוח ציורי ילדים הוא דבר מורכב, שלוקח בחשבון הרבה מאד פרמטרים ומסתכל על התמונה הכללית והפרטית, ועל מספר ציורים.

לא מקצועי ולא יעיל לנתח לפי כללי אצבע שקשורים למימד אחד (צבע, מיקום וכו').

ומעבר לזה - נראה לי לא מכבד את נפשו של הילד לדון בה בפורום ציבורי, גם אם אין סיכוי שמישהו יזהה (ותמיד יש סיכוי).

לו היתי אימו של הילד - היתי נוקטת בתגובה חריפה מאד.

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
לא לומדים כלום מציור אחד.
אם את רואה משהו לא תקין שחוזר על עצמו בכל הציורים במשך תקופה, יש מקום ללכת לגרפולוגית.

לדעתי זאת שמש חביבה מאוד.

זיסונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מוריהלי;2128916:
האדום בול עליו אבל מיקום השמש הזוי... אמא שלו בדיוק ההפך מרכה שלווה ונינוחה...
הציור נורמלי? אז למה אף ילד אחר לא צייר ככה??? למה כולם צירו פרחים שונים, פרפרים מעופפים ולא דבוקים לפרח ברכבת... למה כולם ציירו שמש צהובה עם 4-5 קרניים וזהו???

איזה יופי שהוא לא מצייר בדיוק כמו הילדים האחרים. סימן שיש הוא מבטא את הייחודיות שלו. זו יכולה להיות מחמאה להורים- שלא כל הילדים שלהם אותו דבר.
וסתם, הציור שלו נראה מלא שמחת חיים ואור.
שיהיה לך הרבה נחת ממנו.

yael1

משתמש רשום
ציור חמוד. מה הבעיה?
חצי מהילדים בגלובוס מציירים ככה שמש....

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
זה אומר שהגננת לא עסוקה בדברים אישיים, לא מדברת לשוה"ר עם העוזרת שלה, לא נותנת להם דפים וצבעים ו"שיהיה שקט" אלא יש לה זמן לשים לב לילדים, והיא רוצה את טובתם ופיתוחם. כל הכבוד!!!

cha

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
את יכולה לשאול את הילד למה הפרפרים דבוקים לפרח ? למה ציירת כך? אני מאמינה שתהיה לו תשובה מעניינת .

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני דווקא מבינה את מוריה על חוסר הרגיעה.
אני שמעתי על דברים אחרים שצבע אדום מסמל אותם, והם לאו דווקא דברים טובים.
והקווים החדים ג"כ מעוררים שאלה.
ציפורים מראים על חרדה, ויש כאן כמות נכבדה מהם.
ואני חושבת שאת דווקא כן צריכה לשאול גרפולוגית מוסמכת ולא להסתמך על תשובות חובבניות (כמו שלי למשל ;)) בעיקר אם מההכרות עם האמא את חושבת שיש ממה לחשוש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה