מידע שימושי פרק שני: באישון ליל פרץ לביתי שודד חמוש

תקליט-אור

משתמשת מקצוענית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
כאן חשדתי כבר בהאקר... :p

תפתחי כתובת אימייל נוספת,
כמובן עם סיסמה שונה, אחרת הפורץ יראה בהגדרות המייל המקורי את כתובת היעד להעברה, ויכנס עם אותה הסיסמה.
ועל אותו משקל, לא לתת לחשבון גוגל הראשי שלכם לשמור בשבילכם את הסיסמה של החשבון השני...

ובכלל, ב Gmail ודומיהם, מומלץ מאד להשתמש באימות דו-שלבי, שמקשה משמעותית על אפשרויות פריצה.

נערך לאחרונה ב:

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
אמיתיים עד הפרט האחרון.
הראשון קרה לי, השני לקרובת משפחה.
וכן, זה קורה 'במשפחות הכי טובות' שמכירות את עולם המחשבים. אף אחד לא חסין מפני פריצות, הן מתרחשות, הן מציאותיות וקיימות. הדרך היחידה לעשות השתדלות היא להיות מודעים, ולהיזהר.
אגב, קיבלתי המון פידבקים מאנשים שבזכות האשכולות עשו גיבוי, ורווח לי. תודה לכם :)
סליחה על הבורות.
מה אומר לעשות גיבוי? גוגל דרייב מספיק?

תקליט-אור

משתמשת מקצוענית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
סליחה על הבורות,
אבל מה זה אימות דו שלבי?

תכנסו להגדרות האבטחה של חשבון גוגל שלכם, אפשר גם מהקישור הזה, ושם בין האפשרויות יש "אימות דו שלבי".

הרעיון הוא שבכל מחשב שנכנס לחשבון גוגל שלכם בפעם הראשונה, לא מספיק לדעת את הכתובת והסיסמה של החשבון שלכם, אלא בנוסף לכך גוגל מתקשרים / שולחים SMS לסלולרי האישי שלכם עם קוד חד פעמי שתקף לדקות ספורות ובמהלכן אתם צריכים להקיש את הקוד במחשב. כך שגם אם מישהו עלה על הסיסמה שלכם הוא לא יוכל להכנס לחשבון בלי שיהיה לו גישה גם לסלולרי האישי שלכם.
וכמובן שאם יהיה אינטרס למומחים "לשבת עליכם" הם יצליחו לעקוף גם את זה, אבל רוב ההאקרים הסטנדרטיים - ממש לא.

MORIYAT

משתמש פעיל
מאמרים מרתקים (ומפחידים!) אחד אחד. לא חשבתי שזה יכול להיות כל כך קרוב....
לא יודעת שיטות מקצועיות, אבל סתם שיטה פרועה שעלתה במוחי עכשיו לאור השאלה המאתגרת שלך ;):
תפתחי כתובת אימייל נוספת, ותגדירי שכל אימייל שמגיע לכתובת הרגילה שלך יגיע אוטומטית גם לזו.
נראה לי זה פותר את הבעיה אם וכאשר חלילה הכתובת האחת נפרצת.
איך בדיוק מגדירים כזה דבר?
אשמח להדרכה

חיה לנדאו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
20200603_024233.jpg
@מ. י. פרצמן
מה זה אומר?

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
@מ. י. פרצמן מה יעזור לגבות אם אפשרי שהוירוס נמצא במחשב? הוא יעבור גם לגיבוי.
לכן מומלץ לגבות מלבד בענן - גם בדיסק קשיח חיצוני.
ולנתק את הדיסק מהמחשב מיד לאחר הגיבוי.

איך מגדירים?
הגדרות > העברה > העברה לנמענים.
מכניסים את כתובת המייל אליה רוצים להעביר, מקבלים לשם קוד אימות ומזינים את קוד האימות. מפעילים את ההעברה, וזהו.

סליחה על הבורות.
מה אומר לעשות גיבוי? גוגל דרייב מספיק?
גם הנושא הזה הורחב באשכול האב.
בגדול - תלוי כמה יקר לך החומר. אם הוא יקר באופן שתפסיד הרבה במקרה שתיפרץ - עדיף לגבות גם בענן וגם בדיסק חיצוני. זאת כדי שאם גיבוי אחד ימות - יישאר הגיבוי השני לפליטה.

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
תכנסו להגדרות האבטחה של חשבון גוגל שלכם, אפשר גם מהקישור הזה, ושם בין האפשרויות יש "אימות דו שלבי".

הרעיון הוא שבכל מחשב שנכנס לחשבון גוגל שלכם בפעם הראשונה, לא מספיק לדעת את הכתובת והסיסמה של החשבון שלכם, אלא בנוסף לכך גוגל מתקשרים / שולחים SMS לסלולרי האישי שלכם עם קוד חד פעמי שתקף לדקות ספורות ובמהלכן אתם צריכים להקיש את הקוד במחשב. כך שגם אם מישהו עלה על הסיסמה שלכם הוא לא יוכל להכנס לחשבון בלי שיהיה לו גישה גם לסלולרי האישי שלכם.
וכמובן שאם יהיה אינטרס למומחים "לשבת עליכם" הם יצליחו לעקוף גם את זה, אבל רוב ההאקרים הסטנדרטיים - ממש לא.
בזכותכם נכנסתי עכשיו להגדרות הבטיחות בג'ימייל שלי כדי לרענן שם נתונים.
גיליתי לחרדתי שני מכשירים בלתי מוכרים שהג'ימייל שלי פתוח עליהם.
אחד מהם הוא מחשב כלשהו בתל אביב שנכנסתי ממנו אי אז, לפני יותר משנה, ולמרבה הפלצות לא יצאתי ממנו,
ואחד - לא זיהיתי... :(
סידרתי את זה, אבל זה רק היה מן הלם לרגע שגם אני צריכה ריענון אבטחה קצר.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בזכותכם נכנסתי עכשיו להגדרות הבטיחות בג'ימייל שלי כדי לרענן שם נתונים.
גיליתי לחרדתי שני מכשירים בלתי מוכרים שהג'ימייל שלי פתוח עליהם.
אחד מהם הוא מחשב כלשהו בתל אביב שנכנסתי ממנו אי אז, לפני יותר משנה, ולמרבה הפלצות לא יצאתי ממנו,
ואחד - לא זיהיתי... :(
סידרתי את זה, אבל זה רק היה מן הלם לרגע שגם אני צריכה ריענון אבטחה קצר.
איך בנזהרים נפלה הלסת..

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
הלחצתם אותי עכשיו!!
בדקתי בחשבון הגימייל שלי וזה מראה שמחשב בקרית אתא מחובר לחשבון שלי,
לא הייתי בקרית אתא יותר מעשור.
איזה הסבר יש לזה??

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
הלחצתם אותי עכשיו!!
בדקתי בחשבון הגימייל שלי וזה מראה שמחשב בקרית אתא מחובר לחשבון שלי,
לא הייתי בקרית אתא יותר מעשור.
איזה הסבר יש לזה??
שאחיך היה בקריית אתא.
או סבתא שלך.
או שזה בכלל מחיפה. הגיוני מאוד. גוגל מאפס לא תמיד מדויק במיקומי האנליטיקס שלו, כך שייתכן שהוא מפברק לך כתובת שונה.
או שכן, יש האקר שיושב לך על החשבון...

אגב, 'האקר' יכול גם להיות כינוי לבחור מחוצ'קן צפון תלאביבי שהרגע סיים לימודי אבטחה ומחליט שהוא רוצה להראות לעולם שהוא יודע לפרוץ. איזה מגניב זה יהיה! הוא פורץ בהתלהבות להרבה חשבונות, מבסוט מעצמו עד לב השמיים ושוכח מכל העסק אחרי כמה סיבובי השווצות. בינתיים הלב שלך יוצא מחרדה מי נמצא לי בחשבון, אבל הבחור בכלל לא מודע שזה הוא...

בכל אופן, מה שאת צריכה לעשות למעשה:
1. לנתק את המכשיר הזר (יש אפשרות כזאת באבטחה)
2. להחליף סיסמה.

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
שאחיך היה בקריית אתא.
או סבתא שלך.
או שזה בכלל מחיפה. הגיוני מאוד. גוגל מאפס לא תמיד מדויק במיקומי האנליטיקס שלו, כך שייתכן שהוא מפברק לך כתובת שונה.
או שכן, יש האקר שיושב לך על החשבון...

אגב, 'האקר' יכול גם להיות כינוי לבחור מחוצ'קן צפון תלאביבי שהרגע סיים לימודי אבטחה ומחליט שהוא רוצה להראות לעולם שהוא יודע לפרוץ. איזה מגניב זה יהיה! הוא פורץ בהתלהבות להרבה חשבונות, מבסוט מעצמו עד לב השמיים ושוכח מכל העסק אחרי כמה סיבובי השווצות. בינתיים הלב שלך יוצא מחרדה מי נמצא לי בחשבון, אבל הבחור בכלל לא מודע שזה הוא...

בכל אופן, מה שאת צריכה לעשות למעשה:
1. לנתק את המכשיר הזר (יש אפשרות כזאת באבטחה)
2. להחליף סיסמה.
אחים שלי לא בעניין של מיסטר ג'ימייל...
וכל המשפחה שלי במרכז.
וסבתא שלי-------קודם שבעז"ה תסתדר עם הפלאפון שלה, אח"כ נעבור למחשב. ;)

עשיתי מה זהצעת באינסטינק ראשוני,
עכשיו אני רק תוהה האם אצטרך כל הזמן להחזיק את הטלפון שלי לידי כשאני נכנסת למייל
או שיש אפשרות להגדיר שהמחשב שלי יהיה מוכר לו אוטומטית ואם זה כן בסדר.

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
באינטרנט מסונן הIP שלכם יכול להיות מזוהה במקום אחר בגלל שיטת הNAT בישום הספקים בחלוקת הכתובות.
שזה אומר?
שזה יכול להיתו קשור לנט פרי?
אז למה בשתי החשבונות הנוספים שיש לי זה מראה רק את המחשב שלי כמחובר?

סערצע

משתמש מקצוען
. . או שיש אפשרות להגדיר שהמחשב שלי יהיה מוכר לו אוטומטית ואם זה כן בסדר.
כמדומני, שאחרי פעם אחת (או שתים) שנכנסים ב'אימות דו־שלבי' המחשב הופך ל'מוכר' (אא"כ עוברת תקופה בה לא משתמשים בו, ואזי נדרש אימות חוזר).

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הלחצתם, נכנסתי להגדרות אבטחה בגוגל, איפה רואים מי מחובר אלי?

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הלחצתם, נכנסתי להגדרות אבטחה בגוגל, איפה רואים מי מחובר אלי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה