פרסום נוצרי של גל אורן במגזר החרדי!!!

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מוזרה לי עד מאוד ההודעה שהגמד הזקן הזה ,של חגיגות הרצח הנוצרי העליז בתקופה זו, הוא יצירה בלעדית של קוקהקולה.
מה לעשות, פגשתי את המושג בספרי ילדים בתקופות עתיקות,עוד לפני שהרוקח ההוא רקח את המתכון הראשוני, הסודי של קוקה קולה.
בסדרת:"בית קטן בערבה" למשל.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מיה יצחקי;690756:
ודרך אגב הסנטה (שאומנם מסתמכת על ה'דגולים' ושונאי ישראל של נצרות באופן מאוד קלוש) הוא יצירה שהמציאו קוקה קולה בתקופת הכריסמיס ע"מ לשכנע את האנשים לקנות קולה גם בחורף שימו לב שהוא אדום לבן בהתאמה לגווני קולה. ומשם הוא השתרש לחגים של כריסמיס על בסיס קבוע (ע"פ קורס פרסום שעברתי דברי דפנה פרל)

צר לי לאכזב אותך או את דפנה פרל אך דמות סנטה המקורית היתה קיימת עוד לפני הפרסום של קוקה קולה ומבוססת על מסורת הולנדית שיובאה ע"י תיירים לארה"ב וקושרה לחג הנצרות (מייצגת את אחד מ"הקדושים" של הנצרות).
ב-1822 כתב קלמנט קלארק מור שיר שנתן למעשה את התיאור הראשון של סנטה כפי שהוא מוכר לנו היום. ב- 1863 צייר האמן תומס נאסט ציור של סנטה על פי המתואר בשיר, אבל חלפו עוד עשורים עד שהדמות הזאת הפכה לפופולרית ברמות גלובליות. בשביל זה היה צורך במסע שיווק עולמי ומוחץ. מסע שיווק כמו שרק חברת קוקה קולה יודעת לעשות.
הפרסום של קוקה קולה התפרסם בשנת 1930 ופרסומים כגון המצ"ב הופיעו כבר ב-1906, 1908 ו-1925.
מה שקוקה קולה עשו זה בעצם הפכו את הסנטה לדמות יותר "חילונית" מהדמות המקורית - זקן חייכן, שמנמן וטוב לב. הם בעצם השתמשו בסמל שהתחיל להיכנס בארה"ב והנושא את צבעי המותג שלהם - בכדי לקדם מכירות.

הציור הראשון של תומס נאסט מ-1863:
צפה בקובץ המצורף 112106

פרסום בשנים 1906, 1908 ו-1925 (בהתאמה) - עוד לפני הפרסום של קוקה קולה:
צפה בקובץ המצורף 112103
צפה בקובץ המצורף 112104
צפה בקובץ המצורף 112105

קבצים מצורפים

• 1906.jpg
    KB 53.7 · צפיות: 21
  • 1908.jpg
    KB 92.6 · צפיות: 12
  • 1925.jpg
    KB 28.2 · צפיות: 14
  • Merry-Old-Santa-Claus-by-Thomas-Nast--2.JPG
    KB 49 · צפיות: 13

אלינור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י eden7115;690834:
צר לי לאכזב אותך או את דפנה פרל אך דמות סנטה המקורית היתה קיימת עוד לפני הפרסום של קוקה קולה ומבוססת על מסורת הולנדית שיובאה ע"י תיירים לארה"ב וקושרה לחג הנצרות (מייצגת את אחד מ"הקדושים" של הנצרות).
ב-1822 כתב קלמנט קלארק מור שיר שנתן למעשה את התיאור הראשון של סנטה כפי שהוא מוכר לנו היום. ב- 1863 צייר האמן תומס נאסט ציור של סנטה על פי המתואר בשיר, אבל חלפו עוד עשורים עד שהדמות הזאת הפכה לפופולרית ברמות גלובליות. בשביל זה היה צורך במסע שיווק עולמי ומוחץ. מסע שיווק כמו שרק חברת קוקה קולה יודעת לעשות.
הפרסום של קוקה קולה התפרסם בשנת 1930 ופרסומים כגון המצ"ב הופיעו כבר ב-1906, 1908 ו-1925.
מה שקוקה קולה עשו זה בעצם הפכו את הסנטה לדמות יותר "חילונית" מהדמות המקורית - זקן חייכן, שמנמן וטוב לב. הם בעצם השתמשו בסמל שהתחיל להיכנס בארה"ב והנושא את צבעי המותג שלהם - בכדי לקדם מכירות.

צפה בקובץ המצורף 112106

צפה בקובץ המצורף 112103
צפה בקובץ המצורף 112104
צפה בקובץ המצורף 112105

פוווווו
לרגע חשבתי שקוקה קולה קשורים ל-הכל! :cool:

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
"מצטער, הבית הלא נכון"

imb

משתמש מקצוען
"מצטער, זה הבית הלא-נכון".

(ותודה לגוגל..)

hal17

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אברומי נויבירט;690707:
תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שרוב היהודים יראי השמים
שראו, אם ראו, את המודעה, לא ידעו שהדמות אמורה להפריע להם.

אם אנחנו יודעים מה זה סנטה, אין סיבה ש'דן חסכן' יטריד אותנו...

תתפלא לשמוע, אבל הדמות הפריע גם להם...
כי ישנם בינהם תושבי חו"ל...
וזה צרם מאוד!!!
אני אישית (אם הייתי לקוחה שלהם...) הייתי פורשת ועוברת לבנק אחר...

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
היום הייתי בב"ב, ובאיזשהו שלב צועדת לכיווני בובת סנטה ענקית... באמת לא הבנתי לאיפה נפלתי... רק אחרי שראיתי את לוגו בנק הפועלים ברקע. לקח לי 3 שניות לקלוט שזה דן חסכן. (הוא לא היה נראה בדיוק כמו גמד...)
לדעתי- לא לעניין בכלל!
אותה דמות או לא אותה דמות מה זה משנה. תושבי חול או לא? גם לא תירוץ.
זה דומה/ מזכיר מעלה אסוציאציה...- כבר סיבה טובה לפסול אותה.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י eden7115;690834:

צפה בקובץ המצורף 112106

צפה בקובץ המצורף 112103
צפה בקובץ המצורף 112104
צפה בקובץ המצורף 112105

פיכככככככככככס.

סוף סוף גיליתי מי זה הנבל שלאורך כל ההסטוריה שוחט ילדים נוצרים ותמימים.
תגידו, איך הם לא מפחדים ממנו?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לפי המסורת, מדובר בזקן חביב וטוב לב, המגיע בלבוש אדום מחבל לפלנד שבצפון פינלנד ומסתובב ברחבי העולם על גבי מזחלת רתומה לאיילים מעופפים. תפקידו של סנטה קלאוס הוא לפקוד את בתי הילדים הטובים, להביא להם מתנות ולהגשים משאלות.

אברוּמי

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י hal17;691159:
אני אישית (אם הייתי לקוחה שלהם...) הייתי פורשת ועוברת לבנק אחר...

אוקיי, אני גם כן, לו הייתי לקוח שלהם הייתי עובר בנק

שיואו... אני למעשה לקוח שלהם...!
טוב, נראה לי בכל זאת אשאר אצלם,
בהתחשב בכך שאת כל הבנקים מנהלים אותם "צדיקים"...

ולך ולכל מי שהדמותג מטריד את מנוחתו
אני מציע לעזוב את הבנק בו מתנהל חשבונכם
מחשש סביר שמנהל הבנק מחלל שבת בפרהסיא
ולדעתי, זה לא פחות חמור מהעסקת 'דן חסכן'...

ArtDesigner

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הדמיות בתלת מימד
ומה אומרים המבקרים???

פילפל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מאיר לוין;691248:
ומה אומרים המבקרים???

עולם הפוך ראיתי,

"המודיע" למשל לא הסכימו לפרסם מודעה של נסיעה לוולעדניק שהיתה כתובה בה הבטחתו של בעל השארית ישראל זי"ע שכל מי שיאחז בידית שעל ציונו הק' יוושע, שזה דבר ידוע ומפורסם, (כמו שידוע שמי שנוסע לנועם אלימלך זי"ע לא עוזב העולם ללא תשובה) אם לא שולחים להם מקור, ולאחר ששלחו להם מקור (בספר הנפלאות לשארית ישראל, בציון העמוד המדוייק) גם כן לא הסכימו לפרסם, רק לאחר שיכתבו במודעה עצמה את המקור.

כן, כן. מעשה שהיה כך היה. אלו המבקרים הצדיקים של "המודיע".

אך להכניס מודעה שריח צחנה נוצרי מובהק נודף הימנה, לא משנה אם במקרה או לא במקרה, אין להם שום בעיה.

נס ופלא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י פילפל;691290:
אך להכניס מודעה שריח צחנה נוצרי מובהק נודף הימנה, לא משנה אם במקרה או לא במקרה, אין להם שום בעיה.

מי שלא מכיר ויודע מהי צחנה כזו פשוט לא מריח אותה. מבחינתו זה סוג של בושם.
ומי שמכיא בורח מכל שארית של הריח הרחק כמטחווי קשת...

אני מכיר אברכי משי צדיקים שלא יודעים ושמים בסוכת ה'חזון איש' שלהם נורות קטנות מהבהבות וצבעוניות. אין להם מושג קלוש מהיכן זה הובא.

ויש אנשים שלא יכינו סלט חסה עם חמוציות בגלל השילוב של הירוק והאדום.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י פילפל;691290:
עולם הפוך ראיתי,

"המודיע" למשל לא הסכימו לפרסם מודעה של נסיעה לוולעדניק שהיתה כתובה בה הבטחתו של בעל השארית ישראל זי"ע שכל מי שיאחז בידית שעל ציונו הק' יוושע, שזה דבר ידוע ומפורסם, (כמו שידוע שמי שנוסע לנועם אלימלך זי"ע לא עוזב העולם ללא תשובה) אם לא שולחים להם מקור, ולאחר ששלחו להם מקור (בספר הנפלאות לשארית ישראל, בציון העמוד המדוייק) גם כן לא הסכימו לפרסם, רק לאחר שיכתבו במודעה עצמה את המקור.

כן, כן. מעשה שהיה כך היה. אלו המבקרים הצדיקים של "המודיע".

מקור זה מקור והגיוני מאד...
מה לעשות שהמבק פשוט לא מכיר את קלאוס :), אם תיידעי אותו יתכן מאד שהוא יאסור...

(זה כמו שבעליית אובמה הוא כתב שהוא גייס את עיקר כוחו בפייסבוק וברשתות החברתיות, שינסה גם היום לכתוב את זה...:))

נצנץ

משתמש צעיר
צילום מקצועי
תנסה לא לבלבל:
גל אורן פידחו, ובגדול.
מבנק הפועלים אין לנו דרישות, עייפנו.
אבל החברה שם בגל, זה סיפור אחר....
הם החליטו לפרסם קמפיין בעייתי על סמך בורות המגזר.
כן כן ב-ו-ר-ו-ת.
מבחינתי, זה מעליב ופוגע, כי הופכים אותנו לעדר מטומטמים,
אבל אני רואה שדווקא חלק מהחברה בפורום נהנים מהמחמאה,
וממשיכים לטמון את הראש בבור הסמוך.

בורות, אלא מה...?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה