מודעה פסיכולוגיה למסיימות י"ב בבית ברכה - שאלות תשובות ומחשבות

נשואה:)

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מה שבית ברכה מציע באופן כללי זה לימודים מונגשים של תארים בפתוחה, מרצות מהפתוחה (לא מרצים!) מגיעות ללמד בסמינר עצמו.
יש שם תארים במדעי המחשב.
בניהול וכלכלה
בחשבונאות
במדעי החברה
ובפסיכולוגיה- במסלול הזה ספציפי לא ישתמשו במנחות של הפתוחה. יתגברו במנחות חרדיות.
ברור שזה קל הרבה יותר, אחוזי ההצלחה הם גבוהים בהדגשה על עמידה ביעדים וסיום התואר, קשה ללמוד לבד, זה בדר"כ נסחב הרבה יותר זמן ממה שחושבים. בית ברכה נותן מענה לקבוצה איכותית שלומדת ביחד ומסייעת לעמוד באתגר של למידה רציפה.
מהיכרות אישית, הסמינר הזה נותן מענה מדהים גם ובעיקר מהפן הרוחני. יש שם מעטפת קדש מהממת
אחותי לומדת שם. היא מאושרת ומוציאה לי את העיניים עם ההוי החברתי השמור והמלא בתוכן. אני חושבת שה ממש סמינר איכותי.

יצחק77

משתמש מקצוען
מדהים שהחלטה כ"כ משמעותית מתקבלת
נגד דעת כל גדולי ישראל מכל החוגים זצ"ל ויבלחט"א
גם למבוגרים, זה דבר ששואלים אדמו"ר או רב בפרטיות ולא לכל אחד זה מותר ואפשרי ,
אפי' בבעלזא המתירנית האדמו"ר שולח פרטני מחנכים מסוימים ללמוד פסיכולוגיה, ולא תעשייתי לכל החפץ בכך!
עם כל הכבוד לרב, ראש ישיבה, או אדמו"ר פלוני, יש החלטות שאמורות להתקבל בפורום של גדולי ישראל
ולא בגחמת מנהל מוסד זה או אחר יש לזה השלכות על כלל ישראל !

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בבעלזא המתירנית
ביטוי מאוד לא מכובד (בלשון המעטה).

אגב בבעלזא יש בהחלט הכשרה אקדמאית לבנות, כבר שנים, בליווי חינוכי ורוחני מוקפד.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אולי כי מגיע לציבור שלנו מטפלות 'אמיתיות', שעשו תואר ראשון 'אמיתי', בתחום הפסיכולוגיה, ולא רק שנת השלמה במכללה?

אולי באמת.
גם היום יש פסיכולוגיות כאלו.
ברובן הגדול-לא חרדיות.
אבל רבים וטובים מקבלים סיוע פסיכולוגי לאוו דוקא מחרדיות.
יודעת שזה מורכב.

ואני לגמרי מבינה את הצורך בפסיכולוגית חרדית.
השאלה הגדולה היא האם בחורה חרדית שתתחיל ללמוד פסיכולוגיה בגיל כה צעיר-תצליח להשאר חרדית...

ואגב,
כשאלך להתיעץ עם פסיכולוגית, הדבר הראשון שארצה לדעת שהיא לא חרדית.
לא מחפשת מישהי מהצ'ולנט החרדי.

עמ"י חי וקיים!

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
השאלה הגדולה היא האם בחורה חרדית שתתחיל ללמוד פסיכולוגיה בגיל כה צעיר-תצליח להשאר חרדית...
אולי חרדית בהגדרה היא תשאר, השאלה אם יראת השמיים שלה תצליח להשאר.
לדעתי חבל על נפש צעירה ללמוד בגיל כה צעיר (18-19) מושגים מורכבים כל כך,
עוד הרבה לפני הנושא הרוחני-דתי, שגם הוא כמובן עשוי להיות בעייתי מאד.

מקומית

משתמש מקצוען
חולקת על הליווי הרוחני המוקפד.
המכינה שלהם מופרדת ויש מרצים ואת מי לשאול שאלות אבל שנות התואר הן יחד עם הבנות הרגילות במכללה והחשיפה שלהם לתכנים היא כמו כל אחת שלומדת תואר במכללות.
עריכה: לא מורידה מהערך של הליווי אבל סמינר זה לא!

נערך לאחרונה ב:

חיולה

משתמש מקצוען
יש תואר שני לנשים בלבד- יהודיות וערביות. מי שזה מתאים לה שתדע שישנה אפשרות כזו. מה שכן, לא מותאם לציבור החרדי מבחינת מרצים ותכנים. אבל הכיתה היא רק של נשים.
תואר שני בפסיכולוגיה??
אשמח שתחכימי אותי איפה

חיולה

משתמש מקצוען
מכלת אחווה
את בטוחה שזה קיים גם היום?
בכל אופן באתר שלהם לא מצאתי שום איזכור לכך
ב2016 הם ניסו לעשות תואר *ראשון* בפסיכולוגיה לנשים בלבד
לא יודעת אם עדיין קיים היום אבל בכל אופן מדובר בתואר ראשון
אשמח לדעת מאיפה המידע שלך ואם יש קישור למקום ספציפי שזה רשום שם

Yael Mor

משתמש מקצוען
את בטוחה שזה קיים גם היום?
בכל אופן באתר שלהם לא מצאתי שום איזכור לכך
ב2016 הם ניסו לעשות תואר *ראשון* בפסיכולוגיה לנשים בלבד
לא יודעת אם עדיין קיים היום אבל בכל אופן מדובר בתואר ראשון
אשמח לדעת מאיפה המידע שלך ואם יש קישור למקום ספציפי שזה רשום שם
חברה שלי לומדת שם. תואר ראשון בבר אילן בתוכנית החרדית, ותואר שני באחווה. אוכל לדבר איתה מחר בלנ"ד ולבדוק את העניין בשבילך.

מוזיקאלינק

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מה שבית ברכה מציע באופן כללי זה לימודים מונגשים של תארים בפתוחה, מרצות מהפתוחה (לא מרצים!) מגיעות ללמד בסמינר עצמו.
יש שם תארים במדעי המחשב.
בניהול וכלכלה
בחשבונאות
במדעי החברה
ובפסיכולוגיה- במסלול הזה ספציפי לא ישתמשו במנחות של הפתוחה. יתגברו במנחות חרדיות.
ברור שזה קל הרבה יותר, אחוזי ההצלחה הם גבוהים בהדגשה על עמידה ביעדים וסיום התואר, קשה ללמוד לבד, זה בדר"כ נסחב הרבה יותר זמן ממה שחושבים. בית ברכה נותן מענה לקבוצה איכותית שלומדת ביחד ומסייעת לעמוד באתגר של למידה רציפה.
איך מתנהלים הלימודים בכל המסלולים? גם עם מעטפת של לימודי קדש?

מוזיקאלינק

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
זה מאד קל לכתוב בהנף יד בלי להכיר לעומק: "ציבור מתירני...מלא סמארטפונים."
אבל זה כ"כ לא יהודי!
היהדות מחייבת את הבנ"א לבדוק היטב לפני שהוא מגבש דעה. בטח לפני שהוא מפרסם משהו בציבור.
אחד הדברים הכי בולטים וכואבים זה הקלות דעת שבה מדברים בסמינרים נגד מקומות שמאפשרים לימוד מקצוע בדרך הכי שמורה ובהכוונת רבנים.
כתלמידת סמינר, אחד המרכזיים, נחשפתי להרצאה של רב מפורסם שדיבר נגד בית ברכה וסיפר דברים שהיום אני יודעת שהם רחוקים מהאמת. שקר מוחלט!!! זה לדעתי כואב הרבה יותר מכן פסיכולוגיה או לא..
לפני שחורצים על קהילה או על מקום, מינימום הגינות, בררו בכנות.

בשם

משתמש סופר מקצוען
מה שבטוח
שלבחורות שמורות הסיפור הזה לא מתאים.
ההתמודדות היא עם תכנים קשים ומורכבים.
אין פילטרים, אין סינונים.
יש הדרכות כמובן, אבל בשטח את נדרשית להחשף להרבה הרבה קושי וסבל.
האם זה תואם גיל? ויכולות?
לא בטוחה.
ממש לא.
"בחורות שמורות '' אההמ... אני ב''ה הייתי בחורה שמורה מאוד ועודני אישה שמורה ב''ה, כמעט הכל תלוי בסוג החינוך מהבית באמון ובמיומנויות המורכבות שמקנים לנוער - בייחוד בימינו אנו.

לצערי לא פעם ב''שיטות הטיפול החדשניות יהודיות'' וכו' וכו' וכו' וכן בתוככי בית יעקב (ובספרות החרדית...) יש חשיפה לתכנים שקשה להכיל או שמראש תכננו שלא ייקלטו או קלוט-פלוט.
אני מוקסמת מהקושי של המבוגרים לראות נכוחה את עולמן של הצעירות, למען האמת לא נכחתי בפורום של פרוג שנים - בגלל השכלולים שדי הבריחו אותי:) בכל מקרה, נחמד לראות את הלך הרוח...

95508

משתמש חדש
ביטוי מאוד לא מכובד (בלשון המעטה).

בסביבה שמוצאים צעירים שלומדים סיעוד ועובדים כאחים, שולחים בנות לאקדמיה

מעבר לכך שזהו משפט של בורות שמתעלם מהמידרג הרוחני של המשפחות בבעלזא (הם הרי לא סגרו עדיין את הסמינרים שלהם)

מלכי אורן

משתמש פעיל
ספרה לי חברה שלמדה לימודי תואר, שהרב שהתייעצה איתו אמר לה שהוא נותן את ברכתו ללימודים לנשים נשואות בלבד, שיש עוד גב לאישה..
ובאמת זו סוגיה קשה, ללכת עם ילד לקלינאית לא חרדית אנחנו לא רוצים, אבל גם הלימודים לא מחדירים יראת שמים כידוע... הכרעה קשה שכל אחד ישאל את רבותיו.

בשם

משתמש סופר מקצוען
למה שבית ברכה לא יפתחו מסלול עוס? נראה ששם המסלול הגיוני יותר , לא חייבים גם תואר שני כדי לעבוד בזה. @חני מזכירה
חייבים תואר שני, לא אוכפים את זה... כמו הרבה דברים שמשרד הבריאות לא אוכף. כך למשל יש תוכניות לימודים שממש מכניסות אלמנטים היפנוטיים לחומר הנלמד- העברתי את החומרים למשרד הבריאות (זה עלול להגיע למאסר זה פלילי להפנט) בתקווה שיטפלו בנושא, הייתי בכמה פגישות שם. מי שמומלץ לו לשמור על עצמו זה הציבור היקר מאוד, שמשלם ביוקר תלתי משמע...(היפנוזה מותרת לפי חוק רק על ידי פסיכולוג פסיכיאטר ורופא שיניים)

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

אם זו בשורה כל כך טובה
לפי דברי פותחת האשכול
והתואר הראשון שהם מציעים כל כך בסדר

למה לא כל הרבנים סומכים את ידיהם על כך?
כל הרבנים מכל המגזרים??
זה אומר שלא הכל כל כך וורוד?
ואולי יש דברים שבנות טובות ירוצו ללמוד
ואחכ יצטערו?

בשם

משתמש סופר מקצוען
ספרה לי חברה שלמדה לימודי תואר, שהרב שהתייעצה איתו אמר לה שהוא נותן את ברכתו ללימודים לנשים נשואות בלבד, שיש עוד גב לאישה..
ובאמת זו סוגיה קשה, ללכת עם ילד לקלינאית לא חרדית אנחנו לא רוצים, אבל גם הלימודים לא מחדירים יראת שמים כידוע... הכרעה קשה שכל אחד ישאל את רבותיו.
אכן מילכוד. עצוב מאוד.
ואני ישבתי אצל אחד מגדולי הדור שאמר: אם היו העסקנים שלנו והחכים רוצים יכלו מזמן לייצר קאדר של אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש פסיכיאטריה ועוד, אבל הם רוצים לשמור על כוחם...
כמה מביך.
להבדיל אמרה לי פסיכיאטרית חילוניה - "מה נראה לכם, שפסיכיאטרים ממודיעין יסעו כל חייהם לאיזורים חרדיים מרוחקים כמו ביתר (זו רק דוגמא) כדי לטפל??? אתם חייבים כאלו משלכם"
שמעתי ולמען האמת הבנתי.
עזבו את הפער התרבותי הערכי התפיסות עולם שלא פעם קריטיות כל כך לטיפול...
זה המצב היום, ואם מישהו לא יתעשת המצב רק יחמיר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה