פעם שניה גלידה

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
אחרי ההצלחה המסחררת שזכיתי כשהעליתי את המתכון האגדי של עוגת הקפה של חמותי,

הייתי חייבת להרגיש את זה שוב. 3200 צפיות ומלא מלא לייקים בלי עין רעה,עושים לי תחושה טובה ששום דבר לא ישווה לה.

טעמתי כי טוב ושיגרתי לאויר את גלידת התותים שתאמינו לי מוצלחת לא פחות אבל אפסססס. לא תגובות. לא קידום. שום כלום. כאילו אני והגלידה שלי אוויר.

ואז נזכרתי באבא שלי בצדיק. ולמה?

אבא שלי היה מספר אגדי.

עזבו אותכם מוסר.

עזבו אתכם גערות.

סיפור אחד טוב, שווה פי אלף מכל שיחה אחרת.

ואת הסיפור הזה הוא נהג לספר לי הרבה.

פעם היה צדיק ירא שמים שהיה לומד תורה תוך כדי לימודו שמע כל מיני דיבורים של שחוק וקלות ראש.

הוא יצא לעבר המשחקים וגילה שלא רק ליצנות והבל מנת חלקם של אלו, אלא שעוד העיזו פנים ושיחקו במשחק האסור מהתורה "הקוביה"

או אז הגיע הצדיק וצעק עליהם הזכיר להם שיש עולם הבא וכו'.

עד שהתלחששו בינהם וגמרו אומר לתת לצדיק הזה את כל כספי ההתערבות.

הלך האיש לביתו שמח וטוב לב.

גם הציל יהודים מרדת שחת גם חזר עם מעט זהובים להחיות בם אותו את זוגתו ושאר יוצאי חלציו.

ויהי היום...

ולמיודעינו נגמרו המעות בביתו אמר לעצמו:"שמא אלך ואבדוק אולי חזרו אלו לסורם אלך ואצעק עליהם ואלו יביאו לי את כספם ונמצא שזה נהנה וזה לא חסר"

הלך שמח ומצא כי טוב, כי אכן ישבו במעגל אותם פוחחים.

הגביה את קולו ומעק עליהם אלא שלמרבה ההפתעה קמו עליו כמה מהחבורה והפליאו בו את מה שהם יודעים לעשות מצויין, מכות.

הלך אבל וחפוי ראש...

הגיע אל רבו ושאל אותו מדוע בפעם הראשונה קיבל שכר, ובפעם השניה קיבל מלקות???

ענה לו הרב: "בפעם הראשונה הלכת לשם שמים אז משמים שילמו לך.

ובפעם השניה הלכת לעצמך, אין לך אלא לבוא לעצמך בקובלנה"

כל מילה מיותרת. נכון?

אז בפעם הראשונה חשבתי על תושבי פרוג הנכבדים.

למה לא, שיהנו מעוגה טובה.

ובפעם השניה ------

אבל ככה ביננו זה נכתב פעם ראשונה, אז אתם יכולים לתת לייק בלב רגוע ושלוו

אולי מעניין אותך גם...