דרוש מידע פירוליטי.... באמת מותר בפסח???

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
לי יש פירוליטי ולאחר ברור בעלי הגיע למסקנה שזה לא פשוט להתיר לפסח.
יש לי תנור רגיל בילד אין מיוחד לפסח.
(עדין אין "סוללה" של רבנים שנותנים אישור בצורה גורפת לעניין הזה של הפירוליטי)

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
שאלתי כעת את הג"ר חיים יהודה כהן שליט"א ותשובתו היתה נחרצת: "זה לא טוב, נקודה."

הוא אפילו לא בירר דגם של תנור.

כנראה שיש בעיה בעצם ההכשרה של זה.

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
קצת רקע הלכתי:
בהכשרה של בשר כשר וחלב כשר מספיק ליבון קל. לכן חימום התנור למקסימום מעלות שהכינו בו מזון למשך חצי שעה, מספיק בהחלט.
לגבי פסח- היחס הוא כמו לטרף- צריך ליבון חמור, ולכן יש בכלל שאלה אם פירוליטי מספיק או לא.
צדדים להחמיר: המאוורר של הטורבו, יכול לשאוב ולפלוט חמץ, ולא בהכרח מגיע שם לליבון חמור.
דלת הזכוכית ודאי לא מגיעה לליבון חמור ולכן צריך לכסות אותה.
שיקול נוסף - עצלות.... כמו שלא מכשירים סירים, כי למי יש כח לזה, גם לנקות את התנור פרפקט להכשרה זה עבודה קשה. קשה מאוד לפרק את כל שכבות הדלת ומצטבר שם פרורי חמץ.
יש לי פירוליטי, השתמשתי בו בעבר לפסח. היה תענוג מצד אחד ומלחיץ מאוד מצד שני, כמו כל הכשרה. עכשיו אני רוצה תנור של davo קטן ושלום על ישראל

מ. ק.

משתמש מקצוען
בהכשרה של בשר כשר וחלב כשר מספיק ליבון קל. לכן חימום התנור למקסימום מעלות שהכינו בו מזון למשך חצי שעה, מספיק בהחלט.
זה גם בעייתי מאד.
זה בעייתי מאד להכשיר בין בשר לחלב, ובוודאי כשזה תנור אחד באופן קבוע.
כדאי לברר את הנקודה כל אחד מול הרב שלו.

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
זה גם בעייתי מאד.
התכוונתי אם נטרף בטעות. לא מעבר של תנור בשרי לתנור חלבי ולהפך

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מומלץ מאוד לפנות למכון הטכנולוגי להלכה ולציין את הדגם של התנור והם עונים תשובות גם במייל.

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עדכון חשוב:

שיחה שלי עם הג"ר אשר וייס שליט"א.

תשובתן: אני חושב שמותר. רק לנקות היטב ולא להשתמש 24 שעות לפני הפירוליטי.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה גם בעייתי מאד.
כמובן שלא לסמוך על מה שאני כותבת, אבל קראתי שעם ניקוי פירוליטי מותר לכתחילה בין בשר לחלב...

מ. ק.

משתמש מקצוען
כמובן שלא לסמוך על מה שאני כותבת, אבל קראתי שעם ניקוי פירוליטי מותר לכתחילה בין בשר לחלב...
כתבתי בעייתי, כי שמעתי מאחד הרבנים שזה אסור, והיות וידוע לי שיש הרבה שכן משתמשים, החלפתי למילה "בעייתי",
ושכל בית יבדוק על פי הרב שלו

112123

משתמש מקצוען
ספציפית הכיור הוא מחרס (שכידוע א"א להכשיר), כך שאם נצא מנקודת הנחה ששופכים לשם גם דברים חמים נראה לי שזה לא חומרה.
תקנו אותי אם טעיתי:)
ואתם אוכלים דברים חמים ישירות מהכיור?
אני לא נכנס לנותן טעם לפגם...

The gardeners

משתמש פעיל
לא
אבל מה עם בליעות?
אם מסננים נוזלים רותחים מתוך סיר חם למשל?
שאז הסיר בולע את האדים שעולים מהכיור

גרשיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בלת"ק

הגאון רבי ישראל מאיר וייל שליט"א:
1649849026834.png

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

1649849063754.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה