פתיחת עסק פיצפון

cello

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
מקווה שזה אכן הפורום המתאים.
השאלה:
יש לי מוצר מסוים (מוצר אחד בלבד)
שאותו אני מעונינת לשווק מספר מוגבל של פעמים, (אולי 20)
ואני צריכה לעשות זאת באופן חוקי-
הקונים (מוסדות) הציעו לי שאמלא בכל מוסד טופס 101
אבל אני מבינה שזה לא לענין כי כבר עכשיו יש לי בעיה שמילאתי כמה טפסים בלי תאום מס ועוד הרבה דברים שאני לא מבינה בהם.
אמרו לי שאפשר לפתוח עסק,
במה זה כרוך?
מה הפרוצדורה?
כמה זה עולה?
כמה מס עלי לשלם אם כל מוצר עולה כ 4000 ש"ח?
יש סיכוי לשרוד את זה בלי ליווי מקצועי?
והאם יש הבדל בין עסק קטן וזמני כל כך לעסק קבוע וגדול?
תודה רבה מאד לעונים

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אנסה לענות על השאלות אחד לאחד:
לפתוח עסק, במה זה כרוך? מה הפורצדורה?
לגשת למשרד מע"מ האזורי לפתוח תיק, וכן לפתוח תיקים במס הכנסה, וביטוח לאומי לעדכן מעמד.
כמה זה עולה?
מי שעושה את כל הנ"ל בעצמו, אין עלויות לרשויות על פתיחת תיקים בלבד.
כמה מס עלי לשלם ......?
מס משלמים על הרווח בלבד, לא משנה כלל כמה עולה כל מוצר. המס על הרווח הוא לפי מדרגות המס מתחיל ב 10% אח"כ 14% וכו', יש נקודות זיכוי ממס שפוטרים עד לסכום מסוים.
יש סיכוי לשרוד... בלי ליווי מקצועי?
יש סיכוי, יש ששורדים ויש שלא שורדים, עדיף שבעל העסק יתמקד כמה שיותר בהצלחת העסק עצמו ואת הניהול מול הרשויות יפקיד בידיים מקצועיות.
והאם יש הבדל בין עסק קטן......?
הבדל במה? כל עוסק חייב להרשם מיד עם תחילת עיסוקו קטן כגדול, יש אפשרות לא לפתוח תיקים עם מדבור בעסקת אקראי, מכירה בודדת חד פעמית (לא נראה לי במקרה הזה)

cello

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
ראשית תודה רבה רבה על ההענות ועל הפרוט הרב.
נכתב ע"י miller;587510:
לגשת למשרד מע"מ האזורי לפתוח תיק, וכן לפתוח תיקים במס הכנסה, וביטוח לאומי לעדכן מעמד.
יכול להיות בעיתי שיש לי בכמה וכמה מוסדות טופס 101 בשביל עבודה חד פעמית שביצעתי להם בשנת המס הנוכחית?

נכתב ע"י miller;587510:
כמה זה עולה?...
מי שעושה את כל הנ"ל בעצמו, אין עלויות לרשויות על פתיחת תיקים בלבד.
וכמה עולה פחות או יותר ליווי מקצועי לעסק שמעונין למכור מספר קטן של מוצרים (כ 20 בשנה הראשונה ואח"כ אולי 1-2 בשנה)?
יש הבדל ברמת ה'ערנות' של העסק לגבי המחיר?

נכתב ע"י miller;587510:
והאם יש הבדל בין עסק קטן......?
הבדל במה?
אולי -הבדל באחוז המס, -הבדל בפרוצדורה של פתיחת העסק ו-הבדל בחיוניות הליווי המקצועי.
ובמיוחד- האם בגלל שהעסק קטן וזמני- אפשר לפתוח אותו במקביל לעבודה קבועה ומסודרת בלי שאצטרך לשלם מס גבוה יותר?

מקווה ששאלות אלו לא מעידות על בורות יתר...

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
בעייתי - בעיקרון אדם יכול להיות שכיר בכמה וכמה מקומות, לא אמורה להיות בעיה.

מחיר - לא חושב שתוכלו לקבל הצעת מחיר אם לא נדע את כל הפרטים המדויקים, סוג העסק, אופי העסק, וכו'.

הבדל - אחוז המס תלוי באיזה מדרגת מס אתם נמצאים, ככל שמרויחים יותר כך אחוז המס עולה.
בפתיחת העסק איך הבדל בסוג ואופי העסק, התהליך הוא זהה לכולם.
בחיוניות הלווי המקצועי - דין פרוטה כדין מאה, לדעתי מי שיודע ומכיר את כל החוקים שקשורים לפתיחת עסק ולתפעולו, לא זקוק לליווי מקצועי. אין הבדל בין עסק קטן לגדול.

אשמח לעזור לכם בכל מה שאוכל, תוכלו לפנות באישי או במייל.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י miller;587556:
בעייתי - בעיקרון אדם יכול להיות שכיר בכמה וכמה מקומות, לא אמורה להיות בעיה.

מחיר - לא חושב שתוכלו לקבל הצעת מחיר אם לא נדע את כל הפרטים המדויקים, סוג העסק, אופי העסק, וכו'.

הבדל - אחוז המס תלוי באיזה מדרגת מס אתם נמצאים, ככל שמרויחים יותר כך אחוז המס עולה.
בפתיחת העסק איך הבדל בסוג ואופי העסק, התהליך הוא זהה לכולם.
בחיוניות הלווי המקצועי - דין פרוטה כדין מאה, לדעתי מי שיודע ומכיר את כל החוקים שקשורים לפתיחת עסק ולתפעולו, לא זקוק לליווי מקצועי. אין הבדל בין עסק קטן לגדול.

אשמח לעזור לכם בכל מה שאוכל, תוכלו לפנות באישי או במייל.

הנושא של עוסק פטור, הוא מאד מהותי, לגבי החילוק בין עסק גדול לקטן.
עסק גדול חייב במע"מ 16% על כל המכירות.
עסק שהכנסותיו קטנות יכול להיות שהוא יהיה פטור ממע"מ.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה