מודעה פסיכולוגיה למסיימות י"ב בבית ברכה - שאלות תשובות ומחשבות

מיכלייייי

משתמש רשום
בסיעתא דשמיא

אם זה מאה אחוז דבר טוב
אז בוודאי!!
אין דבר שכל הרבנים סומכים ידיהם, ואין דבר שכולם יגידו שהוא טוב אפילו מה שאת עושה, לא כל הרבנים מסכימים עליו... גישה לאינטרנט מהבית... אז כל אחת לפי מוליך דרכה...

חוחית

משתמש סופר מקצוען
"בחורות שמורות '' אההמ... אני ב''ה הייתי בחורה שמורה מאוד ועודני אישה שמורה ב''ה, כמעט הכל תלוי בסוג החינוך מהבית באמון ובמיומנויות המורכבות שמקנים לנוער - בייחוד בימינו אנו.

כל הכבוד לך.
ועדיין, "הכל בידי שמים חוץ מיראת שמים"-זאת לא מציאות פשוטה בכלל לשמור על רמה רוחנית גבוהה בסביבה כזו.
הרבה עבודה והשקעה, תפילות, ליווי וס"ד.
האם באמת מתאים לשלוח למסע הזה בחורה/אשה בת 22?
שאלה מצוינת.
למישהו מהכותבים כאן יש את העוז לומר כן מוחלט?

חיולה

משתמש מקצוען
אכן מילכוד. עצוב מאוד.
ואני ישבתי אצל אחד מגדולי הדור שאמר: אם היו העסקנים שלנו והחכים רוצים יכלו מזמן לייצר קאדר של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש פסיכיאטריה ועוד, אבל הם רוצים לשמור על כוחם...
כמה מביך.
להבדיל אמרה לי פסיכיאטרית חילוניה - "מה נראה לכם, שפסיכיאטרים ממודיעין יסעו כל חייהם לאיזורים חרדיים מרוחקים כמו ביתר (זו רק דוגמא) כדי לטפל??? אתם חייבים כאלו משלכם"
שמעתי ולמען האמת הבנתי.
עזבו את הפער התרבותי הערכי התפיסות עולם שלא פעם קריטיות כל כך לטיפול...
זה המצב היום, ואם מישהו לא יתעשת המצב רק יחמיר.
הוא שכתבתי
לא לכל אחד מתאים ללמוד רפואה/פסיכולוגיה/קל"ת ועוד כשהלימודים הם ברובם במקום חילוני, מעורב, ורחוק מכל סממן של יהדות והלכה.
גם לא כל אחד יכול לעמוד בדרישות קבלה השונות (אנגלית אקדמית גבוהה, פסיכומטרי גבוה וכו)
לא כל אחד יכול להרשות לעצמו ללמוד שנים בלי יכולת לעבוד בצורה מסודרת
אבל למי שכבר מוכן לעשות זאת ויש לו את הנתונים הנדרשים אז אדרבה ואדרבה
הציבור החרדי זקוק לאנשים משלנו שיבינו את הלך הרוח, יכבדו ואף ידעו לדבר בשפה שלו

גדולי הדור לא יתירו לציבור באופן כללי כי אם לא יהיה גדר כולם יפרצו אותה...
אבל ליחידים בהחלט מכירה כאלה שקיבלו ברכה ללכת ללמוד רפואה ופסיכולוגיה במקום חילוני (נשואים! ולא בחורה אחרי סמינר)
נראה כי באמת בשנים האחרונות אנשים מבינים שחייבים בעלי מקצוע משלנו
ומה שלפני 10 שנים רק היה ניתן לחלום עליו פסיכולוגים ורופאים חרדים משלנו הופך למציאות
עד אז בעלי מקצוע חרדים בתחומים הנ"ל היו רק חוצניקים שלמדו בחול או חוזרים בתשובה.

בשם

משתמש סופר מקצוען
הוא שכתבתי
לא לכל אחד מתאים ללמוד רפואה/פסיכולוגיה/קל"ת ועוד כשהלימודים הם ברובם במקום חילוני, מעורב, ורחוק מכל סממן של יהדות והלכה.
גם לא כל אחד יכול לעמוד בדרישות קבלה השונות (אנגלית אקדמית גבוהה, פסיכומטרי גבוה וכו)
לא כל אחד יכול להרשות לעצמו ללמוד שנים בלי יכולת לעבוד בצורה מסודרת
אבל למי שכבר מוכן לעשות זאת ויש לו את הנתונים הנדרשים אז אדרבה ואדרבה
הציבור החרדי זקוק לאנשים משלנו שיבינו את הלך הרוח, יכבדו ואף ידעו לדבר בשפה שלו

גדולי הדור לא יתירו לציבור באופן כללי כי אם לא יהיה גדר כולם יפרצו אותה...
אבל ליחידים בהחלט מכירה כאלה שקיבלו ברכה ללכת ללמוד רפואה ופסיכולוגיה במקום חילוני (נשואים! ולא בחורה אחרי סמינר)
נראה כי באמת בשנים האחרונות אנשים מבינים שחייבים בעלי מקצוע משלנו
ומה שלפני 10 שנים רק היה ניתן לחלום עליו פסיכולוגים ורופאים חרדים משלנו הופך למציאות
עד אז בעלי מקצוע חרדים בתחומים הנ"ל היו רק חוצניקים שלמדו בחול או חוזרים בתשובה.
אני קיבלתי ברכות משני גדולי ישראל אחד מהם כבר לא איתנו. בתור בחורה בת 20 ללמוד. הוא הכיר את הוריי אישי ואף הוסיף:" בדור הבא יצטרכו הרבה פסיכולוגים..." חכם עדיף מנביא (אנחנו ללא הפוגה ניצבים לצד המגזר החרדי במיוחד - קורונה אסון מירון אסון קרלין, מלחמה באוקראינה פרשיות שאסור להזכיר את שמות המושאים, ולצערינו היום...)

בשם

משתמש סופר מקצוען
כל הכבוד לך.
ועדיין, "הכל בידי שמים חוץ מיראת שמים"-זאת לא מציאות פשוטה בכלל לשמור על רמה רוחנית גבוהה בסביבה כזו.
הרבה עבודה והשקעה, תפילות, ליווי וס"ד.
האם באמת מתאים לשלוח למסע הזה בחורה/אשה בת 22?
שאלה מצוינת.
למישהו מהכותבים כאן יש את העוז לומר כן מוחלט?
שיטת הבועה חידוד הזהות החרדית (מתי זה מתרחש?) יכולות להיות מענה טוב. וברכה מאדם גדול (לא קללה מעסקן...)
סומכת על האנשים כאן שלא מקבלים החלטות על סמך אשכולות בפרוג - סליחה אם אני הורסת למפרסמים 🙃

בשם

משתמש סופר מקצוען
זה תואר
ויש רבנים שלא יתנו הוראה בפומבי ללכת ללמוד שום תואר אקדמאי שהוא
פגשתי הרבה נכדות ונכדים של רבנים במהלך שנותיי באקדמיה (שלא יסכלו אותי כאן, אבל זה מזכיר לי תקופה בהיסטוריה שרק בעלי אדמות ידעו קרוא וכתוב ועוד כמה🥺)

חני מזכירה

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
איך מתנהלים הלימודים בכל המסלולים? גם עם מעטפת של לימודי קדש?
זה סמינר לכל דבר, עם מעטפת קדש עשירה במרצים מהשורה הראשונה. פעילות חברה מלאה. כיתות חינוך. מחנכות יר"ש. שיעורי הבית היהודי.
הדגש הוא בעיקר על המעטפת הרוחנית . ובנוסף יש גם לימודי תואר.

רחלה 123

משתמש מקצוען
פגשתי הרבה נכדות ונכדים של רבנים במהלך שנותיי באקדמיה (שלא יסכלו אותי כאן, אבל זה מזכיר לי תקופה בהיסטוריה שרק בעלי אדמות ידעו קרוא וכתוב ועוד כמה🥺)
רק הגבתי למי שאמר על כך שלא כל הרבנים מאחורי המיזם החשוב.

בשם

משתמש סופר מקצוען
זה סמינר לכל דבר, עם מעטפת קדש עשירה במרצים מהשורה הראשונה. פעילות חברה מלאה. כיתות חינוך. מחנכות יר"ש. שיעורי הבית היהודי.
נכון אחותי למדה שם במקביל לסמינר הישן - והתקנון יותר מחמיר... מקום איכותי

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אכן מילכוד. עצוב מאוד.
ואני ישבתי אצל אחד מגדולי הדור שאמר: אם היו העסקנים שלנו והחכים רוצים יכלו מזמן לייצר קאדר של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש פסיכיאטריה ועוד, אבל הם רוצים לשמור על כוחם...
כמה מביך.
להבדיל אמרה לי פסיכיאטרית חילוניה - "מה נראה לכם, שפסיכיאטרים ממודיעין יסעו כל חייהם לאיזורים חרדיים מרוחקים כמו ביתר (זו רק דוגמא) כדי לטפל??? אתם חייבים כאלו משלכם"
שמעתי ולמען האמת הבנתי.
עזבו את הפער התרבותי הערכי התפיסות עולם שלא פעם קריטיות כל כך לטיפול...
זה המצב היום, ואם מישהו לא יתעשת המצב רק יחמיר.
פסיכיאטרים חרדים מבית יהיה רק בימות המשיח
בעצם, אולי אנחנו בימות המשיח

אסתי ח

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לגמריי מכירה מקרוב
והלוואי שבסמינרים אחרים היו נותנים רבע מהרמה של השיעור קודש שיש שם,

ולימודי תואר לא מיועדים לכל בחורה ,
יש בחורות עם אינטליגנציה גבוה , ראש בריא, שהמסגרת הזאת היא עבורם
מדובר בלימודים קשים שדורשים המון השקעה .

ודרך אגב מכירה חסידות קרלין שאדמור שלהם אמר לה שזה לא בשביליהם הלימודים האלו.

ככה שדעת תורה היא מאד אינדיבידואלית לשואל

מרחבים

משתמש מקצוען
ואגב, יש כבר מקום שניתן ללמוד בהפרדה תואר ראשון בפסיכולוגיה באוני' בר אילן כבר כמה שנים יש מסלול לחרדיות (נשים בלבד) של יומיים בשבוע, יום אחד קצר ויום נוסף ארוך מה שמאפשר עבודה תוך כדי.
לא הבנתי, בפתוחה אין תואר שני בפסיכולוגיה?

חיולה

משתמש מקצוען
פסיכיאטרים חרדים מבית יהיה רק בימות המשיח
בעצם, אולי אנחנו בימות המשיח
מכירה מישהו חרדי שגמר בארץ ומתמחה בפסיכיאטריה
חוץ מזה כ40 חרדים שלומדים רפואה במוסדות השונים בארץ
וכ100 חרדים בשלבים שונים בתהליך הקבלה ללימודי רפואה בארץ

לגמריי מכירה מקרוב
והלוואי שבסמינרים אחרים היו נותנים רבע מהרמה של השיעור קודש שיש שם,

ולימודי תואר לא מיועדים לכל בחורה ,
יש בחורות עם אינטליגנציה גבוה , ראש בריא, שהמסגרת הזאת היא עבורם
מדובר בלימודים קשים שדורשים המון השקעה .

ודרך אגב מכירה חסידות קרלין שאדמור שלהם אמר לה שזה לא בשביליהם הלימודים האלו.

ככה שדעת תורה היא מאד אינדיבידואלית לשואל
מכירה גם כאלה ממש מקרוב!
כל אחד ילך על פי דעת רבו שיורה לו מה לעשות.
רק אני יכולה לומר מקרוב שהרמה של לימודי הקודש היא גבוהה ביותר, שלא מוצאים בכל סמינר.
אין טעם להתווכח כל אחד ילך על פי השקפת עולמו. בכל מקרה אף אחד לא ישכנע את השני.

בדמייך חיי

משתמש רשום
הדבר מבורך מאוד מאוד, שהבחורות יישמרו על עצמם וילמדו !!!!בתור אחת שהולכת לפסיכולוגית חילונית לאחר שתרתי את הארץ ולא מצאתי חרדית שמתאימה לצרכים שלי אין לכם מושג מה זה לשבת מול מטפלת חילונית המון מושגים היא לא מבינה ויש לה המון שאלות על איך אני מול אלוקים, זה לא קל לשמור ככה על יר"ש בהכוונת רב אני ממשיכה בטיפול כי זה חשוב הלוואי והלאווי שהיה נשים משלנו שיודעות לעזור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה