עזרה פנייה אישית לכל הגולשים הנהנים מאתר פרוג

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
אז אם האדם נראה על פניו אמין מצוות החסד והצדקה גוברת. לוקחים את הסיכון של נזק כספי כואב
אשמח לדעת איך יודעים, לפי הזקן ,המקווה , שמירת העיניים, התפילה, הלימוד?????????
נפלתי עם נוכלים שברוחניות היה להם את כל המעלות הנ"ל ויותר מזה.
אבל אני חושב שהאשכול חרג למקום שונה מאשר בשבילו הוא נפתח!

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
אשמח לדעת איך יודעים, לפי הזקן ,המקווה , שמירת העיניים, התפילה, הלימוד?????????
נפלתי עם נוכלים שברוחניות היה להם את כל המעלות הנ"ל ויותר מזה.
אבל אני חושב שהשכול חרג למקום שונה מאשר בשבילו הוא נפתח!

יודעים לפי זה שהוא אח שלך , אבא שלך , חבר שלך הרבה שנים.
שאתה פחות או יותר מודע למה ההלוואה והיא לפחות לא אמורה להיות למטרת השקעה. (ישיבה חדשה היא בכלל השקעה)
לוודא עד הסוף אף פעם אי אפשר - לכן גם לכאלו לא נותנים הלוואות או ערבויות שיקריסו אותך.

אבל בכל זאת יש מצווה להלוות לקרובי משפחה וחברים טובים - בגבול היכולות שלך.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

משה בר

משתמש פעיל
עריכה תורנית
סיפר לי מאן דהוא שהרבי מללוב הקודם שגר בבני ברק התעסק רבות בכספי צדקה בסכומים גדולים מאד.
יום אחד פנה אליו מאן דהוא ממקורביו בבקשה לחתום ערבות ע"ס 15,000 דולר
אומר לו הרבי אין לי כזה סכום, איך אוכל לחתום.
אומר לו אותו המקורב הרי הכסף בוודאי יחזור אתה הרי סומך עליי.
ענה הרבי אם אני חותם אני צריך לקחת בחשבון שהכסף לא יחזור ואם אין לי את הכסף אצלי במזומן אסור לחתום ערבות!!!

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
upload_2019-5-20_15-32-58.png

ושתי מילים שלי,
לעולם לעולם אל תאמינו לשיעבוד דירה. אין לשיעבוד שום ערך. ברגע אפשר לבטלו.

אצל החרדים קל להפיל על הבעל/האשה/אבא/אמא. "אשתי ת___ג אותי אם תדע שחתמתי, אחרי מה שקרה לשכנה של השויגער של אבא של הגיסה החמישית" נצלו את האפשרות הזו בזמני לחץ אפשריים.

ה' ימלא חסרונם.

נערך לאחרונה ב:

עובד זוטר

משתמש פעיל
אחרי התרומה

מנסיון עבר (עם קצת נסיון בתחום)
הדרך הבטוחה ביותר להלואה אפילו לקרובים ממדרגה ראשונה (שאח"כ לא נעים לדרוש את הכסף....)
היא להעביר את ההלואה דרך גמ"ח גדול ומוכר , אפשר לספר למלוה שיש לך קשרים /פיקדון בגמ"ח ותוכל לסדר לו את ההלואה , ומפקידים את הכסף בגמ"ח לצורך הלואה עבור פלוני , וכל עניני התשלום /אי תשלום ,ערבים ,וכו נעשים ע"י הגמ"ח ,ללא אי נעימויות .
בדוק ,זה עובד ,ומתקבל בהבנה .

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אחרי התרומה

מנסיון עבר (עם קצת נסיון בתחום)
הדרך הבטוחה ביותר להלואה אפילו לקרובים ממדרגה ראשונה (שאח"כ לא נעים לדרוש את הכסף....)
היא להעביר את ההלואה דרך גמ"ח גדול ומוכר , אפשר לספר למלוה שיש לך קשרים /פיקדון בגמ"ח ותוכל לסדר לו את ההלואה , ומפקידים את הכסף בגמ"ח לצורך הלואה עבור פלוני , וכל עניני התשלום /אי תשלום ,ערבים ,וכו נעשים ע"י הגמ"ח ,ללא אי נעימויות .
בדוק ,זה עובד ,ומתקבל בהבנה .
כל מילה

ממוחשבת

משתמש מקצוען
תרמתי גם
לא נותן להעלות קובץ

עצה שלי -
אף פעם לא להלוות לאדם אחד סכום גדול. אלא להגביל את הסכום
לא משנה מי זה המישהו.. הכי קרוב, הכי ידיד, הכי אמין, הכי הכי הכי...

אה, וגם לא לחתום ערבויות על סכומים גדולים.. כי גם על זה נפלו רבים

ככה שאם נופלים.. הנפילה לא גדולה ולא ממוטטת את הערב/מלווה

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
משפחת דיקמן היקרה
אתם מרגשים ברמות על.
תבורכו על מלאכת הקודש
וניצול הפלטפורמה המדהימה הזאת לחסדים.
תהיו תמיד מהנותנים בלב שמח, בריאות איתנה וכל טוב.

זושא כץ

משתמש מקצוען
2. אל תתנו אף פעם צק' פתוח לאדם (בדרך כלל ראש מוסד / חבר) שרק משתמש בזה לצורך הלואה ובכלל הצק' לא לפרעון , תדעו שכל מה שהוא יכתוב בצק' זה אחריותכם המלאה. ובדרך כלל זה אומר לשוק אפור וכדו'.!
והנה עוד סיפור:
אברך ממודיעין עילית גילה כי מחשבונו יצא צ'ק של 7000 שח לשם לא מוכר, הוא ניגש לבנק והודיע כי מעולם לא נתן צ'ק כזה. הוא ביקש לבטל את הצ'ק ונענה כי עליו להגיש תלונה במשטרה. הוא הלך למשטרה הגיש תלונה וביקש אישור. עם האישור הוא ניגש לבנק וביטל את הצ'ק.
לאחר חודשיים הוא מקבל מכתב מהוצל"פ או עו"ד על חיוב בגלל ביטול הצ'ק.
הוא פונה אליהם ומגלה כי מדובר בבעל חנות חילוני בסמוך למודיעין עילית. הוא יוצר עימו קשר ומברר אצלו מה זה הצ'ק הזה .
וההוא הסביר: "... מאצלכם בקרית ספר עובד אצלי, הוא קיבל ממני הלוואה והחזיר לי אותה עם הצ'ק הזה". הוא היה אדיב מאד וניסה לעזור לאברך האומלל.
והאברך האומלל נזכר: אותו עובד מתפלל עימו בבית הכנסת לבוש ומתנהג כחרדי ומתפלל בבית הכנסת של הכי הכי אברייכים באיזור.
לפני כמה חודשים הוא ניגש אליו וציד בפיו:" אני צריך לשאול מגמ"ח מכשיר אינהלציה, ואני לא משתמש בצ'קים. האם אתה יכול לתת לי צ'ק שלך שיהיה שם פיקדון?!"
האברך נענה ... הוציא צ'ק חתם ונתן.
ההוא נתן את זה לגמ"ח. וכשהחזיר את המכשיר קיבל את הצ'ק בחזרה.
אבל אז הוא החליט להשתמש בו עוד קצת.. כתב בו סכום של 7000 שח והחזיר איתו הלוואה.
מיועדנו האברך נזקק כעת להתנהל תקופה עם חשבון מוגבל, הוא שילם את כל הסכום שבצ'ק כולל עמלות שונות.
ועד לרגע זה... הוא לא קיבל שום דבר בחזרה. ואותו גנב ממשיך להתפלל בבית הכנסת כמימים ימימה...
הזהרו!

ראפ

משתמש פעיל
רעיון מחוץ לקופסא
א. בכמה הוא מוכן למכור את החוב אני מכיר כמה אנשים שיסכימו לקנות כזה חוב כל עוד מ.ב נמצא בארץ אם כי צריך לברר הלכתית אם זה מותר
ב. אולי נערוך בריף בין הקהילות מי משיגה תרומה יותר גדולה (כעין מצינג' בתקווה שלא גרמתי בחילה לאף אחד באיזכור המילה)

מצפה לישועה

משתמש מקצוען
רעיון מחוץ לקופסא
א. בכמה הוא מוכן למכור את החוב אני מכיר כמה אנשים שיסכימו לקנות כזה חוב כל עוד מ.ב נמצא בארץ אם כי צריך לברר הלכתית אם זה מותר
ב. אולי נערוך בריף בין הקהילות מי משיגה תרומה יותר גדולה (כעין מצינג' בתקווה שלא גרמתי בחילה לאף אחד באיזכור המילה)
מה זאת אומרת? יכולים להוציא ממנו כסף שאין לו?

אברך חסידי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
עצה ראשונה - לקצר את הסיפור...
במקום כל זה:

או במקביל, כדאי לתת גם חמישה משפטים קצרים שיסכמו את העניין. (דוגמה בהמשך)

עצה שניה - מ.ב. נשמע כמו שם של ראש מוסד או מה.
חסרים כינויים בעולם? 'הנוכל' 'הרמאי' 'העכברוש'? (בהסתמך על עדותם של גדולי הדור שהובאה, שאכן התיאורים הולמים את הנ"ל) למה לכתוב רק 'מ.ב.'?

"יש ניק בפרוג, שהוא ורעייתו הניקית, שניהם אהובים חביבים ומסייעים הרבה מאד במידע מקצועי ובעצות.
בא נוכל רשע קרנף, ופיתה אותם להפקיד בידיו כגמ"ח את כספי הדירה שמכרו, עד שיקנו חדשה. כיוון שהעכברוש הנ"ל עוטה איצטלה דרבנן ובא ממשפחה מיוחסת, וכיזב שהוא צריך את הכסף לישיבה בהמלצת גדו"י, נענו לו בני הזוג ומסרו לו מיליון שקל.
המקק נתן להם בטחונות שהתגלו כלא שווים כלום.
כיום המצב הוא שהם תקועים עם משכנתא גבוהה, חובות גבוהים, חשבון מוגבל ודירה שלא ראויה למגורים (הכספים שנועדו לשיפוץ נמצאים בידי המפלצת)

עצה שלישית - הברנש עדיין מסתובב חופשי בעולם, וממשיך להפיץ כזבים לכל עבר. אז אם מישהו מבקש ממכם תרומה לישיבה או מה, תבדקו קודם שראשי התיבות של שמו אינם מ.ב..

יש לי עוד המון עצות, אבל יהיה מוגזם להלביש כה הרבה עצות על תמיכה אחת קטנה...
:D:D:D
תודה התפוצצתי מצחוק כשקראתי את זה....

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ההוא נתן את זה לגמ"ח. וכשהחזיר את המכשיר קיבל את הצ'ק בחזרה.
אבל אז הוא החליט להשתמש בו עוד קצת.. כתב בו סכום של 7000 שח והחזיר איתו הלוואה.

הזהרו!
טיפ נוסף: לעולם לא לתת צ'ק פתוח לאף אחד, גם לא לגמ"ח, תמיד תגבילו בסכום.
ה"אברך הגנב" ריחם עליו, הוא יכל באותה מידה לרשום 200,000 והוא היה מקבל את אותו מכתב מהוצאה לפועל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה