פתיחת חשבון לעסק

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
שלום וברכה. כותב הבעל של שירי.

עד היום הכספים של העסק עברו בעו"ש הרגיל. החלטנו למען הסדר הטוב לפתוח חשבון נפרד לעסק. נשמח לשמוע חו"ד באיזה בנק כדאי לפתוח [היום אנחנו בלאומי]. חשבתי על הפרמטרים הבאים:
א. עמלות.
ב. תנאי אשראי לעסק זעיר [נגיד להדפסת ספר, פרסום וכיו"ב].

באותו הקשר חשבתי אולי לפתוח חשבון נפרד ללא שיוגדר כעסקי, ואז יהיה לי בהרבה בנקים פטור מעמלות, בגלל שאני אברך. האם יש בזה בעיה?

תודה רבה.

sarit s

משתמש צעיר
אני לא הגדרתי חשבון עסקי, כי כך יש לי עמלות 0.
מצד שני, אני לא זקוקה לאשראי, ולא זקוקה לפקיד אישי בתור קצר וכו'.

אומנות

משתמש צעיר
נהנים עד מאד ב"פועלים" חשבון סטודנט (=אברך).
פטורים כמעט לחלוטין מעמלות.
(כולל העברות מחשבון לכל חשבון דרך הטלפון או המחשב. מה שבלאומי כן גובים על כך, לדוג'.)
ומרוצים עד מאד מהשרות.

יש להם שרות של "אשראי ברגע" של סכומים שנקבעים שרירותית ע"פ גובה התזרימים בחשבון, [וזה יכול לנוע בין כמה עשרות אלפי ש"ח ללמעלה ממאה אלף ש"ח] ומשתנה מיום ליום. כשהריבית שלו בין הנמוכות, ואפשרות פרעון יומי.
ובאופן כללי התרשמנו שאם יש צורך בהלוואה מעבר - ניתן לבקש ולהענות בקלות. ויש סיכוי לריבית דומה.

אין לי מידע לגבי 'פועלים עסקי'.
ולא אפשרות להשוואה בין האופציות, כפי שביקשתם.

בהצלחה.

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בעסקי העמלות מאד גבוהות- רק אם חייבים אשראי מאד גבוהה ואין ברירה.
בכל חשבון פרטי נותנים אשראי מסוים לפי גודל ההכנסות, תבדקו האם זה מספיק לכם.
אני פתחתי לאחרונה חשבון לעסק (פרטי) מאותה סיבה- להפריד בין החשבונות וזה מאד מומלץ.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אני במרכנתיל והמליצו לי כמה פעמים לפתוח חשבון לעסק, כשאמרתי על העמלות הגבוהות הפקיד טען שזה ממש לא נכון, יש למישהו ניסיון אם זה אכן כך?

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בעסק שהמחזור שלו גבוה, העמלות גבוהות.

עסק שהמחזור לו פחות מכמה מליונים, יכול להגיש בקשה (כל שנה צריך להגיש את זה) להיות מוגדר עסק זעיר ואז העמלות נמוכות.

לגבי שימוש בחשבון בפרטי בשביל העסק, אין עם זה בעיה חוקית (אתה גם לא אמור ליידע את הבנק שזה בשביל העסק, כשתרצה לקבל הלואה תספר להם שיש לך עסק).

לגבי הלכות ריבית, הרבה יותר קל למצוא היתר לקבל הלוואה בריבית לעסק מאשר לקבל הלוואה לפרטי. מומלץ לברר אצל רב שמבין בזה.

MV25

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מצטרפת לכל מילה של "אומנות"
וניסיתי כמה בנקים
אין כמו פועלים
גם מבחינת תיפקוד וזמינות המכשירים האוטמטיים
שזה לפעמים קריטי לעסק.

פרייליך רו"ח

משתמש רשום
עסק ועמותה עם מחזור של עד 5 מליון ש"ח בשנה, נחשב כעסק קטן, והעמלות הם כמו חשבון פרטי, שבגדול העמלות מחולקות לעמלת פקיד ועמלה לפי פעולה.

ההגדרה כעסק קטן עדיפה משמעותית למרבית העסקים, אולם יש עסקים שיש להם בעיה עם זה בעיקר כאלו שצורכים אשראי גדול ונכיון שקים וכיו"ב.

יש צורך להגיש לבנק מדי שנה אישור רואה חשבון על גובה המחזור בשנה הקודמת, או דו"ח כספי. אם שוכחים לחדש, העמלות קופצות מיד בצורה משמעותית.

לגבי אשראי ברגע, צריך לקחת בחשבון שברגע שיש חשבון נוסף באותו בנק שמוגדר כחשבון עסקי, הפרופיל הממוחשב של הלקוח משתנה, ויש סיכוי גדול שהסכומים ירדו או יתבטלו ו/או הריבית תעלה משמעותית. אשראי ברגע זה מערכת ממוחשבת שאינה נתונה לשיקול דעת אדם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה