פעם ראשונה שאני בסרט הזה...

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני רוצה קצת עזרה, פעם ראשונה שאני מכין תסריט ללקוח אמיתי.
מיועד לנדיבים בחו"ל. חשבתי לעשות סרטון שהקול יהיה בעברית עם כיתוביות למטה באנגלית.
בפרוספקט הכנסתי כיתובים באנגלית, בינתיים עשיתי סתם תרגום בגוגל. מי באמת יכול לעשות עבודת תרגום מקצועית ?

תסריט טיוטה ראשונית.PNG

פרוספקט עמוד 1
מה הטעם בחיים כאלה ?!

תמונה של בחור ישיבה משועמם

עם עצב בעיניים

עם ידיים בכיסים

הרב מרדכי שפירא הכיר את כאבם של הבחורים שהתדרדרו, ואת הקושי הגדול של בחור ללא מסגרת בימי חופשה. והיה החלוץ הראשון שהקים מסגרת 'מקדשי שביעי' ללימוד בלילות שבת, (בעקבותיו הוקמו ארגונים נוספים בלילות שבת), במשך הזמן הרחיב את המסגרת גם לימי בין הזמנים – 3 חודשים בשנה, והוסיפו עוד טיולים מבוקרים ומסיבות, שבת התעלות.

color:#212121;mso-ansi-language:EN">Rabbi Mordechai Shapira knew the pain of the boys who had deteriorated, and the great difficulty of a guy without a frame on vacation days. And was the first pioneer to set up the framework of the Seventh Temples to study on Friday nights. Over time, they extended the framework to inter-temporal times - three months a year, and added more controlled tours and parties.
color:#212121">

פרוספקט עמוד 2
מפעילות הארגון
המלצות
תמונות של הבחורים לומדים, רבנים שהשתתפו בארגון, ריקודים.

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
חייבים תרגום מקצועי, כן.
אחרת זה יהיה עילג לגמרי.
ואם זה מיועד רק או בעיקר לתורמים מחו"ל אז הייתי עושה גם קריינות באנגלית

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
וגם לעדן קצת את הסמרטפון, סמים, חברים הוללים... הבחור וודאי שלא יאמר את זה.
זה נשמע קצת קיצוני ולא יושב מספיק על המטרות של הארגון.
הריי זה לא מסגרת לבחורים ללא מסגרת בכלל, אלא מסגרות לבחורים טובים מישיבות איכותיות בזמנים בהם הם בלי מסגרת.

תובנה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא לעשות שהוא אומר "מה יהיה וכ'
אלא השצופה יבין את המסר הזה.
נגיד: הוא קוצץ צפורניים בלחץ, בוהה מול המסך מפהק, זורק לאויר ערימת קליפות של גרעינים שפיצח תוך כדי, וכמה יונים בורחות בבהלה.
ואז יכנס הדיבור של הרב.

והסיום של הכל הכל יראו נגיד את הרב מגיע אליו, הוא משליך את הסמרטפון לצד, מחייך אליו,
ויד ביד הם צועדים.

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
חייבים תרגום מקצועי, כן.
אחרת זה יהיה עילג לגמרי.
ואם זה מיועד רק או בעיקר לתורמים מחו"ל אז הייתי עושה גם קריינות באנגלית
אשמח לקבל המלצה על מתורגמן לאנגלית מקצועית בכתיבה ספרותית.
וגם מי יודע מה המינון של האנגלית הנדרשת לפרוספקט שיחולק בבתי כנסת בליקווד, לעשות את הכל באנגלית ? או חלק חלק ?

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
וגם לעדן קצת את הסמרטפון, סמים, חברים הוללים... הבחור וודאי שלא יאמר את זה.
זה נשמע קצת קיצוני ולא יושב מספיק על המטרות של הארגון.
הריי זה לא מסגרת לבחורים ללא מסגרת בכלל, אלא מסגרות לבחורים טובים מישיבות איכותיות בזמנים בהם הם בלי מסגרת.
תיקנתי.
יוסי סיים לברך ברכת המזון, מסייע לאמו בסידור השלחן וניקוי הפירורים. אביו מביט בשעונו השעה 7.20 ופונה ליוסי: "יש לך עכשיו עוד שלוש שעות, כאן בבית יהיו הפרעות ולא תוכל ללמוד, גש ל"דרך החיים" שם תוכל ללמוד בשקידה. "ללמוד בשקידה ?!" חוזר יוסי על המילים בתמיהה בעודו מטיב את עניבתו, אין לי שם חברים ואני לא מסוגל ללמוד לבד. עצב ניכר על פניו של אבא והוא לא מגיב, יוסי מנסה למשוך את הזמן ואט אט מבין שאין לו הרבה ברירות מה לעשות הוא חובש את הכובע והחליפה ועניבה ממתן הבית הוא מברך בפיו: "אבא, אמא שבת שלום, הדלת נטרקת והוא יוצא לרחוב.

בבית נשארים האב והאם מסתכלים אחד על השני עם כאב, "אני מכירה את יוסי" אומרת האם, "בישיבה שיש סדרים וחברותות הוא ממש פורח, הוא כל כך מתקדם ונהנה בלימוד. אבל בשבת שהוא בלי אווירה מתאימה, זה בשבילו קושי עצום".

יוסי הולך עם ידיים בכיסים מחפש תעסוקה ברחוב. קוצץ צפורניים בלחץ, מפהק. ואז הוא נזכר בחבילת גרעינים שהצטייד בה מבעוד יום, מתיישב על ספסל בגינה ומפצח גרעינים, זורק לאויר ערימת קליפות של גרעינים שפיצח תוך כדי, וכמה יונים בורחות בבהלה.

הוא נכנס לבית הכנסת מטייל במסדרון, ניגש להכין לעצמו כוס תה, מציץ לתוך ההיכל, רק אדם אחד מבוגר מעיין באותיות הקטנות של ה'מקראות גדולות', מפעם לפעם מתקדם וממלמל 'שנים מקרא', כל הספסלים ריקים. יוסי פותח ספר מתיישב כמה דקות ובוהה באוויר. מניח את הספר וחוזר לטייל הלוך וחזור במסדרונות בית הכנסת.
לפתע ניגש אליו הרב מרדכי שפירא טופח על שכמו ועם חיוך, הוא מספר לו: "שמעת שיש סדר לימוד לבחורי ישיבות בליל שבת ? זה ממש כאן קרוב ב'חניכי הישיבות', לומדים עם חברותא ומקבלים מילגה. הפנים של יוסי מזדרחות משמחה והוא שואל כלא מאמין: "באמת ?! אואיי זה כל כך מתאים לי, זה בדיוק מה שאני צריך !" "אז אתה יכול עכשיו כבר להצטרף, תזדרז לשם, התחילו לפני עשרים דקות. במוצ"ש נדבר כבר על הפרטים הטכניים".

נערך לאחרונה ב:

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
עצה אישית, כמה שפחות טקסט לגיבור הסיפור כי לא רבים האנשים המדברים לעצמם או על עצמם וזה עקב אכילס שמציק בעין בסצנה לכאורה אותנטית.
כמה שיותר תחושות אילמות.
חוץ מזה הכנסת את האמא לסצנה זה חוקי מבחינת הישיבה? ענייני צנזורה וכאלה.

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
לא בעברית אלא הכל באנגלית מנסיון ! תוכל להוסיף כל מיני כתבות על הצד השיני כמו שיש אלימות למורים ומבוגרים, או אלימות בביה''ס או התנהגות שלילית אחרת, או כותרות עתונים על אלימות וסמים והידרדרות לרחוב , להסביר מה אתם בעצם מונעים ע''י האירגון , (יש לי כל מיני כתבות אך אינם מעודכנות ל2018)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה