כללי צבעי rgb באינדיזיין

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אפשרות 1) ביצוא להגדיר "ללא המרות צבע"
אפשרות 2) לשנות באקרובט את כל המסמך לRGB

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י מרדי;1604880:
איך משנים את המסמך באינ' למודל rgb?

שלא כמו באילוסטרייטור ופוטושופ, אין למסמך אינדיזיין מודל צבע. זו טעות כך לחשוב. לכל אלמנט בתוך מסמך אינדיזיין יכול להיות מודל צבע שונה -- RGB, CMYK, LAB. בנוסף, היום הגישה הרווחת זה לתת לדפוס לקנוורט (למשל מ-RGB ל-CMYK) ולא לעשות את זה ביצוא ל-PDF או לפני כן בפוטושופ...

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י אברהם;1605024:
edit
transparency blend space
document RGB

זה קובע באיזה מודל להשתמש כשיש שקיפות. אבל עדיין, לאלמנטים שאין להם שקיפות ושהשקיפות לא משפיעה עליהם, זה לא יעשה כלום והם יישארו בשלהם - נאמר CMYK אם זה המודל שלהם.

HERSHY

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אריאל וו;1605021:
שלא כמו באילוסטרייטור ופוטושופ, אין למסמך אינדיזיין מודל צבע. זו טעות כך לחשוב. לכל אלמנט בתוך מסמך אינדיזיין יכול להיות מודל צבע שונה -- RGB, CMYK, LAB. בנוסף, היום הגישה הרווחת זה לתת לדפוס לקנוורט (למשל מ-RGB ל-CMYK) ולא לעשות את זה ביצוא ל-PDF או לפני כן בפוטושופ...

מה זאת אומרת "אין לאינדיזיין מודל צבע"? בשביל מה יש הגדרות בפתיחת מסמך חדש?

ובכלל, אתם לא מחליפים מודל צבע לתמונות בספר היורד לדפוס?
אני מעביר כל תמונה בפוטשופ, מחליף מודל צבע, ואז מקשר, אני עובד לא נכון או מה?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכתב ע"י HERSHY;1605876:
מה זאת אומרת "אין לאינדיזיין מודל צבע"? בשביל מה יש הגדרות בפתיחת מסמך חדש?

ההגדרות בפתיחת מסמך (document intent) זה ממש שולי. חיפשתי קצת ומצאתי שכל מה שזה בעצם עושה זה: (1) משנה את יחידות הסרגל ל-pixels
(2) עושה שהצבעים במסמך החדש יהיו מוגדרים כ-RGB
(3) מגדיר שעיבוד שקיפויות יתבצע ב-RGB

אבל עדיין, אין מודל צבע אחד במסמך אינדיזיין, שהרי אפשר להכניס תמונות RGB ו-CMYK יחד באותו מסמך. מה שא"כ באילוסטרייטור ופוטושופ.

נכתב ע"י HERSHY;1605876:
ובכלל, אתם לא מחליפים מודל צבע לתמונות בספר היורד לדפוס?
אני מעביר כל תמונה בפוטשופ, מחליף מודל צבע, ואז מקשר, אני עובד לא נכון או מה?

אין צורך להמיר מ-RGB ל-CMYK בפוטושופ, שהרי את זה אפשר לעשות במכה אחת בייצוא ל-PDF (למשל כשמייצאים ב-press quality).

אבל למעשה היום Adobe ממליצים אפילו את זה לא לעשות, אלא להשאיר את הצבעים כפי שהם גם ב-PDF ע"י ייצוא ב-PDF/X-4:2008 ולתת לדפוס לקנוורט, כי הם מכירים יותר טוב את התנאים של הדפוס שלהם.

לדוגמה, אם ישנה אפשרות שאותו PDF יודפס גם בדיגיטלי וגם בפלטות, אם עשית קונוורט ל-CMYK בייצוא ל-PDF הפסדת, כי פעמים שלדפוס דיגיטלי יש gamut (מרחב צבעים) רחב יותר מדפוס רגיל, והם היו יכולים לעשות המרה פחות מגבילה מ-RGB למדפסת שלהם.

וכמובן, היום ישנם גם סיכויים טובים שיקראו את ה-PDF על המסך, ואז סתם חבל להפסיד את כל הצבעים היפים של RGB ע"י קינוורט מוקדם מדי ל-CMYK.

כמובן שאם משתמשים בדפוס ישן שלא יודעים מימינם ומשמאלים, ייתכן שלמעט שיבושים תרצה כן להמיר את ה-PDF למשהו אחיד ופשוט (ולעשות שיטוח וכו')

HERSHY

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אתה מחדש לי המון דברים!
שאלתי היא: האם כולם אכן עובדים כך? איך אתם עובדים עם ספר עם תמונות, או סתם מודעה שיש תמונות, אתם לא ממירים לCMYK??
פשוט לפעמים יש הבדלים ממש משמעותיים בצבעים מסוימים, וזה נשמע ממש מופרך.
מעניין לדעת איך הרוב כאן עובדים...

אולי מעניין אותך גם...