צהבת יילודים

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
מישהו יודע על גמ"ח בירושלים שבודק רמת בילוריבין לתינוקים לפני ברית, אבל במכשיר אמין.?

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש אחד שמגיע הביתה לבדוק זאת,
נראה לי לוקח 100 ש"ח
אם מעניין אתכם אברר

ששונית

משתמש מקצוען
המוהל הרב גרינצווייג הפנה אותנו לאחות שמגיעה הביתה לבצע את הבדיקה.
אפשר למצוא את מספר הטלפון שלו בספר טלפונים, הוא גר ברחוב האמרכלים בירושלים

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
אנחנו הלכנו לקופת חולים, בחדר אחיות יש את המכשיר והן מודדות 3 פעמים ועושות ממוצע. יש גם טיפות חלב שיש שם

לצו

משתמש פעיל
יכול להיות שבמקום כמו טרם אפשר להשיג...
אני נסעתי פעם במיוחד לבית שמש יום לפני הברית כדי לבדוק יש שם טרם והם נראה לי קוראים לעצמם עזרת אחים!

הרבה מזלטובים.

המקל והגזר

משתמש מקצוען
היה לנו סיפור בבנין לפני חודש
תינוק שבבוקר הברית היה לו מעל 18 , ודחו את הברית. לקראת הצהריים מישהו נתן עצה- לשים את התינוק מול השמש , להחזיק אותו בלי בגדים. כל פעם קצת זמן.

לקראת 6 ירדה הצהבת ל13 , ועשו ברית בזמן.
בשמחות!!

אודיה אלול

משתמש חדש
יש סגולה לתת על התינוק תכשיטי זהב,
עוד סגולה - להכניס את התינוק עם דג (לי אמרו קרפיון, חבר שלי עשה עם דגי זהב) מ 17.5 ירד ל7.5

ספרינגית

משתמש מקצוען
את הסגולות אני מכיר, תודה רבה.
ביקשתי בדיקות אולי גם לאחר הסגולות...
רק מזהירה מפני הבדיקה בקופת חולים זה לא אמין ולא קביל
חייבים בדיקת דם (לוקחים טיפה מהרגל)
רק יכולה לומר שאצלינו בילד מספר ... אחרי כמה וכמה ילדים שלא היה שום צהבת.
ערב לפני הברית (השולחנות כבר ערוכים..) הבאנו מוהל שבודק עם מכשיר ואמר שאין ברית מחר.. (150 ש"ח לביקור כמדומני..)
מקצרת רק שבמומחיותו קלט מכל הנתונים שהתינוק היה רעב !!
הנחה אותנו איך לתת רק מטרנה 60 מ"ל. כל 3 שעות. טמפרטורה חמימה. ובאיזה בקבוק הכי טוב
ובבוקר חזר שוב ו- היתה ברית!
ומה שאמרתי לו - שחוץ ממצוות ברית בזמנה.. אבל איזה זכויות יש לו להציל תינוק יהודי מרעב !!!

**Moko**

משתמש פעיל
רק מזהירה מפני הבדיקה בקופת חולים זה לא אמין ולא קביל
חייבים בדיקת דם (לוקחים טיפה מהרגל)
רק יכולה לומר שאצלינו בילד מספר ... אחרי כמה וכמה ילדים שלא היה שום צהבת.
ערב לפני הברית (השולחנות כבר ערוכים..) הבאנו מוהל שבודק עם מכשיר ואמר שאין ברית מחר.. (150 ש"ח לביקור כמדומני..)
מקצרת רק שבמומחיותו קלט מכל הנתונים שהתינוק היה רעב !!
הנחה אותנו איך לתת רק מטרנה 60 מ"ל. כל 3 שעות. טמפרטורה חמימה. ובאיזה בקבוק הכי טוב
ובבוקר חזר שוב ו- היתה ברית!
ומה שאמרתי לו - שחוץ ממצוות ברית בזמנה.. אבל איזה זכויות יש לו להציל תינוק יהודי מרעב !!!
מה שלא אמין בקופ"ח את מתכוונת לבדיקה שמצמידים לחזה/למצח?
כי המכשיר הזה לא עובד אחרי שהתינוק טופל באור כחול. לכן גם שואלים כל פעם לפני
אצלי 2/3 טופלו באור ואח"כ היו במעקב של קופ"ח בבדיקות דם. לא נעים אבל אמין בהחלט

ספרינגית

משתמש מקצוען
מה שלא אמין בקופ"ח את מתכוונת לבדיקה שמצמידים לחזה/למצח?
כי המכשיר הזה לא עובד אחרי שהתינוק טופל באור כחול. לכן גם שואלים כל פעם לפני
אצלי 2/3 טופלו באור ואח"כ היו במעקב של קופ"ח בבדיקות דם. לא נעים אבל אמין בהחלט
כן . מתכוונת לבדיקה שמצמידים לאוזן
שום מוהל לא יסמוך על זה. אנחנו לא קלטנו את הצהבת שהתפתחה כי זה קרה אחרי שעזבנו את בית החולים וכי אין לי שום נסיון עם זה
והוא לא טופל באור

מוהל מומחה

משתמש רשום
המכשיר טועה עד חמש מספרים לכל כיוון, (במקרים קיצוניים ראיתי גם שבע), קופ"ח שמעניין אותם האם לאשפז, במקרים שזה נמוך מאוד, ולא גבולי עם מספרי הסכנה, סומכים על כך,
מה ששואלים האם טופל באור, הוא גם כי א"א לבדוק בשעות הסמוכות לאור, וגם לאחר מכן כי נותן אינדיקציה לאיפה הכיוון, כגון שמבינים שאם לא היה באור יכל להיות כמה מספרים יותר, וגם אם ירד יודעים שזה לא ירידה טבעית, ולפי זה יודעים מה המגמה,
כמו כן תינוק שהגיע לאשפוז באור הרבה פעמים יותר חוששים עליו, וירצו בדיקת דם שהיא אמינה יותר.

**Moko**

משתמש פעיל
המכשיר טועה עד חמש מספרים לכל כיוון, (במקרים קיצוניים ראיתי גם שבע), קופ"ח שמעניין אותם האם לאשפז, במקרים שזה נמוך מאוד, ולא גבולי עם מספרי הסכנה, סומכים על כך,
מה ששואלים האם טופל באור, הוא גם כי א"א לבדוק בשעות הסמוכות לאור, וגם לאחר מכן כי נותן אינדיקציה לאיפה הכיוון, כגון שמבינים שאם לא היה באור יכל להיות כמה מספרים יותר, וגם אם ירד יודעים שזה לא ירידה טבעית, ולפי זה יודעים מה המגמה,
כמו כן תינוק שהגיע לאשפוז באור הרבה פעמים יותר חוששים עליו, וירצו בדיקת דם שהיא אמינה יותר.
אני ביררתי עם האחות בקופ"ח והסבירה לי ששואלים האם טופל באור כי האור משבש את העור של התינוק ואז המכשיר לא מקבל תוקף בבדיקה של העור. לא נשמע מזהיר

ר.א.א

משתמש פעיל
אני לא מבין את ההסתבכות
אני פשוט הלכתי למעבדה (מכבי) ביקשתי שיעשו לו בדיקת דם לראות כמה הצהבת ועשו.
לא נשמע לי שזה אמור להיות כזה פורצדורה.
אם בכל זאת לא רוצים לצאת מהבית בקור וכו'
מוהל כבר יש לכם? מה הוא אומר? (אם הוא לא אומר אז הוא לא מומחה) הוא אמור להגיד לכם בדיוק מה לעשות ואיזה בדיקה לבדוק.

**Moko**

משתמש פעיל
המוהל בעד בדיקות פרטיות שעושים בבית
מקווה שלא מקבל עליהן אחוזים כי כבר הוצאנו יותר מידי .. על מוצאי שבת או יום שישי שאין מעבדה
ואין לו התנגדות שנעשה במכבי.
כרגע במעקב לעוד שלושה ימים

**Moko**

משתמש פעיל
האם אפשר בכל הקופות לבצע את המעקב או שצריך ללכת דווקא לבי"ח?
לא כדאי ללכת לבי"ח- זה מתבצע במיון ולאף אחד לא נעים לבקר שם, במיוחד כשמדובר במעקב וייתכן שתגיעו פעמיים שלוש
בכל קופ"ח תוצאות תוך 10 דק'-רק צריך לדאוג להפנייה מרופא ילדים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה